strona główna
  Biznes z tarczą czy na tarczy? Przeczytaj dyskusję przedsiębiorców w najnowszym Świecie Biznesu
Na pytania na temat skutków pandemii koronawirusa, oceny programów pomocowych i najbliższych miesięcy w gospodarce odpowiedzieli: Laura Hołowacz, prezes zarządu Grupy CSL, Lesław Siemaszko, właściciel firmy deweloperskiej oraz Jarosław Tarczyński, prezes Północnej Izby Gospodarczej, członek zarządu firmy Durable z Przecławia.

W najnowszym numerze Świata Biznesu warto również przeczytać wywiad z Janem Gackowskim, wiceprezesem zarządu spółki Calbud, laureatem nagrody  Perła Biznesu 2019 w kategorii Osobowość Biznesu.

W magazynie tradycyjnie znajdziemy informacje o aktualnych wydarzeniach gospodarczych z regionu, zmiany kadrowe w zachodniopomorskim biznesie i felietony ekonomistów. >>PRZECZYTAJ/ POBIERZ PDF<< 
AKTUALNE WYDANIE
PARTNERZY
PATRONATY
PREZENTACJE
Świat Biznesu 10-11/2015

  HOME    Świat Biznesu 10-11/2015    

Jacek Jekiel, dyrektor Opery na Zamku w Szczecinie, o magicznym wyzwaniu, kulisach przebudowy i nowych możliwościach opery.

Jakie są aktualne trendy na szczecińskim rynku deweloperskim? Jak rozwija się rynek mieszkaniowy, rynek budowy obiektów biurowych i produkcyjnych? Na te m.in. pytania odpowiadają Aleksander Buwelski, dyrektor Wydziału Obsługi Inwestorów i Biznesu Urzędu Miasta Szczecin, oraz zachodniopomorscy deweloperzy: Jolanta Drąszkowska, prezes Neptun Developers, Magnus Isaksson, prezes Realkapital Szczecin II, i Lesław Siemaszko, właściciel firmy Siemaszko. Redakcję reprezentują Magdalena Szczepkowska i Włodzimierz Abkowicz.

To będzie już dwunasta edycja konkursu „Perły Biznesu”.  Zgłoszenia kandydatów przyjmujemy w dwóch kategoriach - Wydarzenie Gospodarcze 2015 i Osobowość Biznesu 2015. Organizatorem konkursu jest redakcja „Świata Biznesu”.

Dr inż. Jarosław Rzepa, wicemarszałek województwa zachodniopomorskiego, o regionalizacji polityki rolnej, inwestowaniu w przetwórstwo i łososiu z… Trzęsacza.

Most Brdowski połączył wyspy Gryfi a i Ostrów Brdowski z lądową częścią Szczecina. Obiekt został otwarty dla ruchu samochodowego i pieszego w końcu sierpnia.

Zakończona została rozbudowa Nabrzeża Fosfatowego, wchodzącego w skład kompleksu Port nad Odrą, który należy do szczecińskiej firmy Fosfan. Port nad Odrą specjalizuje się w przeładunkach i magazynowaniu ładunków sypkich oraz chemikaliów płynnych.

Regionalne Centrum Korporacyjne PKO Banku Polskiego obsługuje nie tylko duże fi rmy i przedsiębiorstwa, ale także jednostki samorządu terytorialnego, instytucje budżetowe, np. szpitale oraz spółki gminne.

W bieżącym roku kalendarzowym przypada jubileusz 65-lecia polskiego zarządu w portach w Szczecinie i Świnoujściu.

Spółka Apis wznawia produkcję w budynku dawnej Papierni Skolwin, a Modehpolmo we wnętrzach po fabryce Polmo stworzyła siedzibę dla 18 firm. Obie zrealizowane w Szczecinie rewitalizacje wykonane zostały dzięki unijnym pożyczkom z inicjatywy Jessica.

