strona główna
  Biznes z tarczą czy na tarczy? Przeczytaj dyskusję przedsiębiorców w najnowszym Świecie Biznesu
Na pytania na temat skutków pandemii koronawirusa, oceny programów pomocowych i najbliższych miesięcy w gospodarce odpowiedzieli: Laura Hołowacz, prezes zarządu Grupy CSL, Lesław Siemaszko, właściciel firmy deweloperskiej oraz Jarosław Tarczyński, prezes Północnej Izby Gospodarczej, członek zarządu firmy Durable z Przecławia.

W najnowszym numerze Świata Biznesu warto również przeczytać wywiad z Janem Gackowskim, wiceprezesem zarządu spółki Calbud, laureatem nagrody  Perła Biznesu 2019 w kategorii Osobowość Biznesu.

W magazynie tradycyjnie znajdziemy informacje o aktualnych wydarzeniach gospodarczych z regionu, zmiany kadrowe w zachodniopomorskim biznesie i felietony ekonomistów. >>PRZECZYTAJ/ POBIERZ PDF<< 
AKTUALNE WYDANIE
PARTNERZY
PATRONATY
PREZENTACJE
Świat Biznesu nr 3-4/2012

  HOME    Świat Biznesu nr 3-4/2012    

Perły zabłysły w Novotelu

Kapituła złożona z naukowców i publicystów gospodarczych wybrała dwie najważniejsze Perły Biznesu oraz osiem wyróżnień. Statuetki w kształcie mankietów z perłowymi spinkami w szczecińskim hotelu Novotel Centrum odebrali Grzegorz Krzywicki, dyrektor szczecińskiego oddziału giełdowej firmy Erbud SA za dynamiczny wzrost inwestycji w Szczecinie w kategorii Wydarzenie Gospodarcze 2011 oraz Monika Pyszkowska, dyrektor Galerii Handlowej Kaskada w kategorii Osobowość Biznesu 2011.

Gala wręczenia nagród gospodarczych Perły Biznesu, organizowana już po raz ósmy przez redakcję „Świata Biznesu” odbyła się 1 marca w efektownie udekorowanych wnętrzach  hotelu Novotel Centrum w Szczecinie.

Wydarzenia i osobowości

Wyróżnienia w kategorii Wydarzenie Gospodarcze 2011 otrzymali: Zakłady Chemiczne „Police” za  sukces gospodarczy w 2011 roku, Polska Żegluga Morska za zdolność przetrwania firmy armatorskiej w burzliwych czasach (szczeciński armator obchodził niedawno 60-lecie istnienia), Megaron SA za  udany debiut na Giełdzie Papierów Wartościowych oraz Pasieka Fujarskich z Czaplinka za zarejestrowanie w Brukseli pierwszego  zachodniopomorskiego produktu regionalnego „Miody drahimskie”. Wyróżnienia te trafiły do rąk Wojciecha Narucia, wiceprezesa Zakładów Chemicznych „Police”, Pawła Szynkaruka, dyrektora generalnego Polskiej Żeglugi Morskiej, Doroty Sękowskiej- Przewłockiej, kierownika ds. zarządzania jakością i jednocześnie rzeczniczki prasowej Megaronu SA oraz do Grzegorza Fujarskiego, współwłaściciela pasieki Czaplinku.

W kategorii Osobowość Biznesu 2011 kapituła wyróżniła: Artura Bartkowiaka, dyrektora Centrum Bioimmobilizacji i Innowacyjnych Materiałów Opakowaniowych przy Zachodniopomorskim Uniwersytecie Technologicznym za doprowadzenie  w ub. roku 2011 do utworzenia unikalnej w skali kraju  jednostki naukowo – badawczej, zorientowanej na  ścisłe związki z praktyką gospodarczą w branży opakowaniowej, biotechnologicznej i rolno-spożywczej. Wyróżnienie dla Krzysztofa Bobali, współwłaściciela agencji Bono i Bene Sport Centrum za doprowadzenie do otwarcia w ub. roku największego w Szczecinie prywatnego centrum sportowego, a także za wybitny   udział w organizacji turnieju tenisowego Pekao Szczecin  Open oraz  Mistrzostw Europy w Pływaniu odebrała partnerka życiowa i zawodowa  pana Krzysztofa  - Agnieszka Nykiel – Bobala. Wyróżnienie w tej kategorii przypadło także Małgorzacie Lis, dyrektor generalnej Międzynarodowych Targów Szczecińskich za , za wieloletnie, inteligentne zarządzanie  spółką MTS, w tym zwłaszcza za działalność na rzecz  wspierania  rozwoju biznesu poprzez  organizowanie międzynarodowych  imprez targowych. Kolejne wyróżnienie w imieniu Janusza Zalewskiego, właściciela kompleksu wypoczynkowego Sandra SPA w Pogorzelicy i Karpaczu za  działalność na rzecz rozbudowy infrastruktury turystycznej na Wybrzeżu Rewalskim oraz za działalność sponsorską na rzecz piłkarzy Pogoni Szczecin oraz turnieju tenisowego aktorów i turystów w Pogorzelicy  odebrała Halina Milewska, dyrektor kompleksu.

