strona główna
  Perły i gwiazdy w Novotelu
Logistyka i e-commerce na Pomorzu Zachodnim oraz Lesław Siemaszko odebrali statuetki Pereł Biznesu 2018.
AKTUALNE WYDANIE
PARTNERZY
PATRONATY
PREZENTACJE
Świat Biznesu 12/2016

  HOME    Świat Biznesu 12/2016    

Małgorzata Fieducik, dyrektor Novotel Szczecin Centrum, o zmianach w hotelu, biznesie w Szczecinie, zagranicznych turystach i gotowaniu na żywo.

Okres świąteczno-noworoczny zachęca do biesiadowania i odwiedzania restauracji. Nas z kolei okres ten zainspirował do rozmowy na temat szczecińskiej gastronomii, ze szczególnym uwzględnieniem kuchni różnych narodów, o czym dyskutujemy z naszymi gośćmi. Pytamy ich również o tradycje kulinarne i świąteczne w krajach, które są bliskie ich sercom. Nasze zaproszenie przyjęli: Irina Nikolenko, właścicielka restauracji: Ukraineczka, Litewski Dom oraz Gruszka i Pietruszka, Dariusz Kunikowski, właściciel restauracji: Zamkowa oraz Stara Rzeźnia, a także Mariusz Łuszczewski, właściciel restauracji: Buddha Thai & Fusion, Bombay, Tokyo Sushi’n’Grill oraz Bollywood Street Food. Redakcję reprezentują Włodzimierz Abkowicz oraz Magdalena Szczepkowska.

To będzie już trzynasta edycja konkursu „Perły Biznesu”. Zgłoszenia kandydatów przyjmujemy w dwóch kategoriach - Wydarzenie Gospodarcze 2016 i Osobowość Biznesu 2016. Organizatorem konkursu jest redakcja „Świata Biznesu”.

Maria Bartczak, dyrektor Oddziału Terenowego TVP S.A. w Szczecinie, o rankingu mediów, nagrodach dla dziennikarzy i świątecznym spotkaniu z kulturą.

Strefy ekonomiczne były tematem październikowej konferencji ProInvestors, zorganizowanej pod hasłem „Pogromcy Mitów – Specjalna Strefa Ekonomiczna nie tylko dla dużych i zagranicznych”, która odbyła się w szczecińskim centrum biznesowym Service Inter-Lab przy ul. Cukrowej.

Za nami kolejna, październikowa 28. edycja Targów Nieruchomości i Wyposażenia Wnętrz – Home Arena. Według danych organizatorów Targi przyciągnęły ponad 8 tys. zwiedzających.

Kompleks biurowo-hotelowousługowy przy Bramie Portowej będzie największą prywatną inwestycją tego typu w powojennej historii miasta - przekonują jego twórcy.

Opera na Zamku jest już po inauguracji sezonu, po pierwszych spektaklach w tym sezonie, po pierwszych premierach.

Nazwisko Mariana Preissa, artysty i metaloplastyka ze Stargardu, znane jest nie tylko mieszkańcom miasta i regionu, ale również nie jest obce w różnych zakątkach Polski i Europy. I nie ma w tym nic dziwnego, bo należąca do niego firma „Preiss - artystyczne wyroby metalowe” funkcjonuje z powodzeniem już od 1958 r. A wykonane tam m.in. różnorodne balustrady, kraty, bramy, żyrandole, patery i statuetki zdobią wiele miejsc oraz satysfakcjonują użytkowników.

To był prawdziwy memoriał gwiazd brydża sportowego. W dniach od 4 do 6 listopada w Stargardzie na najbardziej prestiżowych zawodach brydżowych na Pomorzu Zachodnim w ciągu całego weekendu pojawiło się aż 260 brydżystów.

Ekipa Gastronomików okazała się najskuteczniejsza w rozegranym w drugiej połowie października brydżowym turnieju Świat Biznesu Matejki Cup 2016. Zespoły składały się z przedstawicieli poszczególnych branż. Na podium zawodów stanęli także nauczyciele akademiccy oraz drużyna Zachodniopomorskiego Związku Brydża Sportowego.
Wydawca
ABKOWICZ PRESS

ul.Cukrowa 45-5,
71-004 Szczecin,

Adres redakcji
Świat Biznesu
al. Piastów 48/515
70-311 Szczecin
tel.+48 601 335 804
fax +48 91 885 48 03


Redaktor naczelny
Włodzimierz Abkowicz
tel. 091/4429275
redakcja@swiatbiznesu.com

Zespół redakcyjny
Michał Abkowicz
Mieczysław Manik
Paweł Stężała
Magdalena Szczepkowska

Stali felietoniści
Jacek Batóg
Stanisław Flejterski
Dariusz Zarzecki
Aneta Zelek

Współpraca
Monika Adamowska
Krzysztof Jach
Elżbieta Kubowska

Reklamy i ogłoszenia
tel. +48 601 335 804
reklama@swiatbiznesu.com

Druk
Rex-Druk
ul.Dębogórska 34
71-717 Szczecin
tel. 091/4281111

Redakcja nie zwraca materiałów
niezamówionych oraz zastrzega sobie
prawo opracowania redakcyjnego
tekstów przyjętych do druku.

Redakcja nie odpowiada za
merytoryczna treść reklam, ogłoszeń
i tekstów sponsorowanych.

Świat Biznesu w Internecie: www.swiatbiznesu.com
| Strona Główna |  Kontakt | 
 
CMS System, Powered by

Liczba odwiedzin: 2418577