strona główna
  Biznes z tarczą czy na tarczy? Przeczytaj dyskusję przedsiębiorców w najnowszym Świecie Biznesu
Na pytania na temat skutków pandemii koronawirusa, oceny programów pomocowych i najbliższych miesięcy w gospodarce odpowiedzieli: Laura Hołowacz, prezes zarządu Grupy CSL, Lesław Siemaszko, właściciel firmy deweloperskiej oraz Jarosław Tarczyński, prezes Północnej Izby Gospodarczej, członek zarządu firmy Durable z Przecławia.

W najnowszym numerze Świata Biznesu warto również przeczytać wywiad z Janem Gackowskim, wiceprezesem zarządu spółki Calbud, laureatem nagrody  Perła Biznesu 2019 w kategorii Osobowość Biznesu.

W magazynie tradycyjnie znajdziemy informacje o aktualnych wydarzeniach gospodarczych z regionu, zmiany kadrowe w zachodniopomorskim biznesie i felietony ekonomistów. >>PRZECZYTAJ/ POBIERZ PDF<< 
AKTUALNE WYDANIE
PARTNERZY
PATRONATY
PREZENTACJE
Świat Biznesu nr 9-10/2010

  HOME    Świat Biznesu nr 9-10/2010    

Polsko – chińskie wagony

PKP Cargo SA podpisały umowę o współpracy z chińskim producentem wagonów. Wspólnie chcą produkować wagony w konkurencyjnych cenach.

PKP Cargo SA i Jinan Railway Vehicles Equipment Co Ltd, należącą do grupy China CNR Corporation Ltd. powołały spółkę CNR Cargo Wagon, która ma doprowadzić do uruchomienia docelowej spółki joint venture,  która zajmie się w Szczecinie montażem wagonów z elementów sprowadzanych z Chin. Szacuje się, że  mogą być one nawet o 30 proc. tańsze od wagonów obecnie dostępnych na polskim rynku.

Spółka  Cargo dysponuje obecnie ok. 70 tysiącami  wagonów  towarowych i  planuje w najbliższych latach wymianę taboru - tłumaczy Marianna Grzelak, prezes PKP Cargo Wagon (Spółka – córka PKP Cargo SA). -  Z uwagi na to, że potrzeby inwestycyjne są duże, PKP Cargo upatruje interes w tym, że będzie mogła odnowić tabor znacznie taniej.

Nie jest jeszcze ustalone, jakie podzespoły będą sprowadzane z Chin, a jakie będą pochodziły z rynku rodzimego. Niektóre części  na pewno będą  kupowane od krajowych producentów, szczególnie jeśli się okaże że chińskie ceny nie są w ich przypadku konkurencyjne.

Produkcja będzie prowadzona nie tylko na potrzeby PKP Cargo SA, ale także na rynek polski i europejski. Wkrótce rozpoczęte zostaną prace nad przygotowaniem  biznesplanu dla tego przedsięwzięcia, analiza rynku i studium wykonalności inwestycji. Takie dane wyjściowe zostaną opracowane do końca tego roku. Przyjmuje się, że montaż wagonów może ruszyć do końca 2011 roku.

Fot. Marianna Grzelak: - PKP Cargo upatruje interes w tym, że będzie mogła tanio odnowić tabor. (SG)

Wydawca
ABKOWICZ PRESS

ul.Cukrowa 45-5,
71-004 Szczecin,

Adres redakcji
Świat Biznesu
al. Piastów 48/515
70-311 Szczecin
tel.+48 601 335 804
redakcja@swiatbiznesu.com

Redaktor naczelny
Włodzimierz Abkowicz

Zespół redakcyjny
Michał Abkowicz
Paweł Stężała
Magdalena Szczepkowska

Stali felietoniści
Jacek Batóg
Stanisław Flejterski
Dariusz Zarzecki

Współpraca
Krzysztof Jach
Elżbieta Kubowska
Mieczysław Manik
Ewa Podgajna

Skład kolumn
Monika Gerlicka
tel. 603 557 311
monika@vemo.pl

Reklamy i ogłoszenia
tel. +48 601 335 804
reklama@swiatbiznesu.com

Druk
Rex-Druk
ul.Dębogórska 34
71-717 Szczecin
tel. 91 428 11 11

Redakcja nie zwraca materiałów
niezamówionych oraz zastrzega sobie
prawo opracowania redakcyjnego
tekstów przyjętych do druku.

Redakcja nie odpowiada za
merytoryczna treść reklam, ogłoszeń
i tekstów sponsorowanych.

Świat Biznesu w Internecie: www.swiatbiznesu.com
| Strona Główna |  Kontakt | 
 
CMS System, Powered by

Liczba odwiedzin: 3088288