strona główna
  Wręczyliśmy Perły Biznesu 2021
Wkład obywateli Ukrainy w rozwój gospodarczy Pomorza Zachodniego wydarzeniem roku 2021. Marcin Hołub, prezes mPower Osobowowścią Biznesu. Redakcja naszego magazynu po raz 18. wręczyła nagrody gospodarcze Pomorza Zachodniego.
AKTUALNE WYDANIE
PARTNERZY
PATRONATY
PREZENTACJE
Świat Biznesu 10-11/2014

  HOME    Świat Biznesu 10-11/2014    

Olgierd Geblewicz, marszałek województwa zachodniopomorskiego o tym, co już się udało zrobić w regionie, kontrakcie terytorialnym i pieniądzach na badania.

Sport to nie tylko zdrowie, ale i biznes. O tym, czy firmom opłaca się sponsorować drużyny i jak ten rynek wygląda w Szczecinie rozmawiamy z Krzysztofem Bobalą, prezesem Agencji Reklamowej Bono, dyrektorem turnieju Pekao Szczecin Open, Jarosławem Mroczkiem, prezesem zarządu firmy EPA, prezesem zarządu Pogoni Szczecin SA, Norbertem Rokitą, prezesem zarządu Arena Szczecin Operator sp. z o.o., oraz Katarzyną Szczeblińską, dyrektor Baltica Wellness&Spa w Szczecinie. Redakcję reprezentują Michał Abkowicz i Magdalena Szczepkowska.

Maria Bartczak, dyrektor Oddziału Terenowego TVP S.A. w Szczecinie o współpracy na pograniczu , kuchni adwokackiej i podwodnych atrakcjach. Na początku września weszła na antenę nowa jesienna ramówka telewizji regionalnej TVP Szczecin. Zaprezentowaliście ją uroczyście telewidzom i gościom zaproszonym na specjalną gale w telewizyjnym studiu przy ul. Niedziałkowskiego.

Oaza spokoju i dobrej zabawy – takie jest Nowe Warpno. Czy miasto zachwyciło nas ostatnio? W sierpniu otwarta została nowa marina, a tydzień później rozpoczęła się tradycyjna biesiada rybna.

Druga edycja Forum Gospodarczego Gminy Kołbaskowo odbyła się 22 września w obiekcie wypoczynkowo-gastronomicznym u Śnieżków w Smolęcinie.

W sobotę 19 września na polu golfowym Binowo Park oraz na terenie Parku Regionalnego w Gryfinie odbyła się konferencja i spotkanie biznesowe Greenfield Open 2014.

Radisson Blu Resort, Świnoujście - pierwszy pięciogwiazdkowy hotel w kurorcie działać będzie w Baltic Park Molo budowanym przez wywodzącą się z Kołobrzegu firmę Zdrojowa Invest.

W niecodziennej, artystycznej oprawie zaprezentowała swój Zespół Willi Nowowiejska na Bezrzeczu firma deweloperska Neptun Developer. Firma zapowiedziała również kolejną inwestycję - kamienicę na Starym Mieście.

Szczecińska firma znana ze sprzedaży i montażu podłóg zapowiada na swoje 15. urodziny mocne wejście na rynek budowlany, inwestycje dla wojska i wkroczenie na rynek niemiecki.


Akcja gorących ofert, Hot Deals, towarzyszyć będzie 24. Targom Nieruchomości i Inwestycji w Szczecinie. Na zwiedzających będą czekać atrakcyjne promocje i rabaty targowe. Kupując tu mieszkanie można zaoszczędzić nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych.


18-19 października branża dziecięca spotka się w Szczecinie na jedynych w północno-zachodniej Polsce targach jej dedykowanych – 4. Targach dla Rodziców i Dzieci MAMY DZIECKO.


Zbigniew Pawłowski, fizjoterapeuta, specjalista w Centrum Ortopedii i Rehabilitacji w Szczecinie, pracownik Kliniki Ortopedii i Traumatologii Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego o tym, dlaczego ból kręgosłupa może oznaczać problemy z wątrobą.

Ponad 60 lat - tyle szczecińska orkiestra symfoniczna musiała czekać na miejsce, które pozwoli jej w pełni rozwinąć skrzydła i wypłynąć na szerokie muzyczne wody. Otwarcie nowej filharmonii to najważniejsze wydarzenie kulturalne ostatnich lat w Szczecinie.

