strona główna
  Odpocznijmy na chwilę od newsów związanych z koronawirusem. Najnowszy Świat Biznesu trafił do czytelników i jest do pobrania w wersji pdf.
W pierwszym w tym roku wydaniu magazynu gospodarczego Pomorza Zachodniego przeczytamy obszerną relację i podsumowanie konkursu Perły Biznesu 2019 oraz rozmowę z Łukaszem Lendnerem, dyrektorem szczecińskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad o przyszłości drogi S6 (jej oddanie było Wydarzeniem Gospodarczym 2019 roku), dokończeniu drogi S3, obwodnicach Pomorza Zachodniego i szybkiej trasie do Warszawy przez Wałcz. Numer jak zwykle uzupełnia Koktajl biznesowy, felietony ekonomistów, Karuzela kadrowa i Twarze Biznesu. >>PRZECZYTAJ/ POBIERZ PDF<<
AKTUALNE WYDANIE
PARTNERZY
PATRONATY
PREZENTACJE
Świat Biznesu nr 5-6/2011

  HOME    Świat Biznesu nr 5-6/2011    

Region przyjazny dla klientów

„Świat Biznesu” rozmawia z Katarzyna Koroch, dyrektor zarządzającą Pionu Bankowości Detalicznej Regionu Zachodniego Banku Pekao SA.

- Proszę na początku przedstawić się Czytelnikom „Świata Biznesu”.

- Od 1 października 1992 roku rozpoczęłam pracę w strukturze Pomorskiego Banku Kredytowego, a następnie po konsolidacji, nierozerwalnie związana jestem  z Regionem Zachodnim Banku Pekao SA. Z roku na rok zdobywałam nowe doświadczenia ucząc się pracy praktycznie na wszystkich stanowiskach. Pierwsze stanowisko menedżerskie objęłam w 2004 roku, kierując Zespołem ds. Obsługi i Sprzedaży. Na dalszych etapach rozwoju pokonywałam kolejne szczeble: dyrektora Oddziału ds. Bankowości Detalicznej, dyrektora Regionu ds. Bankowości Detalicznej, dyrektora regionalnego ds. personalnych. Aktualnie od ponad roku pracuję na stanowisku dyrektora zarządzającego w Pionie Bankowości Detalicznej Regionu Zachodniego.

- Jaki jest region którym pani zarządza?

- Zasięg terytorialny obejmuje praktycznie całe województwo zachodniopomorskie. Region składa się z 33 oddziałów, 17 filii i 6 Punktów Obsługi Klienta oraz z 4 wydzielonych Centrów Klienta Biznesowego, które są  wyspecjalizowane w doradztwie i  obsłudze klientów biznesowych  SME. Niemniej dla mnie na region, którym mam przyjemność kierować, składa się przede wszystkim duże zaangażowanie blisko 900 pracowników i współpracowników. Dzięki nim bowiem zyskujemy przewagę konkurencyjną, tworzymy pozytywny wizerunek banku, a także budujemy długoterminowe relacje z klientami.

- Proszę opowiedzieć o działalności Banku Pekao SA na  rzecz środowiska lokalnego.

- Liczba inicjatyw i wydarzeń, w które  zaangażowany jest Bank Pekao SA jest naprawdę duża. Wymienię choćby takie  jak np.  Międzynarodowy Festiwal Muzyki Organowej i Kameralnej w Kamieniu Pomorskim, Koncerty Muzyki Klasycznej w Stargardzie Szczecińskim poświecone w ub. roku 100. rocznicy urodzin Fryderyka Chopina , zaś w b. roku -  pamięci Jana Pawła II, udział w międzynarodowym kampusie artystycznym na festiwalu FAMA w Świnoujściu. Mamy także na swoim koncie tytuł Mecenasa Kultury.
Sponsorujemy regionalne targi gospodarcze, mistrzostwa Polski w maratonie, a przede wszystkim bierzemy udział w największym święcie sportowym i kulturalnym w Szczecinie, jakim jest międzynarodowy turniej tenisowy  Pekao Szczecin Open.

- Przejdźmy do waszej podstawowej działalności. Porozmawiajmy o dniu dzisiejszym w bankowości detalicznej.