Laureatom pogratulował Andrzej Jakubowski, wicemarszałek województwa. Z kolei Stanisław Gawłowski, wiceminister środowiska oraz posłanka Magdalena Kochan nadesłali listy z gratulacjami dla zwycięzców konkursu.

W skład kapituły konkursu wchodzą naukowcy z uczelni zachodniopomorskich oraz publicyści ekonomiczni. W tym roku kapitule przewodniczyła prof. Aneta Zelek, prorektor Zachodniopomorskiej Szkoły Biznesu, wiceprzewodniczącym był prof. Stanisław Flejterski, znany ekonomista  z Uniwersytetu Szczecińskiego. W obradach jedenastoosobowej Kapituły uczestniczyli ponadto: profesorowie Grażyna Karmowska i Włodzimierz Kiernożycki z ZUT, Leon Dorozik i Piotr Niedzielski z US oraz publicyści gospodarczy: Urszula Dembińska z TVP Info, Tomasz Kowalczyk, redaktor naczelny „Kuriera Szczecińskiego”, Zdzisław Tararako z Polskiego Radia Szczecin, Włodzimierz Abkowicz, redaktor naczelny „Świata Biznesu” oraz Michał Abkowicz, redaktor naczelny portalu Szczecinbiznes.pl. Obowiązki sekretarza Kapituły pełniła redaktor Magdalena Szczepkowska.

Świat samorządu, biznesu i nauki

Impreza stała się też okazją do prezentacji dokonań Polskiej Fundacji Przedsiębiorczości, głównego partnera uroczystości.  O znaczeniu tej instytucji dla rozwoju regionu opowiadała  Barbara Bartkowiak, prezes PFP w krótkiej rozmowie z Dariuszem Baranikiem, dziennikarzem TVP Szczecin, który z  wdziękiem i dowcipem poprowadził Galę rozdania Pereł Biznesu.

Uroczystość  przyciągnęła licznych gości zaproszonych do udziału w imprezie. W  hotelu Novotel Centrum  pojawili się samorządowcy (w tym obok wspomnianego już wicemarszałka województwa, Dariusz Wąs, wiceprezydent Szczecina, Władysław Diakun, burmistrz Polic  oraz Rafął Zając, wiceprezydent Stargardu) , a także przedstawiciele świata nauki , a wśród nich prof. Stefan Domek, prof. Mirosława El Fray i prof. Antoni Morawski z Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego oraz prof. Ewa Kołodziejek, językoznawczyni z Uniwersytetu Szczecinskiego.
Świat biznesu reprezentowały m.in. tak znakomite osobistości biznesu jak wspomniana już  Barbara Bartkowiak,  prezes Polskiej Fundacji przedsiębiorczości, Laura Hołowacz, dyrektor CSL International Spedition, Magdalena Kotnis, prezes Zachodniopomorskiej Agencji Rozwoju regionalnego, Beata Styś, prezes bwg EBIT, Przemysław Janasik, prezes Pazimu, Tomasz Partyka, prezes Asprodu, Dariusz Jedrzejewski, prezes „nowego” Turzynu  oraz Grzegorz i Daniel Doboszowie, właściciele Fabryki Cukierków Dobosz z Trzebieży. Organizacje biznesowe reprezentowali Dariusz Więcaszek, prezes Północnej Izby Gospodarczej i Bogumił Rogowski, prezydent Business Club Szczecin. Na Galę zawitał też Zbigniew Zalewski, dyrektor oddziału ZUS w Szczecinie i Wiesław Wierzchoś, biznesmen, konsul honorowy Litwy w Szczecinie. Wśród gości dostrzegliśmy także Jolantę Drąszkowską oraz Piotra Tomaszewicza, znanych szczecińskich deweloperów , a także  Tadeusza Dudojcia, ongiś reprezentującego  motoryzację, zaś dziś rynek nieruchomości. Pojawili się też reprezentanci świata finansów, a wśród nich Katarzyna Koroch dyrektor Regionu Zachodniego Pekao SA i Krzysztof Kowalczyk, dyrektor regionu GBS Bank. Dostrzegliśmy też Adama Badacha, prezesa Zarzadu Zachodniopomorskiego Regionalnego Funduszu Poręczeń Kredytowych i Krzysztofa Wojtowicza, szefa szczecińskiego oddziału Deloitte.

