strona główna
  Biznes z tarczą czy na tarczy? Przeczytaj dyskusję przedsiębiorców w najnowszym Świecie Biznesu
Na pytania na temat skutków pandemii koronawirusa, oceny programów pomocowych i najbliższych miesięcy w gospodarce odpowiedzieli: Laura Hołowacz, prezes zarządu Grupy CSL, Lesław Siemaszko, właściciel firmy deweloperskiej oraz Jarosław Tarczyński, prezes Północnej Izby Gospodarczej, członek zarządu firmy Durable z Przecławia.

W najnowszym numerze Świata Biznesu warto również przeczytać wywiad z Janem Gackowskim, wiceprezesem zarządu spółki Calbud, laureatem nagrody  Perła Biznesu 2019 w kategorii Osobowość Biznesu.

W magazynie tradycyjnie znajdziemy informacje o aktualnych wydarzeniach gospodarczych z regionu, zmiany kadrowe w zachodniopomorskim biznesie i felietony ekonomistów. >>PRZECZYTAJ/ POBIERZ PDF<< 
AKTUALNE WYDANIE
PARTNERZY
PATRONATY
PREZENTACJE
Świat Biznesu nr 3-4/2011

  HOME    Świat Biznesu nr 3-4/2011    

Spotkanie z modą i urodą

Konkurs dla młodych projektantów, wybór regionalnej piękności, pokazy mody, spotkania z projektantami i zabawa do rana – to wszystko czeka nas podczas szczecińskiego Weekendu Mody.

Dwa pierwsze dni kwietnia upłyną w Szczecinie pod znakiem mody. W hali Międzynarodowych Targów Szczecińskich, która na ten okres zamieni się w świątynię mody, zobaczyć będzie można kolekcje najzdolniejszych polskich projektantów, pokazy znanych marek odzieżowych. Można będzie wybrać swoją faworytkę w regionalnych wyborach Miss Polski.

Ibisz i łowcy talentów

Głównym punktem Weekendu Mody będzie, organizowany już po raz ósmy, konkurs dla projektantów Gryf Fashion Show, którego celem jest promocja młodych twórców. Tym razem swoje kolekcje zaprezentuje aż 15 projektantów z całej Polski. Zostały one podzielone na trzy kategorie: pret-a-porter, houte couture oraz premier vision.  Zwycięzcę w każdej z nich wybierze jury, w którego skład weszli doświadczeni  i uznani przedstawiciele świata mody, z projektantką Izabelą Łapińską na czele. O tym, że konkurs może być trampoliną do dalszej kariery świadczyć może przykład Arkadiusza Prajsa, który w przeszłości nie tylko go zwyciężył, ale został również zauważony przez znaną projektantkę Ewę Minge, w której domu mody aktualnie pracuje. Dodatkową atrakcją tej części imprezy będzie jej prowadzący – znany i lubiany przez wielu prezenter telewizyjny - Krzysztof Ibisz.

Podczas tego wieczoru nie zabraknie również pokazów towarzyszących, uznanych polskich projektantów. Na wybiegu zaprezentowane zostaną ubrania projektu Michała Starosty oraz wspólna kolekcja Kamili Zielińskiej i Katarzyny Konieczki. Z wieloma projektantami będzie można się spotkać osobiście, a nawet wybrać dla siebie któryś z ich strojów w ramach tzw. show roomu, czyli salonu wystawienniczego.

Najpiękniejsze w bikini

Drugi dzień imprezy zdominują regionalne wybory Miss Polski. O tytuł najpiękniejszej reprezentantki naszego województwa walczyć będą 34 kandydatki. Wybory odbędą się w dwóch kategoriach: Miss Pomorza Zachodniego oraz Miss Pomorza Zachodniego Nastolatek. Laureatki konkursu regionalnego otrzymają zaproszenie do ogólnopolskich kwalifikacji wyborów Miss Polski 2011. Przewodniczącym jury jest prezes konkursu Miss Polski oraz Festiwalu Piękna Gerhard Parzutka von Lipiński. Dziewczyny zobaczymy między innymi w pokazie kolekcji Endorfina Jeans połączonym z koncertem szczecińskiego rapera Soboty. Nie zabraknie oczywiście występów w strojach plażowych, sukienkach wieczorowych i sukniach ślubnych.

Nowym punktem imprezy będą targi mody, które odbędą się w sobotę w godz. 12 – 18. Na ponad 4 tys. metrów kw. ustawione zostaną stoiska związane z modą i wystrojem wnętrz. Oferta wystawców zostanie podzielona na kilka salonów tematycznych. Będzie to nie tylko okazja do zapoznania się zwiedzających z najnowszymi trendami w modzie, czy spotkania z twórcami mody, ale także do nawiązania kontaktów handlowych oraz wymiany wiedzy i doświadczeń związanych z działalnością w tej branży.

After party z przytupem

Każdy z dwóch dni Weekendu Mody zakończy after party, które odbywać się będą po każdej z gal wieczornych. Organizatorzy zapowiadają największą klubową imprezę w mieście - z 10 barami, parkietem do tańca, strefą restauracyjną oraz eleganckimi i wygodnymi lożami. Więcej informacji na stronie: www.weekendmody.pl.

Łucja Pawłowska 

Fot. archiwum

Wydawca
ABKOWICZ PRESS

ul.Cukrowa 45-5,
71-004 Szczecin,

Adres redakcji
Świat Biznesu
al. Piastów 48/515
70-311 Szczecin
tel.+48 601 335 804
redakcja@swiatbiznesu.com

Redaktor naczelny
Włodzimierz Abkowicz

Zespół redakcyjny
Michał Abkowicz
Paweł Stężała
Magdalena Szczepkowska

Stali felietoniści
Jacek Batóg
Stanisław Flejterski
Dariusz Zarzecki

Współpraca
Krzysztof Jach
Elżbieta Kubowska
Mieczysław Manik
Ewa Podgajna

Skład kolumn
Monika Gerlicka
tel. 603 557 311
monika@vemo.pl

Reklamy i ogłoszenia
tel. +48 601 335 804
reklama@swiatbiznesu.com

Druk
Rex-Druk
ul.Dębogórska 34
71-717 Szczecin
tel. 91 428 11 11

Redakcja nie zwraca materiałów
niezamówionych oraz zastrzega sobie
prawo opracowania redakcyjnego
tekstów przyjętych do druku.

Redakcja nie odpowiada za
merytoryczna treść reklam, ogłoszeń
i tekstów sponsorowanych.

Świat Biznesu w Internecie: www.swiatbiznesu.com
| Strona Główna |  Kontakt | 
 
CMS System, Powered by

Liczba odwiedzin: 3088192