strona główna
  Znamy laureatów Pereł Biznesu 2020

Za nami 17. Gala Pereł Biznesu, konkursu gospodarczego Pomorza Zachodniego, organizowanego przez redakcję magazynu Świat Biznesu. Nagrody gospodarcze Pomorza Zachodniego przyznane zostały w dwóch kategoriach – Osobowość Biznesu 2020 i Wydarzenie Gospodarcze 2020. Laureatów i wyróżnionych poznaliśmy 7 września podczas gali w hotelu Novotel Szczecin Centrum.

Poznaj laureatów>>

AKTUALNE WYDANIE
PARTNERZY
PATRONATY
PREZENTACJE
Świat Biznesu nr 1-3/2013

  HOME    Świat Biznesu nr 1-3/2013    

Pierwsze tegoroczne wydanie naszego magazynu trafia do Czytelników świeżo po ogłoszeniu werdyktu kapituły konkursowej „Pereł Biznesu 2012”. Stąd też sporo miejsca na naszych łamach poświęcamy wynikom konkursu i dokonaniom niektórych laureatów. Cieszy najbardziej to,  w tym trudnym dla gospodarki roku 2012, na konkurs napłynęło 30 zgłoszeń. Było więc z kogo i z czego wybierać.

Już po raz dziewiąty redakcja „Świata Biznesu” przyznała statuetki i wyróżnienia w konkursie na Osobowość Biznesu i Wydarzenie Gospodarcze Roku. W najnowszej edycji konkursu, kapituła konkursowa pod przewodnictwem prof. Stanisława Flejterskiego, w tajnym głosowaniu przyznała statuetki Pereł Biznesu Mirosławowi Sobczykowi, prezesowi Grupy Reklamowej Zapol oraz firmie Espol za przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu na Pomorzu Zachodnim poprzez dostarczanie szerokopasmowego Internetu w technologii LTE

„Świat Biznesu” rozmawia ze Stanisławem Gawłowskim, sekretarzem stanu w Ministerstwie Środowiska, posłem z Pomorza Zachodniego

W pierwszej tegorocznej dyskusji redakcyjnej zdecydowaliśmy się porozmawiać o aktualnym stanie i szansach rozwoju usług outsourcingowych dla biznesu w Szczecinie. Tym bardziej, że krajobraz stolicy województwa wzbogacił się w ostatnim okresie o gmachy nowych biurowców. Zaproszenie do dyskusji przyjęli: Magnus Isaksson, prezes Realkapital Szczecin II sp. z o.o., prof. Piotr Niedzielski, dziekan Wydziału Zarządzania i Ekonomiki Usług Uniwersytetu Szczecińskiego, Michał Szostkowski, członek zarządu, dyrektor HR Tieto Poland oraz Dariusz Wąs, zastępca prezydenta Miasta Szczecin. Redakcję reprezentują Włodzimierz Abkowicz oraz Magdalena Szczepkowska.

Świat Biznesu rozmawia z prof. dr. hab. inż. kpt. ż. w. Stanisławem Gucmą, rektorem Akademii Morskiej w Szczecini.

„Świat Biznesu” rozmawia z Marią Bartczak, dyrektor, redaktor naczelną TVP Szczecin

„Świat Biznesu” rozmawia z Małgorzatą Lis, dyrektor Międzynarodowych Targów Szczecińskich

Świat Biznesu rozmawia z Agnieszką Ostrowską, kierownik projektu „ICT LAB-MARKET – od wynalazku do produktu”.

11 stycznia kapituła Stowarzyszenia na rzecz Rozwoju Szczecina i Pomorza Zachodniego „Business Club Szczecin” przyznała honorowe wyróżnienia za rok 2012 - statuetki Konika Morskiego.

Prezenty od Mikołaja, nagrody od marszałka i sztuczki iluzjonisty były atrakcjami wigilii Północnej izby Gospodarczej w Szczecinie.

