strona główna
  Perły Biznesu 2018: fotowoltaika z Selfy i Paweł Fornalski, prezes IAI S.A.

Znamy laureatów 15. edycji konkursu gospodarczego Pomorza Zachodniego organizowanego przez naszą redakcję

WIĘCEJ>>

AKTUALNE WYDANIE
PARTNERZY
PATRONATY
PREZENTACJE
Wiadomość dnia
Perły Biznesu 2015

Laura Hołowacz i uruchomienie fabryki Bilfinger Mars Offshore ze statuetkami nagroy gospodarczej redakcji Świata Biznesu

Wyniki konkursu gospodarczego podsumowującego miniony rok na Pomorzu Zachodnim ogłosiliśmy podczas gali w Hotelu Dana w Szczecinie, zorganizowanej 18 lutego.


Kapituła, w składzie której zasiadali przedstawiciele świata nauki i mediów, po raz 12. wybrała zwycięzców i wyróżnionych w kategoriach: Wydarzenie Gospodarcze 2015 i Osobowość Biznesu 2015.

Wydarzenie warte 90 mln euro

W pierwszej kategorii największe uznanie zdobyło uruchomienie fabryki Bilfinger Mars Offshore produkującej fundamenty morskich elektrowni wiatrowych w Szczecinie. Inwestycja BMO wyceniana jest na 90 mln euro, pozwoliła na uruchomienie w Szczecinie seryjnej produkcji wielkogabarytowych konstrukcji stalowych – roczna zdolność produkcyjna to 100 tys. ton stali. W BMO zatrudnienie znajdzie docelowo 500 osób. Wyróżnienia otrzymali: Firma Pigment ze Szczecina oraz Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie za wprowadzenie na rynek innowacyjnych materiałów budowlanych zawierających nanocząstki o właściwościach oczyszczających środowisko, Jurassic Salmon sp. z o.o. z Janowa w gminie Karlice za uruchomienie hodowli łososia atlantyckiego w źródłach geotermalnych, spółka Apis z Chodecza koło Włocławka oraz Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie za rewitalizację fabryki papieru w Skolwinie oraz producent nawozów Fosfan SA za rozbudowę nabrzeża fosfatowego w Porcie Nad Odrą w Szczecinie.

Osobowość zaangażowana biznesowo i społecznie

Statuetkę Perły Biznesu w kategorii Osobowość Biznesu 2015 odebrała z rąk Włodzimierza Abkowicza, redaktora naczelnego Świata Biznesu, Laura Hołowacz, prezes zarządu  CSL Internationale Spedition w Szczecinie, którą kapituła doceniła za skuteczne zarządzanie firmą oraz zrealizowanie  projektu Stara Rzeźnia, który łączy  cele gospodarcze, kulturalne i społeczne na szczecińskiej Łasztowni. Wyróżnienia otrzymali ponadto: Janusz Pribulka, prezes działającej od prawie 30 lat spółki Sagra Technology w Szczecinie, za wspieranie rozwoju IT w naszym regionie, Sylwester Krzywiec, dyrektor  generalny działającej od ponad 20-tu  lat innowacyjnej firmy mvb  ze Szczecina, za sukcesy menedżerskie oraz wspieranie rozwoju sportu , kultury  i edukacji w regionie, Zbigniew Turnau, prezes Winnicy Turnau w Baniewicach, za stworzenie nowoczesnej winnicy i promowanie  Pomorza Zachodniego, Lesław Siemaszko, prezes Zakładu Budowlanego Siemaszko w Szczecinie, za ponad dwudziestoletnią działalność  w branży deweloperskiej oraz mecenat nad wydarzeniami sportowymi i kulturalnymi.

Start-upy, które inspirują i ekologia

Po raz drugi głównym nagrodom wieczoru towarzyszyło wręczenie wyróżnienia Inspirujący Start dla młodych firm, których właściciele wykazali się pomysłowością i determinacją w działaniu. To wspólne przedsięwzięcie Polskiej Fundacji Przedsiębiorczości i portalu Szczecinbiznes.pl. Wyróżnienia odebrali z rąk Barbary Bartkowiak, prezes PFP: Agnieszka Chmielewska - prezes firmy DogadamyCie.pl, Magdalena Walczyńska - właścicielka sklepu z pamiątkami Szczeciński Town Shop i Erwin Urbaniak - właściciel firmy BS Haus. Ich biznesowe losy będzie można wkrótce poznać na stronie Szczecinbiznes.pl.

