strona główna
  Biznes z tarczą czy na tarczy? Przeczytaj dyskusję przedsiębiorców w najnowszym Świecie Biznesu
Na pytania na temat skutków pandemii koronawirusa, oceny programów pomocowych i najbliższych miesięcy w gospodarce odpowiedzieli: Laura Hołowacz, prezes zarządu Grupy CSL, Lesław Siemaszko, właściciel firmy deweloperskiej oraz Jarosław Tarczyński, prezes Północnej Izby Gospodarczej, członek zarządu firmy Durable z Przecławia.

W najnowszym numerze Świata Biznesu warto również przeczytać wywiad z Janem Gackowskim, wiceprezesem zarządu spółki Calbud, laureatem nagrody  Perła Biznesu 2019 w kategorii Osobowość Biznesu.

W magazynie tradycyjnie znajdziemy informacje o aktualnych wydarzeniach gospodarczych z regionu, zmiany kadrowe w zachodniopomorskim biznesie i felietony ekonomistów. >>PRZECZYTAJ/ POBIERZ PDF<< 
AKTUALNE WYDANIE
PARTNERZY
PATRONATY
PREZENTACJE
Świat Biznesu 9-10/2012

  HOME    Świat Biznesu 9-10/2012    

Rybak ma oko na wszystko

Dostojny rybak, dłuta rzeźbiarza Bohdana Ronina-Walknowskiego, strzeże teraz Alei Żeglarzy w Nowym Warpnie. Rzeźba została odsłonięta podczas dorocznego festynu „Święto Leszcza”.

Nowe Warpno pięknieje w oczach. Do odwiedzenia miasteczka, w którym jak mówi jego burmistrz Władysław Kiraga – Polska się zaczyna, zachęca coraz więcej atrakcji. W sierpniu odsłonięty został Pomnik Rybaka.

- Nowe Warpno od wieków związane jest z rybołówstwem – wyjaśnia Mirosław Tokarski, zastępca burmistrza.

Uśmiechnięty człowiek spokojnym okiem (na pewno nie kamiennym!) spogląda na Aleję Żeglarzy. Z tej pozycji ma też baczenie całą okolicę. Nic nie ujdzie jego uwadze.

Ale pomnik Rybaka był tylko jedną z wielu atrakcji sierpniowego „Święta Leszcza” - mówi Mirosław Tokarski: - Święto to jest dla nas najważniejszą imprezą promocyjną.

Przez żołądek do serca gości festynu nie po raz pierwszy umiejętnie zakradła się żona burmistrza Grażyna Kiraga. Burmistrzowa zna przepis na przepyszną zupę z leszcza. Potrawę przygotowała i osobiście serwowała podczas imprezy.

Podczas festynu odbył się pokaz Żółtego Regimentu Piechoty szwedzkiej z Gniewa (Nowe Warpno w XVII w. było twierdzą szwedzką). Na lądzie można było zobaczyć wioskę Słowiańską, a na wodzie pokazy sportów wodnych.

„Święto Leszcza” poprzedziło wiele innych imprez. Nowe Warpno odwiedzili m.in. chórzyści z Polski, Łotwy i Litwy. Był też polsko-niemiecki festyn graniczny. Ale wakacje nie upłynęły tylko na beztroskiej zabawie. Pod koniec sierpnia odbyły się IV Targi Ekonomii Społecznej. Dlaczego konferencja odbywa się właśnie w Nowym Warpnie?

- Są tu niezwykle przychylne władze lokalne oraz moc dobrej energii – odpowiada Antonii Sobolewski, wiceprezes stowarzyszenia Czas-Przestrzeń-Tożsamość, współorganizatora wydarzenia. Targom towarzyszyły dożynki.

(masz)

Fot. Dostojny rybak strzeże Aleję Żeglarzy. (M.szczepkowska)

Wydawca
ABKOWICZ PRESS

ul.Cukrowa 45-5,
71-004 Szczecin,

Adres redakcji
Świat Biznesu
al. Piastów 48/515
70-311 Szczecin
tel.+48 601 335 804
redakcja@swiatbiznesu.com

Redaktor naczelny
Włodzimierz Abkowicz

Zespół redakcyjny
Michał Abkowicz
Paweł Stężała
Magdalena Szczepkowska

Stali felietoniści
Jacek Batóg
Stanisław Flejterski
Dariusz Zarzecki

Współpraca
Krzysztof Jach
Elżbieta Kubowska
Mieczysław Manik
Ewa Podgajna

Skład kolumn
Monika Gerlicka
tel. 603 557 311
monika@vemo.pl

Reklamy i ogłoszenia
tel. +48 601 335 804
reklama@swiatbiznesu.com

Druk
Rex-Druk
ul.Dębogórska 34
71-717 Szczecin
tel. 91 428 11 11

Redakcja nie zwraca materiałów
niezamówionych oraz zastrzega sobie
prawo opracowania redakcyjnego
tekstów przyjętych do druku.

Redakcja nie odpowiada za
merytoryczna treść reklam, ogłoszeń
i tekstów sponsorowanych.

Świat Biznesu w Internecie: www.swiatbiznesu.com
| Strona Główna |  Kontakt | 
 
CMS System, Powered by

Liczba odwiedzin: 3088294