strona główna
  Odpocznijmy na chwilę od newsów związanych z koronawirusem. Najnowszy Świat Biznesu trafił do czytelników i jest do pobrania w wersji pdf.
W pierwszym w tym roku wydaniu magazynu gospodarczego Pomorza Zachodniego przeczytamy obszerną relację i podsumowanie konkursu Perły Biznesu 2019 oraz rozmowę z Łukaszem Lendnerem, dyrektorem szczecińskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad o przyszłości drogi S6 (jej oddanie było Wydarzeniem Gospodarczym 2019 roku), dokończeniu drogi S3, obwodnicach Pomorza Zachodniego i szybkiej trasie do Warszawy przez Wałcz. Numer jak zwykle uzupełnia Koktajl biznesowy, felietony ekonomistów, Karuzela kadrowa i Twarze Biznesu. >>PRZECZYTAJ/ POBIERZ PDF<<
AKTUALNE WYDANIE
PARTNERZY
PATRONATY
PREZENTACJE
Świat Biznesu nr 1-3/2015

  HOME    Świat Biznesu nr 1-3/2015    

Piętnaście lat z golfem w Binowie

Sławomir Piński, dyrektor zarządzający Binowo Park Golf Club, o golfowym slalomie, biznesowej wizytówce i… dziurawej drodze ze Szczecina.

Rozmawiamy na początku marca, a tymczasem golfiści z Binowa mają już za sobą niezwykłe wydarzenie: dwubój narciarsko– golfowy.

Nasz klub znany jest z nowatorskich pomysłów i dlatego postanowiliśmy wykorzystać przychylną aurę, która powoduje, że można już grać w golfa, ale też można jeszcze jeździć na nartach. Pomysł połączenia tych dwóch dyscyplin sportu wyszedł od Włodka Bryły, członka naszego klubu golfowego, który jest instruktorem narciarskim. W ten sposób w sobotę 21 lutego, uczestnicy dwuboju rano zaliczyli dwa przejazdy slalomu specjalnego, a następnie po obiedzie zagrali na 18-dołkowym polu w Binowie w golfa.

Gratuluję udanego pomysłu, a kiedy oficjalnie zainaugurujecie sezon w Binowie?

Sezon zainaugurujemy na I Turnieju Klubowym, który odbędzie się w niedzielę 29 marca. Przewidujemy również na naszym polu inaugurację ogólnopolską na początku maja. Będzie ona połączona z turniejem Pair Golf Challenge, czyli Mistrzostwami Polski Par, które zostaną rozegrane 1 i 2 maja. Dodam tylko, że w bieżącym roku kalendarzowym, dzięki dobrym warunkom pogodowym, pierwsi golfiści pojawili się na naszym polu już w styczniu. Choć równolegle doprowadzamy pole do jak najlepszej kondycji po przerwie zimowej i po szkodach naniesionych przez krety, pierwsze tegoroczne miesiące są znakomitą okazją do rekreacji na świeżym powietrzu i treningu przed rozpoczęciem właściwego sezonu.

Jakie ważne turnieje dla zaawansowanych golfistów odbędą się poza Mistrzostwami Polski Par na polu w Binowie?

Zacznę może od World Amateur Golfers Championship (WAGC) – najważniejszego cyklu amatorskich imprez golfowych w Polsce, składającego się z 15 eliminacji. Cykl rozpoczniemy 13 marca od turnieju na polu golfowym La Quinta w Marbelli, w kurorcie wybrzeża Costa del Sol w Hiszpanii. W turnieju zapowiedzieli udział m.in. ambasadorzy naszego turnieju WAGC Jerzy Dudek, Mariusz Czerkawski i Krzysztof Materna. Finał turnieju odbędzie się w ostatni weekend sierpnia w Binowie. Finał WAGC będzie, jak co roku, wielkim świętem golfowym, kończącym tę największą imprezę golfa amatorskiego w Polsce. Kolejnym wydarzeniem stanie się 17. edycja turnieju dla zawodowców Floating Garden Szczecin Open, która trwać będzie od 17 do 20 maja. Wezmą w niej udział zawodowi golfiści nie tylko z Europy, ale także z innych kontynentów, takich jak Ameryka i Australia. Na uwagę zasługuje inny majowy turniej - Unity Line Ryder Cup. Jest to turniej drużynowy, na który zaprosiliśmy sześcioosobowe teamy z klubów polskich, ale także drużyny ze Skandynawii. Nieprzypadkowo głównym partnerem turnieju jest Unity Line, którego promy zapewniają połączenia morskie pomiędzy Polską a krajami skandynawskimi. Wreszcie warto wspomnieć o Mistrzostwach Polski Golfowo-brydżowych, które odbędą się w tym roku 4 czerwca oraz o tradycyjnym turnieju Baltica Ladies Golf Cup, na który zapraszamy panie w ostatni weekend czerwca.

Przejdźmy do imprez o charakterze biznesowym i korporacyjnym, gdyż truizmem staje się stwierdzenie, że pole golfowe jest doskonałym miejscem do nawiązywania kontaktów biznesowych.

