strona główna
  Perły i gwiazdy w Novotelu
Logistyka i e-commerce na Pomorzu Zachodnim oraz Lesław Siemaszko odebrali statuetki Pereł Biznesu 2018.
AKTUALNE WYDANIE
PARTNERZY
PATRONATY
PREZENTACJE
Świat Biznesu nr 1-3/2013

  HOME    Świat Biznesu nr 1-3/2013    

Pierwsze tegoroczne wydanie naszego magazynu trafia do Czytelników świeżo po ogłoszeniu werdyktu kapituły konkursowej „Pereł Biznesu 2012”. Stąd też sporo miejsca na naszych łamach poświęcamy wynikom konkursu i dokonaniom niektórych laureatów. Cieszy najbardziej to,  w tym trudnym dla gospodarki roku 2012, na konkurs napłynęło 30 zgłoszeń. Było więc z kogo i z czego wybierać.

Już po raz dziewiąty redakcja „Świata Biznesu” przyznała statuetki i wyróżnienia w konkursie na Osobowość Biznesu i Wydarzenie Gospodarcze Roku. W najnowszej edycji konkursu, kapituła konkursowa pod przewodnictwem prof. Stanisława Flejterskiego, w tajnym głosowaniu przyznała statuetki Pereł Biznesu Mirosławowi Sobczykowi, prezesowi Grupy Reklamowej Zapol oraz firmie Espol za przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu na Pomorzu Zachodnim poprzez dostarczanie szerokopasmowego Internetu w technologii LTE

„Świat Biznesu” rozmawia ze Stanisławem Gawłowskim, sekretarzem stanu w Ministerstwie Środowiska, posłem z Pomorza Zachodniego

W pierwszej tegorocznej dyskusji redakcyjnej zdecydowaliśmy się porozmawiać o aktualnym stanie i szansach rozwoju usług outsourcingowych dla biznesu w Szczecinie. Tym bardziej, że krajobraz stolicy województwa wzbogacił się w ostatnim okresie o gmachy nowych biurowców. Zaproszenie do dyskusji przyjęli: Magnus Isaksson, prezes Realkapital Szczecin II sp. z o.o., prof. Piotr Niedzielski, dziekan Wydziału Zarządzania i Ekonomiki Usług Uniwersytetu Szczecińskiego, Michał Szostkowski, członek zarządu, dyrektor HR Tieto Poland oraz Dariusz Wąs, zastępca prezydenta Miasta Szczecin. Redakcję reprezentują Włodzimierz Abkowicz oraz Magdalena Szczepkowska.

Świat Biznesu rozmawia z prof. dr. hab. inż. kpt. ż. w. Stanisławem Gucmą, rektorem Akademii Morskiej w Szczecini.

„Świat Biznesu” rozmawia z Marią Bartczak, dyrektor, redaktor naczelną TVP Szczecin

„Świat Biznesu” rozmawia z Małgorzatą Lis, dyrektor Międzynarodowych Targów Szczecińskich

Świat Biznesu rozmawia z Agnieszką Ostrowską, kierownik projektu „ICT LAB-MARKET – od wynalazku do produktu”.

11 stycznia kapituła Stowarzyszenia na rzecz Rozwoju Szczecina i Pomorza Zachodniego „Business Club Szczecin” przyznała honorowe wyróżnienia za rok 2012 - statuetki Konika Morskiego.

Prezenty od Mikołaja, nagrody od marszałka i sztuczki iluzjonisty były atrakcjami wigilii Północnej izby Gospodarczej w Szczecinie.

Serwis internetowy mojalasztownia.eu, który skupia miłośników fotografii, dawnego Szczecina i branży morskiej, towarzyszy projektowi stworzenia centrum społeczno – kulturalno - biznesowego w Starej Rzeźni przez firmę spedycyjną CSL Internationale Spedition.Nową siedzibę ma autoryzowany salon i serwis marki Peugeot w podkoszalińskich Starych Bielicach.