Kolejna edycja targów WSZYSTKO DLA DOMU odbędzie się 10-11 października w halach Międzynarodowych Targów Szczecińskich. Jest to świetna okazja do spotkań pomiędzy klientami, przedsiębiorcami i przedstawicielami firm z branży wnętrzarskiej. Po raz pierwszy wstęp na Targi Wykończenia i Wyposażenia Wnętrz jest dla zwiedzających bezpłatny.

Eventy to najlepsza forma komunikacji, która pozwala na bezpośredni kontakt odbiorcy z marką. Zatem dla organizatora kluczowe są wyzwania skupione na wywołaniu emocji u uczestników wydarzenia poprzez zaangażowanie ich w akcje dające bezpośredni kontakt z wartościami marki, produktu czy usługi.

Wojskowa Agencja Mieszkaniowa przejęła Agencję Mienia Wojskowego i działa pod szyldem tej drugiej.

Szykuje się historyczny sezon w Operze na Zamku. Zaprezentowany program artystyczny na sezon 2015/2016 skrzy się od gwiazd, których do niedawna nie spodziewaliśmy się zobaczyć na szczecińskich scenach.

Marian Preiss, który ma na swoim koncie wiele artystycznych wyrobów metalowych, realizuje kolejne projekty i kształci następców.

Za nami 23. edycja turnieju Pekao Szczecin Open, czyli najstarszej i największej zawodowej imprezy tenisowej w Polsce. Podobnie jak poprzednie spotkania odbyła się ona na ziemnych kortach przy al. Wojska Polskiego w Szczecinie.

Mateusz Wardyn, Jacek Uchański, Mirosław Buczek, Grzegorz Łuczak, Paweł Majewski i Tadeusz Olewnik będą reprezentować Polskę na handicapowych mistrzostwach świata w golfie w Turcji.

Krzysztof Boniewski na szczycie podium, Rhea Wiatr druga, a Paweł Wyrzykowski trzeci – to najlepsi zawodnicy Turnieju o Puchar Prezesa Zarządu Banku Handlowego w Warszawie S.A.

Jeden z największych i najstarszych turniejów golfowych w Polsce obchodził w tym roku 20. urodziny.

Rokrocznie rozgrywany w polickim Klubie Nauczyciela Międzynarodowy Turniej Szachowy im. Tadeusza Gniota jest hołdem złożonym dokonaniom nieżyjącego już wybitnego pedagoga i szachisty szczecińskiego. W tym roku w Policach odbyła się jubileuszowa, trzydziesta edycja tej imprezy.
Wydawca
ABKOWICZ PRESS

ul.Cukrowa 45-5,
71-004 Szczecin,

Adres redakcji
Świat Biznesu
al. Piastów 48/515
70-311 Szczecin
tel.+48 601 335 804
redakcja@swiatbiznesu.com

Redaktor naczelny
Włodzimierz Abkowicz

Zespół redakcyjny
Michał Abkowicz
Paweł Stężała
Magdalena Szczepkowska

Stali felietoniści
Jacek Batóg
Stanisław Flejterski
Dariusz Zarzecki

Współpraca
Krzysztof Jach
Elżbieta Kubowska
Mieczysław Manik
Ewa Podgajna

Skład kolumn
Monika Gerlicka
tel. 603 557 311
monika@vemo.pl

Reklamy i ogłoszenia
tel. +48 601 335 804
reklama@swiatbiznesu.com

Druk
Rex-Druk
ul.Dębogórska 34
71-717 Szczecin
tel. 91 428 11 11

Redakcja nie zwraca materiałów
niezamówionych oraz zastrzega sobie
prawo opracowania redakcyjnego
tekstów przyjętych do druku.

Redakcja nie odpowiada za
merytoryczna treść reklam, ogłoszeń
i tekstów sponsorowanych.

Świat Biznesu w Internecie: www.swiatbiznesu.com
| Strona Główna |  Kontakt | 
 
CMS System, Powered by

Liczba odwiedzin: 3015147