strona główna
  Biznes z tarczą czy na tarczy? Przeczytaj dyskusję przedsiębiorców w najnowszym Świecie Biznesu
Na pytania na temat skutków pandemii koronawirusa, oceny programów pomocowych i najbliższych miesięcy w gospodarce odpowiedzieli: Laura Hołowacz, prezes zarządu Grupy CSL, Lesław Siemaszko, właściciel firmy deweloperskiej oraz Jarosław Tarczyński, prezes Północnej Izby Gospodarczej, członek zarządu firmy Durable z Przecławia.

W najnowszym numerze Świata Biznesu warto również przeczytać wywiad z Janem Gackowskim, wiceprezesem zarządu spółki Calbud, laureatem nagrody  Perła Biznesu 2019 w kategorii Osobowość Biznesu.

W magazynie tradycyjnie znajdziemy informacje o aktualnych wydarzeniach gospodarczych z regionu, zmiany kadrowe w zachodniopomorskim biznesie i felietony ekonomistów. >>PRZECZYTAJ/ POBIERZ PDF<< 
AKTUALNE WYDANIE
PARTNERZY
PATRONATY
PREZENTACJE
Świat Biznesu nr 6-7/2016

  HOME    Świat Biznesu nr 6-7/2016    

Port Nad Odrą otwarty na świat

Port Nad Odrą znajduje się na północy Szczecina, przy ul. Nad Odrą. Właścicielem portu jest Fosfan SA – jeden z czołowych producentów nawozów rolniczych i ogrodniczych w Polsce.

W skład kompleksu portowego wchodzą dwa nabrzeża: Fosfatowe i Dalbowe, które wykorzystywane są do przeładunku towarów sypkich, kruszyw i chemikaliów. Firma w ubiegłym roku przeprowadziła gruntowną modernizację Nabrzeża Fosfatowego. Celem inwestycji było m.in. większe otwarcie na zewnętrznych klientów zainteresowanych usługami przeładunkowymi. Obecnie 246-metrowe Nabrzeże Fosfatowe wyposażone jest w żuraw portowy o nośności do 5 t, bocznicę kolejową oraz dwa punkty załadunkowe materiałów sypkich: na statki, barki, samochody i wagony kolejowe. Nabrzeże Dalbowe ma długość 185 m i jest przeznaczone do przeładunku materiałów płynnych. Ma ono także bezpośrednie przyłączenie do bazy siedmiu zbiorników na chemikalia płynne o pojemności 9,7 tys. m sześc. Port Nad Odrą dysponuje prawie 30 tys. mkw. powierzchni magazynowej i składowej, a dzięki zapleczu technologicznemu ma możliwość konfekcjonowania nawozów, materiałów sypkich i płynnych. Plany Portu Nad Odrą obejmują dalszą rozbudowę zaplecza magazynowego. W III kwartale 2016 roku rozpoczyna się budowa magazynu o pojemności 20 tys. ton z przeznaczeniem na materiały sypkie. W kolejnych etapach planowana jest rozbudowa terminalu magazynowo-przeładunkowego chemikaliów płynnych oraz produktów naftowych. Firma Fosfan widzi konieczność pogłębienia toru wodnego Szczecin-Świnoujście do 12,5 m, co umożliwi przyjmowanie większych statków, w tym jednostek dostarczających surowce do fabryki. Lepsze parametry żeglowności Odry umożliwiłyby z kolei obsługę klientów z okolic Berlina. W rezultacie nabrzeża Fosfanu stałyby się specjalistyczną bazą przeładunkową chemikaliów w skali regionu. - Nasz rozwój i liczba zapytań, jakie trafiają do nas w tym zakresie, wskazują, że jest to jak najbardziej realne. Już dziś, wykorzystując wieloletnie doświadczenie, gwarantujemy wysoką jakość świadczonych usług, którą doceniają nasi klienci - mówi Lucyna Litwin, zastępca dyrektora handlowego ds. portu Fosfan SA.

SG

fot. Fosfan SA

Wydawca
ABKOWICZ PRESS

ul.Cukrowa 45-5,
71-004 Szczecin,

Adres redakcji
Świat Biznesu
al. Piastów 48/515
70-311 Szczecin
tel.+48 601 335 804
redakcja@swiatbiznesu.com

Redaktor naczelny
Włodzimierz Abkowicz

Zespół redakcyjny
Michał Abkowicz
Paweł Stężała
Magdalena Szczepkowska

Stali felietoniści
Jacek Batóg
Stanisław Flejterski
Dariusz Zarzecki

Współpraca
Krzysztof Jach
Elżbieta Kubowska
Mieczysław Manik
Ewa Podgajna

Skład kolumn
Monika Gerlicka
tel. 603 557 311
monika@vemo.pl

Reklamy i ogłoszenia
tel. +48 601 335 804
reklama@swiatbiznesu.com

Druk
Rex-Druk
ul.Dębogórska 34
71-717 Szczecin
tel. 91 428 11 11

Redakcja nie zwraca materiałów
niezamówionych oraz zastrzega sobie
prawo opracowania redakcyjnego
tekstów przyjętych do druku.

Redakcja nie odpowiada za
merytoryczna treść reklam, ogłoszeń
i tekstów sponsorowanych.

Świat Biznesu w Internecie: www.swiatbiznesu.com
| Strona Główna |  Kontakt | 
 
CMS System, Powered by

Liczba odwiedzin: 3088166