strona główna
  Biznes z tarczą czy na tarczy? Przeczytaj dyskusję przedsiębiorców w najnowszym Świecie Biznesu
Na pytania na temat skutków pandemii koronawirusa, oceny programów pomocowych i najbliższych miesięcy w gospodarce odpowiedzieli: Laura Hołowacz, prezes zarządu Grupy CSL, Lesław Siemaszko, właściciel firmy deweloperskiej oraz Jarosław Tarczyński, prezes Północnej Izby Gospodarczej, członek zarządu firmy Durable z Przecławia.

W najnowszym numerze Świata Biznesu warto również przeczytać wywiad z Janem Gackowskim, wiceprezesem zarządu spółki Calbud, laureatem nagrody  Perła Biznesu 2019 w kategorii Osobowość Biznesu.

W magazynie tradycyjnie znajdziemy informacje o aktualnych wydarzeniach gospodarczych z regionu, zmiany kadrowe w zachodniopomorskim biznesie i felietony ekonomistów. >>PRZECZYTAJ/ POBIERZ PDF<< 
AKTUALNE WYDANIE
PARTNERZY
PATRONATY
PREZENTACJE
Świat Biznesu nr 11-12/2011

  HOME    Świat Biznesu nr 11-12/2011    

Skojarzeni przez komputer

Po raz czwarty brydżyści z dużym stażem i amatorzy rywalizowali 12 listopada o puchar rektora Uniwersytetu Szczecińskiego .Formuła tego turnieju polega na komputerowym kojarzeniu par składających się z jednego amatora i z jednego zawodnika o większym doświadczeniu. Jest to więc często znakomita szansa dla początkującego brydżysty zagrania z dobrym zawodnikiem.

Po sześciu godzinach zażartych rozgrywek w klasyfikacji końcowej triumfowała para Stanisław CharkotMarek Migacz. Charkot jest zawodnikiem z Kamienia Pomorskiego ze sporym doświadczeniem, zaś dla Migacza, młodego przedsiębiorcy ze Szczecina był to turniejowy debiut. Kolejne miejsca zajęły pary Hanna Zembrzuska i Roman Bajera oraz Dominik Jarocik i Marek Załucki. Najlepszym brydżystą wśród nauczycieli akademickich okazał się prof. Stefan Grzesiak z US, zaś wśród młodzieży uczącej się - student Piotr Kalinowski z US i Bartosz Muszyński, uczeń V LO w Szczecinie.

W turnieju niezwykle starannie zorganizowanym w auli Wydziału Nauk Ekonomicznych i Zarządzania US przy ul. Mickiewicza uczestniczyło 58 par (116 zawodników). Wśród brydżystów sporo było przedsiębiorców, prawników, lekarzy, pracowników naukowych, ale także studentów i uczniów szkół średnich i gimnazjalnych.

Takie niecodzienne rozgrywki przy zielonych stolikach były możliwe dzięki dr Jackowi Batogowi, spiritus movens imprezy oraz władzom WNEiZ US, Zachodniopomorskiemu Związkowi Brydża Sportowego oraz klubu AZS US. Partnerami imprezy, którzy ufundowali puchary i nagrody dla uczestników turnieju byli m.in.: Urząd Marszałkowski, Urząd Miejski w Szczecinie, Zarząd Morskich Portów Szczecin Świnoujście, Euroafrica i hurtownia win Heba – Pol.

(a)

Fot. Puchary zwycięzcom turnieju wręczyła prof. Barbara Kryk, prodziekan wydziału. Obok stoją (od prawej): dr Jacek Batóg, Stanisław Charkot, Marek Migacz (archiwum)

Wydawca
ABKOWICZ PRESS

ul.Cukrowa 45-5,
71-004 Szczecin,

Adres redakcji
Świat Biznesu
al. Piastów 48/515
70-311 Szczecin
tel.+48 601 335 804
redakcja@swiatbiznesu.com

Redaktor naczelny
Włodzimierz Abkowicz

Zespół redakcyjny
Michał Abkowicz
Paweł Stężała
Magdalena Szczepkowska

Stali felietoniści
Jacek Batóg
Stanisław Flejterski
Dariusz Zarzecki

Współpraca
Krzysztof Jach
Elżbieta Kubowska
Mieczysław Manik
Ewa Podgajna

Skład kolumn
Monika Gerlicka
tel. 603 557 311
monika@vemo.pl

Reklamy i ogłoszenia
tel. +48 601 335 804
reklama@swiatbiznesu.com

Druk
Rex-Druk
ul.Dębogórska 34
71-717 Szczecin
tel. 91 428 11 11

Redakcja nie zwraca materiałów
niezamówionych oraz zastrzega sobie
prawo opracowania redakcyjnego
tekstów przyjętych do druku.

Redakcja nie odpowiada za
merytoryczna treść reklam, ogłoszeń
i tekstów sponsorowanych.

Świat Biznesu w Internecie: www.swiatbiznesu.com
| Strona Główna |  Kontakt | 
 
CMS System, Powered by

Liczba odwiedzin: 3044413