strona główna
  Odpocznijmy na chwilę od newsów związanych z koronawirusem. Najnowszy Świat Biznesu trafił do czytelników i jest do pobrania w wersji pdf.
W pierwszym w tym roku wydaniu magazynu gospodarczego Pomorza Zachodniego przeczytamy obszerną relację i podsumowanie konkursu Perły Biznesu 2019 oraz rozmowę z Łukaszem Lendnerem, dyrektorem szczecińskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad o przyszłości drogi S6 (jej oddanie było Wydarzeniem Gospodarczym 2019 roku), dokończeniu drogi S3, obwodnicach Pomorza Zachodniego i szybkiej trasie do Warszawy przez Wałcz. Numer jak zwykle uzupełnia Koktajl biznesowy, felietony ekonomistów, Karuzela kadrowa i Twarze Biznesu. >>PRZECZYTAJ/ POBIERZ PDF<<
AKTUALNE WYDANIE
PARTNERZY
PATRONATY
PREZENTACJE
Świat Biznesu nr 6-7/2014

  HOME    Świat Biznesu nr 6-7/2014    

O strategii Polski Zachodniej

Z kolei Elżbieta Bieńkowska wicepremier i minister infrastruktury i rozwoju spotkała się z samorządowcami oraz naukowcami w centrum transferu wiedzy Service Inter-Lab Uniwersytetu  Szczecińskiego przy ul.Cukrowej.

Spotkanie odbyło się w dniu, kiedy to przekazano do użytku odcinek drogi S3 do Międzyrzecza, co umożliwia wygodne połączenie z autostradą A2, prowadzącą do Warszawy. Premier poinformowała o przyjęciu przez Radę Ministrów z końcem kwietnia Strategii Rozwoju Polski Zachodniej 2020, która dotyczy pięciu województw, w tym województwa zachodniopomorskiego.  Na liście ośmiu kluczowych projektów ponadregionalnych znalazły się m.in. modernizacja Odrzańskiej Drogi Wodnej, modernizacja linii kolejowych w tym tzw. Odrzanki, dokończenie budowy drogi ekspresowej S3, a także współpraca ośrodków akademickich z biznesem. Bieńkowska w trakcie spotkania poinformowała również o rozpoczęciu realizacji budowy drogi S6. – W czerwcu br. droga ta zostanie włączona do załącznika budowy dróg krajowych.

a

FOT. Elżbieta Bieńkowska  spotkała się z samorządowcami oraz naukowcami w centrum transferu wiedzy Service Inter-Lab US przy ul. Cukrowej. | ARCHIWUM

Wydawca
ABKOWICZ PRESS

ul.Cukrowa 45-5,
71-004 Szczecin,

Adres redakcji
Świat Biznesu
al. Piastów 48/515
70-311 Szczecin
tel.+48 601 335 804
redakcja@swiatbiznesu.com

Redaktor naczelny
Włodzimierz Abkowicz

Zespół redakcyjny
Michał Abkowicz
Paweł Stężała
Magdalena Szczepkowska

Stali felietoniści
Jacek Batóg
Stanisław Flejterski
Dariusz Zarzecki

Współpraca
Krzysztof Jach
Elżbieta Kubowska
Mieczysław Manik
Ewa Podgajna

Skład kolumn
Monika Gerlicka
tel. 603 557 311
monika@vemo.pl

Reklamy i ogłoszenia
tel. +48 601 335 804
reklama@swiatbiznesu.com

Druk
Rex-Druk
ul.Dębogórska 34
71-717 Szczecin
tel. 91 428 11 11

Redakcja nie zwraca materiałów
niezamówionych oraz zastrzega sobie
prawo opracowania redakcyjnego
tekstów przyjętych do druku.

Redakcja nie odpowiada za
merytoryczna treść reklam, ogłoszeń
i tekstów sponsorowanych.

Świat Biznesu w Internecie: www.swiatbiznesu.com
| Strona Główna |  Kontakt | 
 
CMS System, Powered by

Liczba odwiedzin: 2984269