strona główna
  Biznes z tarczą czy na tarczy? Przeczytaj dyskusję przedsiębiorców w najnowszym Świecie Biznesu
Na pytania na temat skutków pandemii koronawirusa, oceny programów pomocowych i najbliższych miesięcy w gospodarce odpowiedzieli: Laura Hołowacz, prezes zarządu Grupy CSL, Lesław Siemaszko, właściciel firmy deweloperskiej oraz Jarosław Tarczyński, prezes Północnej Izby Gospodarczej, członek zarządu firmy Durable z Przecławia.

W najnowszym numerze Świata Biznesu warto również przeczytać wywiad z Janem Gackowskim, wiceprezesem zarządu spółki Calbud, laureatem nagrody  Perła Biznesu 2019 w kategorii Osobowość Biznesu.

W magazynie tradycyjnie znajdziemy informacje o aktualnych wydarzeniach gospodarczych z regionu, zmiany kadrowe w zachodniopomorskim biznesie i felietony ekonomistów. >>PRZECZYTAJ/ POBIERZ PDF<< 
AKTUALNE WYDANIE
PARTNERZY
PATRONATY
PREZENTACJE
Świat Biznesu nr 11-12/2011

  HOME    Świat Biznesu nr 11-12/2011    

Restaurację tworzą goście

Szczecińska Bohema od pięciu lat przyciąga klientów niebanalną kuchnią, a jej właściciele zachęcają ich do próbowania nowych smaków.

- Tworząc restaurację, za punkt honoru postawiliśmy sobie tworzenie dobrej, wykwintnej kuchni, opartej o świeże produkty. Dlatego jako pierwsi w Szczecinie zaczęliśmy podawać świeże ryby, owoce morza i kalmary. Obecnie dwa razy w tygodniu sprowadzamy od niemieckich dystrybutorów ryby, owoce morza, mięso i warzywa - mówi Izabela Szukiewicz, współwłaścicielka restauracji.

Dzisiaj w karcie dań Bohemy jest ponad 60 dań kuchni śródziemnomorskiej i twórczo przeobrażonych smaków kuchni polskiej.

Hity, na które najczęściej wracają goście to polędwica wołowa pieczona w soli morskiej, spaghetti mare monte z borowikami i owocami morza, śledzie w curry oraz własnej produkcji włoski deser semifredo. Tradycją jest karta dnia i dużo dań z produktów sezonowych. Aktualnie są to zimowe potrawy z kasztanami jadalnymi oraz warzywa korzenne, np. w postaci rosti, czyli placka z grubo tartych warzyw z imbirem, lub też carpaccio z buraka z kozim serem.

Autorami tych specjałów jest zespół doświadczonych kucharzy pod kierownictwem Luciano Chero - Peruwiańczyka, który swoje kulinarne ostrogi zdobywał w najlepszych restauracjach Majorki, Sardynii, Wenecji, a wreszcie w Berlina, jako Szef Kuchni prestiżowej, włoskiej restauracji Malatesta przy Gendarmenmarkt. Stamtąd pięć lat temu wrócił do Szczecina, gdzie zaczął szefować kuchni w Bohemie.

Zachęcamy do nowości

Bohemę często odwiedzają szefowie i menedżerowie firm i instytucji - zarówno podczas imprez firmowych, jak i prywatnie. Czy szczeciński biznes ceni dobrą kuchnię? Właściciele Bohemy uważają, że tak.

- Świadomość naszych gości wzrasta. Kilka lat temu zamawiali bezpieczne dania, które znali. W tej chwili nie tylko chętnie próbują nowych dań, ale wręcz wymagają od nas, abyśmy proponowali im nowe rzeczy. Cieszymy się z tego, bo restaurację tworzą goście. Zapraszamy ich więc do tego, żeby testowali nowe smaki i zamawiali dania, które są niestandardowe i wymagają sprowadzenia nietypowych surowców. Dzięki takiemu podejściu Bohema cały czas będzie miejscem wyjątkowym i będzie się rozwijać - przekonuje Izabela Szukiewicz.

Kuchnię Bohemy cenią też znane postacie świata polityki, kultury i sportu. W restauracji gościli m.in. Leszek Miller, Bogdan Zdrojewski, Jan Krzysztof Bielecki, Tomasz Karolak, Cezary Pazura, Jerzy Dudek i Mariusz Czerkawski.

Homary prosto z akwarium

Pytani o plany na kolejne pięć lat właściciele restauracji zwracają uwagę na coraz ściślejszą współpracę z lokalnymi producentami żywności.

- Świeżą jagnięcinę, sery owcze i kozie oraz warzywa sprowadzamy od producentów z naszego województwa. Będziemy też mieli kozinę i kaczki od lokalnych producentów - zapowiada Jarosław Zdrojewski, współwłaściciel restauracji.

Marzeniem Izabeli Szukiewicz jest ustawienie w restauracji akwarium z homarami, które będzie można od ręki zamówić. Obecnie dania z homarów można w Bohemie zamówić, ale z wyprzedzeniem.

- Po pięciu latach możemy powiedzieć, że naszym znakiem rozpoznawczym jest wysoka jakość, w której tworzeniu pomagają nam nasi goście. Chcemy, żeby to było nadal tradycją naszej restauracji - dodaje współwłaścicielka Bohemy.

mab

Na zdjęciu: Jarosław Zdrojewski, Izabela Szukiewicz (współwłaściciele Bohemy) z szefem kuchni Luciano Chero

fot. mab

Wydawca
ABKOWICZ PRESS

ul.Cukrowa 45-5,
71-004 Szczecin,

Adres redakcji
Świat Biznesu
al. Piastów 48/515
70-311 Szczecin
tel.+48 601 335 804
redakcja@swiatbiznesu.com

Redaktor naczelny
Włodzimierz Abkowicz

Zespół redakcyjny
Michał Abkowicz
Paweł Stężała
Magdalena Szczepkowska

Stali felietoniści
Jacek Batóg
Stanisław Flejterski
Dariusz Zarzecki

Współpraca
Krzysztof Jach
Elżbieta Kubowska
Mieczysław Manik
Ewa Podgajna

Skład kolumn
Monika Gerlicka
tel. 603 557 311
monika@vemo.pl

Reklamy i ogłoszenia
tel. +48 601 335 804
reklama@swiatbiznesu.com

Druk
Rex-Druk
ul.Dębogórska 34
71-717 Szczecin
tel. 91 428 11 11

Redakcja nie zwraca materiałów
niezamówionych oraz zastrzega sobie
prawo opracowania redakcyjnego
tekstów przyjętych do druku.

Redakcja nie odpowiada za
merytoryczna treść reklam, ogłoszeń
i tekstów sponsorowanych.

Świat Biznesu w Internecie: www.swiatbiznesu.com
| Strona Główna |  Kontakt | 
 
CMS System, Powered by

Liczba odwiedzin: 3088508