Prawie 70 młodych, zachodniopomorskich firm zaprezentował od września 2011 roku portal Szczecinbiznes.pl w cyklu „Start!”.

385 operacji usunięcia zaćmy u mieszkańców Gayint w północnej Etiopii przeprowadzili uczestnicy akcji Ethiopia Cataract Project, której inicjatorem jest Mariusz Zwierzyński z Rotary Clubu Szczecin.

Zakup sprzętu medycznego dla Kliniki Pediatrii, Hematologii i Onkologii Dziecięcej szpitala przy Unii Lubelskiej w Szczecinie sfinansowały dochody z wieczoru karnawałowego Rotary Club Szczecin.

Już 22 marca, po raz pierwszy w powojennym Szczecinie, na scenie Opery na Zamku zobaczymy „Eugeniusza Oniegina” Piotra Czajkowskiego.

Niedowiarkom opadła szczęka... Bo impreza, w której powodzenie nie wierzyli, okazała się wielkim, wręcz spektakularnym sukcesem. A to dlatego, że Przegląd Filmów o Górach był nie tylko ciekawy, twórczy i pouczający ale również dlatego, że towarzyszyła jej równie udana atmosfera.

Świat Biznesu rozmawia ze Sławomirem Pińskim, dyrektorem Binowo Park Golf Clubu.

Pod koniec minionego roku w restauracji „Zamkowa" rozegrano finał brydżowego Grand Prix zorganizowany przez Zachodniopomorski Związek Brydża Sportowego pod patronatem świata Biznesu. Niespodzianek nie było. Zwyciężyli prowadzący praktycznie od samego początku gracze z Koszalina - Jan Chmielewski i Jerzy Kullass, którzy w kwietniu 2012 sięgnęli również po tytuły mistrzów województwa.

- Traktuję Kongres Brydżowy jako znakomitą promocję uzdrowiska – uważa Jan Koman, prezes Uzdrowiska Połczyn SA. - Jest to przykład na to, że potrafimy łączyć zabiegi, czyli troskę o zdrowie z grą w karty, czyli wypoczynkiem i uprawianiem własnego hobby.

Zwycięstwem duetu Karol Piotruś - Arkadiusz Pałatyński zakończył się zorganizowany po raz piąty w auli Wydziału Nauk Ekonomicznych i Zarządzania otwarty turniej brydżowy o Puchar Rektora Uniwersytetu Szczecińskiego.


Wydawca
ABKOWICZ PRESS

ul.Cukrowa 45-5,
71-004 Szczecin,

Adres redakcji
Świat Biznesu
al. Piastów 48/515
70-311 Szczecin
tel.+48 601 335 804
fax +48 91 885 48 03


Redaktor naczelny
Włodzimierz Abkowicz
tel. 091/4429275
redakcja@swiatbiznesu.com

Zespół redakcyjny
Michał Abkowicz
Mieczysław Manik
Paweł Stężała
Magdalena Szczepkowska

Stali felietoniści
Jacek Batóg
Stanisław Flejterski
Dariusz Zarzecki
Aneta Zelek

Współpraca
Monika Adamowska
Krzysztof Jach
Elżbieta Kubowska

Reklamy i ogłoszenia
tel. +48 601 335 804
reklama@swiatbiznesu.com

Druk
Rex-Druk
ul.Dębogórska 34
71-717 Szczecin
tel. 091/4281111

Redakcja nie zwraca materiałów
niezamówionych oraz zastrzega sobie
prawo opracowania redakcyjnego
tekstów przyjętych do druku.

Redakcja nie odpowiada za
merytoryczna treść reklam, ogłoszeń
i tekstów sponsorowanych.

Świat Biznesu w Internecie: www.swiatbiznesu.com
| Strona Główna |  Kontakt | 
 
CMS System, Powered by

Liczba odwiedzin: 2418597