strona główna
  Biznes z tarczą czy na tarczy? Przeczytaj dyskusję przedsiębiorców w najnowszym Świecie Biznesu
Na pytania na temat skutków pandemii koronawirusa, oceny programów pomocowych i najbliższych miesięcy w gospodarce odpowiedzieli: Laura Hołowacz, prezes zarządu Grupy CSL, Lesław Siemaszko, właściciel firmy deweloperskiej oraz Jarosław Tarczyński, prezes Północnej Izby Gospodarczej, członek zarządu firmy Durable z Przecławia.

W najnowszym numerze Świata Biznesu warto również przeczytać wywiad z Janem Gackowskim, wiceprezesem zarządu spółki Calbud, laureatem nagrody  Perła Biznesu 2019 w kategorii Osobowość Biznesu.

W magazynie tradycyjnie znajdziemy informacje o aktualnych wydarzeniach gospodarczych z regionu, zmiany kadrowe w zachodniopomorskim biznesie i felietony ekonomistów. >>PRZECZYTAJ/ POBIERZ PDF<< 
AKTUALNE WYDANIE
PARTNERZY
PATRONATY
PREZENTACJE
Świat Biznesu nr 1-2/2012

  HOME    Świat Biznesu nr 1-2/2012    

Pod dyktando karateków

Karatecy zdominowali 58. plebiscyt sportowy „Kuriera Szczecińskiego" na najlepszych zawodników i trenerów województwa zachodniopomorskiego w 2011 roku. W ostatnich dniach grudnia ub. roku w Teatrze Polskim zostały ogłoszone wyniki. Na podium znaleźli się wyłącznie przedstawiciele sportów walki.

Wygrał Piotr Szumiło, brązowy medalista w kumite indywidualnym na mistrzostwach świata w karate shotokan oraz mistrz Polski. Na drugiej pozycji znalazł się Szymon Grzywacz (karate WKF) - mistrz Polski w kumite open. Trzecie miejsce zajęła Justyna Paczkowska (karate WKF) - wicemistrzyni świata w kumite karate shotokan i brązowa medalistka akademickich mistrzostw Europy. Wszyscy są reprezentantami klubu Bodaikan Szczecin, którego szkoleniowiec - Piotr Juszczak - zwyciężył w kategorii Trener roku. Inaczej być przecież nie mogło.

Plebiscyty rządzą się swoimi prawami. Głosują czytelnicy, często znajomi sportowców, ich sympatycy. Tak jednoznaczny triumf przedstawicieli sportów walki nie musi wcale oznaczać wzrostu popularności karate w naszym regionie. Po prostu, środowisko związane z tą dyscypliną potrafiło się zmobilizować i doceniło w ten właśnie sposób osiągnięcia koleżanek i kolegów. A że brakowało innych mocnych kandydatur w minionym roku? Trudno. Wykorzystali swój moment - ich prawo.

Łącznie w czołowej „dziesiątce" znalazło się aż ośmiu karateków. Podobnego przypadku w ponad półwiecznej historii plebiscytu jeszcze nie było.

Kolejne lokaty wśród sportowców zajęli: 4. Paweł Bombolewski (karate), 5. Marta Bokun (kajak – polo), 6. Agata Andrzejewska (karate), 7. Jacek Bobik (jeździectwo), 8. Wioletta Cichoń (karate), 9. Michał Kaliniewicz (karate), 10. Adrian Fułek (karate).

Wśród szkoleniowców Piotr Juszczak wyprzedził Krzysztofa Krupeckiego (wioślarstwo, AZS Szczecin) i Jarosława Dudę (gimnastyka sportowa, MKS Kusy Szczecin).

- To jest dla mnie wielki zaszczyt i wyróżnienie, za które dziękuję moim podopiecznym, zawodnikom i całemu środowisku karate - mówił wyraźnie wzruszony Piotr Juszczak, odbierając gratulacje.