- Klienci detaliczni oczekują dziś doradztwa,   konsultingu, a nie - jak to bywało wcześniej - wykonywania za nich prostych operacji,  które teraz wykonują samodzielnie korzystając z bankowości elektronicznej.Dlatego teraz dostępni jesteśmy dla klienta we wszystkich możliwych obszarach specjalizacji. Umożliwiliśmy uproszczoną formę obsługi poprzez  połączenie operacji kasowych i dysponenckich przy jednym stanowisku. Specjaliści od kredytów hipotecznych bądź gotówkowych służą specjalistyczna wiedzą. Na klientów zamożnych czekają kompetentni doradcy osobiści, zaś na przedsiębiorców - menedżerowie SME. Dążymy do tego, by współpraca z nami była przyjazna, a oferta produktowa i usługi były na jak najwyższym poziomie.

- Co więc dziś zaproponuje  pani swoim klientom.

- Wiosna jest okresem zwiększonego zainteresowania kredytami mieszkaniowymi, natomiast okres wakacyjny zazwyczaj pociąga za sobą zwiększone wydatki, z którymi łatwiej się uporać korzystając z przystępnej i przejrzystej pożyczki gotówkowej. Na klientów, którzy odwiedzą nasze placówki czekają preferencyjne warunki, połączone z szybkim procesem kredytowym! Zapraszamy również  tych,  którzy jeszcze nie mają kontaktów z naszym bankiem do założenia  konta osobistego  z karta zbliżeniową Paypass w Pekao SA, dostosowanego do oczekiwań, wieku i  możliwości.

- A jaka jest wasza oferta dla klientów korzystających z bankowości elektronicznej?

- Bank Pekao SA otrzymał statuetkę „Lidera Informatyki” przyznanego przez redakcję „Computerworld” .  To wyróżnienie jest dowodem uznania za wykorzystanie nowych technologii w działalności biznesowej. Dzięki temu budujemy wizerunek nowoczesnej i innowacyjnej instytucji. System Pekao Firma 24 umożliwia kompleksowe zarządzanie środkami finansowymi przez Internet z zachowaniem najwyższych standardów bezpieczeństwa.  Intuicyjna i ergonomiczna nawigacja systemu sprawia, ze jest on łatwy i przyjazny w obsłudze.  Dla klientów indywidualnych  oferujemy dostęp do internetowego serwisu „Pekao24” z bankowością mobilną. Użytkownik za pośrednictwem urządzeń przenośnych może sprawdzić min. saldo, historię, wykonać przelew lub założyć lokatę.

Gama produktów jest innowacyjna i szeroka, a propozycja zawsze dopasowana od potrzeb Klienta.

Zapraszam gorąco do placówek Banku Pekao SA i życzę owocnej współpracy!

- Dziękuję za rozmowę.

Rozmawiał: Włodzimierz Abkowicz

Fot.(M.Abkowicz)

Wydawca
ABKOWICZ PRESS

ul.Cukrowa 45-5,
71-004 Szczecin,

Adres redakcji
Świat Biznesu
al. Piastów 48/515
70-311 Szczecin
tel.+48 601 335 804
redakcja@swiatbiznesu.com

Redaktor naczelny
Włodzimierz Abkowicz

Zespół redakcyjny
Michał Abkowicz
Paweł Stężała
Magdalena Szczepkowska

Stali felietoniści
Jacek Batóg
Stanisław Flejterski
Dariusz Zarzecki

Współpraca
Krzysztof Jach
Elżbieta Kubowska
Mieczysław Manik
Ewa Podgajna

Skład kolumn
Monika Gerlicka
tel. 603 557 311
monika@vemo.pl

Reklamy i ogłoszenia
tel. +48 601 335 804
reklama@swiatbiznesu.com

Druk
Rex-Druk
ul.Dębogórska 34
71-717 Szczecin
tel. 91 428 11 11

Redakcja nie zwraca materiałów
niezamówionych oraz zastrzega sobie
prawo opracowania redakcyjnego
tekstów przyjętych do druku.

Redakcja nie odpowiada za
merytoryczna treść reklam, ogłoszeń
i tekstów sponsorowanych.

Świat Biznesu w Internecie: www.swiatbiznesu.com
| Strona Główna |  Kontakt | 
 
CMS System, Powered by

Liczba odwiedzin: 2984326