strona główna
  Znamy laureatów Pereł Biznesu 2020

Za nami 17. Gala Pereł Biznesu, konkursu gospodarczego Pomorza Zachodniego, organizowanego przez redakcję magazynu Świat Biznesu. Nagrody gospodarcze Pomorza Zachodniego przyznane zostały w dwóch kategoriach – Osobowość Biznesu 2020 i Wydarzenie Gospodarcze 2020. Laureatów i wyróżnionych poznaliśmy 7 września podczas gali w hotelu Novotel Szczecin Centrum.

Poznaj laureatów>>

AKTUALNE WYDANIE
PARTNERZY
PATRONATY
PREZENTACJE
Świat Biznesu 9-10/2009

  HOME    Świat Biznesu 9-10/2009    


Tym razem tematem naszej dyskusji redakcyjnej uczyniliśmy sprawy związane z transportem i logistyką, ze szczególnym uwzględnieniem roli i znaczenia innowacji w polityce transportowej. Nasza dyskusja poprzedza IX Konferencję Międzynarodową Euro-Trans 2009, zorganizowaną przez Uniwersytet Szczeciński wraz z warszawska Szkołą Główną Handlową. W dyskusji wzięli udział: Sławomir Bałazy, prezes zarządu Żeglugi Polskiej SA, prof. Bogusław Liberadzki, poseł do Parlamentu Europejskiego, prof. Piotr Niedzielski, dziekan Wydziału Zarządzania i Ekonomiki Usług Uniwersytetu Szczecińskiego, prof. Elżbieta Załoga, prodziekan WZiEU US. Redakcję reprezentowali Włodzimierz Abkowicz i Magdalena Szczepkowska

„Świat Biznesu” rozmawia z Edwardem Osiną, prezesem Przedsiębiorstwa Budowlanego „Calbud”, kanclerzem loży Business Centre Club w Szczecinie.

Mijające lato pełne było ważnych decyzji dotyczących budowy terminalu gazu skroplonego LNG w Świnoujściu.

Oczyszczalnia Pomorzany, która pracę rozpoczęła 21 sierpnia br., ma służyć mieszkańcom Szczecina przez najbliższe sto lat. Ma się ona także przysłużyć do poprawy stanu naszego środowiska.

Do Krakowa przez Poznań można latać od 14 września z goleniowskiego lotniska. Lot trwa dwie godziny i 10 minut.

Przeładunki w Szczecinie i Świnoujściu dołują. Tylko zboże trzyma się tak mocno, że nad Odrą powstają nowe elewatory.

Koh Asakawa, członek zarządu spółki Bridgestone Stargard wygrał I Turniej Golfowy Inwestorów.

Jeszcze dwa targowe weekendy czekają szczecinian w tym roku.

Na temat współczesnych wyzwań komunikacji marketingowej będą rozmawiać w Pobierowie 7-9 października br. naukowcy z całego kraju.

Tegoroczna, czternasta edycja Zachodniopomorskich Targów Nieruchomości i Inwestycji, odbędzie się 3-4 października. Tym razem organizatorzy zapraszają do odwiedzenia stoisk wystawienniczych w centrum Międzynarodowych Targów Szczecińskich przy ul. Struga.

Tego lata wygasły nieco emocje związane z wygaszaniem skutków kryzysu gospodarczego. O kryzysie jednak nie zapomniał rząd i w upalne letnie dni przygotował pakiet ratunkowy dla polskiego budżetu. Oto rząd w gorączce poszukiwań źródeł oszczędności w państwowej kasie zafundował polskim firmom kilka szokujących regulacji.

A więc (nie rozpoczyna się od „a więc”) chcę dokładnie, jeszcze raz i ostatni raz wyjaśnić, o co mi chodzi z tym naszym Szczecinem.

Napisanie felietonu powakacyjnego nie jest proste…Liczba zaległych tematów i zdarzeń godnych skomentowania znaczna, a miejsca na lamach ŚB jak zawsze za mało…Zapewne warto byłoby wspomnieć o polsko-francuskim Obraniaku, a także o wynikach Polek i Polaków na lekkoatletycznych mistrzostwach świata w Berlinie. Przed laty, w czasach licealnych i studenckich, znałem na pamięć chyba wszystkie rekordy świata, rekordy Polski i nazwiska ówczesnych bohaterów tej pięknej dyscypliny sportu. Może znowu warto będzie się tego nauczyć? Po pierwsze tyczkarki (i nasza szczecińska wicemistrzyni !),a ponadto siedmioboistka, młociarka, młociarz, dyskobol, kulomiot, skoczek wzwyż… Na osobny felieton zasłużył oczywiście fenomenalny Jamajczyk Bolt… Radość szybkiego biegania…
Trzy książki w trzy lata. Tempo robi wrażenie, zwłaszcza gdy weźmiemy pod uwagę, że wszystkie tytuły to monografie, wymagające żmudnego przesiadywania w archiwach. Na autorce - szczecińskiej dziennikarce Krystynie Pohl takie wyzwania nie robią wrażenia.

