strona główna
  Biznes z tarczą czy na tarczy? Przeczytaj dyskusję przedsiębiorców w najnowszym Świecie Biznesu
Na pytania na temat skutków pandemii koronawirusa, oceny programów pomocowych i najbliższych miesięcy w gospodarce odpowiedzieli: Laura Hołowacz, prezes zarządu Grupy CSL, Lesław Siemaszko, właściciel firmy deweloperskiej oraz Jarosław Tarczyński, prezes Północnej Izby Gospodarczej, członek zarządu firmy Durable z Przecławia.

W najnowszym numerze Świata Biznesu warto również przeczytać wywiad z Janem Gackowskim, wiceprezesem zarządu spółki Calbud, laureatem nagrody  Perła Biznesu 2019 w kategorii Osobowość Biznesu.

W magazynie tradycyjnie znajdziemy informacje o aktualnych wydarzeniach gospodarczych z regionu, zmiany kadrowe w zachodniopomorskim biznesie i felietony ekonomistów. >>PRZECZYTAJ/ POBIERZ PDF<< 
AKTUALNE WYDANIE
PARTNERZY
PATRONATY
PREZENTACJE
Świat Biznesu nr 7-8/2011

  HOME    Świat Biznesu nr 7-8/2011    

SoNorA szansą dla regionu

Partnerzy międzynarodowego projektu SoNorA gościli 15-17 czerwca br. w Szczecinie. Nasz region, uczestnicząc w tym przedsięwzięciu, liczy na wypromowanie i dofinansowanie Środkowoeuropejskiego Korytarza Transportowego (CETC).

To oznacza szansę na poprawę infrastruktury drogowej, kolejowej i żeglugowej, na czym zyska cała gospodarka.

Gospodarzem spotkania był marszałek województwa zachodniopomorskiego, a organizatorem – Sekretariat Techniczny CETC, we współpracy z włoskim regionem Veneto.

Projekt SoNorA (nazwę wziął ze skrótu South-North Axis, czyli Oś Południe-Północ) jest uznawany za strategiczny dla rozwoju transportu w Europie. Uczestniczy w nim 25 partnerów i 35 instytucji stowarzyszonych. Jego budżet wynosi ponad 7 mln euro. Głównym celem projektu jest opracowanie wspólnej strategii dla Europy Środkowej i planu działania dla rozwoju sieci transportowej od Adriatyku po Bałtyk.

- Szczecin leży w dorzeczu Odry, która od wieków była zielonym korytarzem - mówił marszałek Olgierd Geblewicz podczas sesji plenarnej, która odbyła się na historycznym statku „Bembridge”. - Jeśli dziś Europa wraca do ekologicznych form transportu, nie wyobrażam sobie, aby takie zasoby nie były wykorzystane. Wiem, że regiony uczestniczące w projekcie mają ambicje, aby zaistnieć na mapie multimodalnych korytarzy transportowych. Liczę na to, że w ramach projektu uda się pogodzić interesy wszystkich zainteresowanych.

Z kolei wicemarszałek Wojciech Drożdż podkreślił, że Zachodniopomorskie jako jedyny region w kraju jest pełnym partnerem w projekcie SoNorA i ma realny wpływ na jego realizację.

(ek)
Fot. Sesja plenarna odbyła się na historycznym statku „Bembridge” (archiwum)

Wydawca
ABKOWICZ PRESS

ul.Cukrowa 45-5,
71-004 Szczecin,

Adres redakcji
Świat Biznesu
al. Piastów 48/515
70-311 Szczecin
tel.+48 601 335 804
redakcja@swiatbiznesu.com

Redaktor naczelny
Włodzimierz Abkowicz

Zespół redakcyjny
Michał Abkowicz
Paweł Stężała
Magdalena Szczepkowska

Stali felietoniści
Jacek Batóg
Stanisław Flejterski
Dariusz Zarzecki

Współpraca
Krzysztof Jach
Elżbieta Kubowska
Mieczysław Manik
Ewa Podgajna

Skład kolumn
Monika Gerlicka
tel. 603 557 311
monika@vemo.pl

Reklamy i ogłoszenia
tel. +48 601 335 804
reklama@swiatbiznesu.com

Druk
Rex-Druk
ul.Dębogórska 34
71-717 Szczecin
tel. 91 428 11 11

Redakcja nie zwraca materiałów
niezamówionych oraz zastrzega sobie
prawo opracowania redakcyjnego
tekstów przyjętych do druku.

Redakcja nie odpowiada za
merytoryczna treść reklam, ogłoszeń
i tekstów sponsorowanych.

Świat Biznesu w Internecie: www.swiatbiznesu.com
| Strona Główna |  Kontakt | 
 
CMS System, Powered by

Liczba odwiedzin: 3015913