strona główna
  Biznes z tarczą czy na tarczy? Przeczytaj dyskusję przedsiębiorców w najnowszym Świecie Biznesu
Na pytania na temat skutków pandemii koronawirusa, oceny programów pomocowych i najbliższych miesięcy w gospodarce odpowiedzieli: Laura Hołowacz, prezes zarządu Grupy CSL, Lesław Siemaszko, właściciel firmy deweloperskiej oraz Jarosław Tarczyński, prezes Północnej Izby Gospodarczej, członek zarządu firmy Durable z Przecławia.

W najnowszym numerze Świata Biznesu warto również przeczytać wywiad z Janem Gackowskim, wiceprezesem zarządu spółki Calbud, laureatem nagrody  Perła Biznesu 2019 w kategorii Osobowość Biznesu.

W magazynie tradycyjnie znajdziemy informacje o aktualnych wydarzeniach gospodarczych z regionu, zmiany kadrowe w zachodniopomorskim biznesie i felietony ekonomistów. >>PRZECZYTAJ/ POBIERZ PDF<< 
AKTUALNE WYDANIE
PARTNERZY
PATRONATY
PREZENTACJE
Świat Biznesu 1-2/2009

  HOME    Świat Biznesu 1-2/2009    

Rekordowy Novotel

2008 był najlepszym rokiem w siedmioletniej historii szczecińskiego hotelu Novotel, i to bynajmniej nie dzięki turystom chcącym zwiedzić miasto.

Szczeciński hotel uzyskał najwyższy roczny, ok. 10-proc. przyrost przychodów w grupie Accor w Polsce, proporcjonalnie do wielkości hotelu (w skład grupy wchodzą hotele Orbisu oraz sieci Etap, Ibis, Novotel, Mercure i Sofitel).

- Stało się tak, mimo że zanotowaliśmy spadek liczby gości turystycznych. Turystyka z Niemiec jest w zaniku, mniej było gości ze Skandynawii. Liczba gości z zagranicy zmniejszyła się m. in. przez mocną złotówkę - ocenia Krzysztof Arcyman, dyrektor szczecińskiego Novotelu.

Tajemnica sukcesu Novotelu tkwi w tym, że hotel specjalizuje się w obsłudze gości biznesowych oraz organizacji szkoleń i konferencji dla firm i instytucji. A ci klienci w mijającym roku dopisali.

- Mamy wielu klientów z różnych branż - mówi Krzysztof Arcyman. - Obserwujemy, że dobrze rozwija się Goleniowski Park Przemyslowy oraz firmy związane z energią odnawialną i budową elektrowni wiatrowych.

W tym roku hotel wprowadził kolejne udogodnienia dla gości. Od września mogą oni korzystać z bezpłatnego, bezprzewodowego Internetu we wszystkich pokojach i miejscach publicznych. Również od września funkcjonuje program lojalnościowy A Club. Goście, którzy chcą wziąć w nim udział, otrzymują bezpłatną kartę, na której zbierają punkty za każdy pobyt w którymkolwiek hotelu grupy Accor na świecie. Zebrane punkty mogą wymienić na usługi w dowolnym hotelu grupy Accor.
Plany inwestycyjne Novotelu uzależnione są od rozwoju sytuacji gospodarczej.

- Pierwszy kwartał będzie decydujący. Okaże się wtedy, jakie są nastroje biznesowe i jeśli będą się poprawiać, będziemy podejmować będzie decyzje o ewentualnych inwestycjach - mówi Krzysztof Arcyman.

mab

Wydawca
ABKOWICZ PRESS

ul.Cukrowa 45-5,
71-004 Szczecin,

Adres redakcji
Świat Biznesu
al. Piastów 48/515
70-311 Szczecin
tel.+48 601 335 804
redakcja@swiatbiznesu.com

Redaktor naczelny
Włodzimierz Abkowicz

Zespół redakcyjny
Michał Abkowicz
Paweł Stężała
Magdalena Szczepkowska

Stali felietoniści
Jacek Batóg
Stanisław Flejterski
Dariusz Zarzecki

Współpraca
Krzysztof Jach
Elżbieta Kubowska
Mieczysław Manik
Ewa Podgajna

Skład kolumn
Monika Gerlicka
tel. 603 557 311
monika@vemo.pl

Reklamy i ogłoszenia
tel. +48 601 335 804
reklama@swiatbiznesu.com

Druk
Rex-Druk
ul.Dębogórska 34
71-717 Szczecin
tel. 91 428 11 11

Redakcja nie zwraca materiałów
niezamówionych oraz zastrzega sobie
prawo opracowania redakcyjnego
tekstów przyjętych do druku.

Redakcja nie odpowiada za
merytoryczna treść reklam, ogłoszeń
i tekstów sponsorowanych.

Świat Biznesu w Internecie: www.swiatbiznesu.com
| Strona Główna |  Kontakt | 
 
CMS System, Powered by

Liczba odwiedzin: 3015942