strona główna
  Komu przyznać Perły Biznesu? Zaproponuj kandydatów.
Rozpoczynamy etap zgłoszeń do kolejnej edycji konkursu gospodarczego Pomorza Zachodniego  „Perły Biznesu”.  Zgłoszenia kandydatów przyjmujemy w dwóch kategoriach - Wydarzenie Gospodarcze 2022 i Osobowość Biznesu 2022.  Organizatorem konkursu jest jak co roku redakcja „Świata Biznesu”.
AKTUALNE WYDANIE
PARTNERZY
PATRONATY
PREZENTACJE
Świat Biznesu 7-8/2009

  HOME    Świat Biznesu 7-8/2009    


Kręci się karuzela z unijną kasą. Pierwsze pieniądze z Regionalnego Programu Operacyjnego niebawem dotrą do przedsiębiorców. Ogłaszane są kolejne konkursy. O tym, jak przebiega proces absorpcji środków unijnych w naszym regionie rozmawiamy z Renatą Gryczką, dyrektor zarządzającą Intergas sp. z o.o., skarbnik Rady Północnej Izby Gospodarczej, Piotrem Marasem, zastępcą dyrektora Wydziału Wdrażania Regionalnego Programu Operacyjnego w Urzędzie Marszałkowskim, oraz Marcinem Szmytem, dyrektorem Wydziału Zarządzania Regionalnym Programem Operacyjnym w Urzędzie Marszałkowskim. Redakcję reprezentują Włodzimierz Abkowicz i Magdalena Szczepkowska.

“Świat Biznesu” rozmawia ze Sławomirem Pińskim, dyrektorem pola golfowego Binowo Park Golf Club

Morza szum, ptaków śpiew... przypomnieć miał Katowiczanom, że wakacje najlepiej spędza się nad polskim morzem. W stolicy Śląska 22-24 maja promowało się Pomorze Zachodnie.

Funkcjonowanie samorządu terytorialnego w warunkach kryzysu gospodarczego i finansowego było tematem 5. Forum Samorządowego.

29 maja w Hotelu Radisson SAS odbyła się debata, na której gościł Waldemar Pawlak, wicepremier i minister gospodarki. Wicepremier mówił o możliwościach wsparcia dla przedsiębiorców, partnerstwie międzynarodowym oraz kondycji polskiej gospodarki.

Polska Fundacja Przedsiębiorczości uruchomiła system wsparcia dla innowacyjnych przedsięwzięć.

W połowie maja w uroczystej oprawie została oficjalnie otworzona fabryka opon do samochodów ciężarowych i autobusów Bridgestone w podstargardzkim Kluczewie na terenie byłego lotniska wojskowego.

Konferencja „Zarządzanie Finansami – aktualne wyzwania teorii i praktyki”, organizowana przez Katedrę Inwestycji i Wyceny Przedsiębiorstw Uniwersytetu Szczecińskiego, odbyła się w dniach 22-24 kwietnia w hotelu Amber Baltic w Międzyzdrojach. Oprócz wielu polskich akademików i praktyków nad morzem zjawili się reprezentanci uniwersytetów z: Malezji, Czech, Stanów Zjednoczonych, Włoch, Finlandii, Szwajcarii oraz Szkocji.

Cargotec, fiński producent maszyn i pojazdów przeładunkowych wybuduje w Stargardzie montażownię, która zatrudni 400 osób. Wartość inwestycji to 60 mln zł.

„Przedsiębiorstwo i klient w gospodarce opartej na usługach” pod tym hasłem odbyła się pod koniec kwietnia w Szczecinie konferencja naukowa, na którą przyjechali naukowcy z całego kraju.

-Jeśli wakacje, to teraz, bo potem będzie drożej - przekonywały biura podróży podczas Pikniku nad Odrą, który odbył się w drugi weekend maja Szczecinie.

11. Giełda Ogrodnicza i Pszczelarska Ogród, Giełda Zdrowej Żywności i Produktów Naturalnych Organic oraz Międzynarodowa Wystawa Kotów Rasowych odbyły się na terenie Międzynarodowych Targów Szczecińskich pod koniec kwietnia.

Kilkuset informatyków z województwa i kraju uczestniczyło w największej imprezie branży IT w Szczecinie – Infotrendy. Podczas imprezy poznaliśmy plany debiutu giełdowego szczecińskiej spółki IAI-Shop.com SA.

Debatą pt. „Wizja czy czyny – czy Szczecin realizuje swój potencjał?” z udziałem przedsiębiorców, polityków i przedstawicieli organizacji pozarządowych rozpoczęła się majowa konferencja naukowa Inwestor – Koktajl Inwestycyjny.

