strona główna
  Perły i gwiazdy w Novotelu
Logistyka i e-commerce na Pomorzu Zachodnim oraz Lesław Siemaszko odebrali statuetki Pereł Biznesu 2018.
AKTUALNE WYDANIE
PARTNERZY
PATRONATY
PREZENTACJE
Świat Biznesu 4-5/2016

  HOME    Świat Biznesu 4-5/2016    

Przemysław Milczarek, wiceprezes zarządu Bilfinger Mars Offshore, o inwestycji na Ostrowie Brdowskim, suwnicy gigancie i jedynym w Europie robocie.

Tym razem rozmawiamy na naszych łamach o zachodniopomorskim rynku pracy. Do dyskusji zaprosiliśmy dr Katarzynę Brzychcy, eksperta rynku pracy, wieloletnią wicedyrektorkę pionu Europejskiego Funduszu Społecznego Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Szczecinie, Łukasza Kurzątkowskiego, dyrektora operacyjnego firmy produkującej systemy do skanowania elementów trójwymiarowych 3Shape Poland, Katarzynę Opiekulską, dyrektorkę firmy rekrutacyjno-szkoleniowej LSJ HR Group, oraz Sławomira Pajora, prezydenta Stargardu. Redakcję reprezentują Magdalena Szczepkowska i Włodzimierz Abkowicz.

– Chcemy, aby przemysł stoczniowy był jednym z filarów naszej gospodarki. Chcemy, aby Szczecin znów stał się sercem przemysłu stoczniowego – mówiła premier Beata Szydło podczas swojej wizyty w Szczecinie 4 kwietnia br. Szefowa polskiego rządu odwiedziła m.in. Europejskie Centrum Szkolenia LNG w Akademii Morskiej.

Nadeszła wiosna, a wraz z niąwiększa ochota na aktywność naświeżym powietrzu. Sporo osóbmożna spotkać na ścieżkachbiegowych. Do łask – po zimowejprzerwie – wracają kijki i rowery.Do zdrowego i aktywnego stylużycia namawia Wojewódzki FunduszOchrony Środowiska i GospodarkiWodnej w Szczecinie. Zapraszamyna drugą edycję Ekobiegu!

Aktywnością fizyczną trzeba zarządzać jak biznesem - przekonywał mistrz olimpijski w chodzie Robert Korzeniowski podczas konferencji „Sport i zdrowie – receptą na zaangażowanie pracowników”.


Firmy, organizacje pozarządowe oraz instytucje z polsko-niemieckiego pogranicza miały po raz kolejny okazję do zaprezentowania się lokalnej społeczności w Policach. Udział w IX Polickich Targach Gospodarczych wzięło 70 wystawców z Polski i 11 z Niemiec.







Sporo rozwiązań zaczerpniętych z samochodu autonomicznego ma najnowszy mercedes klasy E. Mogli je poznać goście szczecińskiej premiery modelu zorganizowanej przez firmę Mojsiuk Mercedes-Benz w szczecińskiej Trafostacji Sztuki.

To będzie jedno z najważniejszych wydarzeń operowych w Polsce. Szczecińska Opera na Zamku wystawi 20 maja polską prapremierę „The Turn of the Screw” („Dokręcanie śruby”) Benjamina Brittena.

W 2016 roku odbędzie się jubileuszowa, 25. edycja targów MARKET TOUR. Targi turystyczne są najważniejszym elementem Pikniku nad Odrą odbywającego się na Wałach Chrobrego w Szczecinie. Oferta turystyczna oraz program wydarzeń co roku przyciąga blisko 50 tysięcy osób z całej Polski i zagranicy.








Wydawca
ABKOWICZ PRESS

ul.Cukrowa 45-5,
71-004 Szczecin,

Adres redakcji
Świat Biznesu
al. Piastów 48/515
70-311 Szczecin
tel.+48 601 335 804
fax +48 91 885 48 03


Redaktor naczelny
Włodzimierz Abkowicz
tel. 091/4429275
redakcja@swiatbiznesu.com

Zespół redakcyjny
Michał Abkowicz
Mieczysław Manik
Paweł Stężała
Magdalena Szczepkowska

Stali felietoniści
Jacek Batóg
Stanisław Flejterski
Dariusz Zarzecki
Aneta Zelek

Współpraca
Monika Adamowska
Krzysztof Jach
Elżbieta Kubowska

Reklamy i ogłoszenia
tel. +48 601 335 804
reklama@swiatbiznesu.com

Druk
Rex-Druk
ul.Dębogórska 34
71-717 Szczecin
tel. 091/4281111

Redakcja nie zwraca materiałów
niezamówionych oraz zastrzega sobie
prawo opracowania redakcyjnego
tekstów przyjętych do druku.

Redakcja nie odpowiada za
merytoryczna treść reklam, ogłoszeń
i tekstów sponsorowanych.

Świat Biznesu w Internecie: www.swiatbiznesu.com
| Strona Główna |  Kontakt | 
 
CMS System, Powered by

Liczba odwiedzin: 2418540