strona główna
  Biznes z tarczą czy na tarczy? Przeczytaj dyskusję przedsiębiorców w najnowszym Świecie Biznesu
Na pytania na temat skutków pandemii koronawirusa, oceny programów pomocowych i najbliższych miesięcy w gospodarce odpowiedzieli: Laura Hołowacz, prezes zarządu Grupy CSL, Lesław Siemaszko, właściciel firmy deweloperskiej oraz Jarosław Tarczyński, prezes Północnej Izby Gospodarczej, członek zarządu firmy Durable z Przecławia.

W najnowszym numerze Świata Biznesu warto również przeczytać wywiad z Janem Gackowskim, wiceprezesem zarządu spółki Calbud, laureatem nagrody  Perła Biznesu 2019 w kategorii Osobowość Biznesu.

W magazynie tradycyjnie znajdziemy informacje o aktualnych wydarzeniach gospodarczych z regionu, zmiany kadrowe w zachodniopomorskim biznesie i felietony ekonomistów. >>PRZECZYTAJ/ POBIERZ PDF<< 
AKTUALNE WYDANIE
PARTNERZY
PATRONATY
PREZENTACJE
Świat Biznesu 9-10/2012

  HOME    Świat Biznesu 9-10/2012    

Rybna kooperacja

Kojarzeniu producentów ryb słodkowodnych i restauratorów poświęcone było sierpniowe spotkanie szczecińskiego Convivium Slowfood - organizacji skupiających miłośników dobrego jedzenia.

Właściciele i szefowie kuchni restauracji oraz przedstawiciele grup rybackich mogli spotkać się i porozmawiać o współpracy w szczecińskiej restauracji Liquid, oczywiście przy daniach z ryb. Szef kuchni lokalu, Andrzej Szylar przygotował klopsiki z bolenia, pulpeciki z leszcza z paprykarzem, roladę z karpia i zupę z pstrąga.

- Chcemy skojarzyć ze sobą producentów i restauratorów, tak, żeby mieszkańcy Szczecina mogli zjeść dobrą, świeżą rybę. Przecież rybak, który rano wypływ na Zalew, o godz. 8 rano jest już w Dąbiu, skąd jeszcze żywą rybę można od niego odebrać, a o godzinie 12 podać klientowi w restauracji - wyjaśnia Andrzej Buławski, prezes stowarzyszenia Convivium Slowfood Szczecin, które propaguje regionalne produkty oraz produkcję i handel według dobrych praktyk, cechującą się jak najkrótszą drogę produktów do konsumenta.

- Spróbujemy przekonać ludzi, że ryby można jeść na różne sposoby, a nie tylko smażone, a mieszkańców terenu, na którym działa nasza grupa zachęcić do produkcji związanej z rybami - mówi Ireneusz Kostka z Lokalnej Grupy Rybackiej Partnerstwo Jezior. Z kolei Stanisław Bauć z Recza, właściciel stawów hodowlanych zachwalał restauratorom swoje produkty: - Dzięki źródlanej wodzie mam najsmaczniejsze pstrągi w Europie!

Członkowie Convivium Slowfood Szczecin spotykają się raz w miesiącu na tzw. warsztatach smaku. Najbliższe spotkanie planowane na koniec września poświęcone będzie najlepszym pasztetom.

mab

Fot. Convivium Slowfood skupia miłośników dobrego jedzenia (M.Abkowicz)

Wydawca
ABKOWICZ PRESS

ul.Cukrowa 45-5,
71-004 Szczecin,

Adres redakcji
Świat Biznesu
al. Piastów 48/515
70-311 Szczecin
tel.+48 601 335 804
redakcja@swiatbiznesu.com

Redaktor naczelny
Włodzimierz Abkowicz

Zespół redakcyjny
Michał Abkowicz
Paweł Stężała
Magdalena Szczepkowska

Stali felietoniści
Jacek Batóg
Stanisław Flejterski
Dariusz Zarzecki

Współpraca
Krzysztof Jach
Elżbieta Kubowska
Mieczysław Manik
Ewa Podgajna

Skład kolumn
Monika Gerlicka
tel. 603 557 311
monika@vemo.pl

Reklamy i ogłoszenia
tel. +48 601 335 804
reklama@swiatbiznesu.com

Druk
Rex-Druk
ul.Dębogórska 34
71-717 Szczecin
tel. 91 428 11 11

Redakcja nie zwraca materiałów
niezamówionych oraz zastrzega sobie
prawo opracowania redakcyjnego
tekstów przyjętych do druku.

Redakcja nie odpowiada za
merytoryczna treść reklam, ogłoszeń
i tekstów sponsorowanych.

Świat Biznesu w Internecie: www.swiatbiznesu.com
| Strona Główna |  Kontakt | 
 
CMS System, Powered by

Liczba odwiedzin: 3015879