strona główna
  Biznes z tarczą czy na tarczy? Przeczytaj dyskusję przedsiębiorców w najnowszym Świecie Biznesu
Na pytania na temat skutków pandemii koronawirusa, oceny programów pomocowych i najbliższych miesięcy w gospodarce odpowiedzieli: Laura Hołowacz, prezes zarządu Grupy CSL, Lesław Siemaszko, właściciel firmy deweloperskiej oraz Jarosław Tarczyński, prezes Północnej Izby Gospodarczej, członek zarządu firmy Durable z Przecławia.

W najnowszym numerze Świata Biznesu warto również przeczytać wywiad z Janem Gackowskim, wiceprezesem zarządu spółki Calbud, laureatem nagrody  Perła Biznesu 2019 w kategorii Osobowość Biznesu.

W magazynie tradycyjnie znajdziemy informacje o aktualnych wydarzeniach gospodarczych z regionu, zmiany kadrowe w zachodniopomorskim biznesie i felietony ekonomistów. >>PRZECZYTAJ/ POBIERZ PDF<< 
AKTUALNE WYDANIE
PARTNERZY
PATRONATY
PREZENTACJE
Świat Biznesu 3-4/2009

  HOME    Świat Biznesu 3-4/2009    

Perły Biznesu: Paweł Szynkaruk i Vobis SA

Zobacz galerię zdjęć z gali Pereł Biznesu

Już po raz piąty redakcja „Świata Biznesu” przyznała statuetki w kształcie mankietów z perłowymi spinkami i wyróżnienia w konkursie na Osobowość Biznesu i Wydarzenie Gospodarcze Roku. W jubileuszowej edycji konkursu, podsumowanego tradycyjnie w szczecińskim Novotelu, kapituła konkursowa pod przewodnictwem prof. Stanisława Flejterskiego, w tajnym głosowaniu przyznała statuetki Perły Biznesu Pawłowi Szynkarukowi, dyrektorowi naczelnemu Polskiej Żeglugi Morskiej oraz firmie Vobis.

 Morscy menedżerowie

szynk.jpgPaweł Szynkaruk zdobył uznanie kapituły za skuteczne zarządzanie firmą na bardzo trudnym rynku shippingowym oraz brawurowe wyprowadzenie armatora na szerokie wody.

- Mam zaszczyt szefować znakomitemu zespołowi. Bez tych ludzi tego sukcesu PŻM-u by nie było - powiedział odbierając nagrodę dyrektor firmy.

Paweł Szynkaruk pełni funkcję dyrektora od trzech lat. Pracę zawodową w transporcie morskim rozpoczął 21 lat temu zgodnie z profilem swojego wykształcenia (jest absolwentem Ekonomiki i organizacji transportu morskiego). To właśnie dzięki swoim kwalifikacjom i kompetencjom oraz ponad 20-letniemu doświadczeniu w branży morskiej, dyrektor Szynkaruk zdołał w ostatnim roku wzmocnić naszego armatora i przeprowadzić bardzo ambitne programy inwestycyjne. Ułatwia to zachowanie silnej pozycji firmy na rynku w trudnych czasach kryzysu. Dyrektorowi Szynkarukowi udało się również przywrócić szczecińskiemu armatorowi pozytywny wizerunek międzynarodowego operatora z polskim rodowodem.

Wyróżnienie w kategorii Osobowość Biznesu 2008 przyznano dr. inż. Edwardowi Stachoniowi, prezesowi zarządu Szczecińskiej Stoczni Remontowej Gryfia SA  za konsekwencję i skuteczność we wdrażaniu strategii restrukturyzacji naprawczej i rozwojowej w stoczni oraz za udowodnienie, że przemysł stoczniowy ma w naszym regionie ekonomiczną rację bytu. W ciągu pięciu lat jego kadencji, doszło do uzdrowienia i imponującego rozwoju firmy. Stocznia Gryfia, zwiększa swoje obroty, podejmuje coraz bardziej ambitne zlecenia. Tylko w 2008 roku, Gryfia wyremontowała ponad 220 statków wobec 180 w roku poprzednim.

Profesjonalizm w cenie

Wyróżnienie w tej kategorii trafiło także do dr inż. Doroty Jasiny, dyrektor zarządzającej firmy Kemipol za profesjonalizm, nowoczesność i niezwykłą osobowość kobiety – menedżera . Pod kierunkiem pani dyrektor Jasiny, Kemipol od blisko 20 lat realizuje misję „Czysta woda dla Polski”, będąc w światowej czołówce firm proekologicznych.

Równorzędne wyróżnienie kapituła przyznała Marianowi Ilnickiemu, prezesowi Spółdzielczej Agrofirmy Witkowo  za niespotykany w realnym biznesie jubileusz 50- lecia prezesury w jednej firmie oraz niewiarygodne wizjonerstwo i skuteczność w jego wdrażaniu. Pan Ilnicki szefuje największemu i najbardziej znanemu gospodarstwu rolnemu w naszym regionie. W tym okresie prezes Ilnicki udowodnił, że jego wizja jednego z największych producentów żywności w Polsce jest ambitna i realistyczna. Szeroki i zróżnicowany asortyment ofertowy oraz doskonała jakość produktów jest egzemplifikacją filozofii firmy i jej lidera „Od pola do stołu”. Sam o sobie Prezes Ilnicki powiada „Rolnik z krwi i kości o twardej naturze chłopa” i dlatego biznes prowadzi „na chłopski rozum”.