Dodatkowo podczas Gali została wręczona nagroda ekologiczna Eko2015, przyznana przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie. Nagroda trafiła do firmy Jurassic Salmon z Janowa w gminie Karlice za utworzenie innowacyjnego proekologicznego zakładu wykorzystującego wodę geotermalną do hodowli łososia atlantyckiego.

W 12. Gali  Pereł Biznesu zorganizowanej we wnętrzach najnowszego szczecińskiego Hotelu Dana udział wzięło ok. 200 przedstawicieli świata gospodarki, polityki, nauki i mediów.

Mecenasem Gali była Polska Fundacja Przedsiębiorczości. Partnerami wydarzenia byli: Grupa Azoty, Deloitte, Mojsiuk Mercedes-Benz, Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie.

Współorganizatorami Gali byli: Piekarnia – Cukiernia Asprod, Baltica Wellness & Spa, Centrum Bene Sport, Binowo Park Golf Club, Restauracja Bohema, studio Dao,  fabryka cukierków Dobosz, kwiaciarnia Esy Floresy, Agencja eventowa  Event Factory, Opera na Zamku, Pierwsza Prywatna Klinika Stomatologiczna dr. Stanisława Gajdy w Szczecinie, producent pereł Perpol , Szkoła Języków Obcych Presto.

Partnerzy medialni: TVP Szczecin, Kurier Szczeciński, portal SzczecinBiznes.p

 

Laureaci Pereł Biznesu 2015

Osobowość Biznesu 2015: Uruchomienie w Szczecinie fabryki produkującej fundamenty morskich elektrowni wiatrowych (Bilfinger Mars Offshore)

Wyróżnienia:

Wprowadzenie na rynek materiałów budowlanych o właściwościach oczyszczających środowisko, zawierających nanocząstki (Firma Pigment ze Szczecina oraz Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie)

Uruchomienie hodowli łososia atlantyckiego w źródłach geotermalnych (Jurassic Salmon sp. z o.o. z Janowa w gminie Karlice)

Rewitalizacja fabryki papieru Skolwin w Szczecinie (Spółka Apis z Chodecza koło Włocławka oraz Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie)

Rozbudowa nabrzeża fosfatowego w Porcie nad Odrą w Szczecinie (Fosfan SA)

Wydarzenie Gospodarcze 2015: Laura Hołowacz prezes zarządu CSL Internationale Spedition w Szczecinie

Wyróżnienia:

Sylwester Krzywiec dyrektor generalny firmy mvb ze Szczecina

Janusz Pribulka prezes Sagra Technology w Szczecinie

Lesław Siemaszko prezes Zakładu Budowlanego Siemaszko w Szczecinie

Zbigniew Turnau prezes Winnicy Turnau w Baniewicach

Wydawca
ABKOWICZ PRESS

ul.Cukrowa 45-5,
71-004 Szczecin,

Adres redakcji
Świat Biznesu
al. Piastów 48/515
70-311 Szczecin
tel.+48 601 335 804
fax +48 91 885 48 03


Redaktor naczelny
Włodzimierz Abkowicz
tel. 091/4429275
redakcja@swiatbiznesu.com

Zespół redakcyjny
Michał Abkowicz
Paweł Stężała
Magdalena Szczepkowska

Stali felietoniści
Jacek Batóg
Stanisław Flejterski
Dariusz Zarzecki
Aneta Zelek

Współpraca
Krzysztof Jach
Elżbieta Kubowska
Mieczysław Manik

Skład kolumn
Monika Gerlicka
tel. 603 557 311
monika@vemo.pl

Reklamy i ogłoszenia
tel. +48 601 335 804
reklama@swiatbiznesu.com

Druk
Rex-Druk
ul.Dębogórska 34
71-717 Szczecin
tel. 091/4281111

Redakcja nie zwraca materiałów
niezamówionych oraz zastrzega sobie
prawo opracowania redakcyjnego
tekstów przyjętych do druku.

Redakcja nie odpowiada za
merytoryczna treść reklam, ogłoszeń
i tekstów sponsorowanych.

Świat Biznesu w Internecie: www.swiatbiznesu.com
| Strona Główna |  Kontakt | 
 
CMS System, Powered by

Liczba odwiedzin: 2729059