strona główna
  Perły i gwiazdy w Novotelu
Logistyka i e-commerce na Pomorzu Zachodnim oraz Lesław Siemaszko odebrali statuetki Pereł Biznesu 2018.
AKTUALNE WYDANIE
PARTNERZY
PATRONATY
PREZENTACJE
Świat Biznesu 9-10/2012

  HOME    Świat Biznesu 9-10/2012    

W tym wydaniu Świata Biznesu nieco więcej miejsca przeznaczamy na sprawy związane z transportem i logistyką. O blaskach i cieniach polityki transportowej w Polsce i w Europie rozmawiamy z naukowcami i praktykami, którzy czynnie biorą udział w Międzynarodowej Konferencji Naukowej Euro – Trans 2012 zorganizowanej w Szczecinie przez Uniwersytet Szczeciński i Szkołę Główną Handlowa w Warszawie.

„Świat Biznesu” rozmawia z dr. inż.  Zbigniewem Zalewskim, dyrektorem Zakładu Ubezpieczeń Społecznych Oddział Szczecin.

Tym razem rozmawialiśmy z naszymi redakcyjnymi gośćmi o blaskach i cieniach polityki transportowej. Dyskusja, w której udział wzięli Laura Hołowacz, dyrektor CSL Internationale Spedition, prof. Bogusław Liberadzki, europoseł, kierownik Katedry Transportu Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie, Paweł Szynkaruk, dyrektor generalny Polskiej Żeglugi Morskiej oraz  prof. Elżbieta Załoga, kierownik Katedry Systemów i Polityki Transportowej Wydziału Zarządzania i Ekonomiki Usług Uniwersytetu Szczecińskiego, poprzedziła Międzynarodową Konferencję Euro-Trans 2012. Redakcję reprezentowali: Włodzimierz Abkowicz i Magdalena Szczepkowska.

Marynarz w Peerelu był panem świata. Jego żona pachniała Opium, dzieci nosiły Lewisy i Wranglery. A on znał smak markowego whisky. Dziś praca na statkach nie przynosi już takich kokosów, ale mimo wszystko wilków morskich nie brakuje. Na rynku utrzymał się też największy polski armator ze Szczecina - Polska Żegluga Morska, gracz o zasięgu globalnym.

Stepnica jest najlepszą gminą wiejską w Polsce. I to drugi rok z rzędu! Wśród gmin miejskich przoduje z kolei Kołobrzeg.

Dostojny rybak, dłuta rzeźbiarza Bohdana Ronina-Walknowskiego, strzeże teraz Alei Żeglarzy w Nowym Warpnie. Rzeźba została odsłonięta podczas dorocznego festynu „Święto Leszcza”.

Projekt uruchomienia nadajników szybkiego, bezprzewodowego internetu, które pokryją sygnałem całe województwo zaprezentowała szczecińska firma Espol podczas konferencji „Wimax – internet dla województwa”.

Już po raz siódmy Wydział Nauk Ekonomicznych i Zarządzania Uniwersytetu Szczecińskiego zaprosił naukowców na konferencję „Rynek Kapitałowy.

Ponad 130 tys. osób odwiedziło 25. targi rolne Agro-Pomerania zorganizowane w drugi weekend września. To największa impreza wystawiennicza w naszym regionie.

1 września rano, po dwunastoletniej przerwie, z Dworca Głównego w Szczecinie odjechał pierwszy bezpośredni pociąg łączący stolice Pomorza Zachodniego z Wałczem i Piłą.

Firma Gotech będzie pierwszym inwestorem, który ulokuje się w parku przemysłowym, który od 16 września  rozpoczął działalność w Gryfinie.

Kojarzeniu producentów ryb słodkowodnych i restauratorów poświęcone było sierpniowe spotkanie szczecińskiego Convivium Slowfood - organizacji skupiających miłośników dobrego jedzenia.Już po raz 27 uczczono pamięć cenionego pedagoga i wybitnego szachisty szczecińskiego Tadeusza Gniota. Organizatorzy (Nauczycielski Klub Szachowy „Śmiały”) z powodzeniem kontynuują inicjatywę Związku Nauczycielstwa Polskiego.


Szczecińska firma Neptun Developer zaprosiła do szczecińskiego Liceum Plastycznego słynnego malarza i grafika Wojciecha Siudmaka, który poprowadził warsztaty z uczniami.

Cykl spotkań, spektakli i imprez, przygotowany przez zespół Opery na Zamku z myślą o najmłodszych melomanach nosi nazwę Mini-Puccini.

Whisky single malt i cygar renomowanych marek próbowali uczestnicy spotkania zorganizowanego przez Rotary Club Szczecin. Impreza miała wymiar charytatywny – zebrane podczas niej przychody zasilą konto akcji leczenia zaćmy w Etiopii.

Aż czterech z sześciu golfistów reprezentujących Polskę na mistrzostwach świata amatorów to zawodnicy z zachodniopomorskiego.

16. Turniej o Puchar Prezesa Zarządu Banku Handlowego w Warszawie S.A. odbył się 18  sierpnia 2012  roku na polu golfowym Binowo Park.


4-5 sierpnia  na polu golfowym w Binowie odbyły się pierwsze Mistrzostwa Polski Golfowo Brydżowe. Na starcie stanęło blisko 70 uczestników.

Alina Zaręba i Maciej Zembrzuski triumfowali w pierwszych mistrzostwach województwa zachodniopomorskiego mikstów w brydżu sportowym. Zawody rozegrano w gościnnych progach szczecińskiej restauracji Zamkowa, a najlepsi zostali uhonorowani pucharami oraz nagrodami rzeczowymi.


Wydawca
ABKOWICZ PRESS

ul.Cukrowa 45-5,
71-004 Szczecin,

Adres redakcji
Świat Biznesu
al. Piastów 48/515
70-311 Szczecin
tel.+48 601 335 804
fax +48 91 885 48 03


Redaktor naczelny
Włodzimierz Abkowicz
tel. 091/4429275
redakcja@swiatbiznesu.com

Zespół redakcyjny
Michał Abkowicz
Mieczysław Manik
Paweł Stężała
Magdalena Szczepkowska

Stali felietoniści
Jacek Batóg
Stanisław Flejterski
Dariusz Zarzecki
Aneta Zelek

Współpraca
Monika Adamowska
Krzysztof Jach
Elżbieta Kubowska

Reklamy i ogłoszenia
tel. +48 601 335 804
reklama@swiatbiznesu.com

Druk
Rex-Druk
ul.Dębogórska 34
71-717 Szczecin
tel. 091/4281111

Redakcja nie zwraca materiałów
niezamówionych oraz zastrzega sobie
prawo opracowania redakcyjnego
tekstów przyjętych do druku.

Redakcja nie odpowiada za
merytoryczna treść reklam, ogłoszeń
i tekstów sponsorowanych.

Świat Biznesu w Internecie: www.swiatbiznesu.com
| Strona Główna |  Kontakt | 
 
CMS System, Powered by

Liczba odwiedzin: 2418600