strona główna
  Odpocznijmy na chwilę od newsów związanych z koronawirusem. Najnowszy Świat Biznesu trafił do czytelników i jest do pobrania w wersji pdf.
W pierwszym w tym roku wydaniu magazynu gospodarczego Pomorza Zachodniego przeczytamy obszerną relację i podsumowanie konkursu Perły Biznesu 2019 oraz rozmowę z Łukaszem Lendnerem, dyrektorem szczecińskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad o przyszłości drogi S6 (jej oddanie było Wydarzeniem Gospodarczym 2019 roku), dokończeniu drogi S3, obwodnicach Pomorza Zachodniego i szybkiej trasie do Warszawy przez Wałcz. Numer jak zwykle uzupełnia Koktajl biznesowy, felietony ekonomistów, Karuzela kadrowa i Twarze Biznesu. >>PRZECZYTAJ/ POBIERZ PDF<<
AKTUALNE WYDANIE
PARTNERZY
PATRONATY
PREZENTACJE
Świat Biznesu nr 7-8/2012

  HOME    Świat Biznesu nr 7-8/2012    

Regaty inwestorów

Sześć łodzi wzięło udział w pierwszych regatach inwestorów Investors’ Mini Race 2012 na jeziorze Dąbie Małe. Osiemnastu żeglarzy, w tym przedstawiciele inwestorów zagranicznych, działających na Pomorzu Zachodnim, zmagało się z ekstremalnymi warunkami pogodowymi – bezwietrzną pogodą i zerkającym zza chmur słońcem.

Pierwsze miejsce zajęła załoga pod dowództwem Łukasza Żuchowskiego, dyrektora Faymonville Polska, belgijskiego inwestora z Goleniowa  wraz z Damianem Rokitą z Ambasady Szwecji w Polsce i Małgorzatą Głębocką-Szurko z Unizeto Technologies. Drugie miejsce zajęła załoga w składzie: Piotr Maras, dyrektor Wydziału Wdrażania RPO w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Zachodniopomorskiego, Mikael Petersen, prezes duńskiej firmy 3shape Poland i Anna Janas z Randstad, firmy z kapitałem holenderskim. Na podium stanęli również Christoph Wellendorf i Piotr Suss, reprezentanci niemieckiego inwestora z Bilfinger Berger/KSO  oraz  Duńczyk Johanes Sorensenem z BPI z Lipian.

Załoga Marszałka Zachodniopomorskiego Olgierda Geblewicza zajęła czwarte miejsce. - Jako gospodarzowi nie wypadało mi zająć miejsca na podium. – żartował  po zakończeniu regat.

Pozostali goście regat zapełnili trzy duże jachty, z których dopingowali uczestników wyścigu. Zanim jednak rozpoczęła się morska przygoda, Adam Szymborski, prezes Garo Polska i jednocześnie utytułowany żeglarz, poprowadził dyskusję na temat sponsoringu sportu w ramach społecznej odpowiedzialności biznesu. Dylemat : czy sponsorowanie sportu to przejaw CSR, czy tylko operacja księgowa pozostał nierozstrzygnięty. Swoimi doświadczeniami podzielili się przedstawiciele takich m.in. firm jak Asprod, Bilfinger Berger, Deloitte, Polskie LNG czy MultiProjekt.

(w)

Fot. Osiemnastu żeglarzy wzięło udział w pierwszych regatach Investor’s Mini Race.  (archiwum)

Wydawca
ABKOWICZ PRESS

ul.Cukrowa 45-5,
71-004 Szczecin,

Adres redakcji
Świat Biznesu
al. Piastów 48/515
70-311 Szczecin
tel.+48 601 335 804
redakcja@swiatbiznesu.com

Redaktor naczelny
Włodzimierz Abkowicz

Zespół redakcyjny
Michał Abkowicz
Paweł Stężała
Magdalena Szczepkowska

Stali felietoniści
Jacek Batóg
Stanisław Flejterski
Dariusz Zarzecki

Współpraca
Krzysztof Jach
Elżbieta Kubowska
Mieczysław Manik
Ewa Podgajna

Skład kolumn
Monika Gerlicka
tel. 603 557 311
monika@vemo.pl

Reklamy i ogłoszenia
tel. +48 601 335 804
reklama@swiatbiznesu.com

Druk
Rex-Druk
ul.Dębogórska 34
71-717 Szczecin
tel. 91 428 11 11

Redakcja nie zwraca materiałów
niezamówionych oraz zastrzega sobie
prawo opracowania redakcyjnego
tekstów przyjętych do druku.

Redakcja nie odpowiada za
merytoryczna treść reklam, ogłoszeń
i tekstów sponsorowanych.

Świat Biznesu w Internecie: www.swiatbiznesu.com
| Strona Główna |  Kontakt | 
 
CMS System, Powered by

Liczba odwiedzin: 2981567