Świat kultury i mediów obok wielu dziennikarzy reprezentowali także Mirosław Sobczyk, prezes Grupy Reklamowej Zapol i Roman Biłas, wicedyrektor Zamku książąt Pomorskich.

Modne stroje i wytworne przekąski

Uczestnicy Gali obejrzeli prezentację najnowszych kolekcji świetnie zapowiadającej się w Europie projektantki mody Yulii Babich, która związana jest ze Szczecinem i dziś posiada już swoje butiki w Berlinie i Poznaniu, szykując się do podbicia Londynu. W trakcie Gali długonogie modelki zaprezentowały  eleganckie sukienki z kolekcji wiosenno – letniej oraz powłóczyste suknie z linii ślubnej.

Zanim laureaci i goście gali  udali się na przepyszny koktajl wysłuchali mini koncertu wokalistki jazzowej Sylwii Kowalczyk, która wykonała znane standardy jazzowe.

Tym razem kuchnia Novotelu przygotowała smakołyki serwowane w formie drobnych przekąsek. Można więc było zdegustować kilka wyśmienitych przysmaków, specjalnie przygotowanych na tą okazję. Na uczestników Gali czekał m.in. sandacz w galarecie z warzywami i pianka kawiorową, wędzona kaczka z fromage curry czy tez marynowana dynia w imbirze z tuńczykiem w sezamie na kiełkach.

Po zakończeniu koktajlu, uczestników i gości imprezy żegnały hostessy, wręczając im słodkie upominki ufundowane przez fabrykę cukierków Dobosz z Trzebieży.

Współorganizatorem gali Pereł Biznesu 2011 był już po raz szósty hotel Novotel Centrum w Szczecinie. Rolę  głównego partnera wydarzenia pełniła Polska Fundacja Przedsiębiorczości, zaś rolę partnerów towarzyszących imprezie przyjęły na siebie  Mercedes-Benz Mojsiuk oraz Bank GBS z Barlinka. Wśród sponsorów gali byli znaleźli się także Perpol, Tiffany Flowers&Café, Cage 22, restauracja Ładoga, Baltica SPA, fabryka cukierków Dobosz z Trzebieży oraz Butterfly – Upominki reklamowe.

Patroni medialni imprezy to  TVP Szczecin, Polskie Radio Szczecin, Kurier Szczeciński oraz  portal Szczecinbiznes.pl.


(PB)

Wydawca
ABKOWICZ PRESS

ul.Cukrowa 45-5,
71-004 Szczecin,

Adres redakcji
Świat Biznesu
al. Piastów 48/515
70-311 Szczecin
tel.+48 601 335 804
redakcja@swiatbiznesu.com

Redaktor naczelny
Włodzimierz Abkowicz

Zespół redakcyjny
Michał Abkowicz
Paweł Stężała
Magdalena Szczepkowska

Stali felietoniści
Jacek Batóg
Stanisław Flejterski
Dariusz Zarzecki

Współpraca
Krzysztof Jach
Elżbieta Kubowska
Mieczysław Manik
Ewa Podgajna

Skład kolumn
Monika Gerlicka
tel. 603 557 311
monika@vemo.pl

Reklamy i ogłoszenia
tel. +48 601 335 804
reklama@swiatbiznesu.com

Druk
Rex-Druk
ul.Dębogórska 34
71-717 Szczecin
tel. 91 428 11 11

Redakcja nie zwraca materiałów
niezamówionych oraz zastrzega sobie
prawo opracowania redakcyjnego
tekstów przyjętych do druku.

Redakcja nie odpowiada za
merytoryczna treść reklam, ogłoszeń
i tekstów sponsorowanych.

Świat Biznesu w Internecie: www.swiatbiznesu.com
| Strona Główna |  Kontakt | 
 
CMS System, Powered by

Liczba odwiedzin: 3088996