strona główna
  Znamy laureatów Pereł Biznesu 2020

Za nami 17. Gala Pereł Biznesu, konkursu gospodarczego Pomorza Zachodniego, organizowanego przez redakcję magazynu Świat Biznesu. Nagrody gospodarcze Pomorza Zachodniego przyznane zostały w dwóch kategoriach – Osobowość Biznesu 2020 i Wydarzenie Gospodarcze 2020. Laureatów i wyróżnionych poznaliśmy 7 września podczas gali w hotelu Novotel Szczecin Centrum.

Poznaj laureatów>>

AKTUALNE WYDANIE
PARTNERZY
PATRONATY
PREZENTACJE
Świat Biznesu 11-12/2012

  HOME    Świat Biznesu 11-12/2012    

Szanowni Czytelnicy!

Oddajemy do Waszych rąk ostatnie tegoroczne wydanie naszego magazynu. Tym razem nieco więcej miejsca niż zazwyczaj oddajemy na naszych łamach tematom lżejszym, związanymi ze stylem życia. Bohaterką naszego wywiadu „w dwa ognie” jest Sylwia Gadomska, która z powodzeniem kieruje przyjaznym dla gości czterogwiazdkowym hotelem Novotel Szczecin Centrum. W dyskusji redakcyjnej rozmawiamy o blaskach i cieniach zachodniopomorskiego handlu detalicznego, który na szczęście w wielu branżach opiera się kryzysowi.


Tym razem tematem dyskusji redakcyjnej stała się ocena sytuacji w zachodniopomorskim handlu detalicznym, analiza aktualnych tendencji i trendów. W dyskusji uczestniczyli: Zbigniew Chojnowski, dyrektor Domaru, Daniel Grabka, dyrektor zakupów Netto Sp. z o.o., Monika Pyszkowska, dyrektor Galerii Handlowej Kaskada oraz prof. Jolanta Witek, kierownik Katedry Marketingu Wydziału Nauk Ekonomicznych i Zarządzania Uniwersytetu Szczecińskiego, rektor Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Wałczu. Redakcję reprezentowali: Włodzimierz Abkowicz i Magdalena Szczepkowska.

Rozmowa z prof. Waldemarem Tarczyńskim, dziekanem Wydziału Nauk Ekonomicznych i Zarządzania Uniwersytetu Szczecińskiego.

Krótka powtórka z historii: mamy rok 1989, okrągły stół i początek nowej Polski. Nadchodzi era wolnej Polski, z gospodarką rynkową, wolnością słowa i wielkimi marzeniami na lepsze jutro.  Nieprawdopodobna eksplozja przedsiębiorczości Polaków. Nowopowstające firmy sprawnie wypełniają braki na pustych półkach, a owoce południowe, sprzęt elektroniczny i nowe samochody stają się dobrami powszechnie dostępnymi. Krajobraz gospodarczy i społeczny Polski zmienia się. Europę gonimy bardzo szybko. Uczymy się również bardzo szybko. Na każdym kroku powstają szkoły językowe. Wszyscy uczą się angielskiego. W szczytowym okresie lat 90. prawie 2,5 miliona Polaków studiuje na uczelniach wyższych.

Za nami kolejna odsłona konferencji naukowej Euro-Trans. Przez dwa dni (24-25 września) w auli Uniwersytetu Szczecińskiego o europejskiej przestrzeni transportowej rozmawiali naukowcy i praktycy.

29 września zachodniopomorski samorząd gospodarczy świętował jubileusz i przeprowadzkę do nowej siedziby.

Dawne koszary w Kołobrzegu i stara rzeźnia w Szczecinie odzyskają blask dzięki funduszom z programu JESSICA.

Podczas 21. Targów Wykończenia i Wyposażenia Wnętrz „Wszystko dla domu” można było zapoznać się nie tylko z najnowszymi trendami w kuchniach i sypialniach, ale także dowiedzieć się, jak modnie i funkcjonalnie urządzić biuro czy sklep.

Ponad 80 firm i instytucji związanych z rynkiem nieruchomości wystawiło się podczas 20. edycji Zachodniopomorskich Targów Nieruchomości.

Na początku listopada odbyło się uroczyste otwarcie kompleksu biurowego w centrum Szczecina – Brama Portowa I i II. Na razie w jednym z budynków działa kawiarnia.

Zarząd Portu Rybackiego Gryf i firma CSL Internationale Spedition na początku października zaprosiły szczecinian na drugi brzeg Odry. Celem imprezy było zaprezentowanie uroków Łasztowni i znalezienie kolejnych chętnych na inwestowanie w tym miejscu.

We wrześniu w Centrum Współpracy Nauki i Biznesu Północnej Izby Gospodarczej odbyła się konferencja , na której spółka Calesco S.A. wraz z pracownią architektoniczną TUES ze Szczecina oraz producentem ogniw fotowoltaicznych Selfą ze Szczecina zaprezentowała projekt budynku niezależnego energetycznie.

W ostatnich dniach października na Wydziale Nauk Ekonomicznych i Zarządzania Uniwersytetu Szczecińskiego odbyło się IV Bałtyckie Forum Zdrowia, którego spiritus movens jak co roku była prof. Iga Rudawska z US.

Inwestorem condohotelu Golden Tulip Międzyzdroje Residence, utrzymanego w wysokim standardzie czterech gwiazdek, jest Qualia Development, spółka z grupy kapitałowej PKO Banku Polskiego.Wyposażone w najnowocześniejszą, innowacyjną technologię  i jednocześnie największe w Polsce centrum napraw blacharsko- lakierniczych powstało w Starych Bielicach k/Koszalina, obok drogi krajowej Szczecin – Gdańsk.

