strona główna
  Perły i gwiazdy w Novotelu
Logistyka i e-commerce na Pomorzu Zachodnim oraz Lesław Siemaszko odebrali statuetki Pereł Biznesu 2018.
AKTUALNE WYDANIE
PARTNERZY
PATRONATY
PREZENTACJE
Świat Biznesu 7-8/2009

  HOME    Świat Biznesu 7-8/2009    


Kręci się karuzela z unijną kasą. Pierwsze pieniądze z Regionalnego Programu Operacyjnego niebawem dotrą do przedsiębiorców. Ogłaszane są kolejne konkursy. O tym, jak przebiega proces absorpcji środków unijnych w naszym regionie rozmawiamy z Renatą Gryczką, dyrektor zarządzającą Intergas sp. z o.o., skarbnik Rady Północnej Izby Gospodarczej, Piotrem Marasem, zastępcą dyrektora Wydziału Wdrażania Regionalnego Programu Operacyjnego w Urzędzie Marszałkowskim, oraz Marcinem Szmytem, dyrektorem Wydziału Zarządzania Regionalnym Programem Operacyjnym w Urzędzie Marszałkowskim. Redakcję reprezentują Włodzimierz Abkowicz i Magdalena Szczepkowska.

“Świat Biznesu” rozmawia ze Sławomirem Pińskim, dyrektorem pola golfowego Binowo Park Golf Club

Morza szum, ptaków śpiew... przypomnieć miał Katowiczanom, że wakacje najlepiej spędza się nad polskim morzem. W stolicy Śląska 22-24 maja promowało się Pomorze Zachodnie.

Funkcjonowanie samorządu terytorialnego w warunkach kryzysu gospodarczego i finansowego było tematem 5. Forum Samorządowego.

29 maja w Hotelu Radisson SAS odbyła się debata, na której gościł Waldemar Pawlak, wicepremier i minister gospodarki. Wicepremier mówił o możliwościach wsparcia dla przedsiębiorców, partnerstwie międzynarodowym oraz kondycji polskiej gospodarki.

Polska Fundacja Przedsiębiorczości uruchomiła system wsparcia dla innowacyjnych przedsięwzięć.

W połowie maja w uroczystej oprawie została oficjalnie otworzona fabryka opon do samochodów ciężarowych i autobusów Bridgestone w podstargardzkim Kluczewie na terenie byłego lotniska wojskowego.

Konferencja „Zarządzanie Finansami – aktualne wyzwania teorii i praktyki”, organizowana przez Katedrę Inwestycji i Wyceny Przedsiębiorstw Uniwersytetu Szczecińskiego, odbyła się w dniach 22-24 kwietnia w hotelu Amber Baltic w Międzyzdrojach. Oprócz wielu polskich akademików i praktyków nad morzem zjawili się reprezentanci uniwersytetów z: Malezji, Czech, Stanów Zjednoczonych, Włoch, Finlandii, Szwajcarii oraz Szkocji.

Cargotec, fiński producent maszyn i pojazdów przeładunkowych wybuduje w Stargardzie montażownię, która zatrudni 400 osób. Wartość inwestycji to 60 mln zł.

„Przedsiębiorstwo i klient w gospodarce opartej na usługach” pod tym hasłem odbyła się pod koniec kwietnia w Szczecinie konferencja naukowa, na którą przyjechali naukowcy z całego kraju.

-Jeśli wakacje, to teraz, bo potem będzie drożej - przekonywały biura podróży podczas Pikniku nad Odrą, który odbył się w drugi weekend maja Szczecinie.

11. Giełda Ogrodnicza i Pszczelarska Ogród, Giełda Zdrowej Żywności i Produktów Naturalnych Organic oraz Międzynarodowa Wystawa Kotów Rasowych odbyły się na terenie Międzynarodowych Targów Szczecińskich pod koniec kwietnia.

Kilkuset informatyków z województwa i kraju uczestniczyło w największej imprezie branży IT w Szczecinie – Infotrendy. Podczas imprezy poznaliśmy plany debiutu giełdowego szczecińskiej spółki IAI-Shop.com SA.

Debatą pt. „Wizja czy czyny – czy Szczecin realizuje swój potencjał?” z udziałem przedsiębiorców, polityków i przedstawicieli organizacji pozarządowych rozpoczęła się majowa konferencja naukowa Inwestor – Koktajl Inwestycyjny.

