strona główna
  Biznes z tarczą czy na tarczy? Przeczytaj dyskusję przedsiębiorców w najnowszym Świecie Biznesu
Na pytania na temat skutków pandemii koronawirusa, oceny programów pomocowych i najbliższych miesięcy w gospodarce odpowiedzieli: Laura Hołowacz, prezes zarządu Grupy CSL, Lesław Siemaszko, właściciel firmy deweloperskiej oraz Jarosław Tarczyński, prezes Północnej Izby Gospodarczej, członek zarządu firmy Durable z Przecławia.

W najnowszym numerze Świata Biznesu warto również przeczytać wywiad z Janem Gackowskim, wiceprezesem zarządu spółki Calbud, laureatem nagrody  Perła Biznesu 2019 w kategorii Osobowość Biznesu.

W magazynie tradycyjnie znajdziemy informacje o aktualnych wydarzeniach gospodarczych z regionu, zmiany kadrowe w zachodniopomorskim biznesie i felietony ekonomistów. >>PRZECZYTAJ/ POBIERZ PDF<< 
AKTUALNE WYDANIE
PARTNERZY
PATRONATY
PREZENTACJE
Świat Biznesu 4-5/2016

  HOME    Świat Biznesu 4-5/2016    

Przemysław Milczarek, wiceprezes zarządu Bilfinger Mars Offshore, o inwestycji na Ostrowie Brdowskim, suwnicy gigancie i jedynym w Europie robocie.

Tym razem rozmawiamy na naszych łamach o zachodniopomorskim rynku pracy. Do dyskusji zaprosiliśmy dr Katarzynę Brzychcy, eksperta rynku pracy, wieloletnią wicedyrektorkę pionu Europejskiego Funduszu Społecznego Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Szczecinie, Łukasza Kurzątkowskiego, dyrektora operacyjnego firmy produkującej systemy do skanowania elementów trójwymiarowych 3Shape Poland, Katarzynę Opiekulską, dyrektorkę firmy rekrutacyjno-szkoleniowej LSJ HR Group, oraz Sławomira Pajora, prezydenta Stargardu. Redakcję reprezentują Magdalena Szczepkowska i Włodzimierz Abkowicz.

– Chcemy, aby przemysł stoczniowy był jednym z filarów naszej gospodarki. Chcemy, aby Szczecin znów stał się sercem przemysłu stoczniowego – mówiła premier Beata Szydło podczas swojej wizyty w Szczecinie 4 kwietnia br. Szefowa polskiego rządu odwiedziła m.in. Europejskie Centrum Szkolenia LNG w Akademii Morskiej.

Nadeszła wiosna, a wraz z niąwiększa ochota na aktywność naświeżym powietrzu. Sporo osóbmożna spotkać na ścieżkachbiegowych. Do łask – po zimowejprzerwie – wracają kijki i rowery.Do zdrowego i aktywnego stylużycia namawia Wojewódzki FunduszOchrony Środowiska i GospodarkiWodnej w Szczecinie. Zapraszamyna drugą edycję Ekobiegu!

Aktywnością fizyczną trzeba zarządzać jak biznesem - przekonywał mistrz olimpijski w chodzie Robert Korzeniowski podczas konferencji „Sport i zdrowie – receptą na zaangażowanie pracowników”.


Firmy, organizacje pozarządowe oraz instytucje z polsko-niemieckiego pogranicza miały po raz kolejny okazję do zaprezentowania się lokalnej społeczności w Policach. Udział w IX Polickich Targach Gospodarczych wzięło 70 wystawców z Polski i 11 z Niemiec.Sporo rozwiązań zaczerpniętych z samochodu autonomicznego ma najnowszy mercedes klasy E. Mogli je poznać goście szczecińskiej premiery modelu zorganizowanej przez firmę Mojsiuk Mercedes-Benz w szczecińskiej Trafostacji Sztuki.

To będzie jedno z najważniejszych wydarzeń operowych w Polsce. Szczecińska Opera na Zamku wystawi 20 maja polską prapremierę „The Turn of the Screw” („Dokręcanie śruby”) Benjamina Brittena.

W 2016 roku odbędzie się jubileuszowa, 25. edycja targów MARKET TOUR. Targi turystyczne są najważniejszym elementem Pikniku nad Odrą odbywającego się na Wałach Chrobrego w Szczecinie. Oferta turystyczna oraz program wydarzeń co roku przyciąga blisko 50 tysięcy osób z całej Polski i zagranicy.
Wydawca
ABKOWICZ PRESS

ul.Cukrowa 45-5,
71-004 Szczecin,

Adres redakcji
Świat Biznesu
al. Piastów 48/515
70-311 Szczecin
tel.+48 601 335 804
redakcja@swiatbiznesu.com

Redaktor naczelny
Włodzimierz Abkowicz

Zespół redakcyjny
Michał Abkowicz
Paweł Stężała
Magdalena Szczepkowska

Stali felietoniści
Jacek Batóg
Stanisław Flejterski
Dariusz Zarzecki

Współpraca
Krzysztof Jach
Elżbieta Kubowska
Mieczysław Manik
Ewa Podgajna

Skład kolumn
Monika Gerlicka
tel. 603 557 311
monika@vemo.pl

Reklamy i ogłoszenia
tel. +48 601 335 804
reklama@swiatbiznesu.com

Druk
Rex-Druk
ul.Dębogórska 34
71-717 Szczecin
tel. 91 428 11 11

Redakcja nie zwraca materiałów
niezamówionych oraz zastrzega sobie
prawo opracowania redakcyjnego
tekstów przyjętych do druku.

Redakcja nie odpowiada za
merytoryczna treść reklam, ogłoszeń
i tekstów sponsorowanych.

Świat Biznesu w Internecie: www.swiatbiznesu.com
| Strona Główna |  Kontakt | 
 
CMS System, Powered by

Liczba odwiedzin: 3015165