Nową nazwę: Dni Morza -  Sail Szczecin 09 będzie miała największa szczecińska impreza plenerowa, która rozpoczyna się 12 czerwca i potrwa do 14 czerwca.

Konferencja naukowa Euro- Trans 2009 ( dawniej Translog), jedno z ważniejszych wydarzeń transportowych odbędzie się 17-18 września w Sali Kongresowej Uniwersytetu Szczecińskiego.

W tym roku latem upiekę wielki tort, zapalę 20 świeczek i będę obchodzić piękny jubileusz. Oto moja jedynaczka, która przyszła na świat w 1989 roku, ukończy 20 lat, a ja z tej okazji popadam w pochmurne refleksje. Dziś, córka jest już dorosłą osobą i choć nadal zdradza zachowania nieobliczalnej nastolatki, to już ma aspiracje bycia dojrzałą damą. I tu pojawia się natrętna analogia. Moja córka jest jak polska transformacja: wciąż niedookreślona, choć już po przejściach, wciąż poszukująca swojej drogi, choć już pewne decyzje co do jej przyszłości zapadły.

Nikt nie ma monopolu na mądrość. Również w sprawie banków. Na temat bankowości powiedziano i napisano w ostatnich miesiącach szczególnie wiele. Nic dziwnego, światowy kryzys finansowy, zapoczątkowany w USA w 2007 roku, ukazał nowe wymiary bankowości, nieustającego placu budowy...

To już, jak mamy markę naszego miasta i już rozgorzała dyskusja z tej okazji. Na ten felieton porzucam komentowanie wielkiej polityki i napiszę parę słów o marce Szczecina.

Żaneta Sitko zdobyła tytuł Miss Polonia Ziemi Zachodniopomorskiej podczas gali, która odbyła się na Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie.

Co może się stać kiedy retro spotyka nowoczesność, szczególnie gdy chodzi o muzykę? Jeżeli założymy że artyści którzy biorą się za takie połączenia, wiedzą co robią, a dodatkowo są do tego doskonale przygotowani, to otrzymujemy gwarancję, że owe spotkanie będzie udane.

Prawie 200 przedsiębiorców, polityków i dziennikarzy z Polski i Niemiec spotkało się podczas trzeciej edycji polsko-niemieckiego turnieju golfowego Berlin-Polska Cup 2009. Impreza odbyła się 29 maja na polu golfowym Berliner Golf & Country Club Motzener See.

Tokaj – wina z tej krainy degustowali goście imprezy, która odbyła się 22 maja w szczecińskiej restauracji Zamkowa.

Niepasteryzowane piwo ma być hitem szczecińskiego browaru podczas lata - okresu największych żniw tej branży.

Choć w Szczecinie nie brakuje lokali zaspakajających różne gusta, to na palcach jednej ręki zliczyć można te z klimatem. Kilka miesięcy temu na mapie pojawił się lokal, który prowadzą ludzie z pasją. Pub Pivaria przy ulicy Lelewela 8 przyciąga wielbicieli czeskiego piwa.

Wydawca
ABKOWICZ PRESS

ul.Cukrowa 45-5,
71-004 Szczecin,

Adres redakcji
Świat Biznesu
al. Piastów 48/515
70-311 Szczecin
tel.+48 601 335 804
redakcja@swiatbiznesu.com

Redaktor naczelny
Włodzimierz Abkowicz

Zespół redakcyjny
Michał Abkowicz
Paweł Stężała
Magdalena Szczepkowska

Stali felietoniści
Jacek Batóg
Stanisław Flejterski
Dariusz Zarzecki
Danuta Zawadzka

Współpraca
Krzysztof Jach
Elżbieta Kubowska
Mieczysław Manik
Ewa Podgajna

Skład kolumn
Monika Gerlicka
tel. 603 557 311
monika@vemo.pl

Reklamy i ogłoszenia
tel. +48 601 335 804
reklama@swiatbiznesu.com

Druk
Rex-Druk
ul.Dębogórska 34
71-717 Szczecin
tel. 91 428 11 11

Redakcja nie zwraca materiałów
niezamówionych oraz zastrzega sobie
prawo opracowania redakcyjnego
tekstów przyjętych do druku.

Redakcja nie odpowiada za
merytoryczna treść reklam, ogłoszeń
i tekstów sponsorowanych.

Świat Biznesu w Internecie: www.swiatbiznesu.com
| Strona Główna |  Kontakt | 
 
CMS System, Powered by

Liczba odwiedzin: 3668883