strona główna
  Znamy laureatów Pereł Biznesu 2020

Za nami 17. Gala Pereł Biznesu, konkursu gospodarczego Pomorza Zachodniego, organizowanego przez redakcję magazynu Świat Biznesu. Nagrody gospodarcze Pomorza Zachodniego przyznane zostały w dwóch kategoriach – Osobowość Biznesu 2020 i Wydarzenie Gospodarcze 2020. Laureatów i wyróżnionych poznaliśmy 7 września podczas gali w hotelu Novotel Szczecin Centrum.

Poznaj laureatów>>

AKTUALNE WYDANIE
PARTNERZY
PATRONATY
PREZENTACJE
Świat Biznesu 5-6/2009

  HOME    Świat Biznesu 5-6/2009    „Świat Biznesu” rozmawia z dr Ewą Kramarz, psychiatrą, kierownikiem Centrum Psychiatrycznego w Szczecinie.

Temat naszej dyskusji redakcyjnej pokrywa się z hasłem V Forum Samorządowego, które brzmi „Funkcjonowanie samorządu terytorialnego w warunkach kryzysu gospodarczego i finansowego”. Do rozmowy o kondycji samorządów zaprosiliśmy Władysława Husejkę, marszałka zachodniopomorskiego, prof. Adama Szewczuka, kierownika Katedry Finansów Publicznych Wydziału Zarządzania  i Ekonomiki Usług Uniwersytetu Szczecińskiego i Andrzeja Wojciechowskiego, burmistrza Goleniowa. Redakcję reprezentowali Włodzimierz Abkowicz i Magdalena Szczepkowska.

Już po raz piąty redakcja „Świata Biznesu” wręczała nagrody gospodarcze za rok 2008 - statuetki i wyróżnienia „Perły Biznesu”. Uroczysta gala odbyła się 19 lutego, po raz trzeci z rzędu w gościnnych wnętrzach hotelu „Novotel” w Szczecinie.

Burmistrz Andrzej Wojciechowski czekał sześć lat na fotkę w towarzystwie pierwszych śmigieł z fabryki LM Glasfiber. Mógł ją sobie wreszcie zrobić 3 marca, kiedy oficjalnie otwarto goleniowski zakład.

3 kwietnia w Sali Rycerskiej Urzędu Wojewódzkiego odbyło się pierwsze polsko-litewskie forum gospodarcze w którym wzięli udział przedstawiciele ambasady Litwy w Polsce, biznesmeni i samorządowcy z województwa zachodniopomorskiego i Litwy.

-Obiecywaliśmy przedsiębiorcom jedno okienko do zakładania firmy –mówił Adam Szejnfeld, sekretarz stanu w Ministerstwie Gospodarki. - I tak się stało. W 2011 roku chcemy wprowadzić rejestrację firmy bez okienka via Internet.

Można się o tym było przekonać odwiedzając w marcu 13. Zachodniopomorskie Targi Nieruchomości, zorganizowane przez firmę wystawienniczą M-Expo.

Kazimierz Krysztofiak z firmy Hit-System, jeden z wystawców, przebił balon symbolizujący kryzys - tak zaczęły się tegoroczne targi Bud-Gryf i Energia.

Skandynawsko-Polska Izba Gospodarcza (SPCC) otworzyła swoje przedstawicielstwo w Szczecinie.

11. Giełda Ogrodnicza i Pszczelarska Ogród oraz 4. Giełda Zdrowej Żywności i Produktów Naturalnych Organic przyciągną zwiedzających do hal Międzynarodowych Targów Szczecińskich w ostatni weekend kwietnia (25-26.04).

Wakacyjne plany można będzie zrobić albo zweryfikować podczas 18. Targów Turystycznych Market Tour i Pikniku Nad Odrą, które odbędą się 9 i 10 maja w Szczecinie.
Marian Preiss, znany czytelnikom Świata Biznesu m. in. jako autor statuetek Perły Biznesu przyznawanych przez nasz magazyn najlepszym firmom i menedżerom województwa, udowadnia, że ze stali można zrobić prawie wszystko.

Nie bez powodu twierdzi się, że kryzys jest w znacznej mierze fenomenem natury psychologicznej, co znajduje niekiedy wyraz w sformułowaniu, że kryzys to stan umysłów.

Hołduję zasadzie, że najbardziej kryzysogenne jest mówienie o kryzysie, więc dziś będzie o geniuszu amerykańskich finansów, który kryzysom się nie kłania.

„Ja z powicia ślub wyniosłem – nigdy w życiu nie być posłem” – mawiał był nieodżałowany Papkin w „Zemście” hr. Aleksandra Fredry. Nie mogę tego powiedzieć o sobie, ze względu na nieudany start razu pewnego z dalekiego miejsca. Ale można za to powiedzieć, że zdobyłem pewne doświadczenie, upoważniające do napisania tego felietonu.

20 marca hala SDS przy ul. Wąskiej pękała w szwach.  Galę największej modowej imprezy w regionie, organizowanej przez u.studio,  poprowadził Conrado Moreno, a gościem specjalnym uświetniającym VIII już edycję Weekendu Mody była zasiadająca w jury Eva Minge.  

Już w tym miesiącu rusza  szósta edycja Szczecin Music Fest, imprezy która promuje muzykę etniczną, jazz oraz pochodne obu gatunków a wszystko z najwyższej półki. Tegoroczna lista jest bardzo atrakcyjna.

Wydawca
ABKOWICZ PRESS

ul.Cukrowa 45-5,
71-004 Szczecin,

Adres redakcji
Świat Biznesu
al. Piastów 48/515
70-311 Szczecin
tel.+48 601 335 804
redakcja@swiatbiznesu.com

Redaktor naczelny
Włodzimierz Abkowicz

Zespół redakcyjny
Michał Abkowicz
Paweł Stężała
Magdalena Szczepkowska

Stali felietoniści
Jacek Batóg
Stanisław Flejterski
Dariusz Zarzecki

Współpraca
Krzysztof Jach
Elżbieta Kubowska
Mieczysław Manik
Ewa Podgajna

Skład kolumn
Monika Gerlicka
tel. 603 557 311
monika@vemo.pl

Reklamy i ogłoszenia
tel. +48 601 335 804
reklama@swiatbiznesu.com

Druk
Rex-Druk
ul.Dębogórska 34
71-717 Szczecin
tel. 91 428 11 11

Redakcja nie zwraca materiałów
niezamówionych oraz zastrzega sobie
prawo opracowania redakcyjnego
tekstów przyjętych do druku.

Redakcja nie odpowiada za
merytoryczna treść reklam, ogłoszeń
i tekstów sponsorowanych.

Świat Biznesu w Internecie: www.swiatbiznesu.com
| Strona Główna |  Kontakt | 
 
CMS System, Powered by

Liczba odwiedzin: 3439724