strona główna
  Biznes z tarczą czy na tarczy? Przeczytaj dyskusję przedsiębiorców w najnowszym Świecie Biznesu
Na pytania na temat skutków pandemii koronawirusa, oceny programów pomocowych i najbliższych miesięcy w gospodarce odpowiedzieli: Laura Hołowacz, prezes zarządu Grupy CSL, Lesław Siemaszko, właściciel firmy deweloperskiej oraz Jarosław Tarczyński, prezes Północnej Izby Gospodarczej, członek zarządu firmy Durable z Przecławia.

W najnowszym numerze Świata Biznesu warto również przeczytać wywiad z Janem Gackowskim, wiceprezesem zarządu spółki Calbud, laureatem nagrody  Perła Biznesu 2019 w kategorii Osobowość Biznesu.

W magazynie tradycyjnie znajdziemy informacje o aktualnych wydarzeniach gospodarczych z regionu, zmiany kadrowe w zachodniopomorskim biznesie i felietony ekonomistów. >>PRZECZYTAJ/ POBIERZ PDF<< 
AKTUALNE WYDANIE
PARTNERZY
PATRONATY
PREZENTACJE
Świat Biznesu nr 9-10/2010

  HOME    Świat Biznesu nr 9-10/2010    

Pierwsze dźwigi z Cargoteku

Kilkaset dźwigów, suwnic i urządzeń do transportu kontenerów produkować może rocznie montownia koncernu Cargotec otwarta 8 września w Stargardzie Szczecińskim.

Zakład montażowy wart 30 mln zł powstał w rok, na gruncie wchodzącym w skład Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej i jest największą inwestycją w województwie w ostatnim okresie.

- Decyzję o budowie fabryki w Stargardzie podjęliśmy biorąc pod uwagę położenie: blisko portu i granicy oraz przyjazną postawę władz lokalnych i regionalnych - mówi Adam Ryniak, dyrektor generalny Cargotec Poland. - Cieszę się, że w dniu otwarcia fabryki można do niej dojechać nową drogą i że podciągnięte są do niej niezbędne media.

Bliskość portu jest ważna m. in. ze względu na kierunki sprzedaży produktów Cargotecu. Dźwigi Hiab i suwnice Kalmar (marki własne Cargoteku) popłyną ze Szczecina m. in. do obu Ameryk, Australii i Azji, która jest największym odbiorcą produktów fińskiego koncernu.
Wielkość i asortyment produkcji zakładu zależy od zamówień jednostek koncernu odpowiedzialnych za sprzedaż. To one zlecają produkcję montowni.

Firma zamawia część podzespołów od polskich poddostawców.
- Aktualnie jest to ok. 850 elementów. Zamawiamy je w kilkunastu polskich firmach. Szacuję, że mogą one stanowić 10-15 proc. elementów wykorzystywanych w produkcji – wyjaśnia Ryniak. - Utworzyliśmy specjalna sekcję zamówień, której zadaniem jest znajdować poddostawców w Polsce i Europie Środkowej. Zakład zatrudnia 130 osób.

SG

Fot. Dźwigi i suwnice Cargoteku popłyną ze Szczecina do obu Ameryk (SG)

Wydawca
ABKOWICZ PRESS

ul.Cukrowa 45-5,
71-004 Szczecin,

Adres redakcji
Świat Biznesu
al. Piastów 48/515
70-311 Szczecin
tel.+48 601 335 804
redakcja@swiatbiznesu.com

Redaktor naczelny
Włodzimierz Abkowicz

Zespół redakcyjny
Michał Abkowicz
Paweł Stężała
Magdalena Szczepkowska

Stali felietoniści
Jacek Batóg
Stanisław Flejterski
Dariusz Zarzecki

Współpraca
Krzysztof Jach
Elżbieta Kubowska
Mieczysław Manik
Ewa Podgajna

Skład kolumn
Monika Gerlicka
tel. 603 557 311
monika@vemo.pl

Reklamy i ogłoszenia
tel. +48 601 335 804
reklama@swiatbiznesu.com

Druk
Rex-Druk
ul.Dębogórska 34
71-717 Szczecin
tel. 91 428 11 11

Redakcja nie zwraca materiałów
niezamówionych oraz zastrzega sobie
prawo opracowania redakcyjnego
tekstów przyjętych do druku.

Redakcja nie odpowiada za
merytoryczna treść reklam, ogłoszeń
i tekstów sponsorowanych.

Świat Biznesu w Internecie: www.swiatbiznesu.com
| Strona Główna |  Kontakt | 
 
CMS System, Powered by

Liczba odwiedzin: 3044490