strona główna
  Perły i gwiazdy w Novotelu
Logistyka i e-commerce na Pomorzu Zachodnim oraz Lesław Siemaszko odebrali statuetki Pereł Biznesu 2018.
AKTUALNE WYDANIE
PARTNERZY
PATRONATY
PREZENTACJE
Świat Biznesu 10-11/2015

  HOME    Świat Biznesu 10-11/2015    

Jacek Jekiel, dyrektor Opery na Zamku w Szczecinie, o magicznym wyzwaniu, kulisach przebudowy i nowych możliwościach opery.

Jakie są aktualne trendy na szczecińskim rynku deweloperskim? Jak rozwija się rynek mieszkaniowy, rynek budowy obiektów biurowych i produkcyjnych? Na te m.in. pytania odpowiadają Aleksander Buwelski, dyrektor Wydziału Obsługi Inwestorów i Biznesu Urzędu Miasta Szczecin, oraz zachodniopomorscy deweloperzy: Jolanta Drąszkowska, prezes Neptun Developers, Magnus Isaksson, prezes Realkapital Szczecin II, i Lesław Siemaszko, właściciel firmy Siemaszko. Redakcję reprezentują Magdalena Szczepkowska i Włodzimierz Abkowicz.

To będzie już dwunasta edycja konkursu „Perły Biznesu”.  Zgłoszenia kandydatów przyjmujemy w dwóch kategoriach - Wydarzenie Gospodarcze 2015 i Osobowość Biznesu 2015. Organizatorem konkursu jest redakcja „Świata Biznesu”.

Dr inż. Jarosław Rzepa, wicemarszałek województwa zachodniopomorskiego, o regionalizacji polityki rolnej, inwestowaniu w przetwórstwo i łososiu z… Trzęsacza.

Most Brdowski połączył wyspy Gryfi a i Ostrów Brdowski z lądową częścią Szczecina. Obiekt został otwarty dla ruchu samochodowego i pieszego w końcu sierpnia.

Zakończona została rozbudowa Nabrzeża Fosfatowego, wchodzącego w skład kompleksu Port nad Odrą, który należy do szczecińskiej firmy Fosfan. Port nad Odrą specjalizuje się w przeładunkach i magazynowaniu ładunków sypkich oraz chemikaliów płynnych.

Regionalne Centrum Korporacyjne PKO Banku Polskiego obsługuje nie tylko duże fi rmy i przedsiębiorstwa, ale także jednostki samorządu terytorialnego, instytucje budżetowe, np. szpitale oraz spółki gminne.

W bieżącym roku kalendarzowym przypada jubileusz 65-lecia polskiego zarządu w portach w Szczecinie i Świnoujściu.

Spółka Apis wznawia produkcję w budynku dawnej Papierni Skolwin, a Modehpolmo we wnętrzach po fabryce Polmo stworzyła siedzibę dla 18 firm. Obie zrealizowane w Szczecinie rewitalizacje wykonane zostały dzięki unijnym pożyczkom z inicjatywy Jessica.

Kolejna edycja targów WSZYSTKO DLA DOMU odbędzie się 10-11 października w halach Międzynarodowych Targów Szczecińskich. Jest to świetna okazja do spotkań pomiędzy klientami, przedsiębiorcami i przedstawicielami firm z branży wnętrzarskiej. Po raz pierwszy wstęp na Targi Wykończenia i Wyposażenia Wnętrz jest dla zwiedzających bezpłatny.

Eventy to najlepsza forma komunikacji, która pozwala na bezpośredni kontakt odbiorcy z marką. Zatem dla organizatora kluczowe są wyzwania skupione na wywołaniu emocji u uczestników wydarzenia poprzez zaangażowanie ich w akcje dające bezpośredni kontakt z wartościami marki, produktu czy usługi.

Wojskowa Agencja Mieszkaniowa przejęła Agencję Mienia Wojskowego i działa pod szyldem tej drugiej.

Szykuje się historyczny sezon w Operze na Zamku. Zaprezentowany program artystyczny na sezon 2015/2016 skrzy się od gwiazd, których do niedawna nie spodziewaliśmy się zobaczyć na szczecińskich scenach.

Marian Preiss, który ma na swoim koncie wiele artystycznych wyrobów metalowych, realizuje kolejne projekty i kształci następców.

Za nami 23. edycja turnieju Pekao Szczecin Open, czyli najstarszej i największej zawodowej imprezy tenisowej w Polsce. Podobnie jak poprzednie spotkania odbyła się ona na ziemnych kortach przy al. Wojska Polskiego w Szczecinie.

Mateusz Wardyn, Jacek Uchański, Mirosław Buczek, Grzegorz Łuczak, Paweł Majewski i Tadeusz Olewnik będą reprezentować Polskę na handicapowych mistrzostwach świata w golfie w Turcji.

Krzysztof Boniewski na szczycie podium, Rhea Wiatr druga, a Paweł Wyrzykowski trzeci – to najlepsi zawodnicy Turnieju o Puchar Prezesa Zarządu Banku Handlowego w Warszawie S.A.

Jeden z największych i najstarszych turniejów golfowych w Polsce obchodził w tym roku 20. urodziny.

Rokrocznie rozgrywany w polickim Klubie Nauczyciela Międzynarodowy Turniej Szachowy im. Tadeusza Gniota jest hołdem złożonym dokonaniom nieżyjącego już wybitnego pedagoga i szachisty szczecińskiego. W tym roku w Policach odbyła się jubileuszowa, trzydziesta edycja tej imprezy.
Wydawca
ABKOWICZ PRESS

ul.Cukrowa 45-5,
71-004 Szczecin,

Adres redakcji
Świat Biznesu
al. Piastów 48/515
70-311 Szczecin
tel.+48 601 335 804
fax +48 91 885 48 03


Redaktor naczelny
Włodzimierz Abkowicz
tel. 091/4429275
redakcja@swiatbiznesu.com

Zespół redakcyjny
Michał Abkowicz
Mieczysław Manik
Paweł Stężała
Magdalena Szczepkowska

Stali felietoniści
Jacek Batóg
Stanisław Flejterski
Dariusz Zarzecki
Aneta Zelek

Współpraca
Monika Adamowska
Krzysztof Jach
Elżbieta Kubowska

Reklamy i ogłoszenia
tel. +48 601 335 804
reklama@swiatbiznesu.com

Druk
Rex-Druk
ul.Dębogórska 34
71-717 Szczecin
tel. 091/4281111

Redakcja nie zwraca materiałów
niezamówionych oraz zastrzega sobie
prawo opracowania redakcyjnego
tekstów przyjętych do druku.

Redakcja nie odpowiada za
merytoryczna treść reklam, ogłoszeń
i tekstów sponsorowanych.

Świat Biznesu w Internecie: www.swiatbiznesu.com
| Strona Główna |  Kontakt | 
 
CMS System, Powered by

Liczba odwiedzin: 2418579