strona główna
  Znamy laureatów Pereł Biznesu 2020

Za nami 17. Gala Pereł Biznesu, konkursu gospodarczego Pomorza Zachodniego, organizowanego przez redakcję magazynu Świat Biznesu. Nagrody gospodarcze Pomorza Zachodniego przyznane zostały w dwóch kategoriach – Osobowość Biznesu 2020 i Wydarzenie Gospodarcze 2020. Laureatów i wyróżnionych poznaliśmy 7 września podczas gali w hotelu Novotel Szczecin Centrum.

Poznaj laureatów>>

AKTUALNE WYDANIE
PARTNERZY
PATRONATY
PREZENTACJE
Świat Biznesu 5-6/2009

  HOME    Świat Biznesu 5-6/2009    

Perły Biznesu 2008

Już po raz piąty redakcja „Świata Biznesu” wręczała nagrody gospodarcze za rok 2008 - statuetki i wyróżnienia „Perły Biznesu”. Uroczysta gala odbyła się 19 lutego, po raz trzeci z rzędu w gościnnych wnętrzach hotelu „Novotel” w Szczecinie.

Jak co roku zjawili się zachodniopomorscy biznesmeni top class. Licznie reprezentowany był świat nauki, przedstawiciele samorządu terytorialnego z marszałkiem Władysławem Husejką na czele oraz świat mediów.
Głównym laureatem konkursu w kategorii Osobowość Biznesu 2008 został Paweł Szynkaruk, dyrektor naczelny Polskiej Żeglugi Morskiej za skuteczne zarządzanie firmą na bardzo trudnym rynku shippingowym oraz za przywrócenie armatorowi pozytywnego wizerunku międzynarodowego operatora z polskim rodowodem.

Z kolei za Wydarzenie Gospodarcze 2008 roku kapituła, której przewodniczył prof. Stanisław Flejterski z Uniwersytetu Szczecińskiego, uznała skuteczne i systematyczne rozwijanie innowacji technologicznych, ekspansję rynkową i zwiększanie liczby miejsc pracy przez spółkę akcyjną Vobis SA z Lubieszyna. Statuetkę odebrał z rąk redaktora naczelnego „Świata Biznesu” Włodzimierza Abkowicza Przemysław Jakubiec, wiceprezes Vobisu.

Uroczystości wręczenia nagród towarzyszył pokaz najnowszych kolekcji mody w wykonaniu uroczych modelek agencji u.studio, a także występ jazzującego zespołu muzycznego Sunny Side.

Nie obyło się bez urodzinowego tortu dla pięciolatka, który dostojnie rozkroili do spółki prof. Aneta Zelek , prorektor Zachodniopomorskiej Szkoły Biznesu, wiceprzewodnicząca kapituły  i prof. Stanisław Flejterski.

Goście imprezy próbowali przysmaków wyśmienitej kuchni, przygotowanej przez kucharzy z Novotelu, w którym przeważały egzotyczne przysmaki frutti di mare, które doskonale wkomponowały się w gusta zachodniopomorskich poławiaczy pereł.

Zresztą pojawiły się  też autentyczne perły hodowlane przeznaczone przez firmę De Tian do rozlosowania wśród uczestników gali. Najładniejszy zestaw trafił do niezwykle gustownie prezentującej się na gali pani prof. Mirosławy El Fray z Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego. Z kolei jej szef rektor ZUT prof. Włodzimierz Kiernożycki wylosował gabinetowy zestaw do gry w golfa ufundowany przez głównego sponsora imprezy Bank DnB Nord, który na gali reprezentował Zbigniew Karwowski, członek zarządu.
Tak więc mimo kryzysu w gospodarce i gołoledzi za oknem, nastroje w „Nowotelu”  były optymistyczne. Świadczy to o tym, że Bank DnB Nord wraz z bankiem GBS z Barlinka oraz grupą ubezpieczeniową PZU nie tylko, że się nie ustawiły tyłem do klientów, lecz wręcz odwrotnie podjęły się sponsorowania imprezy z udziałem zachodniopomorskiego świata biznesu.

Walet Pik

Wydawca
ABKOWICZ PRESS

ul.Cukrowa 45-5,
71-004 Szczecin,

Adres redakcji
Świat Biznesu
al. Piastów 48/515
70-311 Szczecin
tel.+48 601 335 804
redakcja@swiatbiznesu.com

Redaktor naczelny
Włodzimierz Abkowicz

Zespół redakcyjny
Michał Abkowicz
Paweł Stężała
Magdalena Szczepkowska

Stali felietoniści
Jacek Batóg
Stanisław Flejterski
Dariusz Zarzecki

Współpraca
Krzysztof Jach
Elżbieta Kubowska
Mieczysław Manik
Ewa Podgajna

Skład kolumn
Monika Gerlicka
tel. 603 557 311
monika@vemo.pl

Reklamy i ogłoszenia
tel. +48 601 335 804
reklama@swiatbiznesu.com

Druk
Rex-Druk
ul.Dębogórska 34
71-717 Szczecin
tel. 91 428 11 11

Redakcja nie zwraca materiałów
niezamówionych oraz zastrzega sobie
prawo opracowania redakcyjnego
tekstów przyjętych do druku.

Redakcja nie odpowiada za
merytoryczna treść reklam, ogłoszeń
i tekstów sponsorowanych.

Świat Biznesu w Internecie: www.swiatbiznesu.com
| Strona Główna |  Kontakt | 
 
CMS System, Powered by

Liczba odwiedzin: 3354782