strona główna
  Znamy laureatów Pereł Biznesu 2020

Za nami 17. Gala Pereł Biznesu, konkursu gospodarczego Pomorza Zachodniego, organizowanego przez redakcję magazynu Świat Biznesu. Nagrody gospodarcze Pomorza Zachodniego przyznane zostały w dwóch kategoriach – Osobowość Biznesu 2020 i Wydarzenie Gospodarcze 2020. Laureatów i wyróżnionych poznaliśmy 7 września podczas gali w hotelu Novotel Szczecin Centrum.

Poznaj laureatów>>

AKTUALNE WYDANIE
PARTNERZY
PATRONATY
PREZENTACJE
Świat Biznesu nr 1-2/2011

  HOME    Świat Biznesu nr 1-2/2011    


„Świat Biznesu” rozmawia z Olgierdem Geblewiczem, marszałkiem zachodniopomorskim

Tym razem za temat redakcyjnej wymiany poglądów wybraliśmy transfer wiedzy do przemysłu i usług. W dyskusji, która odbyła się w winiarni restauracji „Zamkowej”, wzięli udział naukowcy i reprezentanci biznesu: prof. Ryszard Kaleńczuk, prorektor Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie, Agnieszka Ościłowska, specjalista ds. marketingu i PR oddziału Object Connect w Polsce, prof. Piotr Niedzielski, dziekan Wydziału Zarządzania i Ekonomiki Usług Uniwersytetu Szczecińskiego oraz Mirosław Warenik, dyrektor ds. rozwoju fabryki nawozów Fosfan. Redakcję reprezentowali Włodzimierz Abkowicz i Magdalena Szczepkowska.

Rozmowa z Pawłem Szynkarukiem, dyrektorem naczelnym Polskiej Żeglugi Morskiej

"Świat Biznesu" rozmawia z dr Anetą Szadkowską, zastępcą dyrektora Regionalnego Oddziału Korporacyjnego PKO Banku Polskiego w Szczecinie.

Dwa kolejne odcinki drogi ekspresowej zostaną wybudowane – zadecydował polski rząd i wpisał trasę łącząca Szczecin z autostradą A2 do programu budowy dróg na lata 2011 – 2015.

Obiekt przy ulicy Szafera w Szczecinie ma być gotowy w 2013 roku. Będzie kosztował 140 mln zł.

Skandynawko - Polska Izba Przemysłowa oraz Centrum Obsługi Inwestorów i Eksporterów Urzędu Marszałkowskiego podsumowały rok podczas imprezy wigilijnej w szczecińskim Cafe 22.

Stowarzyszenie na rzecz Rozwoju Szczecina i Pomorza Zachodniego
„Business Club Szczecin“ na początku stycznia przyznało tradycyjne nagrody w postaci statuetek Konika Morskiego.

Na styczniowej konferencji „Eksport bez granic”, która odbyła się w Szczecinie, zebrali się przedstawiciele lokalnych władz, samorządów gospodarczych, instytucji otoczenia biznesu i zachodniopomorscy przedsiębiorcy zainteresowani eksportem swoich produktów na rynki zagraniczne.

Tuż przed świętami Bożego Narodzenia swój pierwszy oddział w Szczecinie otworzył bank HSBC, jedna z największych instytucji finansowych na świecie.

Kariera, Bud-Gryf Szczecin i SzczecinWaterShow to trzy duże imprezy, na które w marcu zapraszają Międzynarodowe Targi Szczecińskie.

Nowy dom, ekskluzywny apartament, a może małe mieszkanie w dobrej lokalizacji? – jeśli ktoś myśli o przeprowadzce lub inwestowaniu pieniędzy w nieruchomości, koniecznie musi odwiedzić 17. Międzynarodowe Targi Nieruchomości i Inwestycji w Szczecinie.Gdy politycy dali nura w szambo, biorę to do ust i pluję na przeciwnika – robienie analiz politycznych staje się jałowe i nadchodzi czas zwrócenia się ku piękniejszej stronie życia. A czyż jest coś bardziej piękniejszego niż bezinteresowne lenistwo z herbatką.
Rozmowa z Tadeuszem Dudojciem, prezesem spółki Dudojć SA.

Na dwa dni Szczecin stanie się krajową stolicą mody. Jak co roku na wybiegu zobaczymy piękne kreacje i piękne dziewczyny.

Pochodząca ze Szczecina siatkarka zespołu Bank BPS Muszynianka Fakro jest nową twarzą GBS Banku.

W ostatnich dniach grudnia w Teatrze Polskim zostały ogłoszone wyniki 57. plebiscytu sportowego „Kuriera Szczecińskiego" na najlepszych zawodników i trenerów województwa zachodniopomorskiego. Wygrali wicemistrzyni świata w skoku o tyczce Monika Pyrek oraz Jarosław Duda - trener gimnastyki sportowej.


Wydawca
ABKOWICZ PRESS

ul.Cukrowa 45-5,
71-004 Szczecin,

Adres redakcji
Świat Biznesu
al. Piastów 48/515
70-311 Szczecin
tel.+48 601 335 804
redakcja@swiatbiznesu.com

Redaktor naczelny
Włodzimierz Abkowicz

Zespół redakcyjny
Michał Abkowicz
Paweł Stężała
Magdalena Szczepkowska

Stali felietoniści
Jacek Batóg
Stanisław Flejterski
Dariusz Zarzecki

Współpraca
Krzysztof Jach
Elżbieta Kubowska
Mieczysław Manik
Ewa Podgajna

Skład kolumn
Monika Gerlicka
tel. 603 557 311
monika@vemo.pl

Reklamy i ogłoszenia
tel. +48 601 335 804
reklama@swiatbiznesu.com

Druk
Rex-Druk
ul.Dębogórska 34
71-717 Szczecin
tel. 91 428 11 11

Redakcja nie zwraca materiałów
niezamówionych oraz zastrzega sobie
prawo opracowania redakcyjnego
tekstów przyjętych do druku.

Redakcja nie odpowiada za
merytoryczna treść reklam, ogłoszeń
i tekstów sponsorowanych.

Świat Biznesu w Internecie: www.swiatbiznesu.com
| Strona Główna |  Kontakt | 
 
CMS System, Powered by

Liczba odwiedzin: 3439588