strona główna
  Znamy laureatów Pereł Biznesu 2020

Za nami 17. Gala Pereł Biznesu, konkursu gospodarczego Pomorza Zachodniego, organizowanego przez redakcję magazynu Świat Biznesu. Nagrody gospodarcze Pomorza Zachodniego przyznane zostały w dwóch kategoriach – Osobowość Biznesu 2020 i Wydarzenie Gospodarcze 2020. Laureatów i wyróżnionych poznaliśmy 7 września podczas gali w hotelu Novotel Szczecin Centrum.

Poznaj laureatów>>

AKTUALNE WYDANIE
PARTNERZY
PATRONATY
PREZENTACJE
Świat Biznesu 8-9/2016

  HOME    Świat Biznesu 8-9/2016    

Piotr Jania, wojewoda zachodniopomorski, o inwestycjach w regionie, funduszach unijnych i kibicowaniu polskim piłkarzom.

Podpisanie listu intencyjnego w sprawie budowy polskich promów to jedno z najważniejszych wydarzeń 4. Międzynarodowego Kongresu Morskiego, który od 8 do 10 czerwca odbywał się w Szczecinie. W tym roku zorganizowano go pod auspicjami nowego Ministerstwa Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej oraz honorowym patronatem szefa tego resortu. Współorganizatorem kongresu była Fundacja Kongres Morski. W dyskusjach plenarnych i panelowych uczestniczyło ok. tysiąca osób.


17 czerwca świnoujski terminal LNG przyjął pierwszą komercyjną dostawę skroplonego gazu ziemnego. Dzień później do Świnoujścia przyjechali najważniejsi polscy politycy. Wzięli udział w uroczystości nadania gazoportowi imienia prezydenta Lecha Kaczyńskiego.

W świnoujskiej stoczni Poltramp Yard 15 czerwca odbył się chrzest specjalistycznego pełnomorskiego pontonu offshore służącego do układania kabli na dnie morza. „BoDo Costructor” to pierwsza tego typu jednostka zbudowana w Polsce.

Grupa Azoty „Police” rozpoczyna kolejny etap realizacji inwestycji PDH, czyli budowy instalacji do produkcji propylenu metodą PDH (propane dehydrogenation). Metoda ta polega na odwodornieniu propanu z użyciem katalizatora i uzyskania w ten sposób propylenu.

W drugim kwartale br. węgierskie, czeskie i słowackie firmy miały możliwość zapoznania się z potencjałem regionu Pomorza Zachodniego oraz portów Szczecina i Świnoujścia.


„Kurier Szczeciński” już po raz piąty przyznał Gryfię - Ogólnopolską Nagrodę Literackę dla Autorki. Otrzymała ją Anna Janko za książkę „Mała Zagłada”. 

Już po raz jedenasty zachodniopomorscy przedsiębiorcy bawili się na Wielkiej Gali Północnej Izby Gospodarczej. 10 czerwca impreza zagościła na dziedzińcu Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie.

Szczeciński czterogwiazdkowy hotel kompletnie zmienił swoje wnętrze w części restauracyjnej i recepcyjnej.

Szczecińska spółka Fosfan zorganizowała na początku czerwca „Rodzinny piknik” dla kilkuset osób: pracowników przedsiębiorstwa i ich dzieci, emerytów oraz gości. Zabawę przygotowano z okazji obchodzonego w tym roku 70-lecia firmy.
Wydawca
ABKOWICZ PRESS

ul.Cukrowa 45-5,
71-004 Szczecin,

Adres redakcji
Świat Biznesu
al. Piastów 48/515
70-311 Szczecin
tel.+48 601 335 804
redakcja@swiatbiznesu.com

Redaktor naczelny
Włodzimierz Abkowicz

Zespół redakcyjny
Michał Abkowicz
Paweł Stężała
Magdalena Szczepkowska

Stali felietoniści
Jacek Batóg
Stanisław Flejterski
Dariusz Zarzecki

Współpraca
Krzysztof Jach
Elżbieta Kubowska
Mieczysław Manik
Ewa Podgajna

Skład kolumn
Monika Gerlicka
tel. 603 557 311
monika@vemo.pl

Reklamy i ogłoszenia
tel. +48 601 335 804
reklama@swiatbiznesu.com

Druk
Rex-Druk
ul.Dębogórska 34
71-717 Szczecin
tel. 91 428 11 11

Redakcja nie zwraca materiałów
niezamówionych oraz zastrzega sobie
prawo opracowania redakcyjnego
tekstów przyjętych do druku.

Redakcja nie odpowiada za
merytoryczna treść reklam, ogłoszeń
i tekstów sponsorowanych.

Świat Biznesu w Internecie: www.swiatbiznesu.com
| Strona Główna |  Kontakt | 
 
CMS System, Powered by

Liczba odwiedzin: 3439746