strona główna
  Znamy laureatów Pereł Biznesu 2020

Za nami 17. Gala Pereł Biznesu, konkursu gospodarczego Pomorza Zachodniego, organizowanego przez redakcję magazynu Świat Biznesu. Nagrody gospodarcze Pomorza Zachodniego przyznane zostały w dwóch kategoriach – Osobowość Biznesu 2020 i Wydarzenie Gospodarcze 2020. Laureatów i wyróżnionych poznaliśmy 7 września podczas gali w hotelu Novotel Szczecin Centrum.

Poznaj laureatów>>

AKTUALNE WYDANIE
PARTNERZY
PATRONATY
PREZENTACJE
Świat Biznesu nr 1-2/2012

  HOME    Świat Biznesu nr 1-2/2012    

„Świat Biznesu” rozmawia z Marcinem Zydorowiczem, wojewodą zachodniopomorskim.

Do redakcyjnej dyskusji zaprosiliśmy laureatów głównych nagród w kategorii Osobowość Biznesu, w dotychczasowych edycjach konkursu „Perły Biznesu”. Wspólnie z naszymi Perłami rozmawialiśmy o prowadzeniu biznesu, zarządzaniu w warunkach kryzysu i receptach na sukces. W naszym forum, które odbyło się we wnętrzach restauracji „Bohema” udział wzięli: Barbara Bartkowiak, prezes Polskiej Fundacji Przedsiębiorczości, Jolanta Drąszkowska, prezes firmy Neptun Developer, Edward Osina, prezes przedsiębiorstwa Calbud oraz Paweł Szynkaruk, dyrektor generalny Polskiej Żeglugi Morskiej. Redakcję reprezentowali: Włodzimierz Abkowicz i Magdalena Szczepkowska.

W ubiegłym roku statki Polskiej Żeglugi Morskiej przewiozły łącznie 19,7 mln ton ładunków, czyli o 1,2 mln mniej niż rok wcześniej, ale za to częściej na dłuższych trasach.

Ponad 21 mln ton przeładowano w portach Szczecina i Świnoujścia w roku 2011. Szacunkowe dane podsumowujące ubiegły rok w porównaniu z koniunktura na rynku przewozów morskich świadczą zdecydowanie o wysokiej pozycji konkurencyjnej portów zarządzanych przez Zarząd Morskich Portów Szczecin i Świnoujście SA.

Z.Ch. Police SA wypracowały w ciągu dziewięciu pierwszych miesięcy 2011 roku zysk przekraczający 164 mln zł. Również cały rok zakończył się sporym plusem. Teraz zarząd spółki zapowiada podwyżki i bardziej motywujący system wynagrodzeń pracowników.

Prezenty świąteczne, mini-studio telewizyjne i koncert były atrakcjami wigilii Północnej Izby Gospodarczej

Tylko w ostatnim kwartale 2011 roku skandynawskie firmy stworzyły wokół Szczecina ponad 400 miejsc pracy - wynika z wyliczeń Skandynawsko-Polskiej Izby Gospodarczej (SPCC), która podsumowała mijający rok.

Nawet 100 mln zł może zainwestować w kupno i remont sześciu kamienic w śródmieściu Szczecina spółka, której współwłaścicielem jest Magnus Isaksson, dyrektor firmy RealKapital.

Na strawność dań, które są podawane w restauracjach, wpływ mają nie tylko kucharze, ale także kelnerzy. Stąd tak ważna jest profesjonalna obsługa.

21. Międzynarodowe Targi Budowlane Bud-Gryf Szczecin i Targi Energia odbędą się w dniach 16-18 marca w hali Międzynarodowych Targów Szczecińskich. Po raz kolejny zaprezentowany będzie na nich miedzy innymi projekt domu niskoenergetycznego.

Ponad stu wystawców zaprezentuje się w hali Międzynarodowych Targów Szczecińskich podczas XIX Zachodniopomorskich Targów Nieruchomości i Inwestycji, które odbędą się w dniach 3-4 marca.
Dworek Siadło - malowniczo położona rezydencja w Siadle Dolnym jest nowym miejscem organizacji imprez firmowych, towarzyskich i rodzinnych w okolicach Szczecina.

Karatecy zdominowali 58. plebiscyt sportowy „Kuriera Szczecińskiego" na najlepszych zawodników i trenerów województwa zachodniopomorskiego w 2011 roku. W ostatnich dniach grudnia ub. roku w Teatrze Polskim zostały ogłoszone wyniki. Na podium znaleźli się wyłącznie przedstawiciele sportów walki.


Dwaj szczecinianie Tomasz Rusiecki i Damian Wroński zostali pierwszymi zwycięzcami brydżowego Grand Prix Pomorza Zachodniego. Finałowe zawody rozegranego w połowie grudnia w ośrodku Villa Madre w Wisełce koło Kołczewa.

Niecodzienną frajdą dla brydżystów i sympatyków zielonego sukna stał się organizowany po raz czwarty w Połczynie – Zdroju od 14 do 22 stycznia br. Uzdrowiskowy Kongres Brydżowy.


Wydawca
ABKOWICZ PRESS

ul.Cukrowa 45-5,
71-004 Szczecin,

Adres redakcji
Świat Biznesu
al. Piastów 48/515
70-311 Szczecin
tel.+48 601 335 804
redakcja@swiatbiznesu.com

Redaktor naczelny
Włodzimierz Abkowicz

Zespół redakcyjny
Michał Abkowicz
Paweł Stężała
Magdalena Szczepkowska

Stali felietoniści
Jacek Batóg
Stanisław Flejterski
Dariusz Zarzecki

Współpraca
Krzysztof Jach
Elżbieta Kubowska
Mieczysław Manik
Ewa Podgajna

Skład kolumn
Monika Gerlicka
tel. 603 557 311
monika@vemo.pl

Reklamy i ogłoszenia
tel. +48 601 335 804
reklama@swiatbiznesu.com

Druk
Rex-Druk
ul.Dębogórska 34
71-717 Szczecin
tel. 91 428 11 11

Redakcja nie zwraca materiałów
niezamówionych oraz zastrzega sobie
prawo opracowania redakcyjnego
tekstów przyjętych do druku.

Redakcja nie odpowiada za
merytoryczna treść reklam, ogłoszeń
i tekstów sponsorowanych.

Świat Biznesu w Internecie: www.swiatbiznesu.com
| Strona Główna |  Kontakt | 
 
CMS System, Powered by

Liczba odwiedzin: 3439709