strona główna
  Perły i gwiazdy w Novotelu
Logistyka i e-commerce na Pomorzu Zachodnim oraz Lesław Siemaszko odebrali statuetki Pereł Biznesu 2018.
AKTUALNE WYDANIE
PARTNERZY
PATRONATY
PREZENTACJE
Świat Biznesu 10-11/2014

  HOME    Świat Biznesu 10-11/2014    

Olgierd Geblewicz, marszałek województwa zachodniopomorskiego o tym, co już się udało zrobić w regionie, kontrakcie terytorialnym i pieniądzach na badania.

Sport to nie tylko zdrowie, ale i biznes. O tym, czy firmom opłaca się sponsorować drużyny i jak ten rynek wygląda w Szczecinie rozmawiamy z Krzysztofem Bobalą, prezesem Agencji Reklamowej Bono, dyrektorem turnieju Pekao Szczecin Open, Jarosławem Mroczkiem, prezesem zarządu firmy EPA, prezesem zarządu Pogoni Szczecin SA, Norbertem Rokitą, prezesem zarządu Arena Szczecin Operator sp. z o.o., oraz Katarzyną Szczeblińską, dyrektor Baltica Wellness&Spa w Szczecinie. Redakcję reprezentują Michał Abkowicz i Magdalena Szczepkowska.

Maria Bartczak, dyrektor Oddziału Terenowego TVP S.A. w Szczecinie o współpracy na pograniczu , kuchni adwokackiej i podwodnych atrakcjach. Na początku września weszła na antenę nowa jesienna ramówka telewizji regionalnej TVP Szczecin. Zaprezentowaliście ją uroczyście telewidzom i gościom zaproszonym na specjalną gale w telewizyjnym studiu przy ul. Niedziałkowskiego.

Oaza spokoju i dobrej zabawy – takie jest Nowe Warpno. Czy miasto zachwyciło nas ostatnio? W sierpniu otwarta została nowa marina, a tydzień później rozpoczęła się tradycyjna biesiada rybna.

Druga edycja Forum Gospodarczego Gminy Kołbaskowo odbyła się 22 września w obiekcie wypoczynkowo-gastronomicznym u Śnieżków w Smolęcinie.

W sobotę 19 września na polu golfowym Binowo Park oraz na terenie Parku Regionalnego w Gryfinie odbyła się konferencja i spotkanie biznesowe Greenfield Open 2014.

Radisson Blu Resort, Świnoujście - pierwszy pięciogwiazdkowy hotel w kurorcie działać będzie w Baltic Park Molo budowanym przez wywodzącą się z Kołobrzegu firmę Zdrojowa Invest.

W niecodziennej, artystycznej oprawie zaprezentowała swój Zespół Willi Nowowiejska na Bezrzeczu firma deweloperska Neptun Developer. Firma zapowiedziała również kolejną inwestycję - kamienicę na Starym Mieście.

Szczecińska firma znana ze sprzedaży i montażu podłóg zapowiada na swoje 15. urodziny mocne wejście na rynek budowlany, inwestycje dla wojska i wkroczenie na rynek niemiecki.


Akcja gorących ofert, Hot Deals, towarzyszyć będzie 24. Targom Nieruchomości i Inwestycji w Szczecinie. Na zwiedzających będą czekać atrakcyjne promocje i rabaty targowe. Kupując tu mieszkanie można zaoszczędzić nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych.


18-19 października branża dziecięca spotka się w Szczecinie na jedynych w północno-zachodniej Polsce targach jej dedykowanych – 4. Targach dla Rodziców i Dzieci MAMY DZIECKO.


Zbigniew Pawłowski, fizjoterapeuta, specjalista w Centrum Ortopedii i Rehabilitacji w Szczecinie, pracownik Kliniki Ortopedii i Traumatologii Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego o tym, dlaczego ból kręgosłupa może oznaczać problemy z wątrobą.

Ponad 60 lat - tyle szczecińska orkiestra symfoniczna musiała czekać na miejsce, które pozwoli jej w pełni rozwinąć skrzydła i wypłynąć na szerokie muzyczne wody. Otwarcie nowej filharmonii to najważniejsze wydarzenie kulturalne ostatnich lat w Szczecinie.

