strona główna
  Znamy laureatów Pereł Biznesu 2020

Za nami 17. Gala Pereł Biznesu, konkursu gospodarczego Pomorza Zachodniego, organizowanego przez redakcję magazynu Świat Biznesu. Nagrody gospodarcze Pomorza Zachodniego przyznane zostały w dwóch kategoriach – Osobowość Biznesu 2020 i Wydarzenie Gospodarcze 2020. Laureatów i wyróżnionych poznaliśmy 7 września podczas gali w hotelu Novotel Szczecin Centrum.

Poznaj laureatów>>

AKTUALNE WYDANIE
PARTNERZY
PATRONATY
PREZENTACJE
Świat Biznesu nr 1-3/2015

  HOME    Świat Biznesu nr 1-3/2015    

po390.jpg


Krzysztof Kowalski, dyrektor generalny DGS Poland, zdobywca nagrody głównej w konkursie Perły Biznesu 2014 w kategorii Osobowość Biznesu, o tym jak wsłuchiwać się w oczekiwania rynku, otoczenie biznesu i pracowników

Mosiężne mankiety z perłowymi spinkami trafiły na biurka Zbigniewa Miklewicza, prezesa Zarządu Morskich Portów Szczecin i Świnoujście, oraz Krzysztofa Kowalskiego, dyrektora generalnego firmy DGS Poland z Mierzyna. Laureatów i wyróżnionych w konkursie Perły Biznesu 2014 poznaliśmy 12 lutego w hotelu Novotel Szczecin Centrum.

Uczelnie i biznes mogą współpracować, ale nie wykorzystują tego w dostatecznym stopniu. Czy szkoły wyższe w regionie odpowiadają potrzebom rynku pracy? Czego oczekuje od nich otoczenie biznesowe? I czym jest misja innowacyjności uczelni w budowaniu gospodarki opartej o wiedzę? Do rozmowy na te tematy zaprosiliśmy przedstawicieli uczelni i biznesu. W dyskusji udział wzięli: Renata Gryczka, wiceprezes zarządu firmy Calesco, skarbnik Północnej Izby Gospodarczej, Katarzyna Opiekulska, dyrektor zarządzający LSJ HR Group, prof. Jacek Wróbel, prorektor ds. studenckich Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego oraz prof. Aneta Zelek, rektor Zachodniopomorskiej Szkoły Biznesu. Redakcję reprezentowali Magdalena Szczepkowska i Włodzimierz Abkowicz.

Małgorzata Lis, prezes Międzynarodowych Targów Szczecińskich (MTS), o szerokiej ofercie usług świadczonych przez jej spółkę

Sławomir Piński, dyrektor zarządzający Binowo Park Golf Club, o golfowym slalomie, biznesowej wizytówce i… dziurawej drodze ze Szczecina.

Zmodernizowanymi pokojami, piętrem konferencyjnym, wita wiosnę hotel Novotel Szczecin Centrum.

Co najmniej 30-procentowy udział kobiet we władzach firm wpływa na to, że zysk jest kilkadziesiąt procent wyższy niż w firmach zarządzanych tylko przez mężczyzn. Dlatego to ekonomia, a nie sztucznie narzucane parytety zadecyduje o większej liczbie kobiet w zarządach i organach nadzorczych spółek.

Fabryka duńskiej firmy przy ul. Goleniowskiej w Szczecinie zwiększy zakres produkcji i zatrudni kolejnych 100 pracowników.

Rynek IT to najbardziej dynamiczna branża w województwie zachodniopomorskim, a specjalistom IT najłatwiej o pracę - przekonuje Klaster ICT Pomorze Zachodnie.

Giełdowa Asseco Systems została nowym właścicielem szczecińskiej spółki Unizeto Technologies, płacąc blisko 19 mln zł za 81,3 proc. kapitału zakładowego informatycznej firmy.

Budżet Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Zachodniopomorskiego wyniesie 1,6 mld euro, czyli prawie 6,7 mld złotych.

Jubileuszowa 25. edycja Targi Nieruchomości i Inwestycji w nowej odsłonie. Impreza odbędzie się 21 i 22 marca po raz pierwszy w szczecińskiej hali Azoty Arena i po raz pierwszy zorganizowana zostanie przez Expo Arenę.

Już po raz 24. targi budowlane BUD-GRYF oraz towarzyszące im od kilkunastu lat targi ENERGIA przyciągną do Szczecina firmy z branży, architektów, wykonawców i dystrybutorów materiałów budowlanych. To jedyna tego typu impreza na Pomorzu Zachodnim.

Budowę osiedla czterorodzinnych domów kontynuuje na szczecińskich Gumieńcach firma Modehpolmo


Coroczny plebiscyt „Gazety Wyborczej” wygrała Filharmonia Szczecińska

Karnawałową, kabaretowo - charytatywną imprezę zorganizował 13 lutego Rotary Club Szczecin.

W ostatnich latach rekordy popularności biją programy telewizyjne skupione wokół tematu tańca. Polacy zakochali się w tańcu współczesnym, jazzowym, ale również w tym wywodzącym się z teatru. 

Czy artysta, który posługuje się pędzlem i ołówkiem, może ciekawie pisać? Czy może zacząć to robić, mając ponad siedemdziesiąt lat? Właściwie dlaczego miałby nie móc, skoro chce i ma na to pomysł.

Nie narzekaj, że masz pod górkę, gdy postanowiłeś, że zdobędziesz szczyt. Taki wpis znalazłem w „księdze pamiątkowej”, w której zamieszczali swoje uwagi widzowie czwartej już edycji Przeglądu Filmów Górskich „ O! Góry”, który odbył się w Szczecinie 6-8 lutego w starej sali filharmonii.

W drugiej połowie stycznia zainaugurowano kolejną odsłonę Grand Prix Pomorza Zachodniego w brydżu sportowym.Adam Górka, lekarz, przedstawiciel Cefaly Technology, producenta opaski przeciwmigrenowej, o tym jak radzić sobie z migreną.


Wydawca
ABKOWICZ PRESS

ul.Cukrowa 45-5,
71-004 Szczecin,

Adres redakcji
Świat Biznesu
al. Piastów 48/515
70-311 Szczecin
tel.+48 601 335 804
redakcja@swiatbiznesu.com

Redaktor naczelny
Włodzimierz Abkowicz

Zespół redakcyjny
Michał Abkowicz
Paweł Stężała
Magdalena Szczepkowska

Stali felietoniści
Jacek Batóg
Stanisław Flejterski
Dariusz Zarzecki

Współpraca
Krzysztof Jach
Elżbieta Kubowska
Mieczysław Manik
Ewa Podgajna

Skład kolumn
Monika Gerlicka
tel. 603 557 311
monika@vemo.pl

Reklamy i ogłoszenia
tel. +48 601 335 804
reklama@swiatbiznesu.com

Druk
Rex-Druk
ul.Dębogórska 34
71-717 Szczecin
tel. 91 428 11 11

Redakcja nie zwraca materiałów
niezamówionych oraz zastrzega sobie
prawo opracowania redakcyjnego
tekstów przyjętych do druku.

Redakcja nie odpowiada za
merytoryczna treść reklam, ogłoszeń
i tekstów sponsorowanych.

Świat Biznesu w Internecie: www.swiatbiznesu.com
| Strona Główna |  Kontakt | 
 
CMS System, Powered by

Liczba odwiedzin: 3439698