strona główna
  Perły i gwiazdy w Novotelu
Logistyka i e-commerce na Pomorzu Zachodnim oraz Lesław Siemaszko odebrali statuetki Pereł Biznesu 2018.
AKTUALNE WYDANIE
PARTNERZY
PATRONATY
PREZENTACJE
Świat Biznesu nr 1-2/2012

  HOME    Świat Biznesu nr 1-2/2012    

„Świat Biznesu” rozmawia z Marcinem Zydorowiczem, wojewodą zachodniopomorskim.

Do redakcyjnej dyskusji zaprosiliśmy laureatów głównych nagród w kategorii Osobowość Biznesu, w dotychczasowych edycjach konkursu „Perły Biznesu”. Wspólnie z naszymi Perłami rozmawialiśmy o prowadzeniu biznesu, zarządzaniu w warunkach kryzysu i receptach na sukces. W naszym forum, które odbyło się we wnętrzach restauracji „Bohema” udział wzięli: Barbara Bartkowiak, prezes Polskiej Fundacji Przedsiębiorczości, Jolanta Drąszkowska, prezes firmy Neptun Developer, Edward Osina, prezes przedsiębiorstwa Calbud oraz Paweł Szynkaruk, dyrektor generalny Polskiej Żeglugi Morskiej. Redakcję reprezentowali: Włodzimierz Abkowicz i Magdalena Szczepkowska.

W ubiegłym roku statki Polskiej Żeglugi Morskiej przewiozły łącznie 19,7 mln ton ładunków, czyli o 1,2 mln mniej niż rok wcześniej, ale za to częściej na dłuższych trasach.

Ponad 21 mln ton przeładowano w portach Szczecina i Świnoujścia w roku 2011. Szacunkowe dane podsumowujące ubiegły rok w porównaniu z koniunktura na rynku przewozów morskich świadczą zdecydowanie o wysokiej pozycji konkurencyjnej portów zarządzanych przez Zarząd Morskich Portów Szczecin i Świnoujście SA.

Z.Ch. Police SA wypracowały w ciągu dziewięciu pierwszych miesięcy 2011 roku zysk przekraczający 164 mln zł. Również cały rok zakończył się sporym plusem. Teraz zarząd spółki zapowiada podwyżki i bardziej motywujący system wynagrodzeń pracowników.

Prezenty świąteczne, mini-studio telewizyjne i koncert były atrakcjami wigilii Północnej Izby Gospodarczej

Tylko w ostatnim kwartale 2011 roku skandynawskie firmy stworzyły wokół Szczecina ponad 400 miejsc pracy - wynika z wyliczeń Skandynawsko-Polskiej Izby Gospodarczej (SPCC), która podsumowała mijający rok.

Nawet 100 mln zł może zainwestować w kupno i remont sześciu kamienic w śródmieściu Szczecina spółka, której współwłaścicielem jest Magnus Isaksson, dyrektor firmy RealKapital.

Na strawność dań, które są podawane w restauracjach, wpływ mają nie tylko kucharze, ale także kelnerzy. Stąd tak ważna jest profesjonalna obsługa.

21. Międzynarodowe Targi Budowlane Bud-Gryf Szczecin i Targi Energia odbędą się w dniach 16-18 marca w hali Międzynarodowych Targów Szczecińskich. Po raz kolejny zaprezentowany będzie na nich miedzy innymi projekt domu niskoenergetycznego.

Ponad stu wystawców zaprezentuje się w hali Międzynarodowych Targów Szczecińskich podczas XIX Zachodniopomorskich Targów Nieruchomości i Inwestycji, które odbędą się w dniach 3-4 marca.
Dworek Siadło - malowniczo położona rezydencja w Siadle Dolnym jest nowym miejscem organizacji imprez firmowych, towarzyskich i rodzinnych w okolicach Szczecina.

Karatecy zdominowali 58. plebiscyt sportowy „Kuriera Szczecińskiego" na najlepszych zawodników i trenerów województwa zachodniopomorskiego w 2011 roku. W ostatnich dniach grudnia ub. roku w Teatrze Polskim zostały ogłoszone wyniki. Na podium znaleźli się wyłącznie przedstawiciele sportów walki.


Dwaj szczecinianie Tomasz Rusiecki i Damian Wroński zostali pierwszymi zwycięzcami brydżowego Grand Prix Pomorza Zachodniego. Finałowe zawody rozegranego w połowie grudnia w ośrodku Villa Madre w Wisełce koło Kołczewa.

Niecodzienną frajdą dla brydżystów i sympatyków zielonego sukna stał się organizowany po raz czwarty w Połczynie – Zdroju od 14 do 22 stycznia br. Uzdrowiskowy Kongres Brydżowy.


Wydawca
ABKOWICZ PRESS

ul.Cukrowa 45-5,
71-004 Szczecin,

Adres redakcji
Świat Biznesu
al. Piastów 48/515
70-311 Szczecin
tel.+48 601 335 804
fax +48 91 885 48 03


Redaktor naczelny
Włodzimierz Abkowicz
tel. 091/4429275
redakcja@swiatbiznesu.com

Zespół redakcyjny
Michał Abkowicz
Mieczysław Manik
Paweł Stężała
Magdalena Szczepkowska

Stali felietoniści
Jacek Batóg
Stanisław Flejterski
Dariusz Zarzecki
Aneta Zelek

Współpraca
Monika Adamowska
Krzysztof Jach
Elżbieta Kubowska

Reklamy i ogłoszenia
tel. +48 601 335 804
reklama@swiatbiznesu.com

Druk
Rex-Druk
ul.Dębogórska 34
71-717 Szczecin
tel. 091/4281111

Redakcja nie zwraca materiałów
niezamówionych oraz zastrzega sobie
prawo opracowania redakcyjnego
tekstów przyjętych do druku.

Redakcja nie odpowiada za
merytoryczna treść reklam, ogłoszeń
i tekstów sponsorowanych.

Świat Biznesu w Internecie: www.swiatbiznesu.com
| Strona Główna |  Kontakt | 
 
CMS System, Powered by

Liczba odwiedzin: 2418544