strona główna
  Znamy laureatów Pereł Biznesu 2020

Za nami 17. Gala Pereł Biznesu, konkursu gospodarczego Pomorza Zachodniego, organizowanego przez redakcję magazynu Świat Biznesu. Nagrody gospodarcze Pomorza Zachodniego przyznane zostały w dwóch kategoriach – Osobowość Biznesu 2020 i Wydarzenie Gospodarcze 2020. Laureatów i wyróżnionych poznaliśmy 7 września podczas gali w hotelu Novotel Szczecin Centrum.

Poznaj laureatów>>

AKTUALNE WYDANIE
PARTNERZY
PATRONATY
PREZENTACJE
Świat Biznesu nr 10-11/2013

  HOME    Świat Biznesu nr 10-11/2013    

 „Świat biznesu” rozmawia z Sylwestrem Kloskowskim, dyrektorem naczelnym Szczecińskiej Fabryki Wódek „Starka”.

Tym razem rozmawiamy o rynku mieszkalnictwa oraz rynku inwestycji produkcyjnych i usługowych na Pomorzu Zachodnim, ze szczególnym uwzględnieniem stolicy województwa. W dyskusji redakcyjnej wzięli udział: Jolanta Drąszkowska, prezes Neptun Developer, Piotr Mync, zastępca prezydenta miasta Szczecina, dr inż. Stefan Nowaczyk, pracownik naukowy Wydziału Budownictwa i Architektury Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego, wiceprzewodniczący szczecińskiego oddziału Związku Inżynierów i Techników Budownictwa oraz Jan Zasadziński, prezes Inwest – Nieruchomości, sekretarz Północnej Izby Gospodarczej. Redakcję reprezentują: Włodzimierz Abkowicz i Magdalena Szczepkowska.

Ponad dwa miliony zwiedzających, pół tysiąca stoisk handlowo-gastronomicznych, a do tego ponad 90 żaglowców, a na ich pokładach 3200 załogantów, reprezentujących 36 narodowości - za nami finał regat The Tall Ships Races 2013. Szczecin na kilka dni stał się prawdziwą stolicą żeglarstwa.

„Świat Biznesu” rozmawia z Marią Bartczak, dyrektor, redaktor naczelną TVP Szczec

Grupa Azoty Zakłady Chemiczne Police SA kupiła senegalską spółkę wydobywczą, dzięki czemu zapewni sobie dostawy fosforytów i rozwinie działalność na rynku afrykańskim.

Gdy w 200-litrowym kotle ustawionym nad brzegiem Zalewu Szczecińskiego Grażyna Kiraga gotowała zupę ze 100 kilogramów ryb bogato przyprawionych warzywami, na scenie ustawionej na zwieńczeniu Alei Żeglarzy Jacek Kawalec zagrzewał tłum do zabawy. Nowe Warpno potrafi zadbać o turystów.

Portal ZegarBiznesu.pl po kilku miesiącach od startu ma już wielu wiernych czytelników, tysiące odwiedzających oraz grono stałych felietonistów, regularnie komentujących sytuację gospodarczą regionu.

Około 900 firm, blisko 130 tys. zwiedzających - a wszystko to w ciągu trzech dni na 42 hektarach powierzchni - tak wyglądały 26. Barzkowickie Targi Rolne Agro Pomerania.

Kancelaria Consultingowa IRED wraz z partnerami : Towarzystwem Naukowym Organizacji i Kierownictwa oraz Towarzystwem Wspierania Rozwoju Pomorza Zachodniego Szczecin- Expo organizują w dniach 22-23 października 2013 r. w hotelu Novotel Szczecin Centrum seminarium pt. Kształtowanie wizerunku jednostki samorządu terytorialnego.

Przed nami 22. edycja Zachodniopomorskich Targów Nieruchomości i Inwestycji. Impreza odbędzie się w drugi weekend października, 12 i 13 bm., w hali Międzynarodowych Targów Szczecińskich przy ul. Struga.

Sportowa rywalizacja, artystyczne inspiracje i wieczorna zabawa przy muzyce na żywo -  to główne elementy wrześniowej imprezy Północnej Izby Gospodarczej „Czas na herbatkę”.
Dwa spektakle baletowe do muzyki Witolda Lutosławskiego oraz opera „Lohengrin” Ryszarda Wagnera to nowe propozycje Opery na Zamku na ten sezon. Oczywiście w repertuarze nie zabraknie również znanych i lubianych przez szczecińska publiczność spektakli.