Szczecinbiznes.pl, pierwszy portal biznesowy na Pomorzu Zachodnim uruchomił wersję anglojęzyczną pod adresem www.szczecinbiznes.pl/en. To efekt współpracy z renomowaną firmą konsultingową Deloitte.

To bodajże najlepiej wypromowany kwartet klasyczny wśród fanów rocka i bywalców klubowych parkietów. Kronos Quartet, autorzy ścieżki dźwiękowej do „Requiem dla snu" Darrena Aronofsky'ego, zakończyli kolejną edycję festiwalu Szczecin Music Fest . Impreza swój finał miała z początkiem lipca br. na dziedzińcu Zamku Książąt Pomorskich. Koncert kwartetu był przysłowiową wisienką na torcie, bowiem muzyczna fiesta rozpoczęła się już wiosną.

Psychologicznym i socjologicznym aspektom organizacji realizacji projektów zajmuje się świeżo wydana książka, która jest pracą zbiorową wydaną pod redakcją naukową Wojciecha Olejniczaka, rektora Zachodniopomorskiej Szkoły Biznesu.

Już po raz siedemnasty na szczecińskich kortach przy Al. Wojska Polskiego rozgrywany jest turniej tenisa ziemnego ATP Pekao Szczecin Open. Impreza cieszy się w naszym mieście ogromną popularnością. Jest też jednym z najważniejszych wydarzeń tenisowych w kraju, a rozgłos i popularność zyskał nawet za granicą. W 2002 roku turniej wybrano najlepszych challengerem na świecie. O kulisach Pekao Szczecin Open rozmawiamy z Krzysztofem Bobalą,jednym z organizatorów turnieju.

Turniej golfowy dla swoich klientów i partnerów zorganizował szczeciński dealer Mercedes Benz, firma Mojsiuk.


Już po raz trzynasty, w czwartą sobotę sierpnia, w Binowie, spotkali się klienci i pracownicy banku Citi Handlowego na imprezie pn. Bliskie spotkania z golfem.

Gary Player, jeden z najlepszych golfistów w historii wziął udział w turnieju inaugurującym działalność Klubu Golfowego Modry Las koło Choszczna. Zaprojektowane przez niego pole zostało oficjalnie otwarte 4 lipca.

Pod koniec sierpnia w Binowie rozegrany został najważniejszy w Polsce turniej golfowy amatorów World Golfers Poland Championship Presented by ID Marketing.Wydawca
ABKOWICZ PRESS

ul.Cukrowa 45-5,
71-004 Szczecin,

Adres redakcji
Świat Biznesu
al. Piastów 48/515
70-311 Szczecin
tel.+48 601 335 804
redakcja@swiatbiznesu.com

Redaktor naczelny
Włodzimierz Abkowicz

Zespół redakcyjny
Michał Abkowicz
Paweł Stężała
Magdalena Szczepkowska

Stali felietoniści
Jacek Batóg
Stanisław Flejterski
Dariusz Zarzecki

Współpraca
Krzysztof Jach
Elżbieta Kubowska
Mieczysław Manik
Ewa Podgajna

Skład kolumn
Monika Gerlicka
tel. 603 557 311
monika@vemo.pl

Reklamy i ogłoszenia
tel. +48 601 335 804
reklama@swiatbiznesu.com

Druk
Rex-Druk
ul.Dębogórska 34
71-717 Szczecin
tel. 91 428 11 11

Redakcja nie zwraca materiałów
niezamówionych oraz zastrzega sobie
prawo opracowania redakcyjnego
tekstów przyjętych do druku.

Redakcja nie odpowiada za
merytoryczna treść reklam, ogłoszeń
i tekstów sponsorowanych.

Świat Biznesu w Internecie: www.swiatbiznesu.com
| Strona Główna |  Kontakt | 
 
CMS System, Powered by

Liczba odwiedzin: 3439597