strona główna
  Biznes z tarczą czy na tarczy? Przeczytaj dyskusję przedsiębiorców w najnowszym Świecie Biznesu
Na pytania na temat skutków pandemii koronawirusa, oceny programów pomocowych i najbliższych miesięcy w gospodarce odpowiedzieli: Laura Hołowacz, prezes zarządu Grupy CSL, Lesław Siemaszko, właściciel firmy deweloperskiej oraz Jarosław Tarczyński, prezes Północnej Izby Gospodarczej, członek zarządu firmy Durable z Przecławia.

W najnowszym numerze Świata Biznesu warto również przeczytać wywiad z Janem Gackowskim, wiceprezesem zarządu spółki Calbud, laureatem nagrody  Perła Biznesu 2019 w kategorii Osobowość Biznesu.

W magazynie tradycyjnie znajdziemy informacje o aktualnych wydarzeniach gospodarczych z regionu, zmiany kadrowe w zachodniopomorskim biznesie i felietony ekonomistów. >>PRZECZYTAJ/ POBIERZ PDF<< 
AKTUALNE WYDANIE
PARTNERZY
PATRONATY
PREZENTACJE
Świat Biznesu 1-3/2017

  HOME    Świat Biznesu 1-3/2017    

Stocznia Szczecińska na nowo coraz bliżej

Przejęcie przez Fundusz Inwestycyjny Zamknięty MARS sto procent udziałów w Szczecińskim Parku Przemysłowym (SPP) ogłoszono na konferencji zorganizowanej 23 stycznia w historycznej świetlicy Stoczni Szczecińskiej. Uczestniczyli w niej m.in.: wicepremier, minister rozwoju i finansów Mateusz Morawiecki, minister obrony narodowej Antoni Macierewicz, minister gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej Marek Gróbarczyk oraz wicemarszałek Sejmu Joachim Brudziński.

Dotychczas spółka SPP, znajdująca się na terenach Stoczni Szczecińskiej, należała do Towarzystwa Finansowego Silesia. Nowy właściciel, fundusz MARS, wchodzi w skład Polskiej Grupy Zbrojeniowej, nadzorowanej przez Ministerstwo Obrony Narodowej. Jest również większościowym udziałowcem Morskiej Stoczni Remontowej „Gryfia”. Środki na zakup udziałów SPP pozyskano dzięki Agencji Rozwoju Przemysłu i dokapitalizowaniu przez nią PGZ poprzez objęcie akcji o wartości 101,5 mln zł. – To kolejny krok mający na celu odbudowę polskiego przemysłu stoczniowego – mówił wicepremier Morawiecki. Po podpisaniu w lipcu ubiegłego roku przez Polski Fundusz Rozwoju oraz PKO Bank Polski SA umowy dotyczącej finansowania budowy pierwszych od 15 lat dwóch polskich promów przyszedł czas na kolejne etapy realizacji przedsięwzięcia. Po włączeniu SPP do funduszu MARS powstała jedna z największych grup stoczniowych nad Bałtykiem. Poza wspomnianą „Gryfią” należy do niej także gdyńska „Nauta”, również zarządzana przez PGZ. Minister Macierewicz zapewnił, że MON jest żywotnie zainteresowane jak najszybszym uruchomieniem Stoczni Szczecińskiej w nowym kształcie. Z kolei minister Gróbarczyk zapowiedział, że jeszcze w drugim kwartale tego roku na pochylni Wulkan planowane jest położenie stępki pod budowę nowego promu dla Polskiej Żeglugi Bałtyckiej. – Teraz nadszedł czas na projekty, cięcie blach i realizację zamówień – mówił Gróbarczyk.

ek

fot. ABES

Wydawca
ABKOWICZ PRESS

ul.Cukrowa 45-5,
71-004 Szczecin,

Adres redakcji
Świat Biznesu
al. Piastów 48/515
70-311 Szczecin
tel.+48 601 335 804
redakcja@swiatbiznesu.com

Redaktor naczelny
Włodzimierz Abkowicz

Zespół redakcyjny
Michał Abkowicz
Paweł Stężała
Magdalena Szczepkowska

Stali felietoniści
Jacek Batóg
Stanisław Flejterski
Dariusz Zarzecki

Współpraca
Krzysztof Jach
Elżbieta Kubowska
Mieczysław Manik
Ewa Podgajna

Skład kolumn
Monika Gerlicka
tel. 603 557 311
monika@vemo.pl

Reklamy i ogłoszenia
tel. +48 601 335 804
reklama@swiatbiznesu.com

Druk
Rex-Druk
ul.Dębogórska 34
71-717 Szczecin
tel. 91 428 11 11

Redakcja nie zwraca materiałów
niezamówionych oraz zastrzega sobie
prawo opracowania redakcyjnego
tekstów przyjętych do druku.

Redakcja nie odpowiada za
merytoryczna treść reklam, ogłoszeń
i tekstów sponsorowanych.

Świat Biznesu w Internecie: www.swiatbiznesu.com
| Strona Główna |  Kontakt | 
 
CMS System, Powered by

Liczba odwiedzin: 3044322