strona główna
  Biznes z tarczą czy na tarczy? Przeczytaj dyskusję przedsiębiorców w najnowszym Świecie Biznesu
Na pytania na temat skutków pandemii koronawirusa, oceny programów pomocowych i najbliższych miesięcy w gospodarce odpowiedzieli: Laura Hołowacz, prezes zarządu Grupy CSL, Lesław Siemaszko, właściciel firmy deweloperskiej oraz Jarosław Tarczyński, prezes Północnej Izby Gospodarczej, członek zarządu firmy Durable z Przecławia.

W najnowszym numerze Świata Biznesu warto również przeczytać wywiad z Janem Gackowskim, wiceprezesem zarządu spółki Calbud, laureatem nagrody  Perła Biznesu 2019 w kategorii Osobowość Biznesu.

W magazynie tradycyjnie znajdziemy informacje o aktualnych wydarzeniach gospodarczych z regionu, zmiany kadrowe w zachodniopomorskim biznesie i felietony ekonomistów. >>PRZECZYTAJ/ POBIERZ PDF<< 
AKTUALNE WYDANIE
PARTNERZY
PATRONATY
PREZENTACJE
Świat Biznesu nr 4-5/2014

  HOME    Świat Biznesu nr 4-5/2014    

Pamiętajmy o Gacparskim

W lutym na szczecińskim rynku wydawniczym pojawiło się niezwykłe wydawnictwo. Oficyna wydawnicza „Zapol” zaprezentowała niecodzienny album pt. „Arkadiusz Gacparski. Twórczość niedokończona” , poświęcony twórczości i życiu Arkadiusza Gacparskiego, przedwcześnie zmarłego rysownika, satyryka i karykaturzysty.

W albumie na blisko 250 stronach znajdziemy ponad setkę prac artysty z różnego okresu jego twórczości – zarówno karykatury znanych osób, co było specjalnością Gacparskiego, ale także pejzaże, komiksy, plakaty, portrety. Gacparski rysował polityków, ludzi kultury i nauki, lekarzy, prawników. Felietony naszych ekonomistów akademickich pisane na łamach „Świata Biznesu” również ozdabiają portreciki autorstwa Arka Gacparskiego.
W książce sporo miejsca zajmują również fotografie z rodzinnej kolekcji rodziny Gacparskich. Na kartach książki znalazły się także recenzje, opinie i wspomnienia o autorze i jego twórczości. Wraz z Ireną Gacparską - żoną rysownika, szczecińskiego artystę na łamach książki wspominają, m.in. Adam Opatowicz, Konrad Pawicki, Marek Pasiuta, Małgorzata Jacyna-Witt, Leszek Dobrzyński, Dariusz Wieczorek i wielu innych.

Przyjaciel Gacparskiego, aktor i dyrektor Teatru Polskiego Adam Opatowicz  tak wspomina współpracę z karykaturzystą: - Początek lat 90. Unosił nas na fali odradzającej się wolności. Rozpierała nas twórcza energia i melancholijna euforia. Piwnica przy Krypcie, którą tworzyliśmy stała się bramą do innego i tylko naszego świata sztuki. Arkadiusz należał do jej największych entuzjastów. Był słonecznym chłopcem z sercem jak słońce. Pierwszym zapalającym się do pomysłów i od pomysłów gorących…

Premiera książki „Arkadiusz Gacparski. Twórczość niedokończona…” spotkała się z bardzo ciepłym przyjęciem licznie zebranych sympatyków twórczości artysty. W połowie lutego album w auli Książnicy Pomorskiej w Szczecinie przedstawiła wdowa po rysowniku i zarazem autorka książki – Iwona Gacparska.

Książka pt. „Arkadiusz Gacparski. Twórczość niedokończona” dostępna jest na stronie www.e-zapol.com.pl

wab

 Iwona Gacparska .„Arkadiusz Gacparski. Twórczość niedokończona…” .Wydawnictwo „Zapol”. Szczecin 2014r.

 

Wydawca
ABKOWICZ PRESS

ul.Cukrowa 45-5,
71-004 Szczecin,

Adres redakcji
Świat Biznesu
al. Piastów 48/515
70-311 Szczecin
tel.+48 601 335 804
redakcja@swiatbiznesu.com

Redaktor naczelny
Włodzimierz Abkowicz

Zespół redakcyjny
Michał Abkowicz
Paweł Stężała
Magdalena Szczepkowska

Stali felietoniści
Jacek Batóg
Stanisław Flejterski
Dariusz Zarzecki

Współpraca
Krzysztof Jach
Elżbieta Kubowska
Mieczysław Manik
Ewa Podgajna

Skład kolumn
Monika Gerlicka
tel. 603 557 311
monika@vemo.pl

Reklamy i ogłoszenia
tel. +48 601 335 804
reklama@swiatbiznesu.com

Druk
Rex-Druk
ul.Dębogórska 34
71-717 Szczecin
tel. 91 428 11 11

Redakcja nie zwraca materiałów
niezamówionych oraz zastrzega sobie
prawo opracowania redakcyjnego
tekstów przyjętych do druku.

Redakcja nie odpowiada za
merytoryczna treść reklam, ogłoszeń
i tekstów sponsorowanych.

Świat Biznesu w Internecie: www.swiatbiznesu.com
| Strona Główna |  Kontakt | 
 
CMS System, Powered by

Liczba odwiedzin: 3088185