Limuzynę w dawnej zajezdni, wśród zabytkowych motocykli, tramwajów i samochodów, zaprezentowała 23 sierpnia firma Mojsiuk, zachodniopomorski dealer marki Mercedes-Benz.

Szczecinianka Jolanta Drąszkowska, która wspiera wyjątkowy w skali kraju program kształcenia artystycznego młodzieży, brała udział we wręczeniu Nagrody Pokoju znanemu kompozytorowi Wojciechowi Kilarowi w ramach Światowego Projektu Pokojowego „Wieczna Miłość”.

Ambasador Etiopii uświetnił drugie spotkanie charytatywne na rzecz akcji leczenia zaćmy w tym kraju zorganizowane przez Rotary Club Szczecin.

Najstarszy turniej korporacyjny w Polsce - o Puchar Prezesa Zarządu Banku Handlowego w Warszawie S.A. i finał World Golfers Championship – największego cyklu rozgrywek w Polsce odbyły się pod koniec lata w Binowie.

Na kulinarną podróż po Bliskim Wschodzie zaprasza nowo otwarta restauracja przy ul. Romera 12 w Szczecinie. Patronką syryjskiego lokalu jest Aramia, bogini życia i wody.

Kolejna edycja tenisowego turnieju Pekao Szczecin Open za nami. Tradycji stało się zadość. Znowu nie wygrał Hiszpan, choć dwaj reprezentanci tego kraju byli przed zawodami najwyżej sklasyfikowani. Wprawdzie do finału dotarł rozstawiony z szóstką - kolejny Hiszpan - Pere Riba, lecz w starciu z lubującym się w trzysetówkach Ukraińcem Oleksandrem Niedowiesowem nie miał za wiele do powiedzenia.

Panuje opinia, że wyniki sportowe w szachach są na ogól przewidywalne. Tytuły szachowe, a zwłaszcza aktualne rankingi doświadczonych rywali „powalają” na starcie młodych i ambitnych uczestników rywalizacji.
Stąd jakby z urzędu, prognozowano, iż w tegorocznym XXVIII Międzynarodowym Turnieju Szachowym im. Tadeusza Gniota (Police, 10-17 lipca 2013) , podium zarezerwowane jest dla utytułowanych zawodników zagranicznych.

Wielkimi krokami zbliża się do końca trzecia edycja Grand Prix Pomorza Zachodniego w brydżu sportowym. Cykl, który rozpoczął się w styczniu tego roku i obejmuje 12 dużych turniejów rozgrywanych na terenie naszego województwa, zakończy się grudniowym finałem z udziałem 16 najlepszych zawodników.

W sobotę, 23 listopada, już po raz szósty odbędzie się Otwarty Turniej Brydżowy o Puchar Rektora Uniwersytetu Szczecińskiego. To wyjątkowe zawody, zarówno ze względu na  panującą podczas rywalizacji atmosferę jak i ich formułę.

Miłośnicy pływania na desce ciągniętej przez latawiec opanowali Międzyzdroje w przedostatni wakacyjny weekend, podczas szóstej edycji Summer Kite Festival


Wydawca
ABKOWICZ PRESS

ul.Cukrowa 45-5,
71-004 Szczecin,

Adres redakcji
Świat Biznesu
al. Piastów 48/515
70-311 Szczecin
tel.+48 601 335 804
redakcja@swiatbiznesu.com

Redaktor naczelny
Włodzimierz Abkowicz

Zespół redakcyjny
Michał Abkowicz
Paweł Stężała
Magdalena Szczepkowska

Stali felietoniści
Jacek Batóg
Stanisław Flejterski
Dariusz Zarzecki

Współpraca
Krzysztof Jach
Elżbieta Kubowska
Mieczysław Manik
Ewa Podgajna

Skład kolumn
Monika Gerlicka
tel. 603 557 311
monika@vemo.pl

Reklamy i ogłoszenia
tel. +48 601 335 804
reklama@swiatbiznesu.com

Druk
Rex-Druk
ul.Dębogórska 34
71-717 Szczecin
tel. 91 428 11 11

Redakcja nie zwraca materiałów
niezamówionych oraz zastrzega sobie
prawo opracowania redakcyjnego
tekstów przyjętych do druku.

Redakcja nie odpowiada za
merytoryczna treść reklam, ogłoszeń
i tekstów sponsorowanych.

Świat Biznesu w Internecie: www.swiatbiznesu.com
| Strona Główna |  Kontakt | 
 
CMS System, Powered by

Liczba odwiedzin: 3439549