strona główna
  Odpocznijmy na chwilę od newsów związanych z koronawirusem. Najnowszy Świat Biznesu trafił do czytelników i jest do pobrania w wersji pdf.
W pierwszym w tym roku wydaniu magazynu gospodarczego Pomorza Zachodniego przeczytamy obszerną relację i podsumowanie konkursu Perły Biznesu 2019 oraz rozmowę z Łukaszem Lendnerem, dyrektorem szczecińskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad o przyszłości drogi S6 (jej oddanie było Wydarzeniem Gospodarczym 2019 roku), dokończeniu drogi S3, obwodnicach Pomorza Zachodniego i szybkiej trasie do Warszawy przez Wałcz. Numer jak zwykle uzupełnia Koktajl biznesowy, felietony ekonomistów, Karuzela kadrowa i Twarze Biznesu. >>PRZECZYTAJ/ POBIERZ PDF<<
AKTUALNE WYDANIE
PARTNERZY
PATRONATY
PREZENTACJE
Świat Biznesu nr 1-3/2013

  HOME    Świat Biznesu nr 1-3/2013    

O górach blisko morza

Niedowiarkom opadła szczęka... Bo impreza, w której powodzenie nie wierzyli, okazała się wielkim, wręcz spektakularnym sukcesem. A to dlatego, że Przegląd Filmów o Górach był nie tylko ciekawy, twórczy i pouczający ale również dlatego, że towarzyszyła jej równie udana atmosfera.

- Byłam na wielu imprezach górskich, ale ta była najbardziej kulturalną z nich - podsumowała lapidarnie, ale jednocześnie ciepło szczeciński przegląd Anna Czerwińska, himalaistka, pierwsza Polka, która zdobyła Koronę Ziemi, autorka książek i legenda rodzimego i światowego alpinizmu.

Organizatorzy, czyli spiritus movens imprezy Roman Weczer, szczeciński Elitarny Klub Górski „ Leśne Dziadki” oraz  Zamek Książąt Pomorskich wyszli ze słusznego założenia, by przegląd odbywał się w dużej sali ks. Bogusława, miast w niewielkim kinie „ Zamek”, mogącej pomieścić większą liczbę widzów. Obszerny hol przed salą projekcyjną stał się natomiast miejscem spotkań, rozmów i dyskusji, a także ekspozycji alpinistycznego sprzętu i siedzibą kawiarenki festiwalowej”, oferującej smaczną kawę, bardzo potrzebną tym widzom i uczestnikom przeglądu, którzy uczestniczyli w imprezie od początku do końca.

Trzeba przyznać, że świetnie zorganizowany przegląd, miał mnóstwo dodatkowych atrakcji, czyli imprez towarzyszących. Koncerty, spotkania z wybitnymi przedstawicielami alpinistów ( Anna Czerwińska, Aleksander Lwow, Marcin Tomaszewski), wystawy fotograficzne - wspomnienie o patronie przeglądu Tadeuszu Piotrowskim, najwybitniejszym szczecińskim alpiniście oraz retrospektywa „ Leśnych Dziadków”. Atrakcją dla najmłodszych okazały się warsztaty z survivalu dla dzieci, które odbywały się w kinie „ Zamek”.

Najcenniejsza, poza walorami poznawczymi, była jednak atmosfera, którą tworzyli ludzie podobnie patrzący na góry, podziwiający naturę, lubiący wędrować i przebywać w gronie, które po prostu kocha góry. Przegląd udowodnił, że w mieście, które leży „prawie nad morzem” nie brakuje miłośników gór. Narodziny przeglądu filmów o górach, który ma szansę stać się cykliczną imprezą, trzeba uznać za udane. Zatem - do zobaczenia za rok!

MO

Fot. Anna Czerwińska w rozmowie z  członkami "Leśnych Dziadków" (Andrzej Russin)

Wydawca
ABKOWICZ PRESS

ul.Cukrowa 45-5,
71-004 Szczecin,

Adres redakcji
Świat Biznesu
al. Piastów 48/515
70-311 Szczecin
tel.+48 601 335 804
redakcja@swiatbiznesu.com

Redaktor naczelny
Włodzimierz Abkowicz

Zespół redakcyjny
Michał Abkowicz
Paweł Stężała
Magdalena Szczepkowska

Stali felietoniści
Jacek Batóg
Stanisław Flejterski
Dariusz Zarzecki

Współpraca
Krzysztof Jach
Elżbieta Kubowska
Mieczysław Manik
Ewa Podgajna

Skład kolumn
Monika Gerlicka
tel. 603 557 311
monika@vemo.pl

Reklamy i ogłoszenia
tel. +48 601 335 804
reklama@swiatbiznesu.com

Druk
Rex-Druk
ul.Dębogórska 34
71-717 Szczecin
tel. 91 428 11 11

Redakcja nie zwraca materiałów
niezamówionych oraz zastrzega sobie
prawo opracowania redakcyjnego
tekstów przyjętych do druku.

Redakcja nie odpowiada za
merytoryczna treść reklam, ogłoszeń
i tekstów sponsorowanych.

Świat Biznesu w Internecie: www.swiatbiznesu.com
| Strona Główna |  Kontakt | 
 
CMS System, Powered by

Liczba odwiedzin: 2984262