Nowoczesność i wiedza

jakubiec.jpgStatuetka Perły Biznesu za największe Wydarzenie Gospodarcze 2008 roku trafiło do Spółki Akcyjnej Vobis za skuteczne i systematyczne rozwijanie innowacji technologicznych i produktowych oraz ekspansję rynkową i zwiększanie liczby miejsc pracy.

- Vobis to firma ogólnopolska, a nagrodę za innowacyjność zawdzięczamy ludziom ze Szczecina, którzy pracowali nad naszymi nowymi produktami - mówi Przemysław Jakubiec, wiceprezes Zarządu Vobis SA.

Spółka Vobis jest liderem innowacji technologicznych, czego dobitnym kolejnym dowodem było wyprodukowanie i wprowadzenie na polski rynek komputerów z najnowszym, wydajnym procesorem Intel i7. W roku 2008 Spółka Vobis intensywnie rozwijała sieć sprzedaży, otwierając kolejne sklepy, dzięki czemu Vobis dysponuje największą detaliczną specjalistyczną siecią sprzedaży w Polsce. Vobis to także firma odpowiedzialna społecznie, wspierająca ogólnopolskie oraz lokalne akcje mające na celu pomoc ludziom jej potrzebującym, jak chociażby niedawny udział  w Orkiestrze Świątecznej Pomocy Jerzego Owsiaka.

Wyróżnienie w kategorii Wydarzenie Gospodarce 2008 roku przypadło w tym roku Zachodniopomorskiemu Uniwersytetowi Technologicznemu za wyróżniającą się aktywność w dziedzinie komercjalizacji nauki oraz rozwoju innowacji technologicznych, między innymi poprzez patronowanie Zachodniopomorskiemu Centrum Zaawansowanych Technologii oraz utworzenie Regionalnego Centrum Innowacji i Transferu Technologii wraz z Zachodniopomorskim Klastrem Chemicznym „Zielona Chemia”.

Równorzędne wyróżnienie trafiło też do Kazimierza Mojsiuka, właściciela wraz z żoną Ireną spółki jawnej Mojsiuk za oddanie do użytku w Szczecinie – Dąbiu nowoczesnej stacji serwisowej samochodów ciężarowych Mercedes – Benz, o istotnym znaczeniu dla rozwoju transportu i biznesu. Jest to jedna z najnowocześniejszych stacji serwisowych samochodów dostawczych w Polsce, wyposażona w urządzenia światowej klasy.

Podobne wyróżnienie premiujące Wydarzenie Gospodarcze 2008 otrzymała Gmina Wolin za  Festiwal Słowian i Wikingów, coroczną międzynarodową masową imprezę historyczno – kulturalną o ważnym znaczeniu dla rozwoju turystyki i lokalnego rynku pracy.

Modelki i krewetki

Impreza w hotelu Novotel zgromadziła ok. 70 gości - przedsiębiorców, szefów zachodniopomorskich firm i jednostek samorządowych. Oprócz wręczenia nagród, na gości, jak co roku czekała część rozrywkowa imprezy. Wypełniły ją pokazy mody kolekcji szczecińskiej projektantki Yuliyi Babich oraz kolekcji Biznes butiku Invierno & Verano, a także występ zespołu Sunny Side oraz losowanie upominków od sponsorów. W związku z tym, że tegoroczne Perły były już piątymi z kolei, organizatorzy poczęstowali gości jubileuszowym tortem, który przyjechał na galę ze szczecińskiej cukierni Woźniak, a który pokroili członkowie kapituły konkursu - prof. Stanisław Flejterski, prof. Aneta Zelek i Włodziemierz Abkowicz, redaktor naczelny Świata Biznesu. Tego wieczoru skorzystać można było z bufetu, którego specjałem były krewetki w sosie kokosowym, przygotowanego przez szefa kuchni hotelu Novotel - Krzysztofa Górzyńskiego i jego zastępcę Piotra Sierocińskiego.

Sponsorem głównym Pereł Biznesu 2008 był Bank DnB Nord. Imprezę sponsorowały także GBS Bank i PZU. Partnerem głównym gali był hotel Novotel, a partnerami u.studio, Perpol, Kwiaciarnia Różany Domek, Imperium Wizażu i Lilia Nogal Styl.

SBPer.jpg

Wydawca
ABKOWICZ PRESS

ul.Cukrowa 45-5,
71-004 Szczecin,

Adres redakcji
Świat Biznesu
al. Piastów 48/515
70-311 Szczecin
tel.+48 601 335 804
redakcja@swiatbiznesu.com

Redaktor naczelny
Włodzimierz Abkowicz

Zespół redakcyjny
Michał Abkowicz
Paweł Stężała
Magdalena Szczepkowska

Stali felietoniści
Jacek Batóg
Stanisław Flejterski
Dariusz Zarzecki

Współpraca
Krzysztof Jach
Elżbieta Kubowska
Mieczysław Manik
Ewa Podgajna

Skład kolumn
Monika Gerlicka
tel. 603 557 311
monika@vemo.pl

Reklamy i ogłoszenia
tel. +48 601 335 804
reklama@swiatbiznesu.com

Druk
Rex-Druk
ul.Dębogórska 34
71-717 Szczecin
tel. 91 428 11 11

Redakcja nie zwraca materiałów
niezamówionych oraz zastrzega sobie
prawo opracowania redakcyjnego
tekstów przyjętych do druku.

Redakcja nie odpowiada za
merytoryczna treść reklam, ogłoszeń
i tekstów sponsorowanych.

Świat Biznesu w Internecie: www.swiatbiznesu.com
| Strona Główna |  Kontakt | 
 
CMS System, Powered by

Liczba odwiedzin: 3044330