strona główna
  Znamy laureatów Pereł Biznesu 2020

Za nami 17. Gala Pereł Biznesu, konkursu gospodarczego Pomorza Zachodniego, organizowanego przez redakcję magazynu Świat Biznesu. Nagrody gospodarcze Pomorza Zachodniego przyznane zostały w dwóch kategoriach – Osobowość Biznesu 2020 i Wydarzenie Gospodarcze 2020. Laureatów i wyróżnionych poznaliśmy 7 września podczas gali w hotelu Novotel Szczecin Centrum.

Poznaj laureatów>>

AKTUALNE WYDANIE
PARTNERZY
PATRONATY
PREZENTACJE
Świat Biznesu 12/2014

  HOME    Świat Biznesu 12/2014    

Dr Zbigniew Miklewicz, prezes Zarządu Morskich Portów Szczecin i Świnoujście SA. o inwestycjach portowych, efektach pogłębienia toru wodnego i wybudowania terminalu LNG oraz o strategii do 2027 roku.

Na Szczecin i Pomorze Zachodnie patrzymy dziś oczami cudzoziemców. Pytamy, jak prowadzi się u nas biznes, jak się tu ż yje? A że rozmawiamy w okresie przedświątecznym, to nie sposób nie zadać pytania o to, jak spędzą oni święta i jak przywitają Nowy Rok? W dyskusji uczestniczą: Jozef Franzen, Słowak, ekspert ds. technologii wydobywczych w firmie Interoceanmetal, Magnus Isaksson, Szwed, dyrektor Realkapital Szczecin II, norweskiej firmy deweloperskiej, Wu Tianyu, Polak pochodzenia chińskiego, właściciel firmy De Tian, producent i dystrybutor wyrobów jubilerskich z pereł. Redakcję reprezentują Włodzimierz Abkowicz i Magdalena Szczepkowska.

Podpisany Kontrakt Terytorialny, czyli umowa między rządem a samorządem województwa, jest gwarancją, że do 2020 r. powstaną w naszym regionie inwestycje za 21,5 mld zł.

 W tym roku aż cztery statuetki z podobizną Kazimierza Wielkiego trafiły do naszego regionu. To nagrody, które przyznaje magazyn samorządowy „Wspólnota”. Wręczane są w siedmiu kategoriach.

– Nowe inwestycje mieszkaniowe, lepsza dostępność kredytów i wzrost sprzedaży mieszkań wskazują na ożywienie na szczecińskim rynku nieruchomości – podsumowuje 24. Targi Nieruchomości Marzena Mojsiewicz, rzecznik prasowy. Organizator, firma M-Expo, zapowiada jubileuszową edycję targów w 2015 roku w nowej formule.

Polskie porty morskie w nowej perspektywie finansowej w Unii Europejskiej 2020 – pod takim hasłem zorganizowano 16 października w hotelu Radisson Blu w Szczecinie konferencję naukową z cyklu „Porty morskie”. Odbyła się już po raz ósmy, choć po latach przerwy.

Nowy terminal w szczecińskim porcie, należący do spółki Cronimet PL spod Inowrocławia, rozpoczął działalność w sierpniu br. Jednak uroczyste otwarcie nowoczesnego obiektu firma zorganizowała 2 października. Do terminalu, położonego przy Kanale Przemysłowym, zaproszeni goście przypłynęli statkami „Odra Queen” i „Peene Queen”.

Na początku grudnia br. firma Hullkon zwodowała w Szczecinie kadłub pasażerskiego promu, który będzie napędzany skroplonym gazem ziemnym (LNG). Odbiorcą jest niemiecki armator. To drugi ukończony w tym roku projekt tej niedużej stoczni.

Szefowie i dyrektorzy finansowi ok. 20 firm wzięli udział w pierwszym na Pomorzu Zachodnim spotkaniu Stowarzyszenia Dyrektorów Finansowych Finexa.

Pod koniec tego roku zakończy się budowa hali. Latem fabrykę belgijskiej firmy opuszczą pierwsze elementy i płyty stalowe.Bursztynowe Pierścienie rozdane. Coroczne nagrody, które przyznają Czytelnicy „Kuriera Szczecińskiego”, zostały wręczone 1 grudnia na deskach Teatru Polskiego w Szczecinie.

Premierowe odsłonięcie i prezentacja nowego Passata zgromadziła w czwartkowy wieczór wielu miłośników tej luksusowej marki Volkswagena.

Dr nauk med. Krzysztof Jach, specjalista otolaryngolog – chirurg głowy i szyi, b. adiunkt Kliniki Otolaryngologii Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie o lekarzach rodzinnych, tkankach z drukarki i… pani z koszyczkiem.

rys. Krzysztof Jach

Fabryka cukierków „Dobosz”, działająca od 22 lat w oddalonej niespełna 30 km od Szczecina Trzebieży, jest jednym z liderów rynku słodyczy w Polsce i sukcesywnie rozwija swoją działalność.

Stargard w dniach od 7 do 9 listopada stał się brydżową stolicą Polski. Stowarzyszenie Miłośników Brydża Sportowego „Brydż-Star” już po raz 24. zorganizowało memoriał im. Janiny Wielkoszewskiej.

W sobotę, 22 listopada, na Wydziale Nauk Ekonomicznych i Zarządzania rozegrano już po raz siódmy Otwarty Turniej Brydżowy o Puchar Rektora Uniwersytetu Szczecińskiego pod patronatem medialnym „Świata Biznesu”. W imprezie wzięło udział ponad 120 zawodniczek i zawodników z całego województwa, a najlepszym duetem okazali się szczecinianie – Łukasz Bożykowski z Damianem Ćwirko.
Wydawca
ABKOWICZ PRESS

ul.Cukrowa 45-5,
71-004 Szczecin,

Adres redakcji
Świat Biznesu
al. Piastów 48/515
70-311 Szczecin
tel.+48 601 335 804
redakcja@swiatbiznesu.com

Redaktor naczelny
Włodzimierz Abkowicz

Zespół redakcyjny
Michał Abkowicz
Paweł Stężała
Magdalena Szczepkowska

Stali felietoniści
Jacek Batóg
Stanisław Flejterski
Dariusz Zarzecki

Współpraca
Krzysztof Jach
Elżbieta Kubowska
Mieczysław Manik
Ewa Podgajna

Skład kolumn
Monika Gerlicka
tel. 603 557 311
monika@vemo.pl

Reklamy i ogłoszenia
tel. +48 601 335 804
reklama@swiatbiznesu.com

Druk
Rex-Druk
ul.Dębogórska 34
71-717 Szczecin
tel. 91 428 11 11

Redakcja nie zwraca materiałów
niezamówionych oraz zastrzega sobie
prawo opracowania redakcyjnego
tekstów przyjętych do druku.

Redakcja nie odpowiada za
merytoryczna treść reklam, ogłoszeń
i tekstów sponsorowanych.

Świat Biznesu w Internecie: www.swiatbiznesu.com
| Strona Główna |  Kontakt | 
 
CMS System, Powered by

Liczba odwiedzin: 3439592