Nową nazwę: Dni Morza -  Sail Szczecin 09 będzie miała największa szczecińska impreza plenerowa, która rozpoczyna się 12 czerwca i potrwa do 14 czerwca.

Konferencja naukowa Euro- Trans 2009 ( dawniej Translog), jedno z ważniejszych wydarzeń transportowych odbędzie się 17-18 września w Sali Kongresowej Uniwersytetu Szczecińskiego.

W tym roku latem upiekę wielki tort, zapalę 20 świeczek i będę obchodzić piękny jubileusz. Oto moja jedynaczka, która przyszła na świat w 1989 roku, ukończy 20 lat, a ja z tej okazji popadam w pochmurne refleksje. Dziś, córka jest już dorosłą osobą i choć nadal zdradza zachowania nieobliczalnej nastolatki, to już ma aspiracje bycia dojrzałą damą. I tu pojawia się natrętna analogia. Moja córka jest jak polska transformacja: wciąż niedookreślona, choć już po przejściach, wciąż poszukująca swojej drogi, choć już pewne decyzje co do jej przyszłości zapadły.

Nikt nie ma monopolu na mądrość. Również w sprawie banków. Na temat bankowości powiedziano i napisano w ostatnich miesiącach szczególnie wiele. Nic dziwnego, światowy kryzys finansowy, zapoczątkowany w USA w 2007 roku, ukazał nowe wymiary bankowości, nieustającego placu budowy...

To już, jak mamy markę naszego miasta i już rozgorzała dyskusja z tej okazji. Na ten felieton porzucam komentowanie wielkiej polityki i napiszę parę słów o marce Szczecina.

Żaneta Sitko zdobyła tytuł Miss Polonia Ziemi Zachodniopomorskiej podczas gali, która odbyła się na Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie.

Co może się stać kiedy retro spotyka nowoczesność, szczególnie gdy chodzi o muzykę? Jeżeli założymy że artyści którzy biorą się za takie połączenia, wiedzą co robią, a dodatkowo są do tego doskonale przygotowani, to otrzymujemy gwarancję, że owe spotkanie będzie udane.

Prawie 200 przedsiębiorców, polityków i dziennikarzy z Polski i Niemiec spotkało się podczas trzeciej edycji polsko-niemieckiego turnieju golfowego Berlin-Polska Cup 2009. Impreza odbyła się 29 maja na polu golfowym Berliner Golf & Country Club Motzener See.

Tokaj – wina z tej krainy degustowali goście imprezy, która odbyła się 22 maja w szczecińskiej restauracji Zamkowa.

Niepasteryzowane piwo ma być hitem szczecińskiego browaru podczas lata - okresu największych żniw tej branży.

Choć w Szczecinie nie brakuje lokali zaspakajających różne gusta, to na palcach jednej ręki zliczyć można te z klimatem. Kilka miesięcy temu na mapie pojawił się lokal, który prowadzą ludzie z pasją. Pub Pivaria przy ulicy Lelewela 8 przyciąga wielbicieli czeskiego piwa.

Wydawca
ABKOWICZ PRESS

ul.Cukrowa 45-5,
71-004 Szczecin,

Adres redakcji
Świat Biznesu
al. Piastów 48/515
70-311 Szczecin
tel.+48 601 335 804
fax +48 91 885 48 03


Redaktor naczelny
Włodzimierz Abkowicz
tel. 091/4429275
redakcja@swiatbiznesu.com

Zespół redakcyjny
Michał Abkowicz
Mieczysław Manik
Paweł Stężała
Magdalena Szczepkowska

Stali felietoniści
Jacek Batóg
Stanisław Flejterski
Dariusz Zarzecki
Aneta Zelek

Współpraca
Monika Adamowska
Krzysztof Jach
Elżbieta Kubowska

Reklamy i ogłoszenia
tel. +48 601 335 804
reklama@swiatbiznesu.com

Druk
Rex-Druk
ul.Dębogórska 34
71-717 Szczecin
tel. 091/4281111

Redakcja nie zwraca materiałów
niezamówionych oraz zastrzega sobie
prawo opracowania redakcyjnego
tekstów przyjętych do druku.

Redakcja nie odpowiada za
merytoryczna treść reklam, ogłoszeń
i tekstów sponsorowanych.

Świat Biznesu w Internecie: www.swiatbiznesu.com
| Strona Główna |  Kontakt | 
 
CMS System, Powered by

Liczba odwiedzin: 2418611