strona główna
  Biznes z tarczą czy na tarczy? Przeczytaj dyskusję przedsiębiorców w najnowszym Świecie Biznesu
Na pytania na temat skutków pandemii koronawirusa, oceny programów pomocowych i najbliższych miesięcy w gospodarce odpowiedzieli: Laura Hołowacz, prezes zarządu Grupy CSL, Lesław Siemaszko, właściciel firmy deweloperskiej oraz Jarosław Tarczyński, prezes Północnej Izby Gospodarczej, członek zarządu firmy Durable z Przecławia.

W najnowszym numerze Świata Biznesu warto również przeczytać wywiad z Janem Gackowskim, wiceprezesem zarządu spółki Calbud, laureatem nagrody  Perła Biznesu 2019 w kategorii Osobowość Biznesu.

W magazynie tradycyjnie znajdziemy informacje o aktualnych wydarzeniach gospodarczych z regionu, zmiany kadrowe w zachodniopomorskim biznesie i felietony ekonomistów. >>PRZECZYTAJ/ POBIERZ PDF<< 
AKTUALNE WYDANIE
PARTNERZY
PATRONATY
PREZENTACJE
Świat Biznesu nr 4-5/2017

  HOME    Świat Biznesu nr 4-5/2017    

Peryskopy dla najlepszych pracodawców

Jest diagnoza, recepty - jak na razie - brak. Zapaść na szczecińskim rynku pracy odczuwalna jest coraz bardziej. Stąd pomysł Północnej Izby Gospodarczej i szczecińskiego magistratu zorganizowania projektu Pionierzy 2.0, w ramach którego odbędzie się konkurs Szczeciński Pracodawca Roku oraz Targi Vocatium i Peryskop. Zwycięzców 5 kategorii poznamy 2 czerwca br. podczas uroczystej Gali Pracodawcy, której patronować będzie także „Świat Biznesu”.

- Kapituła będzie zwracała uwagę nie tylko na sytuację firmy na rynku, ale przede wszystkim na to, w jaki sposób jej władze dbają o swoją załogę - stwierdziła Barbara Bartkowiak, prezes Polskiej Fundacji Przedsiębiorczości w Szczecinie. - My ze swojej strony oferujemy wsparcie finansowe, głównie w obszarze szkoleń oraz doradztwa. Będziemy także uczestniczyli w kreowaniu nowych zawodów. Celem akcji jest zatrzymanie fali emigracji pracowników na terenie Szczecińskiego Obszaru Metropolitalnego. Wprawdzie płace w regionie z roku na rok rosną, jednak nadal nie spełniają one oczekiwań. Młodzi specjaliści wybierają Warszawę lub wyjeżdżają za granicę.

- Pragniemy kompleksowo podejść do tematu - zapewnił Michał Przepiera, wiceprezydent Szczecina. - Informacja nie zawsze dociera do tych, którzy mogliby podjąć u nas pracę. Stąd pomysł na spotkania ze studentami i uczniami szczecińskich szkół. Wcale nie odbiegamy od reszty kraju. W regionie są pracodawcy, którzy są w stanie dobrze opłacić pracownika, jednak brakuje koordynacji w działaniach. Promowanie metropolii szczecińskiej jako regionu oferującego miejsca pracy w konkretnych przedsiębiorstwach, gwarantujących pracownikom pracę i rozwój kariery zawodowej to główny cel konkursu.

- Firmy sygnalizują brak specjalistów i rzemieślników, ale nie tylko. Coraz częściej zaczyna brakować pracowników biurowych, produkcyjnych i fizycznych - dodał Dariusz Więcaszek, prezes Północnej Izby Gospodarczej. - Nie możemy siedzieć z założonymi rękami. Poprzez naszą akcję pragniemy pokazać przedsiębiorstwa, które oferują dobrą pracę.

Wyróżnienia w postaci statuetek w formie Peryskopów trafią do tych przedsiębiorców, którzy swoje sukcesy gospodarcze opierają na wykwalifikowanych kadrach.

ps

Wydawca
ABKOWICZ PRESS

ul.Cukrowa 45-5,
71-004 Szczecin,

Adres redakcji
Świat Biznesu
al. Piastów 48/515
70-311 Szczecin
tel.+48 601 335 804
redakcja@swiatbiznesu.com

Redaktor naczelny
Włodzimierz Abkowicz

Zespół redakcyjny
Michał Abkowicz
Paweł Stężała
Magdalena Szczepkowska

Stali felietoniści
Jacek Batóg
Stanisław Flejterski
Dariusz Zarzecki

Współpraca
Krzysztof Jach
Elżbieta Kubowska
Mieczysław Manik
Ewa Podgajna

Skład kolumn
Monika Gerlicka
tel. 603 557 311
monika@vemo.pl

Reklamy i ogłoszenia
tel. +48 601 335 804
reklama@swiatbiznesu.com

Druk
Rex-Druk
ul.Dębogórska 34
71-717 Szczecin
tel. 91 428 11 11

Redakcja nie zwraca materiałów
niezamówionych oraz zastrzega sobie
prawo opracowania redakcyjnego
tekstów przyjętych do druku.

Redakcja nie odpowiada za
merytoryczna treść reklam, ogłoszeń
i tekstów sponsorowanych.

Świat Biznesu w Internecie: www.swiatbiznesu.com
| Strona Główna |  Kontakt | 
 
CMS System, Powered by

Liczba odwiedzin: 3043901