O tym, że sztuka to także biznes przekonuje nas Michał Janicki, aktor, przedsiębiorca i właściciel Teatru Kameralnego, pierwszego prywatnego teatru w Szczecinie. Artysta był gościem konferencji finałowej projektu „Partnerstwo Biznesu i Kultury – Business Culture Partnership (BCP)”.
Konferencja „Biznes i kultura”, która odbyła się 11 września w Akademii Sztuki w Szczecinie, zgromadziła blisko 100 uczestników. W Pałacu pod Globusem swoimi doświadczeniami na temat aliansu biznesu ze sztuką mówił m.in. Jacek Michalak, wiceprezes firmy Atlas i prezes, założonej przez grupę, galerii Atlas Sztuki. Podczas konferencji zostało także podpisane porozumienie z Akademią Sztuki. Dotyczy ono współpracy w celu rozwijania działalności komercyjnej przemysłów kreatywnych.

22. edycja Pekao Szczecin Open była z całą pewnością historyczna. Nie tylko po raz pierwszy mieliśmy szansę zobaczyć mistrza w podwójnej koronie, ale też w końcu triumfował Niemiec. Dotąd tylko jeden reprezentant tej nacji znalazł się u nas w finale (Jens Knippschild w 1998 roku), bez skutku. Nigdy też nie mieliśmy sytuacji, w której wszystkie nagrody wpadły w ręce tenisistów z jednego kraju. A tak się właśnie stało w tym roku...

W kalendarzu wydarzeń nowej hali widowiskowo-sportowej Arena Szczecin przy ul. Szafera, która rozpoczęła działalność w sierpniu br.,  znajdują się regularne rozgrywki sportowe i pierwsze koncerty. Trwają rozmowy o organizacji wydarzeń gospodarczych.

Bank Citi Handlowy ma szczęście do ładnej pogody, długich swingów i precyzyjnych puttów. Za nami 18. edycja Turnieju o Puchar Prezesa Zarządu Banku Handlowego w Warszawie S.A.

Jan Piętka, Paweł Wyrzykowski, Lesław Górski, Cezary Turostowski, Grzegorz Łuczak i Michał Pfliger - to oni będą reprezentować Polskę na amatorskich mistrzostwach świata w golfie.

XXIX Międzynarodowy Turniej Szachowy im. Tadeusza Gniota ( Police 9-17 lipca 2014r.) to kolejna edycja jednej z najsilniej osadzonych profesjonalnych imprez szachowych w Polsce. XXIX Międzynarodowy Turniej Szachowy im. Tadeusza Gniota ( Police 9-17 lipca 2014r.) to kolejna edycja jednej z najsilniej obsadzonych profesjonalnych imprez szachowych w Polsce.

Od 19 do 21 września  w Szczecinie rozegrane zostały  najstarszy zjazd  brydżowy organizowany w Polsce  pn. „Mityng Bursztynowy". To 56. edycja tych zawodów, które należą do największych w regionie, a rangą ustępują jedynie listopadowemu Memoriałowi Janiny Wielkoszewskiej w Stargardzie

Zwycięstwem  duetu Piotr Klimacki – Władysław Tomasiak zakończył się turniej brydża sportowego, któremu patronowała Organizacja Marynarzy Kontraktowych NSZZ Solidarność w Szczecinie. Walka była zacięta, do ostatniej rundy, lecz rywalizacja zeszła na drugi plan. Imprezie przyświecał bowiem szczytny cel.
Wydawca
ABKOWICZ PRESS

ul.Cukrowa 45-5,
71-004 Szczecin,

Adres redakcji
Świat Biznesu
al. Piastów 48/515
70-311 Szczecin
tel.+48 601 335 804
fax +48 91 885 48 03


Redaktor naczelny
Włodzimierz Abkowicz
tel. 091/4429275
redakcja@swiatbiznesu.com

Zespół redakcyjny
Michał Abkowicz
Mieczysław Manik
Paweł Stężała
Magdalena Szczepkowska

Stali felietoniści
Jacek Batóg
Stanisław Flejterski
Dariusz Zarzecki
Aneta Zelek

Współpraca
Monika Adamowska
Krzysztof Jach
Elżbieta Kubowska

Reklamy i ogłoszenia
tel. +48 601 335 804
reklama@swiatbiznesu.com

Druk
Rex-Druk
ul.Dębogórska 34
71-717 Szczecin
tel. 091/4281111

Redakcja nie zwraca materiałów
niezamówionych oraz zastrzega sobie
prawo opracowania redakcyjnego
tekstów przyjętych do druku.

Redakcja nie odpowiada za
merytoryczna treść reklam, ogłoszeń
i tekstów sponsorowanych.

Świat Biznesu w Internecie: www.swiatbiznesu.com
| Strona Główna |  Kontakt | 
 
CMS System, Powered by

Liczba odwiedzin: 2418614