strona główna
  Ramię w ramię z robotem
Co to jest Przemysł 4.0? Jak zmieni się świat pod jego wpływem? W dyskusji na temat przemysłu przyszłości w najnowszym Świecie Biznesu uczestniczą: Jakub Borowczyk, prezes klastra IT, dyrektor zarządzający firmy infinIT Codelab, Marcin Kaczmarek, prezes zarządu Consileon Polska, dr inż. Marta Krawczyk, specjalista naukowo-badawczy z firmy Activ Reha Med, Krzysztof Kiełbasa, dyrektor techniczny w firmie Adamus SA oraz prof. Krzysztof Pietrusewicz, pełnomocnik rektora ZUT ds. Przemysłu 4.0.

Całą rozmowę przeczytacie w najnowszym numerze Świata Biznesu>>
AKTUALNE WYDANIE
PARTNERZY
PATRONATY
PREZENTACJE
Świat Biznesu 8-9/2017

  HOME    Świat Biznesu 8-9/2017    

Piotr Krzystek, prezydent Szczecina, o zlocie żaglowców, aquaparku i… słupkach parkingowych 

Turystyka na Pomorzu Zachodnim ma się dobrze. Od kilku lat trwa prosperity. A to dobry moment, by zastanowić się nad tym, co można poprawić i udoskonalić, a także jak zachęcić turystów, by odwiedzali chętnie nie tylko nasz pas nadmorski. W czasie dyskusji wiele miejsca poświęcamy Szczecinowi. W rozmowie uczestniczą: Renata Długaszek, dyrektor hotelu Dana, Małgorzata Fieducik, dyrektor hotelu Novotel Szczecin Centrum, Damian Greś, dyrektor Wydziału Turystyki i Gospodarki Zachodniopomorskiego Urzędu Marszałkowskiego oraz dr Adam Pawlicz, adiunkt w Katedrze Zarządzania Turystyką na Wydziale Zarządzania i Ekonomiki Usług Uniwersytetu Szczecińskiego. Redakcję reprezentują Magdalena Szczepkowska i Włodzimierz Abkowicz.  

– Porty, stocznie i żegluga śródlądowa mogą stanowić koło zamachowe polskiej gospodarki – podkreślała premier Beata Szydło, otwierając 8 czerwca 5. Międzynarodowy Kongres Morski w Filharmonii w Szczecinie.

Trzecia dekada maja obfitowała w uroczystości związane z obchodami 70 lat tradycji akademickich Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie.

– Firmy mogą łączyć wrażliwość społeczną i realizm biznesowy - przekonywał znany psycholog biznesu Jacek Santorski podczas konferencji #HR Szczecin 2017.  

Miliardowa suma bilansowa, kapitał łączny na poziomie 85 mln zł, ponad 200 pracowników i 19 placówek. GBS Bank to jedna z największych instytucji finansowych z siedzibą na Pomorzu Zachodnim.

Niezapomniane przeboje grupy Lady Pank, a potem długie nocne rozmowy towarzyskie przy rytmie hinduskich utworów podczas występu grupy Indalucia. To oczywiście nieoficjalna część tegorocznej Wielkiej Gali Północnej Izby Gospodarczej, która tym razem odbyła się w Sali Koncertowej przy ul. Energetyków 40 w Szczecinie. Na doroczne spotkanie przybyło kilkaset osób związanych z biznesem z całego regionu.  

Laureatką szóstej edycji Gryfii, Ogólnopolskiej Nagrody Literackiej dla Autorki, została Katarzyna Boni, autorka reportażu „Ganbare! Warsztaty umierania” poświęconego kulturowym skutkom tsunami, które nawiedziło Japonię w 2011 roku. Gryfia to jedyna nagroda literacka w Polsce przyznawana jedynie paniom. Jej wysokość to 30 tysięcy złotych, przyznaje ją „Kurier Szczeciński”.

Tempora mutandur, et nos mutamur in illis – Czasy się zmieniają i my razem z nimi – taką sentencję łacińską wylosowałem na spotkaniu autorskim prof. Stanisława Flejterskiego, stałego felietonisty Świata Biznesu, który popełnił właśnie książkę, pod chwytliwą nazwą „SF Alfabet” opatrując ją podtytułem „Na pograniczu sacrum i profanum”.  

Kulinarną wizytówką hotelu Novotel Szczecin Centrum jest Novo Square Lounge Bar. Piotr Sierociński, szef kuchni, opowiada o wielkiej pasji do gotowania, nowościach w gastronomii, stawaniu kucharzy naprzeciw globalnym wyzwaniom oraz docenieniu lokalnych dostawców.  

Grand Prix Pomorza Zachodniego 2017 w brydżu sportowym przekroczył już półmetek. Cykl największych turniejów w województwie zamknęły przed wakacyjną przerwą zawody w Suchaniu. W nich najlepsi okazali się goleniowianie – Lechosław Błaziński z Franciszkiem Świderskim. 

Jerzy Szramowski i Piotr Tabeau, duet zielonogórsko-krakowski zdobył złote medale V Mistrzostw Polski Golfowo-Brydżowych, które odbyły się w połowie czerwca na obiektach Binowo Park Golf Club. Na drugim stopniu podium stanęli poznanianie Leszek Zambrowski i Eugeniusz Dota, zaś na trzecim – reprezentanci klubu Modry Las Golf Club z Choszczna – Sławomira i Marek Konieczni. 

Sławomir Piński, dyrektor zarządzający Binowo Park Golf Club o imprezach golfowo-biznesowych, korporacyjnych urodzinach znakomitym deserze z owoców leśnych  
Wydawca
ABKOWICZ PRESS

ul.Cukrowa 45-5,
71-004 Szczecin,

Adres redakcji
Świat Biznesu
al. Piastów 48/515
70-311 Szczecin
tel.+48 601 335 804
fax +48 91 885 48 03


Redaktor naczelny
Włodzimierz Abkowicz
tel. 091/4429275
redakcja@swiatbiznesu.com

Zespół redakcyjny
Michał Abkowicz
Anna Łukaszuk
Paweł Stężała
Magdalena Szczepkowska

Stali felietoniści
Jacek Batóg
Stanisław Flejterski
Dariusz Zarzecki
Aneta Zelek

Współpraca
Krzysztof Jach
Elżbieta Kubowska
Mieczysław Manik

Skład kolumn
Monika Gerlicka
tel. 603 557 311
monika@vemo.pl

Reklamy i ogłoszenia
tel. +48 601 335 804
reklama@swiatbiznesu.com

Druk
Rex-Druk
ul.Dębogórska 34
71-717 Szczecin
tel. 091/4281111

Redakcja nie zwraca materiałów
niezamówionych oraz zastrzega sobie
prawo opracowania redakcyjnego
tekstów przyjętych do druku.

Redakcja nie odpowiada za
merytoryczna treść reklam, ogłoszeń
i tekstów sponsorowanych.

Świat Biznesu w Internecie: www.swiatbiznesu.com
| Strona Główna |  Kontakt | 
 
CMS System, Powered by

Liczba odwiedzin: 2581974