strona główna
  Odpocznijmy na chwilę od newsów związanych z koronawirusem. Najnowszy Świat Biznesu trafił do czytelników i jest do pobrania w wersji pdf.
W pierwszym w tym roku wydaniu magazynu gospodarczego Pomorza Zachodniego przeczytamy obszerną relację i podsumowanie konkursu Perły Biznesu 2019 oraz rozmowę z Łukaszem Lendnerem, dyrektorem szczecińskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad o przyszłości drogi S6 (jej oddanie było Wydarzeniem Gospodarczym 2019 roku), dokończeniu drogi S3, obwodnicach Pomorza Zachodniego i szybkiej trasie do Warszawy przez Wałcz. Numer jak zwykle uzupełnia Koktajl biznesowy, felietony ekonomistów, Karuzela kadrowa i Twarze Biznesu. >>PRZECZYTAJ/ POBIERZ PDF<<
AKTUALNE WYDANIE
PARTNERZY
PATRONATY
PREZENTACJE
Świat Biznesu nr 3-4/2010

  HOME    Świat Biznesu nr 3-4/2010    

Swatanie biznesu z nauką

Róże zamrożone w ciekłym azocie i piana w kolorach tęczy towarzyszyły otwarciu trzeciej edycji zachodniopomorskiej Chemiki. Jak na chemików przystało już na samym początku pojawiły się elementy magiczne w wykonaniu studentek koła naukowego alfa-Reaktywni z Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego.

Chemika jest to połączenie trzech projektów w jednym. Już po raz trzeci na terenie Międzynarodowych Targów Szczecińskich odbyły się w ubiegłym tygodniu Targi Przemysłu Chemicznego, międzynarodowa konferencja branżowa pt. „Chemia niestraszna człowiekowi” oraz Giełda Kooperacyjna czyli miejsce wymiany poglądów i swoistego dobijania targu pomiędzy reprezentantami nauki i przedstawicielami biznesu.

-W tegorocznej edycji chemicznego trójboju wzięło udziaoł ponad 85 osób, reprezentujących kilkadziesiąt firm i instytucji -informuje Jacek Drżdżal, prezes Klastra Zielona Chemia, głównego animatora Chemiki. -Menedżerowie z firm w poszukiwaniu nowych technologii do tej pory poruszali się nieco po omacku. Nasza rola polega na kojarzeniu partnerów dla przemysłu ze środowiska nauki Naukowcy z kolei otrzymują od nas ochronę intelektualną i nie musza się już sami o to martwić.

(wab)

fot. mab


Wydawca
ABKOWICZ PRESS

ul.Cukrowa 45-5,
71-004 Szczecin,

Adres redakcji
Świat Biznesu
al. Piastów 48/515
70-311 Szczecin
tel.+48 601 335 804
redakcja@swiatbiznesu.com

Redaktor naczelny
Włodzimierz Abkowicz

Zespół redakcyjny
Michał Abkowicz
Paweł Stężała
Magdalena Szczepkowska

Stali felietoniści
Jacek Batóg
Stanisław Flejterski
Dariusz Zarzecki

Współpraca
Krzysztof Jach
Elżbieta Kubowska
Mieczysław Manik
Ewa Podgajna

Skład kolumn
Monika Gerlicka
tel. 603 557 311
monika@vemo.pl

Reklamy i ogłoszenia
tel. +48 601 335 804
reklama@swiatbiznesu.com

Druk
Rex-Druk
ul.Dębogórska 34
71-717 Szczecin
tel. 91 428 11 11

Redakcja nie zwraca materiałów
niezamówionych oraz zastrzega sobie
prawo opracowania redakcyjnego
tekstów przyjętych do druku.

Redakcja nie odpowiada za
merytoryczna treść reklam, ogłoszeń
i tekstów sponsorowanych.

Świat Biznesu w Internecie: www.swiatbiznesu.com
| Strona Główna |  Kontakt | 
 
CMS System, Powered by

Liczba odwiedzin: 2933297