strona główna
  Znamy laureatów Pereł Biznesu 2020

Za nami 17. Gala Pereł Biznesu, konkursu gospodarczego Pomorza Zachodniego, organizowanego przez redakcję magazynu Świat Biznesu. Nagrody gospodarcze Pomorza Zachodniego przyznane zostały w dwóch kategoriach – Osobowość Biznesu 2020 i Wydarzenie Gospodarcze 2020. Laureatów i wyróżnionych poznaliśmy 7 września podczas gali w hotelu Novotel Szczecin Centrum.

Poznaj laureatów>>

AKTUALNE WYDANIE
PARTNERZY
PATRONATY
PREZENTACJE
Świat Biznesu nr 1-3/2014

  HOME    Świat Biznesu nr 1-3/2014    

Już po raz dziesiąty redakcja „Świata Biznesu” przyznała statuetki i wyróżnienia w konkursie gospodarczym Pomorza Zachodniego na Osobowość Biznesu i Wydarzenie Gospodarcze Roku.

Roman Weczer, znawca protokołu dyplomatycznego i etykiety, wykładowca Uniwersytetu Szczecińskiego, o tym dlaczego spódnica bizneswoman powinna kończyć się pięć centymetrów powyżej środka kolana, a noszenie krawatów przez przedsiębiorców zwyczajnie się opłaca

Koniunktura na Pomorzu Zachodnim w 2014 roku poprawi się, czy pogorszy? Jakie czynniki będą na nią wpływać? O prognozy gospodarcze na rozpoczynający się rok poprosiliśmy znanych szczecińskich ekonomistów, a zarazem autorów felietonów „Świata Biznesu”: prof. Stanisława Flejterskiego, prof. Wojciech Olejniczaka, prof. Dariusza Zarzeckiego i prof. Anetę Zelek. Redakcję reprezentują Włodzimierz Abkowicz i Michał Abkowicz.

Małgorzata Lis, dyrektor generalny Międzynarodowych Targów Szczecińskich o wydarzeniach plenerowych, współczesnych targach i żurku piknikowym

Towarzystwo Finansowe Silesia, właściciel majątku po Stoczni Szczecińskiej Nowej, powołało spółkę - córkę do zarządzania tymi terenami. Na czele Szczecińskiego Parku Przemysłowego, bo tak się nazywa nowy podmiot, stanął Grzegorz Huszcz.

Stowarzyszenie Business Club Szczecin 10 stycznia br. rozdało Koniki Morskie 2013. Nagrodą gospodarczą za miniony rok uhonorowano: Miasto i Gminę Gryfino, Polską Fundację Przedsiębiorczości, Zakład Wodociągów i Kanalizacji w Szczecinie oraz szczecińską Akademię Morską.

Jan Lubiński, znany genetyk i upadek Stoczni Szczecińskiej zdobyły najwięcej głosów w plebiscycie Gazety Wyborczej na Człowieka i Wydarzenie 25-lecia.

Profesor Wojciech Olejniczak, wieloletni rektor Zachodniopomorskiej Szkoły Biznesu obchodził 70 urodziny i jubileusz 50-lecia pracy.

Bogata oferta nieruchomości, które spełniają warunki programu „Mieszkanie dla Młodych” (MDM), z pewnością zwróci uwagę osób, które odwiedzą wiosenną edycję Zachodniopomorskich Targów Nieruchomości i Inwestycji w Szczecinie.

Wszystko wskazuje na to, że rok 2014 przyniesie ożywienie gospodarcze w branży budowlanej. Zaplanowane na 28-30 marca 23.Targi Budowlane BUD-GRYF SZCZECIN oraz 18. Targi ENERGIA będą dobrą okazją do prezentacji nowości oraz wymiany wiedzy i doświadczeń, a także szansą na zainicjowanie współpracy biznesowej.

Polski rynek ogrodniczy, podobnie jak europejski rozwija się dynamicznie. Sprzyja temu konsolidacja i odpowiednia promocja „zielonej oferty”. Taką rolę dla zachodniopomorskiej branży ogrodniczej pełnią organizowane przez MTS Targi Roślin i Architektury Krajobrazu MIASTO OGRÓD - Zielony design. W tym roku odbędą się one w dniach 25-27 kwietnia.