Redakcja „Kuriera Szczecińskiego” ufundowała pięć nagród specjalnych dla: tenisisty Masters Szczecin Marcina Matkowskiego (nieoficjalny wicemistrz świata w deblu), pływaka MKP Szczecin - Mateusza Sawrymowicza (mistrz Europy), żeglarza SEJK Pogoń - Karola Porożyńskiego (mistrz Polski i kwalifikacja olimpijska), kolarki torowej Grupy Kolarskiej BOGO Szczecin - Małgorzaty Wojtyry (młodzieżowa mistrzyni Europy, czwarte miejsca na MŚ i ME seniorów i sześć seniorskich tytułów mistrzyni Polski) oraz wioślarza AZS Szczecin Konrada Wasielewskiego (czwarte miejsce w mistrzostwach świata i brąz na mistrzostwach Europy). Ci zawodnicy - zdaniem dziennikarzy - również zasłużyli na wyróżnienia za osiągnięcia w minionym roku.

Ponadto nagrodę prezydenta Szczecina otrzymała pływaczka Paulina Woźniak - trzykrotna złota medalistka Światowych Igrzyskach Osób z Dysfunkcją Ruchu. Paulina to jedna z kandydatek do medalu w tegorocznej paraolimpiadzie. Przed czterema laty w Pekinie sięgnęła po srebro. Może tym razem uda się zdobyć krążek z najcenniejszego kruszcu?

A na raucie, jak co roku, bawiono się do późnych godzin nocnych. Także przy muzyce. W gościnnych salach Teatru Polskiego sportowcy, trenerzy i działacze mieli doskonałą okazję do rozmów oraz dyskusji, które rozgorzały po części oficjalnej. Humor dopisywał czterokrotnemu mistrzowi świata w wioślarstwie Konradowi Wasielewskiemu, niebieską kreacją i szykiem czarowała Agata Andrzejewska. Przy kieliszku wina, sportowcy opowiadali o swoich przygotowaniach do igrzysk w Londynie, medalowych szansach, także prywatnych sprawach. Bo temu też służy plebiscytowe podsumowanie sportowego roku.

Organizatorami plebiscytu - oprócz „Kuriera Szczecińskiego" - byli: Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego, Urząd Miasta Szczecin, Szczeciński Klub Olimpijczyka, Zachodniopomorska Federacja Sportu oraz Biuro Podróży AS.

Paweł Stężała

Fot. Laureaci plebiscytu „Kuriera Szczecińskiego” (Włodzimierz Piątek)

Wydawca
ABKOWICZ PRESS

ul.Cukrowa 45-5,
71-004 Szczecin,

Adres redakcji
Świat Biznesu
al. Piastów 48/515
70-311 Szczecin
tel.+48 601 335 804
redakcja@swiatbiznesu.com

Redaktor naczelny
Włodzimierz Abkowicz

Zespół redakcyjny
Michał Abkowicz
Paweł Stężała
Magdalena Szczepkowska

Stali felietoniści
Jacek Batóg
Stanisław Flejterski
Dariusz Zarzecki

Współpraca
Krzysztof Jach
Elżbieta Kubowska
Mieczysław Manik
Ewa Podgajna

Skład kolumn
Monika Gerlicka
tel. 603 557 311
monika@vemo.pl

Reklamy i ogłoszenia
tel. +48 601 335 804
reklama@swiatbiznesu.com

Druk
Rex-Druk
ul.Dębogórska 34
71-717 Szczecin
tel. 91 428 11 11

Redakcja nie zwraca materiałów
niezamówionych oraz zastrzega sobie
prawo opracowania redakcyjnego
tekstów przyjętych do druku.

Redakcja nie odpowiada za
merytoryczna treść reklam, ogłoszeń
i tekstów sponsorowanych.

Świat Biznesu w Internecie: www.swiatbiznesu.com
| Strona Główna |  Kontakt | 
 
CMS System, Powered by

Liczba odwiedzin: 3088521