strona główna
  Ramię w ramię z robotem
Co to jest Przemysł 4.0? Jak zmieni się świat pod jego wpływem? W dyskusji na temat przemysłu przyszłości w najnowszym Świecie Biznesu uczestniczą: Jakub Borowczyk, prezes klastra IT, dyrektor zarządzający firmy infinIT Codelab, Marcin Kaczmarek, prezes zarządu Consileon Polska, dr inż. Marta Krawczyk, specjalista naukowo-badawczy z firmy Activ Reha Med, Krzysztof Kiełbasa, dyrektor techniczny w firmie Adamus SA oraz prof. Krzysztof Pietrusewicz, pełnomocnik rektora ZUT ds. Przemysłu 4.0.

Całą rozmowę przeczytacie w najnowszym numerze Świata Biznesu>>
AKTUALNE WYDANIE
PARTNERZY
PATRONATY
PREZENTACJE
Świat Biznesu 3-4/2009

  HOME    Świat Biznesu 3-4/2009    


„Świat Biznesu” rozmawia z Pawłem Szynkarukiem, dyrektorem naczelnym Polskiej Żeglugi Morskiej.

W dzisiejszym świecie dobra informacja jest na wagę złota. To od niej w dużej mierze zależy sukces stacji telewizyjnej, rozgłośni radiowej, czy gazety. Zdobywanie cennych informacji musi iść jednak w parze ze skutecznym pozyskiwaniem reklam i zarządzaniem. Jak w dobie kryzysu gospodarczego radzi sobie biznes medialny? Do dyskusji na ten temat, zaprosiliśmy Mariusza Graba, wiceprezesa Polskiego Radia Szczecin, Tomasza Kowalczyka, wiceprezesa, zastępcę red. nacz. Kuriera Szczecińskiego, Michała Kozieła, dyrektora działu obsługi klienta Agencji Reklamowej Anny Turkiewicz i Piotra Lichotę, dyrektora szczecińskiego oddziału TVP. Redakcję reprezentowali Włodzimierz Abkowicz i Magdalena Szczepkowska.

Silny ośrodek akademicki, który skutecznie konkuruje na krajowym i europejskim rynku usług edukacyjnych oraz badań - taki ma być Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie. W styczniu uczelnia zainaugurowała swoją działalność. Do historii przeszły polibuda i aerka.

Read-Gene, firma założona przez genetyka prof. Jana Lubińskiego zadebiutowała 12 lutego na rynku New Connect jako pierwsza zachodniopomorska spółka.

Recesja w gospodarce światowej stała się faktem. Faktem jest też, że przyjęte przez „wielkich tego świata” metody walki z kryzysem doprowadzą już wkrótce do globalnej ekonomicznej demoralizacji. Podczas gdy świat podnieca się coraz większymi kwotami wpompowanymi w spowolnione gospodarki, ja chcę przestrzec przed poważnymi konsekwencjami takich strategii antykryzysowych.I właśnie Unia Europejska, a w szczególności Niemcy i pomniejsze kraje, same sobie wybrały… GAZPROM. Jak tylko ten ichni gazociąg północny zostanie oddany do eksploatacji, to raz do roku (mniej więcej) o tej samej porze, GAZPROM będzie bezpośrednio zakręcać im kurek i nie będzie potrzebował do tego wcale Ukrainy czy innych krajów trzecich.

Od kilku tygodni miałem pomysł na felieton. Postanowiłem: ani słowa o kryzysie, o świecie, który oszalał… Miałem napisać o nauce, a głównie o niedawno utworzonym w Szczecinie Polskim Stowarzyszeniu Programu Neurologiki, o Salonie Naukowym Uniwersalia Stetinensia. Zmieniłem jednak zdanie… O nauce jednak następnym razem.

Karuzela Kadrowa

"Strategie biznesu. Od klasyki do postmodernizmu w zarządzaniu."- taki tytuł nosi publikacja prof. Anety Zelek, szczecińskiej ekonomistki, prorektor Zachodniopomorskiej Szkoły Biznesu.

Na pytania z kwestionariusza "Świata Biznesu" odpowiadają Jaśmina Solecka, dyrektor Regionalnego Centrum Innowacji i Transferu Technologii ZUT i Krzysztof Kowalczyk, dyrektor Regionu Północnego GBS Bank.

„Świat Biznesu” rozmawia z Wojciechem Miziewiczem, właścicielem agencji u.studio.

Przed nami wiosenne przebudzenie. Z zimowego snu wyrwą nas 20-21 marca organizatorzy wiosenno-letniej edycji Weekendu Mody. Na najdłuższym w Szczecinie wybiegu poznamy trendy, które będą obowiązywały w modzie przez najbliższe miesiące.

- To jest książka polityczna, może nie opowiada wprost o zmaganiach z władzą, ale pokazuje jak doświadcza historii zwykły człowiek - mówiła o swojej najnowszej książce prof. Inga Iwasiów.

Prestiżowe nagrody biznesowe wręczyła 19 lutego redakcja Świata Biznesu podczas gali w hotelu Novotel w Szczecinie.

Wydawca
ABKOWICZ PRESS

ul.Cukrowa 45-5,
71-004 Szczecin,

Adres redakcji
Świat Biznesu
al. Piastów 48/515
70-311 Szczecin
tel.+48 601 335 804
fax +48 91 885 48 03


Redaktor naczelny
Włodzimierz Abkowicz
tel. 091/4429275
redakcja@swiatbiznesu.com

Zespół redakcyjny
Michał Abkowicz
Anna Łukaszuk
Paweł Stężała
Magdalena Szczepkowska

Stali felietoniści
Jacek Batóg
Stanisław Flejterski
Dariusz Zarzecki
Aneta Zelek

Współpraca
Krzysztof Jach
Elżbieta Kubowska
Mieczysław Manik

Skład kolumn
Monika Gerlicka
tel. 603 557 311
monika@vemo.pl

Reklamy i ogłoszenia
tel. +48 601 335 804
reklama@swiatbiznesu.com

Druk
Rex-Druk
ul.Dębogórska 34
71-717 Szczecin
tel. 091/4281111

Redakcja nie zwraca materiałów
niezamówionych oraz zastrzega sobie
prawo opracowania redakcyjnego
tekstów przyjętych do druku.

Redakcja nie odpowiada za
merytoryczna treść reklam, ogłoszeń
i tekstów sponsorowanych.

Świat Biznesu w Internecie: www.swiatbiznesu.com
| Strona Główna |  Kontakt | 
 
CMS System, Powered by

Liczba odwiedzin: 2581862