strona główna
  Perły i gwiazdy w Novotelu
Logistyka i e-commerce na Pomorzu Zachodnim oraz Lesław Siemaszko odebrali statuetki Pereł Biznesu 2018.
AKTUALNE WYDANIE
PARTNERZY
PATRONATY
PREZENTACJE
Świat Biznesu 12/2014

  HOME    Świat Biznesu 12/2014    

Dr Zbigniew Miklewicz, prezes Zarządu Morskich Portów Szczecin i Świnoujście SA. o inwestycjach portowych, efektach pogłębienia toru wodnego i wybudowania terminalu LNG oraz o strategii do 2027 roku.

Na Szczecin i Pomorze Zachodnie patrzymy dziś oczami cudzoziemców. Pytamy, jak prowadzi się u nas biznes, jak się tu ż yje? A że rozmawiamy w okresie przedświątecznym, to nie sposób nie zadać pytania o to, jak spędzą oni święta i jak przywitają Nowy Rok? W dyskusji uczestniczą: Jozef Franzen, Słowak, ekspert ds. technologii wydobywczych w firmie Interoceanmetal, Magnus Isaksson, Szwed, dyrektor Realkapital Szczecin II, norweskiej firmy deweloperskiej, Wu Tianyu, Polak pochodzenia chińskiego, właściciel firmy De Tian, producent i dystrybutor wyrobów jubilerskich z pereł. Redakcję reprezentują Włodzimierz Abkowicz i Magdalena Szczepkowska.

Podpisany Kontrakt Terytorialny, czyli umowa między rządem a samorządem województwa, jest gwarancją, że do 2020 r. powstaną w naszym regionie inwestycje za 21,5 mld zł.

 W tym roku aż cztery statuetki z podobizną Kazimierza Wielkiego trafiły do naszego regionu. To nagrody, które przyznaje magazyn samorządowy „Wspólnota”. Wręczane są w siedmiu kategoriach.

– Nowe inwestycje mieszkaniowe, lepsza dostępność kredytów i wzrost sprzedaży mieszkań wskazują na ożywienie na szczecińskim rynku nieruchomości – podsumowuje 24. Targi Nieruchomości Marzena Mojsiewicz, rzecznik prasowy. Organizator, firma M-Expo, zapowiada jubileuszową edycję targów w 2015 roku w nowej formule.

Polskie porty morskie w nowej perspektywie finansowej w Unii Europejskiej 2020 – pod takim hasłem zorganizowano 16 października w hotelu Radisson Blu w Szczecinie konferencję naukową z cyklu „Porty morskie”. Odbyła się już po raz ósmy, choć po latach przerwy.

Nowy terminal w szczecińskim porcie, należący do spółki Cronimet PL spod Inowrocławia, rozpoczął działalność w sierpniu br. Jednak uroczyste otwarcie nowoczesnego obiektu firma zorganizowała 2 października. Do terminalu, położonego przy Kanale Przemysłowym, zaproszeni goście przypłynęli statkami „Odra Queen” i „Peene Queen”.

Na początku grudnia br. firma Hullkon zwodowała w Szczecinie kadłub pasażerskiego promu, który będzie napędzany skroplonym gazem ziemnym (LNG). Odbiorcą jest niemiecki armator. To drugi ukończony w tym roku projekt tej niedużej stoczni.

Szefowie i dyrektorzy finansowi ok. 20 firm wzięli udział w pierwszym na Pomorzu Zachodnim spotkaniu Stowarzyszenia Dyrektorów Finansowych Finexa.

Pod koniec tego roku zakończy się budowa hali. Latem fabrykę belgijskiej firmy opuszczą pierwsze elementy i płyty stalowe.Bursztynowe Pierścienie rozdane. Coroczne nagrody, które przyznają Czytelnicy „Kuriera Szczecińskiego”, zostały wręczone 1 grudnia na deskach Teatru Polskiego w Szczecinie.

Premierowe odsłonięcie i prezentacja nowego Passata zgromadziła w czwartkowy wieczór wielu miłośników tej luksusowej marki Volkswagena.

Dr nauk med. Krzysztof Jach, specjalista otolaryngolog – chirurg głowy i szyi, b. adiunkt Kliniki Otolaryngologii Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie o lekarzach rodzinnych, tkankach z drukarki i… pani z koszyczkiem.

rys. Krzysztof Jach

Fabryka cukierków „Dobosz”, działająca od 22 lat w oddalonej niespełna 30 km od Szczecina Trzebieży, jest jednym z liderów rynku słodyczy w Polsce i sukcesywnie rozwija swoją działalność.

Stargard w dniach od 7 do 9 listopada stał się brydżową stolicą Polski. Stowarzyszenie Miłośników Brydża Sportowego „Brydż-Star” już po raz 24. zorganizowało memoriał im. Janiny Wielkoszewskiej.

W sobotę, 22 listopada, na Wydziale Nauk Ekonomicznych i Zarządzania rozegrano już po raz siódmy Otwarty Turniej Brydżowy o Puchar Rektora Uniwersytetu Szczecińskiego pod patronatem medialnym „Świata Biznesu”. W imprezie wzięło udział ponad 120 zawodniczek i zawodników z całego województwa, a najlepszym duetem okazali się szczecinianie – Łukasz Bożykowski z Damianem Ćwirko.
Wydawca
ABKOWICZ PRESS

ul.Cukrowa 45-5,
71-004 Szczecin,

Adres redakcji
Świat Biznesu
al. Piastów 48/515
70-311 Szczecin
tel.+48 601 335 804
fax +48 91 885 48 03


Redaktor naczelny
Włodzimierz Abkowicz
tel. 091/4429275
redakcja@swiatbiznesu.com

Zespół redakcyjny
Michał Abkowicz
Mieczysław Manik
Paweł Stężała
Magdalena Szczepkowska

Stali felietoniści
Jacek Batóg
Stanisław Flejterski
Dariusz Zarzecki
Aneta Zelek

Współpraca
Monika Adamowska
Krzysztof Jach
Elżbieta Kubowska

Reklamy i ogłoszenia
tel. +48 601 335 804
reklama@swiatbiznesu.com

Druk
Rex-Druk
ul.Dębogórska 34
71-717 Szczecin
tel. 091/4281111

Redakcja nie zwraca materiałów
niezamówionych oraz zastrzega sobie
prawo opracowania redakcyjnego
tekstów przyjętych do druku.

Redakcja nie odpowiada za
merytoryczna treść reklam, ogłoszeń
i tekstów sponsorowanych.

Świat Biznesu w Internecie: www.swiatbiznesu.com
| Strona Główna |  Kontakt | 
 
CMS System, Powered by

Liczba odwiedzin: 2418594