strona główna
  Perły i gwiazdy w Novotelu
Logistyka i e-commerce na Pomorzu Zachodnim oraz Lesław Siemaszko odebrali statuetki Pereł Biznesu 2018.
AKTUALNE WYDANIE
PARTNERZY
PATRONATY
PREZENTACJE
Świat Biznesu 5-6/2009

  HOME    Świat Biznesu 5-6/2009    „Świat Biznesu” rozmawia z dr Ewą Kramarz, psychiatrą, kierownikiem Centrum Psychiatrycznego w Szczecinie.

Temat naszej dyskusji redakcyjnej pokrywa się z hasłem V Forum Samorządowego, które brzmi „Funkcjonowanie samorządu terytorialnego w warunkach kryzysu gospodarczego i finansowego”. Do rozmowy o kondycji samorządów zaprosiliśmy Władysława Husejkę, marszałka zachodniopomorskiego, prof. Adama Szewczuka, kierownika Katedry Finansów Publicznych Wydziału Zarządzania  i Ekonomiki Usług Uniwersytetu Szczecińskiego i Andrzeja Wojciechowskiego, burmistrza Goleniowa. Redakcję reprezentowali Włodzimierz Abkowicz i Magdalena Szczepkowska.

Już po raz piąty redakcja „Świata Biznesu” wręczała nagrody gospodarcze za rok 2008 - statuetki i wyróżnienia „Perły Biznesu”. Uroczysta gala odbyła się 19 lutego, po raz trzeci z rzędu w gościnnych wnętrzach hotelu „Novotel” w Szczecinie.

Burmistrz Andrzej Wojciechowski czekał sześć lat na fotkę w towarzystwie pierwszych śmigieł z fabryki LM Glasfiber. Mógł ją sobie wreszcie zrobić 3 marca, kiedy oficjalnie otwarto goleniowski zakład.

3 kwietnia w Sali Rycerskiej Urzędu Wojewódzkiego odbyło się pierwsze polsko-litewskie forum gospodarcze w którym wzięli udział przedstawiciele ambasady Litwy w Polsce, biznesmeni i samorządowcy z województwa zachodniopomorskiego i Litwy.

-Obiecywaliśmy przedsiębiorcom jedno okienko do zakładania firmy –mówił Adam Szejnfeld, sekretarz stanu w Ministerstwie Gospodarki. - I tak się stało. W 2011 roku chcemy wprowadzić rejestrację firmy bez okienka via Internet.

Można się o tym było przekonać odwiedzając w marcu 13. Zachodniopomorskie Targi Nieruchomości, zorganizowane przez firmę wystawienniczą M-Expo.

Kazimierz Krysztofiak z firmy Hit-System, jeden z wystawców, przebił balon symbolizujący kryzys - tak zaczęły się tegoroczne targi Bud-Gryf i Energia.

Skandynawsko-Polska Izba Gospodarcza (SPCC) otworzyła swoje przedstawicielstwo w Szczecinie.

11. Giełda Ogrodnicza i Pszczelarska Ogród oraz 4. Giełda Zdrowej Żywności i Produktów Naturalnych Organic przyciągną zwiedzających do hal Międzynarodowych Targów Szczecińskich w ostatni weekend kwietnia (25-26.04).

Wakacyjne plany można będzie zrobić albo zweryfikować podczas 18. Targów Turystycznych Market Tour i Pikniku Nad Odrą, które odbędą się 9 i 10 maja w Szczecinie.
Marian Preiss, znany czytelnikom Świata Biznesu m. in. jako autor statuetek Perły Biznesu przyznawanych przez nasz magazyn najlepszym firmom i menedżerom województwa, udowadnia, że ze stali można zrobić prawie wszystko.

Nie bez powodu twierdzi się, że kryzys jest w znacznej mierze fenomenem natury psychologicznej, co znajduje niekiedy wyraz w sformułowaniu, że kryzys to stan umysłów.

Hołduję zasadzie, że najbardziej kryzysogenne jest mówienie o kryzysie, więc dziś będzie o geniuszu amerykańskich finansów, który kryzysom się nie kłania.

„Ja z powicia ślub wyniosłem – nigdy w życiu nie być posłem” – mawiał był nieodżałowany Papkin w „Zemście” hr. Aleksandra Fredry. Nie mogę tego powiedzieć o sobie, ze względu na nieudany start razu pewnego z dalekiego miejsca. Ale można za to powiedzieć, że zdobyłem pewne doświadczenie, upoważniające do napisania tego felietonu.

20 marca hala SDS przy ul. Wąskiej pękała w szwach.  Galę największej modowej imprezy w regionie, organizowanej przez u.studio,  poprowadził Conrado Moreno, a gościem specjalnym uświetniającym VIII już edycję Weekendu Mody była zasiadająca w jury Eva Minge.  

Już w tym miesiącu rusza  szósta edycja Szczecin Music Fest, imprezy która promuje muzykę etniczną, jazz oraz pochodne obu gatunków a wszystko z najwyższej półki. Tegoroczna lista jest bardzo atrakcyjna.

Wydawca
ABKOWICZ PRESS

ul.Cukrowa 45-5,
71-004 Szczecin,

Adres redakcji
Świat Biznesu
al. Piastów 48/515
70-311 Szczecin
tel.+48 601 335 804
fax +48 91 885 48 03


Redaktor naczelny
Włodzimierz Abkowicz
tel. 091/4429275
redakcja@swiatbiznesu.com

Zespół redakcyjny
Michał Abkowicz
Mieczysław Manik
Paweł Stężała
Magdalena Szczepkowska

Stali felietoniści
Jacek Batóg
Stanisław Flejterski
Dariusz Zarzecki
Aneta Zelek

Współpraca
Monika Adamowska
Krzysztof Jach
Elżbieta Kubowska

Reklamy i ogłoszenia
tel. +48 601 335 804
reklama@swiatbiznesu.com

Druk
Rex-Druk
ul.Dębogórska 34
71-717 Szczecin
tel. 091/4281111

Redakcja nie zwraca materiałów
niezamówionych oraz zastrzega sobie
prawo opracowania redakcyjnego
tekstów przyjętych do druku.

Redakcja nie odpowiada za
merytoryczna treść reklam, ogłoszeń
i tekstów sponsorowanych.

Świat Biznesu w Internecie: www.swiatbiznesu.com
| Strona Główna |  Kontakt | 
 
CMS System, Powered by

Liczba odwiedzin: 2418558