strona główna
  Biznes z tarczą czy na tarczy? Przeczytaj dyskusję przedsiębiorców w najnowszym Świecie Biznesu
Na pytania na temat skutków pandemii koronawirusa, oceny programów pomocowych i najbliższych miesięcy w gospodarce odpowiedzieli: Laura Hołowacz, prezes zarządu Grupy CSL, Lesław Siemaszko, właściciel firmy deweloperskiej oraz Jarosław Tarczyński, prezes Północnej Izby Gospodarczej, członek zarządu firmy Durable z Przecławia.

W najnowszym numerze Świata Biznesu warto również przeczytać wywiad z Janem Gackowskim, wiceprezesem zarządu spółki Calbud, laureatem nagrody  Perła Biznesu 2019 w kategorii Osobowość Biznesu.

W magazynie tradycyjnie znajdziemy informacje o aktualnych wydarzeniach gospodarczych z regionu, zmiany kadrowe w zachodniopomorskim biznesie i felietony ekonomistów. >>PRZECZYTAJ/ POBIERZ PDF<< 
AKTUALNE WYDANIE
PARTNERZY
PATRONATY
PREZENTACJE
Świat Biznesu nr 11-12/2011

  HOME    Świat Biznesu nr 11-12/2011    

Sport i biznes idą w parze

Świat Biznesu” rozmawia z Krzysztofem Bobalą i Bogdanem Mieżyńskim, właścicielami Bene Sport Centrum.

W lipcu otworzyliście największy w Szczecinie prywatny ośrodek sportowy. Jakie dyscypliny można w nim uprawiać?

Krzysztof Bobala: W ośrodku, który wybudowaliśmy od zera przy ul. Modrej 80 na 1,5 tys. m kw. powierzchni są trzy korty do squasha oraz boisko do siatkówki i koszykówki, zamiennie z trzema boiskami do badmintona. Mamy stoły do tenisa stołowego oraz dwie sale fitness. Proponujemy też treningi nordic walking.

Czy ludzie biznesu w Szczecinie uprawiają sport? Czym się kierują biznesmeni zaczynając treningi?

K.B.: Obserwujemy jedynie wybrane dyscypliny, ale widzimy, że coraz więcej ludzi biznesu je uprawia. Widać coraz więcej ludzi w siłowniach, na fitnessie i na kortach, nie tylko w naszym ośrodku. Dużo zależy też od tego kto ma ile wolnego czasu.

Bogdan Mieżyński: Czym się kierują? Po pierwsze modą na squasha, wykreowaną kiedyś w Warszawie, Krakowie i Poznaniu. Tam powstawały korty squashowe i spotykali się tam ludzie biznesu, żeby pograć, ale i porozmawiać. Po drugie ludzie spotykają się i jeden opowiada drugiemu jakie to fajne dyscypliny. A gdy ci nowi przychodzą do nas po raz pierwszy, przeważnie zostają.

K.B.: Jest też moda na sport i dbanie o zdrowie w ogóle. Pokazują to akcje typu „Biegam, bo lubię”, które stają się coraz bardziej popularne. Zachęcają też dobre warunki, jakie stworzyliśmy - oświetlenie, dobry sprzęt, fajne szatnie, gdzie jest ciepło, czysto, można wziąć prysznic. Wszystko jest tu ustawione pod wymagającego, w tym biznesowego klienta.

Rozmawiamy w kawiarni. Czyli w Bene Sport Centrum można się z kimś spotkać nie tylko na korcie.

B.M.: Już sama architektura tego budynku sprawia, że ludzie się tu spotykają nie tylko podczas gry. Wzdłuż klatek do squasha są kanapy, więc ludzie siłą rzeczy siadają i rozmawiają. Na pierwszym piętrze jest Bene Sport Cafe, gdzie można zjeść coś ciepłego, napić się bardzo dobrej kawy. Można też tak wynająć kort do squasha, badmintona, czy stół do tenisa stołowego, żeby po grze obejrzeć transmisję sportową na ekranie dużego telewizora we wspólnym gronie, przy piwie.

K.B.: Mamy też salę konferencyjno-szkoleniową na 30-40 osób. Obsługujemy firmy w zakresie organizacji imprez dla pracowników i klientów. Np. polski przedstawiciel przyjmował u nas swój norweski zarząd. Był poczęstunek i spotkanie połączone z turniejem squasha z nagrodami. Wszyscy byli zadowoleni.

