strona główna
  Biznes z tarczą czy na tarczy? Przeczytaj dyskusję przedsiębiorców w najnowszym Świecie Biznesu
Na pytania na temat skutków pandemii koronawirusa, oceny programów pomocowych i najbliższych miesięcy w gospodarce odpowiedzieli: Laura Hołowacz, prezes zarządu Grupy CSL, Lesław Siemaszko, właściciel firmy deweloperskiej oraz Jarosław Tarczyński, prezes Północnej Izby Gospodarczej, członek zarządu firmy Durable z Przecławia.

W najnowszym numerze Świata Biznesu warto również przeczytać wywiad z Janem Gackowskim, wiceprezesem zarządu spółki Calbud, laureatem nagrody  Perła Biznesu 2019 w kategorii Osobowość Biznesu.

W magazynie tradycyjnie znajdziemy informacje o aktualnych wydarzeniach gospodarczych z regionu, zmiany kadrowe w zachodniopomorskim biznesie i felietony ekonomistów. >>PRZECZYTAJ/ POBIERZ PDF<< 
AKTUALNE WYDANIE
PARTNERZY
PATRONATY
PREZENTACJE
Świat Biznesu 12/2016

  HOME    Świat Biznesu 12/2016    

Posejdon zmieni centrum Szczecina

Kompleks biurowo-hotelowo-usługowy przy Bramie Portowej będzie największą prywatną inwestycją tego typu w powojennej historii miasta - przekonują jego twórcy.

Ok. 20 tys. mkw. powierzchni biurowych, blisko 12 tys. mkw. powierzchni hotelowych, obiekt kongresowy na 1000 osób, ponad 3 tys. przestrzeni handlowo-usługowej, taras widokowy na wysokości 35 m – spółki Porto i Calbud ujawniły szczegóły wartej ponad 200 mln zł inwestycji przy Bramie Portowej. – Opracowaliśmy ambitny i nowoczesny projekt oparty na trzech stabilnych filarach: hotelach sieci Marriott, najnowocześniejszych biurach oraz niewielkiej, ale doskonale przemyślanej części handlowej. Tak buduje się obecnie tego typu obiekty na całym świecie – mówi Marcin Woźniak, członek zarządu Porto Sp. z o.o. Ceny najmu powierzchni biurowej mają odpowiadać cenom szczecińskiego rynku. Już teraz zostały podpisane listy intencyjne na wynajem 8 tysięcy z ponad 20 tysięcy mkw. powierzchni z firmami już działającymi w Szczecinie i takimi, które dopiero się tutaj pojawią. Stworzona zostanie również zupełnie nowa przestrzeń publiczna – ogólnodostępny dziedziniec wewnętrzny, na który ma otwierać się restauracja hotelowa oraz blisko 500-metrowy taras widokowy zlokalizowany na dachu budynku. Po otwarciu Posejdona w lipcu 2019 roku będzie nim zarządzać wyspecjalizowana firma zewnętrzna. Projekt kompleksu Posejdon wykonało Federacyjne Biuro Architektoniczne.

ak

Wydawca
ABKOWICZ PRESS

ul.Cukrowa 45-5,
71-004 Szczecin,

Adres redakcji
Świat Biznesu
al. Piastów 48/515
70-311 Szczecin
tel.+48 601 335 804
redakcja@swiatbiznesu.com

Redaktor naczelny
Włodzimierz Abkowicz

Zespół redakcyjny
Michał Abkowicz
Paweł Stężała
Magdalena Szczepkowska

Stali felietoniści
Jacek Batóg
Stanisław Flejterski
Dariusz Zarzecki

Współpraca
Krzysztof Jach
Elżbieta Kubowska
Mieczysław Manik
Ewa Podgajna

Skład kolumn
Monika Gerlicka
tel. 603 557 311
monika@vemo.pl

Reklamy i ogłoszenia
tel. +48 601 335 804
reklama@swiatbiznesu.com

Druk
Rex-Druk
ul.Dębogórska 34
71-717 Szczecin
tel. 91 428 11 11

Redakcja nie zwraca materiałów
niezamówionych oraz zastrzega sobie
prawo opracowania redakcyjnego
tekstów przyjętych do druku.

Redakcja nie odpowiada za
merytoryczna treść reklam, ogłoszeń
i tekstów sponsorowanych.

Świat Biznesu w Internecie: www.swiatbiznesu.com
| Strona Główna |  Kontakt | 
 
CMS System, Powered by

Liczba odwiedzin: 3088934