strona główna
  Odpocznijmy na chwilę od newsów związanych z koronawirusem. Najnowszy Świat Biznesu trafił do czytelników i jest do pobrania w wersji pdf.
W pierwszym w tym roku wydaniu magazynu gospodarczego Pomorza Zachodniego przeczytamy obszerną relację i podsumowanie konkursu Perły Biznesu 2019 oraz rozmowę z Łukaszem Lendnerem, dyrektorem szczecińskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad o przyszłości drogi S6 (jej oddanie było Wydarzeniem Gospodarczym 2019 roku), dokończeniu drogi S3, obwodnicach Pomorza Zachodniego i szybkiej trasie do Warszawy przez Wałcz. Numer jak zwykle uzupełnia Koktajl biznesowy, felietony ekonomistów, Karuzela kadrowa i Twarze Biznesu. >>PRZECZYTAJ/ POBIERZ PDF<<
AKTUALNE WYDANIE
PARTNERZY
PATRONATY
PREZENTACJE
Świat Biznesu 4-5/2016

  HOME    Świat Biznesu 4-5/2016    

Rynek nieruchomości w rozpędzie

Zachodniopomorscy deweloperzy są bardzo aktywni. Mieszkań i domów w najbliższych latach będzie więc przybywać. Popyt jest duży, ceny stabilne, a małe mieszkania w centrum sprzedają się nawet za gotówkę.

45 firm prezentowało swoje oferty – mieszkania, domy, grunty budowlane i komercyjne – na targach nieruchomości w hali Azoty Arena w Szczecinie. Była to 27. edycja tego wydarzenia, zorganizowana 13 i 14 marca pod nową nazwą – Home Arena. Sytuację na lokalnym rynku nieruchomości deweloperzy oceniają bardzo dobrze. W opinii większości z nich od trzech lat utrzymuje się stabilny popyt. Średnia cena metra kw. mieszkania wynosi aktualnie 450-550 tys. zł. Bodźcem do zakupu jest też obawa przed wzrostem obowiązkowego wkładu własnego kredytobiorcy ubiegającego się o kredyt hipoteczny, wymaganego przez banki. Większość deweloperów jest zgodnych co do tego, że w centrum Szczecina dobrze sprzedają się małe mieszkania do 50 mkw. Przykładem tego jest duże zainteresowanie potencjalnych nabywców mieszkaniami na Osiedlu Etiuda przy ul. Chopina (najnowszy projekt Calbudu) czy w inwestycjach firm Siemaszko i Tomaszewicz Development przy al. Powstańców Wielkopolskich. Wiele z tych mieszkań kupowanych jest z przeznaczeniem na wynajem. Klientów nie brakuje też na mieszkania zaplanowane w najbardziej atrakcyjnych miejscach w śródmieściu, choć ich cena jest dużo wyższa. Za mieszkanie przy ul. Mariackej, gdzie buduje firma Calbud, trzeba zapłacić 6500-7400 zł za mkw. – Po tygodniu od momentu rozpoczęcia sprzedaży mieliśmy już pięciu nabywców i 15 zarezerwowanych mieszkań – informowała na targach Magdalena Łuźniak, dyrektor ds. sprzedaży i marketingu Calbud. W Rezydencji Pogodno przy ul. Miłaszewskich, gdzie cena m kw. wynosi 750 zł, firma Siemaszko w ciągu pół roku sprzedała większość z 73 lokali.

Mniejsza dynamika charakteryzuje poziom sprzedaży działek budowlanych. Ceny są różne: Działki Budowlane Bezrzecze to oferta w wysokości 380 zł za mkw., te w Kobylance – 138 zł za mkw.

Ak

Wydawca
ABKOWICZ PRESS

ul.Cukrowa 45-5,
71-004 Szczecin,

Adres redakcji
Świat Biznesu
al. Piastów 48/515
70-311 Szczecin
tel.+48 601 335 804
redakcja@swiatbiznesu.com

Redaktor naczelny
Włodzimierz Abkowicz

Zespół redakcyjny
Michał Abkowicz
Paweł Stężała
Magdalena Szczepkowska

Stali felietoniści
Jacek Batóg
Stanisław Flejterski
Dariusz Zarzecki

Współpraca
Krzysztof Jach
Elżbieta Kubowska
Mieczysław Manik
Ewa Podgajna

Skład kolumn
Monika Gerlicka
tel. 603 557 311
monika@vemo.pl

Reklamy i ogłoszenia
tel. +48 601 335 804
reklama@swiatbiznesu.com

Druk
Rex-Druk
ul.Dębogórska 34
71-717 Szczecin
tel. 91 428 11 11

Redakcja nie zwraca materiałów
niezamówionych oraz zastrzega sobie
prawo opracowania redakcyjnego
tekstów przyjętych do druku.

Redakcja nie odpowiada za
merytoryczna treść reklam, ogłoszeń
i tekstów sponsorowanych.

Świat Biznesu w Internecie: www.swiatbiznesu.com
| Strona Główna |  Kontakt | 
 
CMS System, Powered by

Liczba odwiedzin: 2981616