strona główna
  Ramię w ramię z robotem
Co to jest Przemysł 4.0? Jak zmieni się świat pod jego wpływem? W dyskusji na temat przemysłu przyszłości w najnowszym Świecie Biznesu uczestniczą: Jakub Borowczyk, prezes klastra IT, dyrektor zarządzający firmy infinIT Codelab, Marcin Kaczmarek, prezes zarządu Consileon Polska, dr inż. Marta Krawczyk, specjalista naukowo-badawczy z firmy Activ Reha Med, Krzysztof Kiełbasa, dyrektor techniczny w firmie Adamus SA oraz prof. Krzysztof Pietrusewicz, pełnomocnik rektora ZUT ds. Przemysłu 4.0.

Całą rozmowę przeczytacie w najnowszym numerze Świata Biznesu>>
AKTUALNE WYDANIE
PARTNERZY
PATRONATY
PREZENTACJE
Świat Biznesu 12/2016

  HOME    Świat Biznesu 12/2016    

Małgorzata Fieducik, dyrektor Novotel Szczecin Centrum, o zmianach w hotelu, biznesie w Szczecinie, zagranicznych turystach i gotowaniu na żywo.

Okres świąteczno-noworoczny zachęca do biesiadowania i odwiedzania restauracji. Nas z kolei okres ten zainspirował do rozmowy na temat szczecińskiej gastronomii, ze szczególnym uwzględnieniem kuchni różnych narodów, o czym dyskutujemy z naszymi gośćmi. Pytamy ich również o tradycje kulinarne i świąteczne w krajach, które są bliskie ich sercom. Nasze zaproszenie przyjęli: Irina Nikolenko, właścicielka restauracji: Ukraineczka, Litewski Dom oraz Gruszka i Pietruszka, Dariusz Kunikowski, właściciel restauracji: Zamkowa oraz Stara Rzeźnia, a także Mariusz Łuszczewski, właściciel restauracji: Buddha Thai & Fusion, Bombay, Tokyo Sushi’n’Grill oraz Bollywood Street Food. Redakcję reprezentują Włodzimierz Abkowicz oraz Magdalena Szczepkowska.

To będzie już trzynasta edycja konkursu „Perły Biznesu”. Zgłoszenia kandydatów przyjmujemy w dwóch kategoriach - Wydarzenie Gospodarcze 2016 i Osobowość Biznesu 2016. Organizatorem konkursu jest redakcja „Świata Biznesu”.

Maria Bartczak, dyrektor Oddziału Terenowego TVP S.A. w Szczecinie, o rankingu mediów, nagrodach dla dziennikarzy i świątecznym spotkaniu z kulturą.

Strefy ekonomiczne były tematem październikowej konferencji ProInvestors, zorganizowanej pod hasłem „Pogromcy Mitów – Specjalna Strefa Ekonomiczna nie tylko dla dużych i zagranicznych”, która odbyła się w szczecińskim centrum biznesowym Service Inter-Lab przy ul. Cukrowej.

Za nami kolejna, październikowa 28. edycja Targów Nieruchomości i Wyposażenia Wnętrz – Home Arena. Według danych organizatorów Targi przyciągnęły ponad 8 tys. zwiedzających.

Kompleks biurowo-hotelowousługowy przy Bramie Portowej będzie największą prywatną inwestycją tego typu w powojennej historii miasta - przekonują jego twórcy.

Opera na Zamku jest już po inauguracji sezonu, po pierwszych spektaklach w tym sezonie, po pierwszych premierach.

Nazwisko Mariana Preissa, artysty i metaloplastyka ze Stargardu, znane jest nie tylko mieszkańcom miasta i regionu, ale również nie jest obce w różnych zakątkach Polski i Europy. I nie ma w tym nic dziwnego, bo należąca do niego firma „Preiss - artystyczne wyroby metalowe” funkcjonuje z powodzeniem już od 1958 r. A wykonane tam m.in. różnorodne balustrady, kraty, bramy, żyrandole, patery i statuetki zdobią wiele miejsc oraz satysfakcjonują użytkowników.

To był prawdziwy memoriał gwiazd brydża sportowego. W dniach od 4 do 6 listopada w Stargardzie na najbardziej prestiżowych zawodach brydżowych na Pomorzu Zachodnim w ciągu całego weekendu pojawiło się aż 260 brydżystów.

Ekipa Gastronomików okazała się najskuteczniejsza w rozegranym w drugiej połowie października brydżowym turnieju Świat Biznesu Matejki Cup 2016. Zespoły składały się z przedstawicieli poszczególnych branż. Na podium zawodów stanęli także nauczyciele akademiccy oraz drużyna Zachodniopomorskiego Związku Brydża Sportowego.
Wydawca
ABKOWICZ PRESS

ul.Cukrowa 45-5,
71-004 Szczecin,

Adres redakcji
Świat Biznesu
al. Piastów 48/515
70-311 Szczecin
tel.+48 601 335 804
fax +48 91 885 48 03


Redaktor naczelny
Włodzimierz Abkowicz
tel. 091/4429275
redakcja@swiatbiznesu.com

Zespół redakcyjny
Michał Abkowicz
Anna Łukaszuk
Paweł Stężała
Magdalena Szczepkowska

Stali felietoniści
Jacek Batóg
Stanisław Flejterski
Dariusz Zarzecki
Aneta Zelek

Współpraca
Krzysztof Jach
Elżbieta Kubowska
Mieczysław Manik

Skład kolumn
Monika Gerlicka
tel. 603 557 311
monika@vemo.pl

Reklamy i ogłoszenia
tel. +48 601 335 804
reklama@swiatbiznesu.com

Druk
Rex-Druk
ul.Dębogórska 34
71-717 Szczecin
tel. 091/4281111

Redakcja nie zwraca materiałów
niezamówionych oraz zastrzega sobie
prawo opracowania redakcyjnego
tekstów przyjętych do druku.

Redakcja nie odpowiada za
merytoryczna treść reklam, ogłoszeń
i tekstów sponsorowanych.

Świat Biznesu w Internecie: www.swiatbiznesu.com
| Strona Główna |  Kontakt | 
 
CMS System, Powered by

Liczba odwiedzin: 2581941