- Zaufało nam ponad 20 tys. pacjentów- mówi z dumą dr Stanisław Gajda właściciel Pierwszej Prywatnej Kliniki Stomatologicznej w Szczecinie. Sukces tego miejsca wyznaczają jakość, profesjonalizm i doświadczenie.

Nowe salony wraz z serwisem Toyoty i Lexusa należące do Jana Kozłowskiego zostały uroczyście otwarte przy ul. Mieszka I w Szczecinie.
Mieszczą one łącznie ponad 3,2 tys. m kw. powierzchni użytkowej z 15 indywidualnymi stanowiskami warsztatowymi, trzema myjniami. Dookoła znajduje się aż 150 miejsc parkingowych i dwa garaże podziemne. W salonach pracować będzie 80 osób.

Trzy dźwiękach francuskiej muzyki w hotelu Novotel Szczecin Centrum degustowane było młode wino. Tradycyjne Beaujolais Nouveau obchodziliśmy w trzeci czwartek listopada.

W sylwestrową noc Opera na Zamku zaprasza na nagrodzony „Bursztynowym Pierścieniem”, najlepszy spektakl sezonu zachodniopomorskich scen – „Zemstę Nietoperza”. „Zemsta nietoperza” Johanna Straussa to klasyka operetki i jeden z najbardziej cenionych utworów tego gatunku. Na szczecińskiej scenie wystawiano ją już trzykrotnie: w 1958, 1974 i 1987 r. Jak przekonują twórcy najnowszej inscenizacji i miłośnicy utworu - każde pokolenie musi mieć swoją ”Zemstę nietoperza”.

Spotkanie z włoskimi winiarzami z trzech regionów zorganizowała restauracja Bohema. Była to okazja do winno-kulinarnej podróży przez Piemont, region Wenecji i Toskanię.

Hotel Dobosz jest jednym z największych obiektów szkoleniowo-konferencyjnych w Polsce. Przeszedł w ostatnich latach gruntowny remont. Stylowe wnętrza, duże przestrzenie, eleganckie umeblowanie  - to wszystko podnosi prestiż organizowanych w nim imprez, konferencji i spotkań biznesowych  krajowych i zagranicznych. Wkrótce rozpocznie się remont części frontowej budynku mieszczącego się przy ul. Wróblewskiego w Policach.

Od ponad 20 lat sprzedaje w Szczecinie instrumenty, ale sklep „Fan” dla właściciela Grzegorza Walczyńskiego to nie tylko interes. To także sposób na wspieranie młodych talentów i ciekawych  inicjatyw kulturalnych w całym województwie.

Kobiety od zawsze chcą dbać o siebie, pragną być młode i piękne. Miejscem, które pomoże poczuć się kobiecie zadbaną, świeżą i odprężoną jest działająca w Szczecinie przy ul. Narutowicza 16A/1 od września tego roku  Klinika Urody CICCO.

W ubogim w imprezy sportowe Szczecinie tenisowy turniej Pekao Szczecin Open jawi się jako wydarzenie z innej bajki. Wnosi do zapomnianego przez wielki sport miasta powiew świeżości, polotu, a nawet odrealnienia. Także kulturalnego. Bo oprócz wielkiego tenisa, byliśmy świadkami - jak co roku zresztą - festiwalu muzycznego. I nie tylko.

Peter Bronson wygrał Floating Garden Szczecin Open Presented by Z.Ch. Police. Amerykanin obronił tytuł sprzed roku i w trudnych warunkach osiągnął najlepszy wynik na polu w Binowie po trzech dniach gry.

Ostatni weekend września upłynął w Szczecinie pod znakiem karcianej rywalizacji. Przez trzy dni odbywała się bowiem jedna z najważniejszych imprez brydżowych w województwie - Mityng Bursztynowy. Była to 54. edycja tych zawodów, które należą do najstarszych w kraju.

W Policach w październiku rozegrano po raz piąty Śmiałe Maksy. Doroczny turniej brydżowy, który do tej pory kojarzony był głównie z imprezą towarzyszącą szachowemu Memoriałowi Tadeusza Gniota, wyjątkowo został rozegrany w terminie jesiennym. Wygrał go szczeciński duet - brydżystów, którzy grają też dobrze w szachy: Marek Goraj i Dżemil Półtorzycki.


Wydawca
ABKOWICZ PRESS

ul.Cukrowa 45-5,
71-004 Szczecin,

Adres redakcji
Świat Biznesu
al. Piastów 48/515
70-311 Szczecin
tel.+48 601 335 804
redakcja@swiatbiznesu.com

Redaktor naczelny
Włodzimierz Abkowicz

Zespół redakcyjny
Michał Abkowicz
Paweł Stężała
Magdalena Szczepkowska

Stali felietoniści
Jacek Batóg
Stanisław Flejterski
Dariusz Zarzecki

Współpraca
Krzysztof Jach
Elżbieta Kubowska
Mieczysław Manik
Ewa Podgajna

Skład kolumn
Monika Gerlicka
tel. 603 557 311
monika@vemo.pl

Reklamy i ogłoszenia
tel. +48 601 335 804
reklama@swiatbiznesu.com

Druk
Rex-Druk
ul.Dębogórska 34
71-717 Szczecin
tel. 91 428 11 11

Redakcja nie zwraca materiałów
niezamówionych oraz zastrzega sobie
prawo opracowania redakcyjnego
tekstów przyjętych do druku.

Redakcja nie odpowiada za
merytoryczna treść reklam, ogłoszeń
i tekstów sponsorowanych.

Świat Biznesu w Internecie: www.swiatbiznesu.com
| Strona Główna |  Kontakt | 
 
CMS System, Powered by

Liczba odwiedzin: 3439580