strona główna
  Znamy laureatów Pereł Biznesu 2020

Za nami 17. Gala Pereł Biznesu, konkursu gospodarczego Pomorza Zachodniego, organizowanego przez redakcję magazynu Świat Biznesu. Nagrody gospodarcze Pomorza Zachodniego przyznane zostały w dwóch kategoriach – Osobowość Biznesu 2020 i Wydarzenie Gospodarcze 2020. Laureatów i wyróżnionych poznaliśmy 7 września podczas gali w hotelu Novotel Szczecin Centrum.

Poznaj laureatów>>

AKTUALNE WYDANIE
PARTNERZY
PATRONATY
PREZENTACJE
Perły Biznesu 2020

  HOME    Perły Biznesu 2020    

PERŁY BIZNESU 2020

Za nami 17. Gala Pereł Biznesu, konkursu gospodarczego Pomorza Zachodniego, organizowanego przez redakcję magazynu Świat Biznesu. Nagrody gospodarcze Pomorza Zachodniego przyznane zostały w dwóch kategoriach – Osobowość Biznesu 2020 i Wydarzenie Gospodarcze 2020. Laureatów i wyróżnionych poznaliśmy 7 września podczas gali w hotelu Novotel Szczecin Centrum.

Nagrody przyznała kapituła składająca się z zachodniopomorskich naukowców oraz dziennikarzy gospodarczych. Przewodniczącym kapituły był  prof. Juliusz Engelhardt z Wydziału Ekonomii, Finansów i Zarządzania  Uniwersytetu Szczecińskiego, a wiceprzewodniczącą - prof. Danuta Zawadzka, rektor  Politechniki Koszalińskiej

KATEGORIA OSOBOWOŚĆ BIZNESU


Nagroda główna - Grzegorz Bargielski, prezes firmy Geobike MFC - szczecińskiego producenta rowerów elektrycznych oraz Geovelo - dostawcy systemów elektrycznych i tradycyjnych rowerów miejskich. Działalność G. Bargielskiego wpisuje się w trend poprawy jakości życia mieszkańców miast poprzez ochronę środowiska, poprawę komunikacji i elektromobilność. Laureat od wielu lat zaangażowany jest w przedsięwzięcia łączące sport i biznes na Pomorzu Zachodnim. Fanom tenisa znany jest jako pomysłodawca i wieloletni dyrektor turnieju Pekao Szczecin Open.

Wyróżnienia:


Hanna Mojsiuk
, prezes Północnej Izby Gospodarczej i członkini zarządu Grupy Mojsiuk – znanej korporacji z branży motoryzacyjnej. Z powodzeniem i sukcesami zarządza dwiema potężnymi organizacjami, rozwija rodzinny biznes zatrudniający ponad 500 osób i równocześnie działa na rzecz zachodniopomorskich przedsiębiorców, co było szczególnie ważne w trudnych czasach pandemii covid.

Doktor nauk medycznych Samir Zeair, właściciel grupy restauracji Aramia, serwujących kuchnię syryjską i libańską. Pomimo ciężkich czasów pandemii S. Zeairowi udało się utrzymać kultową już dziś w Szczecinie restaurację Aramia Podzamcze. Otwarcie w 2020 r. kolejnej restauracji Aramia przy ul Jagiellońskiej 10 w Szczecinie zbiegło się z wybuchem pandemii covid. W tym samym czasie Samir Zeair, jako dr n. med. prowadził intensywną działalność medyczną w szpitalu przy ul. Arkońskiej z pacjentami covidowymi. S. Zeair jest ordynatorem Oddziału Chirurgii Ogólnej, Transplantacyjnej i Naczyniowej, ponadto konsultantem Wojewódzkim z chirurgii naczyniowej.

Katarzyna Opiekulska-Sozańska, dyrektorka zarządzającą i współwłaścicielka firmy rekrutacyjno-szkoleniowej LSJ HR Group, która od 19 lat działa na szczecińskim rynku. K. Opiekulska-Sozańska znana jest w Szczecinie z organizacji spotkań poświęconych branży HR.

Adam Sternal, prezes firmy Sternal International w Szczecinie, która jest wiodącym producentem instalacji systemów mgłowy. Oferta firmy to głównie: nawilżacze parowe, systemy przeciwwybuchowe oraz systemy gaszenia mgłą wodną. Jej systemy mają zastosowanie m.in. w obiektach: SONY, NASA, DIORa, Operze Królewskiej w Sztokholmie, czy w muzeum LOUVRE.

KATEGORIA WYDARZENIE GOSPODARCZE


Nagroda główna - „Dynamiczny rozwój informatyki na Pomorzu Zachodnim” – nagrodę odebrał Klaster ICT Pomorze Zachodnie.
Branża IT na Pomorzu Zachodnim rozwija się niezwykle dynamicznie.  Spora część szczecińskich firm pracuje na rzecz globalnych marek, central dużych banków czy koncernów motoryzacyjnych. W Szczecinie powstają innowacyjne pomysły, które są wdrażane w wielu miejscach zagranicą, zmieniając życie ludzi na całym świecie. To u nas powstaje oprogramowanie dla sektora automotive, a firmy tworzą cyfrowe rozwiązania dla takich marek jak Mercedes czy BMW. Filmy nominowane do Oscarów są montowane na oprogramowaniu współtworzonym przez programistów z naszego miasta.

Branża ICT zaangażowała się w świadczenie bezpłatnych usług doradczych w ramach projektu “Zapytaj Eksperta - usługi doradcze Klastra IT” na rzecz przedsiębiorców. Wspierała zachodniopomorskie biznesy w czasie pandemii.
Klaster ICT zrzesza prawie 80 firm zatrudniających ponad 8000 osób.

