strona główna
  Perły i gwiazdy w Novotelu
Logistyka i e-commerce na Pomorzu Zachodnim oraz Lesław Siemaszko odebrali statuetki Pereł Biznesu 2018.
AKTUALNE WYDANIE
PARTNERZY
PATRONATY
PREZENTACJE
Świat Biznesu 8-9/2017

  HOME    Świat Biznesu 8-9/2017    

Piotr Krzystek, prezydent Szczecina, o zlocie żaglowców, aquaparku i… słupkach parkingowych 

Turystyka na Pomorzu Zachodnim ma się dobrze. Od kilku lat trwa prosperity. A to dobry moment, by zastanowić się nad tym, co można poprawić i udoskonalić, a także jak zachęcić turystów, by odwiedzali chętnie nie tylko nasz pas nadmorski. W czasie dyskusji wiele miejsca poświęcamy Szczecinowi. W rozmowie uczestniczą: Renata Długaszek, dyrektor hotelu Dana, Małgorzata Fieducik, dyrektor hotelu Novotel Szczecin Centrum, Damian Greś, dyrektor Wydziału Turystyki i Gospodarki Zachodniopomorskiego Urzędu Marszałkowskiego oraz dr Adam Pawlicz, adiunkt w Katedrze Zarządzania Turystyką na Wydziale Zarządzania i Ekonomiki Usług Uniwersytetu Szczecińskiego. Redakcję reprezentują Magdalena Szczepkowska i Włodzimierz Abkowicz.  

– Porty, stocznie i żegluga śródlądowa mogą stanowić koło zamachowe polskiej gospodarki – podkreślała premier Beata Szydło, otwierając 8 czerwca 5. Międzynarodowy Kongres Morski w Filharmonii w Szczecinie.

Trzecia dekada maja obfitowała w uroczystości związane z obchodami 70 lat tradycji akademickich Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie.

– Firmy mogą łączyć wrażliwość społeczną i realizm biznesowy - przekonywał znany psycholog biznesu Jacek Santorski podczas konferencji #HR Szczecin 2017.  

Miliardowa suma bilansowa, kapitał łączny na poziomie 85 mln zł, ponad 200 pracowników i 19 placówek. GBS Bank to jedna z największych instytucji finansowych z siedzibą na Pomorzu Zachodnim.

Niezapomniane przeboje grupy Lady Pank, a potem długie nocne rozmowy towarzyskie przy rytmie hinduskich utworów podczas występu grupy Indalucia. To oczywiście nieoficjalna część tegorocznej Wielkiej Gali Północnej Izby Gospodarczej, która tym razem odbyła się w Sali Koncertowej przy ul. Energetyków 40 w Szczecinie. Na doroczne spotkanie przybyło kilkaset osób związanych z biznesem z całego regionu.  

Laureatką szóstej edycji Gryfii, Ogólnopolskiej Nagrody Literackiej dla Autorki, została Katarzyna Boni, autorka reportażu „Ganbare! Warsztaty umierania” poświęconego kulturowym skutkom tsunami, które nawiedziło Japonię w 2011 roku. Gryfia to jedyna nagroda literacka w Polsce przyznawana jedynie paniom. Jej wysokość to 30 tysięcy złotych, przyznaje ją „Kurier Szczeciński”.

Tempora mutandur, et nos mutamur in illis – Czasy się zmieniają i my razem z nimi – taką sentencję łacińską wylosowałem na spotkaniu autorskim prof. Stanisława Flejterskiego, stałego felietonisty Świata Biznesu, który popełnił właśnie książkę, pod chwytliwą nazwą „SF Alfabet” opatrując ją podtytułem „Na pograniczu sacrum i profanum”.  

Kulinarną wizytówką hotelu Novotel Szczecin Centrum jest Novo Square Lounge Bar. Piotr Sierociński, szef kuchni, opowiada o wielkiej pasji do gotowania, nowościach w gastronomii, stawaniu kucharzy naprzeciw globalnym wyzwaniom oraz docenieniu lokalnych dostawców.  

Grand Prix Pomorza Zachodniego 2017 w brydżu sportowym przekroczył już półmetek. Cykl największych turniejów w województwie zamknęły przed wakacyjną przerwą zawody w Suchaniu. W nich najlepsi okazali się goleniowianie – Lechosław Błaziński z Franciszkiem Świderskim. 

Jerzy Szramowski i Piotr Tabeau, duet zielonogórsko-krakowski zdobył złote medale V Mistrzostw Polski Golfowo-Brydżowych, które odbyły się w połowie czerwca na obiektach Binowo Park Golf Club. Na drugim stopniu podium stanęli poznanianie Leszek Zambrowski i Eugeniusz Dota, zaś na trzecim – reprezentanci klubu Modry Las Golf Club z Choszczna – Sławomira i Marek Konieczni. 

Sławomir Piński, dyrektor zarządzający Binowo Park Golf Club o imprezach golfowo-biznesowych, korporacyjnych urodzinach znakomitym deserze z owoców leśnych  
Wydawca
ABKOWICZ PRESS

ul.Cukrowa 45-5,
71-004 Szczecin,

Adres redakcji
Świat Biznesu
al. Piastów 48/515
70-311 Szczecin
tel.+48 601 335 804
fax +48 91 885 48 03


Redaktor naczelny
Włodzimierz Abkowicz
tel. 091/4429275
redakcja@swiatbiznesu.com

Zespół redakcyjny
Michał Abkowicz
Mieczysław Manik
Paweł Stężała
Magdalena Szczepkowska

Stali felietoniści
Jacek Batóg
Stanisław Flejterski
Dariusz Zarzecki
Aneta Zelek

Współpraca
Monika Adamowska
Krzysztof Jach
Elżbieta Kubowska

Reklamy i ogłoszenia
tel. +48 601 335 804
reklama@swiatbiznesu.com

Druk
Rex-Druk
ul.Dębogórska 34
71-717 Szczecin
tel. 091/4281111

Redakcja nie zwraca materiałów
niezamówionych oraz zastrzega sobie
prawo opracowania redakcyjnego
tekstów przyjętych do druku.

Redakcja nie odpowiada za
merytoryczna treść reklam, ogłoszeń
i tekstów sponsorowanych.

Świat Biznesu w Internecie: www.swiatbiznesu.com
| Strona Główna |  Kontakt | 
 
CMS System, Powered by

Liczba odwiedzin: 2418571