strona główna
  Biznes z tarczą czy na tarczy? Przeczytaj dyskusję przedsiębiorców w najnowszym Świecie Biznesu
Na pytania na temat skutków pandemii koronawirusa, oceny programów pomocowych i najbliższych miesięcy w gospodarce odpowiedzieli: Laura Hołowacz, prezes zarządu Grupy CSL, Lesław Siemaszko, właściciel firmy deweloperskiej oraz Jarosław Tarczyński, prezes Północnej Izby Gospodarczej, członek zarządu firmy Durable z Przecławia.

W najnowszym numerze Świata Biznesu warto również przeczytać wywiad z Janem Gackowskim, wiceprezesem zarządu spółki Calbud, laureatem nagrody  Perła Biznesu 2019 w kategorii Osobowość Biznesu.

W magazynie tradycyjnie znajdziemy informacje o aktualnych wydarzeniach gospodarczych z regionu, zmiany kadrowe w zachodniopomorskim biznesie i felietony ekonomistów. >>PRZECZYTAJ/ POBIERZ PDF<< 
AKTUALNE WYDANIE
PARTNERZY
PATRONATY
PREZENTACJE
Świat Biznesu nr 1-2/2012

  HOME    Świat Biznesu nr 1-2/2012    

Rosną przeładunki i inwestycje

Ponad 21 mln ton przeładowano w portach Szczecina i Świnoujścia w roku 2011. Szacunkowe dane podsumowujące ubiegły rok w porównaniu z koniunktura na rynku przewozów morskich świadczą zdecydowanie o wysokiej pozycji konkurencyjnej portów zarządzanych przez Zarząd Morskich Portów Szczecin i Świnoujście SA.

-Tak wysoki poziom przeładunków porty uzyskały ostatni raz 27 lat temu. W 1984 roku wielkość przeładunków wyniosła 22,2 mln ton w obu portach - mówi Jarosław Siergiej, prezes Zarządu Morskich Portów Szczecin i Świnoujście SA. – Wynik ten pozwala na pozytywna ocenę realizowanych przez zarząd spółki celów strategicznych założonych na najbliższe lata i związanych z nimi szerokim programem inwestycyjnym.

Warto przypomnieć, że rekordowy w całej powojennej historii zespołu portowego Szczecina i Świnoujścia wynik 26,7 mln ton (wliczając w to obroty portu w Policach na poziomie 1,3 mln ton) zanotowano w roku 1979r.

Według niepełnych jeszcze danych zysk netto ZMPSiŚ wyniósł za rok ubiegły ponad 18 mln zł. Wzrosły znacznie nakłady inwestycyjne, które wyniosły w 2011 r. 93 mln zł. Imponująco przedstawiają się nakłady inwestycyjne zakładane na rok 2012. Zdaniem Anety Szreder-Piernickiej, z-cy dyrektora ds. handlowych i marketingu ZMPSiŚ, w b. roku planuje się przeznaczyć na cele inwestycyjne 271 mln zł.

(wab)

Fot. (archiwum)

Wydawca
ABKOWICZ PRESS

ul.Cukrowa 45-5,
71-004 Szczecin,

Adres redakcji
Świat Biznesu
al. Piastów 48/515
70-311 Szczecin
tel.+48 601 335 804
redakcja@swiatbiznesu.com

Redaktor naczelny
Włodzimierz Abkowicz

Zespół redakcyjny
Michał Abkowicz
Paweł Stężała
Magdalena Szczepkowska

Stali felietoniści
Jacek Batóg
Stanisław Flejterski
Dariusz Zarzecki

Współpraca
Krzysztof Jach
Elżbieta Kubowska
Mieczysław Manik
Ewa Podgajna

Skład kolumn
Monika Gerlicka
tel. 603 557 311
monika@vemo.pl

Reklamy i ogłoszenia
tel. +48 601 335 804
reklama@swiatbiznesu.com

Druk
Rex-Druk
ul.Dębogórska 34
71-717 Szczecin
tel. 91 428 11 11

Redakcja nie zwraca materiałów
niezamówionych oraz zastrzega sobie
prawo opracowania redakcyjnego
tekstów przyjętych do druku.

Redakcja nie odpowiada za
merytoryczna treść reklam, ogłoszeń
i tekstów sponsorowanych.

Świat Biznesu w Internecie: www.swiatbiznesu.com
| Strona Główna |  Kontakt | 
 
CMS System, Powered by

Liczba odwiedzin: 3088470