O tym, że sztuka to także biznes przekonuje nas Michał Janicki, aktor, przedsiębiorca i właściciel Teatru Kameralnego, pierwszego prywatnego teatru w Szczecinie. Artysta był gościem konferencji finałowej projektu „Partnerstwo Biznesu i Kultury – Business Culture Partnership (BCP)”.
Konferencja „Biznes i kultura”, która odbyła się 11 września w Akademii Sztuki w Szczecinie, zgromadziła blisko 100 uczestników. W Pałacu pod Globusem swoimi doświadczeniami na temat aliansu biznesu ze sztuką mówił m.in. Jacek Michalak, wiceprezes firmy Atlas i prezes, założonej przez grupę, galerii Atlas Sztuki. Podczas konferencji zostało także podpisane porozumienie z Akademią Sztuki. Dotyczy ono współpracy w celu rozwijania działalności komercyjnej przemysłów kreatywnych.

22. edycja Pekao Szczecin Open była z całą pewnością historyczna. Nie tylko po raz pierwszy mieliśmy szansę zobaczyć mistrza w podwójnej koronie, ale też w końcu triumfował Niemiec. Dotąd tylko jeden reprezentant tej nacji znalazł się u nas w finale (Jens Knippschild w 1998 roku), bez skutku. Nigdy też nie mieliśmy sytuacji, w której wszystkie nagrody wpadły w ręce tenisistów z jednego kraju. A tak się właśnie stało w tym roku...

W kalendarzu wydarzeń nowej hali widowiskowo-sportowej Arena Szczecin przy ul. Szafera, która rozpoczęła działalność w sierpniu br.,  znajdują się regularne rozgrywki sportowe i pierwsze koncerty. Trwają rozmowy o organizacji wydarzeń gospodarczych.

Bank Citi Handlowy ma szczęście do ładnej pogody, długich swingów i precyzyjnych puttów. Za nami 18. edycja Turnieju o Puchar Prezesa Zarządu Banku Handlowego w Warszawie S.A.

Jan Piętka, Paweł Wyrzykowski, Lesław Górski, Cezary Turostowski, Grzegorz Łuczak i Michał Pfliger - to oni będą reprezentować Polskę na amatorskich mistrzostwach świata w golfie.

XXIX Międzynarodowy Turniej Szachowy im. Tadeusza Gniota ( Police 9-17 lipca 2014r.) to kolejna edycja jednej z najsilniej osadzonych profesjonalnych imprez szachowych w Polsce. XXIX Międzynarodowy Turniej Szachowy im. Tadeusza Gniota ( Police 9-17 lipca 2014r.) to kolejna edycja jednej z najsilniej obsadzonych profesjonalnych imprez szachowych w Polsce.

Od 19 do 21 września  w Szczecinie rozegrane zostały  najstarszy zjazd  brydżowy organizowany w Polsce  pn. „Mityng Bursztynowy". To 56. edycja tych zawodów, które należą do największych w regionie, a rangą ustępują jedynie listopadowemu Memoriałowi Janiny Wielkoszewskiej w Stargardzie

Zwycięstwem  duetu Piotr Klimacki – Władysław Tomasiak zakończył się turniej brydża sportowego, któremu patronowała Organizacja Marynarzy Kontraktowych NSZZ Solidarność w Szczecinie. Walka była zacięta, do ostatniej rundy, lecz rywalizacja zeszła na drugi plan. Imprezie przyświecał bowiem szczytny cel.
Wydawca
ABKOWICZ PRESS

ul.Cukrowa 45-5,
71-004 Szczecin,

Adres redakcji
Świat Biznesu
al. Piastów 48/515
70-311 Szczecin
tel.+48 601 335 804
redakcja@swiatbiznesu.com

Redaktor naczelny
Włodzimierz Abkowicz

Zespół redakcyjny
Michał Abkowicz
Paweł Stężała
Magdalena Szczepkowska

Stali felietoniści
Jacek Batóg
Stanisław Flejterski
Dariusz Zarzecki
Danuta Zawadzka

Współpraca
Krzysztof Jach
Elżbieta Kubowska
Mieczysław Manik
Ewa Podgajna

Skład kolumn
Monika Gerlicka
tel. 603 557 311
monika@vemo.pl

Reklamy i ogłoszenia
tel. +48 601 335 804
reklama@swiatbiznesu.com

Druk
Rex-Druk
ul.Dębogórska 34
71-717 Szczecin
tel. 91 428 11 11

Redakcja nie zwraca materiałów
niezamówionych oraz zastrzega sobie
prawo opracowania redakcyjnego
tekstów przyjętych do druku.

Redakcja nie odpowiada za
merytoryczna treść reklam, ogłoszeń
i tekstów sponsorowanych.

Świat Biznesu w Internecie: www.swiatbiznesu.com
| Strona Główna |  Kontakt | 
 
CMS System, Powered by

Liczba odwiedzin: 3591503