strona główna
  Znamy laureatów Pereł Biznesu 2020

Za nami 17. Gala Pereł Biznesu, konkursu gospodarczego Pomorza Zachodniego, organizowanego przez redakcję magazynu Świat Biznesu. Nagrody gospodarcze Pomorza Zachodniego przyznane zostały w dwóch kategoriach – Osobowość Biznesu 2020 i Wydarzenie Gospodarcze 2020. Laureatów i wyróżnionych poznaliśmy 7 września podczas gali w hotelu Novotel Szczecin Centrum.

Poznaj laureatów>>

AKTUALNE WYDANIE
PARTNERZY
PATRONATY
PREZENTACJE
Perły Biznesu 2016

  HOME    Perły Biznesu 2016    

Perły Biznesu 2016: oddanie do użytku terminalu LNG im. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego w Świnoujściu i Jakub Borowczyk, dyrektor zarządzający firmy brightONE

 

Zobacz galerię zdjęć z Gali Pereł Biznesu 2016>>

Po raz 13.redakcja Świata Biznesu przyznała nagrody gospodarcze w kategoriach Wydarzenie Gospodarcze i Osobowość Biznesu. Decyzję kapituły zaprezentowaliśmy podczas gali, która odbyła się 9 lutego w hotelu Novotoel Szczecin Centru.

Organizatorem konkursu oraz gali wręczenia nagród jest redakcja magazynu Świat Biznesu kierowana przez red. Włodzimierza Abkowicza, a mecenasem gali - Polska Fundacja Przedsiębiorczości. Laureatów i wyróżnionych wybiera kapituła składająca się ze szczecińskich naukowców i publicystów ekonomicznych. Jej przewodniczącym jest prof. Stefan Domek, prorektor Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego ds. rozwoju i organizacji. Laureaci poszczególnych kategorii otrzymują statuetkę nagrody przedstawiającą mankiet koszuli z perłową spinką.

Nagroda główna w kategorii Wydarzenie Gospodarcze 2016

„Oddanie do użytku terminalu LNG im. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego w Świnoujściu” - nagroda odebrana przez firmę Gaz-System.

Inwestycja ta ma olbrzymie znaczenie dla bezpieczeństwa energetycznego kraju . Inwestycja obejmuje: falochron o długości ok. 3 km, nabrzeże wraz z cumą, pozwalające na rozładunek skroplonego gazu ziemnego ze statków o ładowności od 120 do nawet 217 tys. m sześc. Liquefied Natural Gas, dwa kriogeniczne zbiorniki gazu o pojemności 160 tys. m sześc. każdy, instalację do regazyfikacji,  gazociąg o długości 85 km, umożliwiający dostarczenie 5 mld m sześć. gazu rocznie do polskiej sieci przesyłowej, co pokrywa ponad 30 proc. krajowego zapotrzebowania na ten surowiec.

Wyróżnienia w kategorii Wydarzenie Gospodarcze 2016 trafiły do firm:

  1. Autocomp Management za wdrażanie innowacyjnych technologii lądowych i morskich. Autocomp Management ze Szczecina prowadzi prace badawcze, tworzy i wdraża rozwiązania softwarowe oraz sprzętowe dla różnych branż – od wojska przez transport po szkolnictwo wyższe. Przykładowe projekty: symulator kołowego transportera opancerzonego "Rosomak", trenażer strzelecki "Śnieżnik" czy symulator pociągu EN 57-AL, z którego korzystają przyszli i obecni maszyniści w spółce Przewozy Regionalne. Na potrzeby Akademii Morskiej w Szczecinie spółka wyprodukowała symulatory, na których studenci uczą się nawigacji w warunkach żeglugi śródlądowej oraz obsługi i serwisu elektronicznych urządzeń nawigacyjnych na statkach.
  2. The Freegroup z Kołbaskowa za stworzenie nowoczesnego i innowacyjnego produktu w postaci konstrukcji sferycznych Freedomes, w tym analogu bazy planetarnej. Przykładowe realizacje Freedomes to Projekt M.A.R.S., czyli pierwszy w Polsce analog bazy planetarnej, kopuły na Światowych Dniach Młodzieży w Krakowie czy futurystyczne konstrukcje na potrzeby amerykańskiej produkcji sci-fi “Marsjanin” w reżyserii Ridleya Scotta, twórcy filmów “Obcy” i “Gladiator”.
  3. Wave Catamarans Shipyard za uruchomienie produkcji ekskluzywnych jachtów katamaranów w Szczecinie. Stocznia jachtowa powstała w 2009 r. na terenach dawnej Morskiej Stoczni Jachtowej im. Leonida Teligi na szczecińskim Golęcinie. Specjalizuje się w projektowaniu i produkcji luksusowych katamaranów żaglowych klasy oceanicznej. Po tegorocznych targach w Cannes najnowszy z nich - Sta Ana wypłynął w rejs przez Ocean Atlantycki pokonując trasę z Wysp Kanaryjskich na Karaiby w bardzo dobrym czasie 15 dni 4 godzin i 30 minut.
  4. Alleceny.pl w Szczecinie za osiągnięcie pozycji największej polskiej porównywarki cen żywności i produktów codziennego użytku (Alleceny.pl to stworzony w Szczecinie, największy w Polsce serwis porównujący ceny ponad 200 tys. produktów FMCG (fast-moving consumer foods), inaczej produktów szybkozbywalnych, z prawie 280 sklepów internetowych i 46 największych sieci handlowych.

Nagroda główna w kategorii Osobowość Biznesu 2016

Jakub Borowczyk, dyrektor zarządzający firmy brightONE ze Szczecina. BrightONE Poland jest firmą operującą w sektorze ICT oferującą kompleksowe rozwiązania IT dla globalnych klientów. Firma liczy w tej chwili około 600 inżynierów z czego około 300 w Polsce, zatrudnionych w dwóch centrach kompetencyjnych zlokalizowanych w Szczecinie i we Wrocławiu.

Wyróżnienia w kategorii Osobowość Biznesu otrzymali:

  1. Jan Stasiak,  prezes spółki Fast Terminals i jednocześnie przewodniczący Rady Interesantów Portu Szczecin. Jan Stasiak jest twórcą portowej spółki Fast Terminals – pierwszego zagranicznego terminalu przeładunkowego w portach polskich. Spółka należy do belgijskiej Grupy Fast, która właśnie obchodziła swoje 25 lecie. Szczecińska spółka specjalizuje się w przeładunkowej obsłudze zjednostkowanej drobnicy, ładunków chemicznych, drewna oraz wyrobów hutniczych.
  2. Monika Kowalska, dyrektor generalna hotelu Vienna House Amber Baltic w Międzyzdrojach. Monika Kowalska swoją przygodę zawodową z hotelarstwem rozpoczęła w 1992 roku, a od 3 lat kieruje najbardziej prestiżowym obiektem hotelarskim w Międzyzdrojach, której dzięki niej przeszedł imponującą metamorfozę. Hotel angażuje się w liczne przedsięwzięcia charytatywne i pomocowe dla domów dziecka, a zgodnie z polityką CSR, czyli społeczna odpowiedzialnością biznesu, głównymi dostawcami stają się lokalni przedsiębiorcy.
  3. Jan Filipowiak, założyciel i dyrektor zarządzający firmy Pixel Legend ze Szczecina, działającej w branży usług IT. Najbardziej znanym produktem PL jest aplikacja Past Guide ulepszająca doświadczenie zwiedzania zabytkowych lokalizacji. Pan Jan Filipowiak na pomysł tej aplikacji wpadł dzięki swojej pasji historycznej, zaszczepionej przed laty przez jego dziadka, Władysława Filipowiaka, który był archeologiem, podróżnikiem i wieloletnim dyrektorem Muzeum Narodowego w Szczecinie.
  4. Robertas Liudvinavicius, prezes spółki Sano z Koszalina. Liudvinavicius (obywatel Litwy) stworzył sieć supermarketów produktów delikatesowych, obejmującej łącznie 37 placówek zlokalizowanych głównie w Koszalinie oraz w woj. kujawsko-pomorskim, pomorskim i warmińsko – mazurskim. Firma zatrudnia dzisiaj ponad 1000 osób.