Serwis internetowy mojalasztownia.eu, który skupia miłośników fotografii, dawnego Szczecina i branży morskiej, towarzyszy projektowi stworzenia centrum społeczno – kulturalno - biznesowego w Starej Rzeźni przez firmę spedycyjną CSL Internationale Spedition.Nową siedzibę ma autoryzowany salon i serwis marki Peugeot w podkoszalińskich Starych Bielicach.

Prawie 70 młodych, zachodniopomorskich firm zaprezentował od września 2011 roku portal Szczecinbiznes.pl w cyklu „Start!”.

385 operacji usunięcia zaćmy u mieszkańców Gayint w północnej Etiopii przeprowadzili uczestnicy akcji Ethiopia Cataract Project, której inicjatorem jest Mariusz Zwierzyński z Rotary Clubu Szczecin.

Zakup sprzętu medycznego dla Kliniki Pediatrii, Hematologii i Onkologii Dziecięcej szpitala przy Unii Lubelskiej w Szczecinie sfinansowały dochody z wieczoru karnawałowego Rotary Club Szczecin.

Już 22 marca, po raz pierwszy w powojennym Szczecinie, na scenie Opery na Zamku zobaczymy „Eugeniusza Oniegina” Piotra Czajkowskiego.

Niedowiarkom opadła szczęka... Bo impreza, w której powodzenie nie wierzyli, okazała się wielkim, wręcz spektakularnym sukcesem. A to dlatego, że Przegląd Filmów o Górach był nie tylko ciekawy, twórczy i pouczający ale również dlatego, że towarzyszyła jej równie udana atmosfera.

Świat Biznesu rozmawia ze Sławomirem Pińskim, dyrektorem Binowo Park Golf Clubu.

Pod koniec minionego roku w restauracji „Zamkowa" rozegrano finał brydżowego Grand Prix zorganizowany przez Zachodniopomorski Związek Brydża Sportowego pod patronatem świata Biznesu. Niespodzianek nie było. Zwyciężyli prowadzący praktycznie od samego początku gracze z Koszalina - Jan Chmielewski i Jerzy Kullass, którzy w kwietniu 2012 sięgnęli również po tytuły mistrzów województwa.

- Traktuję Kongres Brydżowy jako znakomitą promocję uzdrowiska – uważa Jan Koman, prezes Uzdrowiska Połczyn SA. - Jest to przykład na to, że potrafimy łączyć zabiegi, czyli troskę o zdrowie z grą w karty, czyli wypoczynkiem i uprawianiem własnego hobby.

Zwycięstwem duetu Karol Piotruś - Arkadiusz Pałatyński zakończył się zorganizowany po raz piąty w auli Wydziału Nauk Ekonomicznych i Zarządzania otwarty turniej brydżowy o Puchar Rektora Uniwersytetu Szczecińskiego.


Wydawca
ABKOWICZ PRESS

ul.Cukrowa 45-5,
71-004 Szczecin,

Adres redakcji
Świat Biznesu
al. Piastów 48/515
70-311 Szczecin
tel.+48 601 335 804
redakcja@swiatbiznesu.com

Redaktor naczelny
Włodzimierz Abkowicz

Zespół redakcyjny
Michał Abkowicz
Paweł Stężała
Magdalena Szczepkowska

Stali felietoniści
Jacek Batóg
Stanisław Flejterski
Dariusz Zarzecki

Współpraca
Krzysztof Jach
Elżbieta Kubowska
Mieczysław Manik
Ewa Podgajna

Skład kolumn
Monika Gerlicka
tel. 603 557 311
monika@vemo.pl

Reklamy i ogłoszenia
tel. +48 601 335 804
reklama@swiatbiznesu.com

Druk
Rex-Druk
ul.Dębogórska 34
71-717 Szczecin
tel. 91 428 11 11

Redakcja nie zwraca materiałów
niezamówionych oraz zastrzega sobie
prawo opracowania redakcyjnego
tekstów przyjętych do druku.

Redakcja nie odpowiada za
merytoryczna treść reklam, ogłoszeń
i tekstów sponsorowanych.

Świat Biznesu w Internecie: www.swiatbiznesu.com
| Strona Główna |  Kontakt | 
 
CMS System, Powered by

Liczba odwiedzin: 3439623