Najstarszym korporacyjnym turniejem w Polsce jest turniej o puchar prezesa Banku Handlowego w Warszawie S.A. W wydarzeniu uczestniczą przedsiębiorcy, prezesi czołowych firm z Polski, a szczególnie Pomorza Zachodniego, które na co dzień współpracują z bankiem. Jest to flagowa impreza, która odbędzie się w sierpniu w Binowie po raz osiemnasty, a swe początki miała na polu golfowym w Łukęcinie.

Bardzo ważnym jest czerwcowe wydarzenie, jakim stanie się Turniej Inwestorów (27-28 czerwca), który organizujemy wraz z Urzędem Miasta Szczecina, bardzo dynamicznie rozwijająca się impreza. Na ten turniej zapraszamy inwestorów zagranicznych i krajowych, zarówno tych, którzy już prowadzą interesy na naszym rynku, jak i tych, którzy przymierzają się do zainwestowania w Szczecinie i na Pomorzu Zachodnim.

Takie spotkanie na polu golfowym jest znakomitym dopełnieniem prowadzonej działalności biznesowej w naszym regionie.

Biznesowy i sportowy aspekt pola w Binowie psuje makabryczny stan drogi dojazdowej ze Szczecina.

Niestety, ta droga jest w coraz bardziej opłakanym stanie. Ostatnio w kuluarach organizowanej przez waszą redakcję gali wręczenia Pereł Biznesu rozmawiałem na ten temat z wicemarszałkiem województwa Jarosławem Rzepą. Marszałek ma na uwadze podjęcie starań na rzecz znalezienia sposobu finansowania budowy tej drogi, co przyjąłem z dużą satysfakcją. Liczę, że ta droga będzie w najbliższym okresie odremontowana, a to jest bardzo ważne, nie tylko dla nas. Pole golfowe Binowo Park stało się wizytówką turystyczną i biznesową Szczecina, a warunki dojazdu na pole nie powinny tego obrazu zaczerniać. Niestety, stan drogi odbierany jest jako rażące zaniedbanie, co przeszkadza kształtowaniu pozytywnej opinii o polu golfowym. To się musi zmienić!

Dlaczego namawia pan do gry w golfa szczególnie ludzi biznesu?

Z roku na rok rośnie liczba biznesmenów grających w golfa zarówno w Polsce, jak i na Pomorzu Zachodnim. Golf w odróżnieniu od innych dyscyplin sportu stwarza możliwości spędzenia ze sobą kilku godzin. Jest to dodatkowa płaszczyzna, na której można budować znakomite relacje biznesowe. Korzystając z gościny na łamach „Świata Biznesu”, chciałbym dodać, że wszystkie tegoroczne imprezy golfowe będą odbywać się pod hasłem 15-lecia Binowo Park Golf Club. Zwieńczeniem tych działań będzie wielka gala, połączona z piknikiem i specjalnym turniejem, który odbędzie się 5 września. Przez 15 lat przez nasze pole golfowe przewinęło się kilkadziesiąt tysięcy gości. Chcemy ich ponownie zaprosić, by pokazać im, jak się rozwinęliśmy przez te lata i dowiedzieć się, jak wielu z nich uprawia ten sport. W ramach jubileuszu zaaranżowaliśmy też w tym sezonie wydarzenia pn. Callaway Beginners Academy, czyli Akademię Golfa i turnieje dla początkujących, sponsorowane przez firmę Callaway, światowego producenta sprzętu golfowego. Odbywać się one będą w ramach dni otwartych w Binowie.

Dziękuję za rozmowę.

Rozmawiał Włodzimierz Abkowicz 

Wydawca
ABKOWICZ PRESS

ul.Cukrowa 45-5,
71-004 Szczecin,

Adres redakcji
Świat Biznesu
al. Piastów 48/515
70-311 Szczecin
tel.+48 601 335 804
redakcja@swiatbiznesu.com

Redaktor naczelny
Włodzimierz Abkowicz

Zespół redakcyjny
Michał Abkowicz
Paweł Stężała
Magdalena Szczepkowska

Stali felietoniści
Jacek Batóg
Stanisław Flejterski
Dariusz Zarzecki

Współpraca
Krzysztof Jach
Elżbieta Kubowska
Mieczysław Manik
Ewa Podgajna

Skład kolumn
Monika Gerlicka
tel. 603 557 311
monika@vemo.pl

Reklamy i ogłoszenia
tel. +48 601 335 804
reklama@swiatbiznesu.com

Druk
Rex-Druk
ul.Dębogórska 34
71-717 Szczecin
tel. 91 428 11 11

Redakcja nie zwraca materiałów
niezamówionych oraz zastrzega sobie
prawo opracowania redakcyjnego
tekstów przyjętych do druku.

Redakcja nie odpowiada za
merytoryczna treść reklam, ogłoszeń
i tekstów sponsorowanych.

Świat Biznesu w Internecie: www.swiatbiznesu.com
| Strona Główna |  Kontakt | 
 
CMS System, Powered by

Liczba odwiedzin: 2981562