Uroczysta Gala


Podczas gali wystąpiła w minirecitalu piosenki artystycznej Marta Uszko, aktorka Teatru Polskiego w Szczecinie. W czasie koktajlu rozkrojony został tort przez Małgorzatę Fieducik, dyrektor hotelu Novotel Szczecin Centrum  i Włodzimierza Abkowicza, redaktor naczelnego Świata Biznesu. W ten sposób organizatorzy świętowali 10. Galę Pereł Biznesu zorganizowaną w hotelu Novotel Szczecin Centrum.

Inspirujący Start

Gali Pereł Biznesu towarzyszyło wręczenie dwóch wyróżnień Inspirujący Start przyznawanego wspólnie przez Polską Fundację Przedsiębiorczości i portal Szczecinbiznes.pl młodym przedsiębiorcom, którzy wykazali odwagę, determinację w tworzeniu od podstaw firmy, która ma duże szanse na sukces i może być inspiracją dla osób marzących o własnym biznesie.

Pierwsza dyplom odebrała Katarzyna Palejko, która w czerwcu otworzyła MK Clinique – gabinet rehabilitacji, masażu relaksacyjnego i rytuałów Spa. Można w nim skorzystać z masaży oraz zabiegów elektroterapii, kinezyterapii i refleksoterapii. W ofercie ma obsługę firm – zestresowanych lub przemęczonych menedżerów i pracowników masażyści z MK Clinique masują w miejscu pracy.

Wyróżnienie trafiło też do rąk Pawała Leperta, który zaczynał od podpatrywania produkcji okularów w dużych europejskich fabrykach, a dziś produkuje oprawy okularowe pod własną marką Paul Vadim Eyewear i dystrybuuje okulary światowych marek do ponad 3000 salonów optycznych z kraju i za granicą. Podczas finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w 2014 roku wyprodukowane przez niego charakterystyczne, czerwone okulary nosił Jurek Owsiak

red

Wydawca
ABKOWICZ PRESS

ul.Cukrowa 45-5,
71-004 Szczecin,

Adres redakcji
Świat Biznesu
al. Piastów 48/515
70-311 Szczecin
tel.+48 601 335 804
redakcja@swiatbiznesu.com

Redaktor naczelny
Włodzimierz Abkowicz

Zespół redakcyjny
Michał Abkowicz
Paweł Stężała
Magdalena Szczepkowska

Stali felietoniści
Jacek Batóg
Stanisław Flejterski
Dariusz Zarzecki

Współpraca
Krzysztof Jach
Elżbieta Kubowska
Mieczysław Manik
Ewa Podgajna

Skład kolumn
Monika Gerlicka
tel. 603 557 311
monika@vemo.pl

Reklamy i ogłoszenia
tel. +48 601 335 804
reklama@swiatbiznesu.com

Druk
Rex-Druk
ul.Dębogórska 34
71-717 Szczecin
tel. 91 428 11 11

Redakcja nie zwraca materiałów
niezamówionych oraz zastrzega sobie
prawo opracowania redakcyjnego
tekstów przyjętych do druku.

Redakcja nie odpowiada za
merytoryczna treść reklam, ogłoszeń
i tekstów sponsorowanych.

Świat Biznesu w Internecie: www.swiatbiznesu.com
| Strona Główna |  Kontakt | 
 
CMS System, Powered by

Liczba odwiedzin: 3337942