Wyróżnienia otrzymali:

Zarząd Morskich Portów Szczecin i Świnoujście za ofensywę inwestycyjną w portach Szczecina i Świnoujścia. W 2020 roku realizowany był cały szereg inwestycji w obydwu portach. W pracach nie przeszkodziła pandemia koronawirusa. Ruszyły m.in. dwie wielkie inwestycje mające na celu poprawę dostępu do szczecińskiego portu: w rejonie Kanału Dębickiego i Basenu Kaszubskiego. Tamtejsze nabrzeża i akweny będą dostosowane do nowych parametrów toru wodnego, w tym głębokości 12,5 m, co umożliwi obsługę znacznie większych statków niż obecnie. Z kolei w Świnoujściu kontynuowano modernizację terminalu promowego. Zarząd Portów tworzy terminal intermodalny, gdzie transport kolejowy w relacji z promami będzie odgrywał kluczową rolę. Na zapleczu terminalu powstaje też nowy parking dla ciężarówek. Ponadto rozpoczęła się rozbudowa terminalu LNG.

Urząd Wojewódzki w Szczecinie za rozpoczęcie w 2020 roku budowy gazociągu z Norwegii do Polski Baltic Pipe. W 2020 r. Urząd Wojewódzki zakończył wszelkie prace przygotowawcze i administracyjne umożliwiające rozpoczęcie budowy gazociągu.  To droga do niezależności od dostaw gazu ze wschodu; strategiczny, nowy korytarz dostaw na rynek europejski, nie tylko Polski. Inwestycja warta 6,7 mld złotych.Baltic Pipe będzie kończyć swój bieg na terenie Pomorza Zachodniego.

Netto Polska za  przejęcie przez Salling Group biznesu Tesco w Polsce. W czerwcu 2020 r. Salling Group, duńska firma, która jest właścicielem Netto Polska zawarło porozumienie z brytyjskim Tesco o zakupie od nich polskiej części biznesu.  Transakcję wyceniono na 900 mln zł. Dzięki przejęciu ponad 300 sklepów Tesco sieć Netto urosła w naszym kraju do niemal 700 placówek. Sieć Netto Polska to jeden z największych pracodawców w naszym regionie. Netto Polska ma siedzibę ma w Motańcu koło Stargardu.

Koszalińska Izba Przemysłowo-Handlowa za organizację giełdy kooperacyjnej on-line Środkowopomorski business mixer. Giełda zorganizowana w formie online była odpowiedzią na obecną sytuację epidemiologiczną i pozwoliła częściowo zniwelować skutki obecnego kryzysu. Szybkie biznesowe rozmowy umożliwiły uczestnikom nawiązanie pierwszego kontaktu z potencjalnymi partnerami w Regionie a także na  wymianę doświadczeń oraz krótkie biznesowe prezentacje.

Mecenasem Gali była Polska Fundacja Przedsiębiorczości w Szczecinie. Dlatego też podczas wieczoru w hotelu Novotel wręczone zostały też nagrody Społecznej Odpowiedzialności Biznesu w konkursie PFP dla podmiotów, które w 2020 r. wyróżniły się w zakresie działalności CSR. Nagrody otrzymali:
- Restauracja PRASAD
- IKEA Retail sp. z o.o. za projekt IKEA Dom Jutra
- Marka Bosman, Carlsberg Polska Sp. z o.o.,.

PFP wręczyła również nagrodę Inspirujący Start. Wyróżnienie za rok 2020 otrzymała Anna Makarewicz MAVA - Wytwórnia Świeżych Lodów - Lody Misia Wojtka.


Laureatom i organizatorom podziękowali obecni na Gali wojewoda Zbigniew Bogucki, członek zarządu województwa Stanisław Wziątek i Michał Przepiera, zastępca prezydenta Szczecina

Podczas Gali wystąpiła Marta Uszko, aktorka  Teatru Polskiego w Szczecinie w muzycznym recitalu „W tonacji Jamesa Bonda”.

Współorganizatorem gali Pereł Biznesu był hotel Novotel Centrum Szczecin, Mecenasem – Polska Fundacja Przedsiębiorczości, a Partnerami - Gospodarczy Bank Spółdzielczy w Barlinku, Pierwsza Prywatna Klinika Stomatologiczna dr. Stanisława Gajdy w Szczecinie,  Polmotor Kia oraz szczeciński deweloper firma Siemaszko.

Wydawca
ABKOWICZ PRESS

ul.Cukrowa 45-5,
71-004 Szczecin,

Adres redakcji
Świat Biznesu
al. Piastów 48/515
70-311 Szczecin
tel.+48 601 335 804
redakcja@swiatbiznesu.com

Redaktor naczelny
Włodzimierz Abkowicz

Zespół redakcyjny
Michał Abkowicz
Paweł Stężała
Magdalena Szczepkowska

Stali felietoniści
Jacek Batóg
Stanisław Flejterski
Dariusz Zarzecki

Współpraca
Krzysztof Jach
Elżbieta Kubowska
Mieczysław Manik
Ewa Podgajna

Skład kolumn
Monika Gerlicka
tel. 603 557 311
monika@vemo.pl

Reklamy i ogłoszenia
tel. +48 601 335 804
reklama@swiatbiznesu.com

Druk
Rex-Druk
ul.Dębogórska 34
71-717 Szczecin
tel. 91 428 11 11

Redakcja nie zwraca materiałów
niezamówionych oraz zastrzega sobie
prawo opracowania redakcyjnego
tekstów przyjętych do druku.

Redakcja nie odpowiada za
merytoryczna treść reklam, ogłoszeń
i tekstów sponsorowanych.

Świat Biznesu w Internecie: www.swiatbiznesu.com
| Strona Główna |  Kontakt | 
 
CMS System, Powered by

Liczba odwiedzin: 3439541