„Napój miłosny” Gaetana Donizettiego, jedna z najsłynniejszych oper buffo, grana przez wszystkie teatry świata, wreszcie zagościła na deskach szczecińskiej Opery na Zamku. I to w najbardziej romantyczny dzień roku – wieczór walentynkowy.

- Ludzie mają w szybach obłoki, że mieszkają w niebie, nie wiedzą.  Narzekają na życia ciasnotę, z kłopotami na sofach swych siedzą - tak rozpoczyna się pierwsza z piosenek na nowej płycie szczecińskiego zespołu Nad Porami Roku.

Nie bez powodu Przegląd Filmów o Górach nosi imię Tadeusza Piotrowskiego, najbardziej znanego szczecińskiego alpinisty, który zyskał opinię jednego z najlepszych polskich wspinaczy. Piotrowski zginął tragicznie w lipcu 1986 roku, podczas zejścia z K2, drugiego co do wysokości szczytu Ziemi. Czy można było wybrać inną postać na patrona przeglądu, którego trzecia już edycja odbyła się (14 - 16 lutego br.) w  Szczecinie?

Światowej klasy malarz, grafik, twórca plakatów i okładek Time'a, Newsweeka i Spiegla poprowadził warsztaty dla uczniów szczecińskiego Liceum Plastycznego. To kolejne spotkanie z wybitnym twórcą z cyklu „Sięgajcie Gwiazd”.

Szklane płytki niespotykane dotąd na rynku materiałów wykończenia wnętrz to dzieło szczecińskiej firmy Glasmat.

Zachodniopomorski Szlak Żeglarski doczekał się swojej nagrody. W lutym rozdane zostały Horyzonty 2013.


Tradycyjny coroczny bal charytatywny Rotary Club Szczecin odbył się na początku lutego w Teatrze Polskim. Tym razem pieniądze zbierano między innymi na nowoczesny respirator.   

Litewskie cepeliny są najnowszym przebojem w menu Dworku Siadło - rezydencji i restauracji znajdującej się w Siadle Dolnym koło Szczecina.

W drugiej połowie stycznia zainaugurowano kolejną odsłonę Grand Prix Pomorza Zachodniego w brydżu sportowym. W Turnieju Otwarcia rozegranym w Restauracji Ceremonia w Szczecinie wystartowało łącznie 49 par. Triumfował duet świnoujsko-szczeciński Cezary Jarmuł - Damian Wroński, przed parą z Międzyzdrojów Kazimierz Drzewiecki - Stanisław Kulesza oraz duetem stargardzko-barlineckim Markiem Tuziemskim - Bogusławem Drozdem.
Wydawca
ABKOWICZ PRESS

ul.Cukrowa 45-5,
71-004 Szczecin,

Adres redakcji
Świat Biznesu
al. Piastów 48/515
70-311 Szczecin
tel.+48 601 335 804
redakcja@swiatbiznesu.com

Redaktor naczelny
Włodzimierz Abkowicz

Zespół redakcyjny
Michał Abkowicz
Paweł Stężała
Magdalena Szczepkowska

Stali felietoniści
Jacek Batóg
Stanisław Flejterski
Dariusz Zarzecki

Współpraca
Krzysztof Jach
Elżbieta Kubowska
Mieczysław Manik
Ewa Podgajna

Skład kolumn
Monika Gerlicka
tel. 603 557 311
monika@vemo.pl

Reklamy i ogłoszenia
tel. +48 601 335 804
reklama@swiatbiznesu.com

Druk
Rex-Druk
ul.Dębogórska 34
71-717 Szczecin
tel. 91 428 11 11

Redakcja nie zwraca materiałów
niezamówionych oraz zastrzega sobie
prawo opracowania redakcyjnego
tekstów przyjętych do druku.

Redakcja nie odpowiada za
merytoryczna treść reklam, ogłoszeń
i tekstów sponsorowanych.

Świat Biznesu w Internecie: www.swiatbiznesu.com
| Strona Główna |  Kontakt | 
 
CMS System, Powered by

Liczba odwiedzin: 3439574