strona główna
  Znamy laureatów Pereł Biznesu 2020

Za nami 17. Gala Pereł Biznesu, konkursu gospodarczego Pomorza Zachodniego, organizowanego przez redakcję magazynu Świat Biznesu. Nagrody gospodarcze Pomorza Zachodniego przyznane zostały w dwóch kategoriach – Osobowość Biznesu 2020 i Wydarzenie Gospodarcze 2020. Laureatów i wyróżnionych poznaliśmy 7 września podczas gali w hotelu Novotel Szczecin Centrum.

Poznaj laureatów>>

AKTUALNE WYDANIE
PARTNERZY
PATRONATY
PREZENTACJE
Świat Biznesu 9-10/2012

  HOME    Świat Biznesu 9-10/2012    

W tym wydaniu Świata Biznesu nieco więcej miejsca przeznaczamy na sprawy związane z transportem i logistyką. O blaskach i cieniach polityki transportowej w Polsce i w Europie rozmawiamy z naukowcami i praktykami, którzy czynnie biorą udział w Międzynarodowej Konferencji Naukowej Euro – Trans 2012 zorganizowanej w Szczecinie przez Uniwersytet Szczeciński i Szkołę Główną Handlowa w Warszawie.

„Świat Biznesu” rozmawia z dr. inż.  Zbigniewem Zalewskim, dyrektorem Zakładu Ubezpieczeń Społecznych Oddział Szczecin.

Tym razem rozmawialiśmy z naszymi redakcyjnymi gośćmi o blaskach i cieniach polityki transportowej. Dyskusja, w której udział wzięli Laura Hołowacz, dyrektor CSL Internationale Spedition, prof. Bogusław Liberadzki, europoseł, kierownik Katedry Transportu Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie, Paweł Szynkaruk, dyrektor generalny Polskiej Żeglugi Morskiej oraz  prof. Elżbieta Załoga, kierownik Katedry Systemów i Polityki Transportowej Wydziału Zarządzania i Ekonomiki Usług Uniwersytetu Szczecińskiego, poprzedziła Międzynarodową Konferencję Euro-Trans 2012. Redakcję reprezentowali: Włodzimierz Abkowicz i Magdalena Szczepkowska.

Marynarz w Peerelu był panem świata. Jego żona pachniała Opium, dzieci nosiły Lewisy i Wranglery. A on znał smak markowego whisky. Dziś praca na statkach nie przynosi już takich kokosów, ale mimo wszystko wilków morskich nie brakuje. Na rynku utrzymał się też największy polski armator ze Szczecina - Polska Żegluga Morska, gracz o zasięgu globalnym.

Stepnica jest najlepszą gminą wiejską w Polsce. I to drugi rok z rzędu! Wśród gmin miejskich przoduje z kolei Kołobrzeg.

Dostojny rybak, dłuta rzeźbiarza Bohdana Ronina-Walknowskiego, strzeże teraz Alei Żeglarzy w Nowym Warpnie. Rzeźba została odsłonięta podczas dorocznego festynu „Święto Leszcza”.

Projekt uruchomienia nadajników szybkiego, bezprzewodowego internetu, które pokryją sygnałem całe województwo zaprezentowała szczecińska firma Espol podczas konferencji „Wimax – internet dla województwa”.

Już po raz siódmy Wydział Nauk Ekonomicznych i Zarządzania Uniwersytetu Szczecińskiego zaprosił naukowców na konferencję „Rynek Kapitałowy.

Ponad 130 tys. osób odwiedziło 25. targi rolne Agro-Pomerania zorganizowane w drugi weekend września. To największa impreza wystawiennicza w naszym regionie.

1 września rano, po dwunastoletniej przerwie, z Dworca Głównego w Szczecinie odjechał pierwszy bezpośredni pociąg łączący stolice Pomorza Zachodniego z Wałczem i Piłą.

Firma Gotech będzie pierwszym inwestorem, który ulokuje się w parku przemysłowym, który od 16 września  rozpoczął działalność w Gryfinie.

Kojarzeniu producentów ryb słodkowodnych i restauratorów poświęcone było sierpniowe spotkanie szczecińskiego Convivium Slowfood - organizacji skupiających miłośników dobrego jedzenia.


Już po raz 27 uczczono pamięć cenionego pedagoga i wybitnego szachisty szczecińskiego Tadeusza Gniota. Organizatorzy (Nauczycielski Klub Szachowy „Śmiały”) z powodzeniem kontynuują inicjatywę Związku Nauczycielstwa Polskiego.


Szczecińska firma Neptun Developer zaprosiła do szczecińskiego Liceum Plastycznego słynnego malarza i grafika Wojciecha Siudmaka, który poprowadził warsztaty z uczniami.

Cykl spotkań, spektakli i imprez, przygotowany przez zespół Opery na Zamku z myślą o najmłodszych melomanach nosi nazwę Mini-Puccini.

Whisky single malt i cygar renomowanych marek próbowali uczestnicy spotkania zorganizowanego przez Rotary Club Szczecin. Impreza miała wymiar charytatywny – zebrane podczas niej przychody zasilą konto akcji leczenia zaćmy w Etiopii.

Aż czterech z sześciu golfistów reprezentujących Polskę na mistrzostwach świata amatorów to zawodnicy z zachodniopomorskiego.

16. Turniej o Puchar Prezesa Zarządu Banku Handlowego w Warszawie S.A. odbył się 18  sierpnia 2012  roku na polu golfowym Binowo Park.


4-5 sierpnia  na polu golfowym w Binowie odbyły się pierwsze Mistrzostwa Polski Golfowo Brydżowe. Na starcie stanęło blisko 70 uczestników.

Alina Zaręba i Maciej Zembrzuski triumfowali w pierwszych mistrzostwach województwa zachodniopomorskiego mikstów w brydżu sportowym. Zawody rozegrano w gościnnych progach szczecińskiej restauracji Zamkowa, a najlepsi zostali uhonorowani pucharami oraz nagrodami rzeczowymi.


Wydawca
ABKOWICZ PRESS

ul.Cukrowa 45-5,
71-004 Szczecin,

Adres redakcji
Świat Biznesu
al. Piastów 48/515
70-311 Szczecin
tel.+48 601 335 804
redakcja@swiatbiznesu.com

Redaktor naczelny
Włodzimierz Abkowicz

Zespół redakcyjny
Michał Abkowicz
Paweł Stężała
Magdalena Szczepkowska

Stali felietoniści
Jacek Batóg
Stanisław Flejterski
Dariusz Zarzecki

Współpraca
Krzysztof Jach
Elżbieta Kubowska
Mieczysław Manik
Ewa Podgajna

Skład kolumn
Monika Gerlicka
tel. 603 557 311
monika@vemo.pl

Reklamy i ogłoszenia
tel. +48 601 335 804
reklama@swiatbiznesu.com

Druk
Rex-Druk
ul.Dębogórska 34
71-717 Szczecin
tel. 91 428 11 11

Redakcja nie zwraca materiałów
niezamówionych oraz zastrzega sobie
prawo opracowania redakcyjnego
tekstów przyjętych do druku.

Redakcja nie odpowiada za
merytoryczna treść reklam, ogłoszeń
i tekstów sponsorowanych.

Świat Biznesu w Internecie: www.swiatbiznesu.com
| Strona Główna |  Kontakt | 
 
CMS System, Powered by

Liczba odwiedzin: 3439594