strona główna
  Znamy laureatów Pereł Biznesu 2020

Za nami 17. Gala Pereł Biznesu, konkursu gospodarczego Pomorza Zachodniego, organizowanego przez redakcję magazynu Świat Biznesu. Nagrody gospodarcze Pomorza Zachodniego przyznane zostały w dwóch kategoriach – Osobowość Biznesu 2020 i Wydarzenie Gospodarcze 2020. Laureatów i wyróżnionych poznaliśmy 7 września podczas gali w hotelu Novotel Szczecin Centrum.

Poznaj laureatów>>

AKTUALNE WYDANIE
PARTNERZY
PATRONATY
PREZENTACJE
Świat Biznesu 12/2016

  HOME    Świat Biznesu 12/2016    

Małgorzata Fieducik, dyrektor Novotel Szczecin Centrum, o zmianach w hotelu, biznesie w Szczecinie, zagranicznych turystach i gotowaniu na żywo.

Okres świąteczno-noworoczny zachęca do biesiadowania i odwiedzania restauracji. Nas z kolei okres ten zainspirował do rozmowy na temat szczecińskiej gastronomii, ze szczególnym uwzględnieniem kuchni różnych narodów, o czym dyskutujemy z naszymi gośćmi. Pytamy ich również o tradycje kulinarne i świąteczne w krajach, które są bliskie ich sercom. Nasze zaproszenie przyjęli: Irina Nikolenko, właścicielka restauracji: Ukraineczka, Litewski Dom oraz Gruszka i Pietruszka, Dariusz Kunikowski, właściciel restauracji: Zamkowa oraz Stara Rzeźnia, a także Mariusz Łuszczewski, właściciel restauracji: Buddha Thai & Fusion, Bombay, Tokyo Sushi’n’Grill oraz Bollywood Street Food. Redakcję reprezentują Włodzimierz Abkowicz oraz Magdalena Szczepkowska.

To będzie już trzynasta edycja konkursu „Perły Biznesu”. Zgłoszenia kandydatów przyjmujemy w dwóch kategoriach - Wydarzenie Gospodarcze 2016 i Osobowość Biznesu 2016. Organizatorem konkursu jest redakcja „Świata Biznesu”.

Maria Bartczak, dyrektor Oddziału Terenowego TVP S.A. w Szczecinie, o rankingu mediów, nagrodach dla dziennikarzy i świątecznym spotkaniu z kulturą.

Strefy ekonomiczne były tematem październikowej konferencji ProInvestors, zorganizowanej pod hasłem „Pogromcy Mitów – Specjalna Strefa Ekonomiczna nie tylko dla dużych i zagranicznych”, która odbyła się w szczecińskim centrum biznesowym Service Inter-Lab przy ul. Cukrowej.

Za nami kolejna, październikowa 28. edycja Targów Nieruchomości i Wyposażenia Wnętrz – Home Arena. Według danych organizatorów Targi przyciągnęły ponad 8 tys. zwiedzających.

Kompleks biurowo-hotelowousługowy przy Bramie Portowej będzie największą prywatną inwestycją tego typu w powojennej historii miasta - przekonują jego twórcy.

Opera na Zamku jest już po inauguracji sezonu, po pierwszych spektaklach w tym sezonie, po pierwszych premierach.

Nazwisko Mariana Preissa, artysty i metaloplastyka ze Stargardu, znane jest nie tylko mieszkańcom miasta i regionu, ale również nie jest obce w różnych zakątkach Polski i Europy. I nie ma w tym nic dziwnego, bo należąca do niego firma „Preiss - artystyczne wyroby metalowe” funkcjonuje z powodzeniem już od 1958 r. A wykonane tam m.in. różnorodne balustrady, kraty, bramy, żyrandole, patery i statuetki zdobią wiele miejsc oraz satysfakcjonują użytkowników.

To był prawdziwy memoriał gwiazd brydża sportowego. W dniach od 4 do 6 listopada w Stargardzie na najbardziej prestiżowych zawodach brydżowych na Pomorzu Zachodnim w ciągu całego weekendu pojawiło się aż 260 brydżystów.

Ekipa Gastronomików okazała się najskuteczniejsza w rozegranym w drugiej połowie października brydżowym turnieju Świat Biznesu Matejki Cup 2016. Zespoły składały się z przedstawicieli poszczególnych branż. Na podium zawodów stanęli także nauczyciele akademiccy oraz drużyna Zachodniopomorskiego Związku Brydża Sportowego.
Wydawca
ABKOWICZ PRESS

ul.Cukrowa 45-5,
71-004 Szczecin,

Adres redakcji
Świat Biznesu
al. Piastów 48/515
70-311 Szczecin
tel.+48 601 335 804
redakcja@swiatbiznesu.com

Redaktor naczelny
Włodzimierz Abkowicz

Zespół redakcyjny
Michał Abkowicz
Paweł Stężała
Magdalena Szczepkowska

Stali felietoniści
Jacek Batóg
Stanisław Flejterski
Dariusz Zarzecki

Współpraca
Krzysztof Jach
Elżbieta Kubowska
Mieczysław Manik
Ewa Podgajna

Skład kolumn
Monika Gerlicka
tel. 603 557 311
monika@vemo.pl

Reklamy i ogłoszenia
tel. +48 601 335 804
reklama@swiatbiznesu.com

Druk
Rex-Druk
ul.Dębogórska 34
71-717 Szczecin
tel. 91 428 11 11

Redakcja nie zwraca materiałów
niezamówionych oraz zastrzega sobie
prawo opracowania redakcyjnego
tekstów przyjętych do druku.

Redakcja nie odpowiada za
merytoryczna treść reklam, ogłoszeń
i tekstów sponsorowanych.

Świat Biznesu w Internecie: www.swiatbiznesu.com
| Strona Główna |  Kontakt | 
 
CMS System, Powered by

Liczba odwiedzin: 3439615