strona główna
  Odpocznijmy na chwilę od newsów związanych z koronawirusem. Najnowszy Świat Biznesu trafił do czytelników i jest do pobrania w wersji pdf.
W pierwszym w tym roku wydaniu magazynu gospodarczego Pomorza Zachodniego przeczytamy obszerną relację i podsumowanie konkursu Perły Biznesu 2019 oraz rozmowę z Łukaszem Lendnerem, dyrektorem szczecińskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad o przyszłości drogi S6 (jej oddanie było Wydarzeniem Gospodarczym 2019 roku), dokończeniu drogi S3, obwodnicach Pomorza Zachodniego i szybkiej trasie do Warszawy przez Wałcz. Numer jak zwykle uzupełnia Koktajl biznesowy, felietony ekonomistów, Karuzela kadrowa i Twarze Biznesu. >>PRZECZYTAJ/ POBIERZ PDF<<
AKTUALNE WYDANIE
PARTNERZY
PATRONATY
PREZENTACJE
Świat Biznesu nr 4-5/2013

  HOME    Świat Biznesu nr 4-5/2013    

Przygraniczna aktywność

Szósta edycja Polsko-Niemieckich Targów Gospodarczych w Policach odbędzie się w dniach 20 i 21 kwietnia. Jak co roku weźmie w nich udział około stu wystawców z Polski i Niemiec. Targom towarzyszyć będą występy artystyczne i konkursy dla zwiedzających. Impreza odbędzie się w hali sportowej przy ulicy Siedleckiej. Targi organizuje Gmina Police we współpracy z Fundacją Forum.

- Zwiedzający będą mieli możliwość zapoznania się z ofertą małego i średniego biznesu na polsko-niemieckim pograniczu – wyjaśnia Małgorzata Marek-Ułasiewicz, prezes Fundacji Forum.  -Warto też przyjść na Targi, także ze względu na ich wymiar  artystyczny. Sądzę, że występ Krzysztofa  Skiby zapewni  dobrą zabawą.

Aktywność gospodarcza  ponad granicami  stale wzrasta. Mieszkańcy regionu dzięki Targom mają możliwość zapoznania się z niemieckim, małym i średnim  biznesem. Dla przedsiębiorczych – może to być inspiracja do nawiązania współpracy z niemieckim partnerem w wybranej branży targi są też okazją  do porozmawiania z przedstawicielami niemieckich instytucji i organizacji pozarządowych. Można też dowiedzieć się o atrakcjach turystycznych po niemieckiej stronie oraz skosztować na miejscu niemieckich smakołyków.

Co roku w trakcie targów organizowane są rozmowy i dyskusje z politykami i ekspertami o ważnych sprawach dla regionu. W tym roku przewodnim tematem dyskusji z udziałem partnerów niemieckich będzie szkolnictwo zawodowe. Na niemieckim rynku pracy brakuje fachowców. Podobnie jest w Polsce. Równolegle – rośnie bezrobocie. Dlaczego tak się dzieje i jak temu przeciwdziałać, aby młodzi Polacy i Niemcy mieli pracę, a przedsiębiorcy – fachowców?

- Myślę, że jest to  temat na czasie i wart wymiany poglądów podczas takiej imprezy, jak Polsko-Niemieckie Targi Gospodarcze – uważa Małgorzata Marek – Ułasiewicz. - Liczę na udział w dyskusji przedstawicieli Ministerstwa Gospodarki, które objęło patronat nad tegorocznymi Targami.

(w)
Foto: Co roku, liczną reprezentację stanowią wystawcy z Niemiec (archiwum)

Wydawca
ABKOWICZ PRESS

ul.Cukrowa 45-5,
71-004 Szczecin,

Adres redakcji
Świat Biznesu
al. Piastów 48/515
70-311 Szczecin
tel.+48 601 335 804
redakcja@swiatbiznesu.com

Redaktor naczelny
Włodzimierz Abkowicz

Zespół redakcyjny
Michał Abkowicz
Paweł Stężała
Magdalena Szczepkowska

Stali felietoniści
Jacek Batóg
Stanisław Flejterski
Dariusz Zarzecki

Współpraca
Krzysztof Jach
Elżbieta Kubowska
Mieczysław Manik
Ewa Podgajna

Skład kolumn
Monika Gerlicka
tel. 603 557 311
monika@vemo.pl

Reklamy i ogłoszenia
tel. +48 601 335 804
reklama@swiatbiznesu.com

Druk
Rex-Druk
ul.Dębogórska 34
71-717 Szczecin
tel. 91 428 11 11

Redakcja nie zwraca materiałów
niezamówionych oraz zastrzega sobie
prawo opracowania redakcyjnego
tekstów przyjętych do druku.

Redakcja nie odpowiada za
merytoryczna treść reklam, ogłoszeń
i tekstów sponsorowanych.

Świat Biznesu w Internecie: www.swiatbiznesu.com
| Strona Główna |  Kontakt | 
 
CMS System, Powered by

Liczba odwiedzin: 2984296