Ośrodek służy kompleksowej obsłudze ludzi chcących uprawiać sport. Jest więc sauna i sklep ze sprzętem i ubraniami sportowymi. Nie zapominajmy też o dwóch salach fitness, w których są ciekawe zajęcia, co potwierdza wysoka frekwencja. Widzę, że panie przychodzą i trenują często. Trudniej je natomiast przyciągnąć do kawiarni i baru.

Czy sport to perspektywiczny biznes?

B.M.: Jeżeli chodzi o rozwój tego typu ośrodków, to jest to trend który utrzyma się dość długo. jesteśmy szóstym tego typu prywatnym ośrodkiem sportowym w Polsce, a budują się kolejne. Porównajmy liczby: w Niemczech jest 2400 klatek do squasha, a w Polsce może 200. Aktywność fizyczna staje się modna.

K.B.: Sport na razie jest bardzo trudnym biznesem. Potrzebne jest w nim myślenie menedżerskie. U nas pokutuje sposób myślenia wyniesiony ze związków sportowych. Patrząc biznesowo, trzeba też pamiętać, że na usługach i przyjemnościach takich jak sport oszczędza się najpierw w momentach kryzysu. Naszym atutem jest mnogość dyscyplin, jakie oferujemy. Dzięki temu nie musimy obawiać się konkurencji, np. ze strony klubów squasha.

Przedstawmy czytelnikom „Świata Biznesu” twórców Bene Sport Centrum.

K.B.: Od 21 lat prowadzę agencję reklamową, a obecnie właściwie agencję marketingu sportowego Bono. Od początku jestem organizatorem turnieju tenisowego Pekao Szczecin Open. W tym roku szefuję komitetowi organizacyjnemu ME w pływaniu w Szczecinie. Kocham organizację imprez, szczególnie sportowych.

B.M.: Od 18 lat prowadzę firmę Bene, która produkuje sprzęt medyczny. Sport jest moją pasją od 40 lat - gram w tenisa stołowego, badmintona, uprawiam racketlon.

A jak wygląda wasz życiorys sportowy?

B.M.: Od 30 lat gramy razem w badmintona. Spotkaliśmy się przy okazji treningów w sekcji AZS na Politechnce Szczecińskiej. Jesteśmy partnerami deblowymi. Siedem lat temu jako dwaj pierwsi Polacy pojechaliśmy na turniej racketlona do Belgii i w zasadzie przywieźliśmy tę dyscyplinę do Polski. Racketlon to czwórbój rakietowy - tenis stołowy, badminton, squash i tenis ziemny. Mistrzostwa Polski w tej dyscyplinie odbyły się niedawno w naszym centrum.

Dziękuję za rozmowę.

Rozmawiał Michał Abkowicz

Wydawca
ABKOWICZ PRESS

ul.Cukrowa 45-5,
71-004 Szczecin,

Adres redakcji
Świat Biznesu
al. Piastów 48/515
70-311 Szczecin
tel.+48 601 335 804
redakcja@swiatbiznesu.com

Redaktor naczelny
Włodzimierz Abkowicz

Zespół redakcyjny
Michał Abkowicz
Paweł Stężała
Magdalena Szczepkowska

Stali felietoniści
Jacek Batóg
Stanisław Flejterski
Dariusz Zarzecki

Współpraca
Krzysztof Jach
Elżbieta Kubowska
Mieczysław Manik
Ewa Podgajna

Skład kolumn
Monika Gerlicka
tel. 603 557 311
monika@vemo.pl

Reklamy i ogłoszenia
tel. +48 601 335 804
reklama@swiatbiznesu.com

Druk
Rex-Druk
ul.Dębogórska 34
71-717 Szczecin
tel. 91 428 11 11

Redakcja nie zwraca materiałów
niezamówionych oraz zastrzega sobie
prawo opracowania redakcyjnego
tekstów przyjętych do druku.

Redakcja nie odpowiada za
merytoryczna treść reklam, ogłoszeń
i tekstów sponsorowanych.

Świat Biznesu w Internecie: www.swiatbiznesu.com
| Strona Główna |  Kontakt | 
 
CMS System, Powered by

Liczba odwiedzin: 3088453